برگزیده های پرشین تولز

بازی با کنسول یا کامپیوتر؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نظرتون بازی با کنسول بیشتر حال میده یا PC
من خودم فکر میکنم برای بازی های شوتر PC بهتر باشه چون موس و کیبورد کلا برای بازی های FPS بهتر کار میکنه علاوه بر اون گرافیک PC معمولا بیشتر از کنسولها هست، تازه cheat های pc هم بیشتره مشکل save و اینا هم کمتر داره فقط بدیش اینه که ممکنه بازیهاش کمتر گیر بیاد.
اونایی که با هر دو تا کار کردن نظر بدن.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
با اینکه هميشه سعی میکنم کنسولهای موجود رو تهيه کنم ولی زوج طلايی کيبورد + ماوس هيچوقت جايگزينی نداره
2296.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
البته در مورد ماوس & کيبورد روی PC بايد گفت تا امروز تقريبا کنسولی نبوده که مبدل ماوس & کيبورد نداشته باشه :د
4628.gif

master.

Registered User
لایک‌ها
15
قطعا کنسول بهتره //چون برای بازی ساخته شده دیگه نگران اینه گرافیک بخوره یا نه ؟ رمت کافی باشه یا نه ؟ ... بازی رو با نهایت گرافیکش بازی میکنی ... دنگ و فنگ هم نداره ...چت بازی هم تو کنسول راحتتره گیمشارک مثلا ...
در کل کنسول فقط برای بازیه ..اما پی سی واسه همهچیز از این نظر پی سی خوبه که میتونی در عین حل همه کنسولها رو داشتهشباشی(شبیه سازی ) ...

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
گرافيك چي؟
فكر ميكنم گرافيك بازيهاي PC بهتر باشه درسته؟

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
گرافيك چي؟
فكر ميكنم گرافيك بازيهاي PC بهتر باشه درسته؟

سلام:)
وقتی در مورد pc صحبت میکنید باید مدل اون و مشخصات اون رو ( رم + کارت گرافیک + cpu ) معرفی کنید.اگه منظور شما آخرین سیستمی باشه که تو بازار هست بازم بستگی داره اونو با چه کنسولی مقایسه کنید.به طور کلی گرافیک بازی های کنسول در هر زمانی نسبت به کامپیوتر هم دوره اش خیلی بیشتره:happy:
مثلا زمانی که ps1 وارد بازار شد اصلا کامپیوتر در حد و اندازه اون نبود ولی در بعضی از بازی ها مساوی بود:D
اوج عقب افتادن(کم آوردن) کامپیوتر با ورود ps2 و xbox به بازار شروع شد و تا کنون هم ادامه داره و حتی قوی ترین بازی های کامپیوتر هم(از لحاظ گرافیک) به پای بازی های ps2 نمیرسه.البته بعضی موقع ها(در بعضی از بازی ها مثل gta 5 ) میشه گفت برابرند.
حالا که ps3 هم وارد بازار شده و ببینید اون دیگه چیه:lol:

در ضمن باید بگم کنسول هایی مثل ps2 و ps3 با کارت گرافیک کار نمیکنن و به همین خاطره که هر بازی ای رو میسازن(البته تا ظرفیت خاصی؟!) خیالی نیست و شما مثل کامپیوتر مجبور نیستید مشخصات بازی رو با قدرت کامپیوترتون مقایسه کنید. اینها با موتور گرافیکی کار می کنن;)

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
سلام:)
وقتی در مورد pc صحبت میکنید باید مدل اون و مشخصات اون رو ( رم + کارت گرافیک + cpu ) معرفی کنید.اگه منظور شما آخرین سیستمی باشه که تو بازار هست بازم بستگی داره اونو با چه کنسولی مقایسه کنید.به طور کلی گرافیک بازی های کنسول در هر زمانی نسبت به کامپیوتر هم دوره اش خیلی بیشتره:happy:
مثلا زمانی که ps1 وارد بازار شد اصلا کامپیوتر در حد و اندازه اون نبود ولی در بعضی از بازی ها مساوی بود:D
اوج عقب افتادن(کم آوردن) کامپیوتر با ورود ps2 و xbox به بازار شروع شد و تا کنون هم ادامه داره و حتی قوی ترین بازی های کامپیوتر هم(از لحاظ گرافیک) به پای بازی های ps2 نمیرسه.البته بعضی موقع ها(در بعضی از بازی ها مثل gta 5 ) میشه گفت برابرند.
حالا که ps3 هم وارد بازار شده و ببینید اون دیگه چیه:lol:

در ضمن باید بگم کنسول هایی مثل ps2 و ps3 با کارت گرافیک کار نمیکنن و به همین خاطره که هر بازی ای رو میسازن(البته تا ظرفیت خاصی؟!) خیالی نیست و شما مثل کامپیوتر مجبور نیستید مشخصات بازی رو با قدرت کامپیوترتون مقایسه کنید. اینها با موتور گرافیکی کار می کنن;)

:eek: :eek: :eek: چطور تونستي اين حرفو بزني!!!؟
مسلما گرافيك بازيهاي PC از PS2 بالاتره حتي زماني كه بازيهاي ps2 رو به PC پورت ميكنن امكانات گرافيكي بيشتري بهش اضافه ميكنن، مثلا Metal Gear Solid 2: substance وقتي همزمان واسه PC,PS2,XBOX اومد گرافيك نسخه XBOX و pc از PS2 بيشتر بود.
در ضمن قبل از اينكه PS3 بياد يا خيلي قبل تر! بازيهايي بودن كه ps2 عمرا نميتونه مثل كامپيوتر اجرا كنه يا اصلا فايده نداره اجرا كنه، مثل Oblivion

يه چيز ديگه در مورد اون جمله آخرت: آخه اگه كنسول با كارت گرافيك كار نميكنه پس ميشه بگين اون VPU چه نقشي رو تو كنسول بازي مكنه؟؟؟:wacko:
اصلا ميشه موتور گرافيكي رو تشزيح كنين و بگين كجا كاربرد داره؟؟؟:eek:

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
يکم بايد به موضوع عملی تر نگاه کنيم....
من تا چند وقته پيش فکر میکردم که pc از همه لهاظ از کنسول جلوتره
ولی با تجربياتی که خودم ديدم و از داخل مجلات بازی استخراج کردم
برنده نهايی قطعاً کنسول خواهد بود
مثلاً من به چند نمونه از اين موارد اشاره میکنم.....
ما هرچی پيش به سوی جلو میريم میبينيم که pc و بازيهاش هيچ حرفی
برای گفتن ندارن......مثل همين سال 2006 که سپری شد.......اصلاً سال
موفقی برای pc نبود....
شرکتهای بازی ساز برای pc معمولاً از جديدترين تکنولوژيهای کارت گرافيک برای
ساخت بازی استفاده میکنن....و اين کاملاً مشخص که بيشتر بازيهای جديد
از کارتهای پرقدرت پشتيبانی میکنن......و کسانی هم دارای يه همچين کارتهای
گرافيک و کلاً از همه لهاظ کامپيوترشون از لهاظ سخت افزاری خيلی قويه کم
پيدا میشن...و اين میتونه علتی باشه که ما در سالهای آينده شاهد حضور
کمرنگتر pc در رقابت با کنسول ها باشيم.....
ولی وقتی يه بازی بخواد برای يه کنسول ساخته بشه بازيساز با يه قانون و قوائد مشخص
سخت افزاری روبروست و نمیتونه بالاتر از اون رو برای کنسول ارائه بده
دليلهای زياده ديگه آی وجود داره که بيشتر بازيها از روی کنسول پورت میشن به pc
مثل بازيهای جديد spilenter cell ، six vegas و ......
درسته که بازيهای shooting ، fps با کيبورد و موس يه حال ديگی میده..ولی آيا میدونستيد
جديدن برای کنسول 360 هم موس و کيبورد زده شده که بازيباز بتونه لذت بازيهای fps رو
با کيبورد و موس هم تجروبه کنه:)
پس میبينيم که کنسول خيلی جلوتر از pc هست.......
از لهاظ گرافيک خوب درش هيچ شکی نيست که pc از کنسول بالاتره .چون هروز
تکنولوژی جديدتری میآد به بازار ولی همين قدرت گرافيک ps3 و 360 میتونه شمارو 4 5
سالی راضی نگّه داره......
شما با pc ممکنه در بعضی موارد به مشکلاتی تو نصب و اجرا بربخوريد ولی
تو کنسول همچين چيزی منتفيه
در کل بايد بگم دوستان اگه شما قصدتون بازی باشه شک نکنيد هيچی جای کنسول
رو نمیگيره......اگه شما بخواهيد مثلاً يه ps3 يا يه 360 بگيريد از همه لهاظ
سود کرديد..چه از لهاظ قيمتی و چه از لهاظ بازی
چون اگه شما بخواهيد يه سيستمی در حدو اندازه
ps3 جمع کنيد مطمئن مطمئن باشيد
بايد بالای 1.5 2 مليون هزينه کامپيوترتون کنيد
که اين يکم غير معقوله...همچين 360....

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
مزایای کنسول همونایی بود که بنیامین گفت.
مزایای PC:
1. گرافیک و قدیمی نشدن با زمان
2. بازی های FPS
3. از مهمترین مزایای PC گیمهای استراتژی است که هیچ وقت کنسول در استراتژی به گرد پای PC هم نمی رسد.
4. امکان ریختن Patch و اضافه کردن مراحل جدید و زمینها و اسلحه ها و ... که خود گیم بازهای حرفه ای برای گیمها می سازند.
5. Save کردن راحت روی هارد دیسک و مدیریت راحت فایلهای Save و ... بازیها که البته در برخی کنسولهای جدید هم هارد دیسکهای کوچک گذاشته اند که بد نیست و تا حدی جوابگوست.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
يكي ديگه از مزاياي كنسول حداقل تو ايران اينه كه هر وقت پاشي بري توپخونه همه بازيهاش رو ميتوني پيدا كني ولي براي PC معمولا بازيهاي خوبش همون يكي دو ماه اول تو بازار هستن و بعدش سخت پيدا ميشن.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
مسلما در حال حاظر كنسولها ارزش خريد بالاتري نسبت به pc دارن
شما بايد يه حساب مالي گردن كلفت داشته باشيد تا بتونيد بازيهايي در حد قدرت نمايش يك xbox360 روي pc تجربه كنيد
الان 360 با توجه به قيمت و كپي خور شدنش فوق العاده ارزش خريد بالايي داره
اميدوار باشيم ps3 هم كپي خور شه چون آينده مطمئنا متعلق به اين كنسول خواهد بود

از لحاظ گرافيك اگه بخوايم مقايسه كنيم pc هميشه جلوتره چون مثل كنسولها يك دستگاه با معماري سخت افزاري بسته نيست و هر سال(شايدم كمتر) سخت افزار گرافيكيش ارتقا’ پيدا ميكنه
در حال حاظر عناوين زود ايند directx10 در pc ميتونيم با directx9.c در كنسولهاي نسل جديد مقايسه كنيم

با اینکه هميشه سعی میکنم کنسولهای موجود رو تهيه کنم ولی زوج طلايی کيبورد + ماوس هيچوقت جايگزينی نداره

موافقم
نظر شخصي من هم اينه كه هيچ وقت نميشه تجربه يك بازي action FPS در pc روي يك كنسول داشت(اصلا فكر بازي كردن FPS با گيم پد ناراحت كنندس)

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
در كل اگه ميخواي fun بازي كني، پول كمي واسه بازي كردن بدي، از بازيهاي platform لذت ببري، كنسول بهتره.
ولي اگه ميخواي حرفه اي بازي كني، Strategy باز ،FPS باز، realtime RPG باز باشيد و از همه مهمتر بخواين MMORPG بازي كنين برين سراغ PC
ولي دوتاش با هم يه چيز ديگست :D
I like my PC & my (+|____|∙:∙) PSP together

Behzaf

Registered User
لایک‌ها
0
با اينکه من به خاطر سبک استراتژی و rpg هميشه pc رو ترجيح ميدادم و ميدم، ولی قبول دارم که
کنسول از نظر هزيه و يا دردسر برای بازی کردن بهتره، ولی خوب يه نکته نبايد فراموش بشه
برای بازی کردن و لذت بردن از بازی های کنسول های نسل جديد مثل xbox 360 و ps3 شما بايد hdtv خوب
داشته باشيد کيفيت تصاوير پخش شده در حد pc بشه در غير اينصورت عملا چيز زيادی از اين قدرت بالای کنسول هارو نميشه تجربه کرد
قيمت همچين tv هم که فعلاً خيلی بالاست در نتيجه به اين راحتی نميشه در مورد هزينه ها مقايسه انجام داد
در ضمن در اين هيچ شکی نيست که pc از نظر گرافيک بالاتر بوده و هست ولی خوب هزينش هم مسلما بالاتر هست
چون فقط واسه بازی کردن نيست

saeed_network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی گوگل سرچ کن ... اگه پیدا نکردی برو یاهو و اگه
بابا خوب معلومه که کنسول بهتره...
شما وقتی بخوای یک بازی که مثلا روی XBoX 360 اونو با بالاترین کیفیت اجرا میکنی رو روی کامپیوترت اجرا کنی باید حتما 2تا گرافیک داشته باشی و مادربوردتم PCI Express رو ساپورت کنه...
البته مثلا بجای گرفتن 2تا گرافیک 300 هزار تومنی میتونی یک 600-700 هزار تومنی رو برای کامپیوتر بگیری...
که بجای اون یک کنسول XBox 360 رو مثلا میگیری و پات 500 هزار در میاد...
که دسته های Wireless هم داره و خیلی خیلی امکانات خدا...
تازه...من دیگه در مورد رم و CPU برات حساب نکردم که چقدر پات در میاد....

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
براي اطلاع شما Xbox 360 بالاترين گرافيك رو اجرا نميكنه! توجه كنيد كه كنسولهاي نسل جديد همگي Directx 9 هستن ولي نسل كارت گرافيكهاي جديد PC الان DX10 هست. در ضمن PS3 قويتره ;)

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
براي اطلاع شما Xbox 360 بالاترين گرافيك رو اجرا نميكنه! توجه كنيد كه كنسولهاي نسل جديد همگي Directx 9 هستن ولي نسل كارت گرافيكهاي جديد PC الان DX10 هست. در ضمن PS3 قويتره ;)

دوست عزيز ps3 پردازنده قويتری نسبت به 360 داره !! ولی از لهاظ قدرت گرافيک
xbox360 بهتر از ps3 هست..اين موضوع از سوی gamespot و بروی چندين بازی تست
و امتحان شده که در 5 6 بازی مشترک xbox360 بهتر از ps3 نشون داده....البته
تا اين لحظه

بالا