برگزیده های پرشین تولز

باشگاه هواداران 40چراغ

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
همه زدن به سیم آخر! ما هم زدیم به سیم آخر!
این کشور واقعا انگار اصلا قانون نداره بدون پرسیدن نظر بقیه یکی رو از کار برکنار میکنن و یکی دیگه رو میذارن! هیچ حرف مخالفی رو هم قبول نمیکنن فقط باید موافق اونا حرف بزنی! وزیرهای این دوره همه انقدر با احمدینژاد نزدیک بودن که وزیر شدن حالا اونا هم اخراج کرده! روزنامه ها هم که بی دلیل توقیف میشن!!
ببخشین تاپیک منحرف شد!
این سایتشونو آپدیت نمیکنن خداااااااا کم کم باید برم یه اسکنر بخرم D:

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
من می ترسم این رها یه کاری کنه این اعتماد هم توقیف شه !

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
biggrin.gif

کفتر در فرانسه

ابراهيم رها

خوانديم که دليل برکناري وزيري هامانه- وزير سابق نفت- اين بوده که يک شخص عزيزي را به او گفته اند به مديرعاملي بگمارد و آقاي وزير با اين استدلال بي پايه، کم ارزش و بي اهميت که «فرد مورد نظر چنين تخصصي ندارد» از اين کار سر باز زده و طبعاً بعد از مدتي مجبور به استعفا شده است.

الف) راستش درست نمي گويند استعفا بوده يا برکناري، گويا، ما از آنجا بيرون رفتيم،

ب) آيا يک وزير بايد اين حق را به خود بدهد که وقتي «يکي از مسوولان» از او مي خواهد يک نفر را مديرعامل کند، استدلال هاي تخصصي بکند؟ پس شرم و حيا چه مي شود؟

ج) راستي چرا يکي از مسوولان به وزراي ديگر، مخصوصاً در حوزه فرهنگ، مديرعامل پيشنهاد نمي کند؟ شايد خدا خواست و آنها هم مخالفت کردند،

مسعود ده نمکي پس از حضور در جشنواره کن در کشور فرانسه گفته؛«من در هر کاري وارد شوم تا آخرش مي روم.»

الف) رفته بوديد فرانسه تا آخر کار برويد؟،ب) شما که فرانسه تشريف برديد، جسارتاً مشاهده نکرديد که در زمان حضورتان در فرانسه، از او بالا کفتر بيايه؟، راستي تا يادم نرفته براي بهبود کيفيت اين ستون از دوستان مي خواهيم که مجدداً لب به سخن بگشايند. دست شان درد نکند.

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
اخبار

ابراهيم رها

مطلب ديروز را که حتماً خودتان متوجه شده ايد مثل زمين هاي زراعي علي آباد شخم خورده بود اساسي، در مملکت ما که حتي درباره مسعود ده نمکي نمي شود طنز نوشت (فکر کن،) يعني طنزنويس بايد برود کپه لالا، گمانم به جاي طنزنويسي بهتر است بروم اخبار بگويم، مثلاً اينجوري (با صداي کلفت بخوانيد)به گزارش واحد مرکزي خبر «يکي از مسوولان» به سفر خارج رفته و ديروز با رئيس دولت افغانستان ديدار کرده است. بيشتر از اين هم به کسي مربوط ... الف) نيست، ب) هست اما ما اگر بنويسيم حذف مي شود. ج) هست اما در آنجا از اون بالا هيچ کفتري نمي آمده، خيال تان راحت، د) منم گاو مشت حسنم،اينک به ادامه اخبار در دنباله همکارم توجه بفرماييد؛ احمد مسجدجامعي وزير دولت سابق که تمام مشکلات ايران از دوران هخامنشيان تا امروز به گردن آنها است، دو روز پيش يک حرف بسيار زشتي زده است که بدين شرح مي باشد؛«برج ميلاد مثل نيزه يي به آسمان فرو رفته است.» همکارم مي گويد الف) اينجوري حرف مي زني اون وقت راجع به برج آزادي چي مي خواي بگي؟ ب) برج ميلاد تنها به اين دليل به آسمان رفته که ببيند آيا از اون بالا کفتر ميايه؟، ج)جيم و دال هم ندارد، اخبار است مثلاً، ستون جنگ سرد که نيست.گويا رفقاي «دوستان نهم» سفرهاي پيش انتخاباتي شان براي کسب آرا در مجلس هشتم را شروع کرده اند، به گزارش واحد مرکزي خبر، خوب کرده اند، از اينکه شنونده اين بخش خبري بوديد متشکرم. (تمام شد، ديگر صدايتان را کلفت نکنيد.)

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
چلچراغ هم اون چلچراغای قدیم!
یادمه شماره های سال های قبل رو بیشتر بخاطر طنز نوشته های کودک فهیم ژوله میخریدم و با چه ذوقیم میخوندمش.
بعد میرفتم سراغ ساندویچ های بزرگمهر و یه گاز از ساندویچ میزدم و بعد یه راست میرفتم سراغ نوشته های فوق العاده بزرگمهر شرف الدین. چه مخی بود! الانم هست. برای من یه قهرمان بود، الانم هست.
موسیقی جهان میر اسدالله رو با اینکه خیلی یه طرفه قضاوت میکرد با دقت میخوندم. براش خیلی احترام قائلم و یه جورایی مدیون! چون فضای فکری منو در مورد موسیقی خیلی تغییر داد... ولی نحوه قضاوتش در مورد پینک فلوید رو اصلا نمیپسندیدم و باب مارلی رو هم که به نظرم اونقدرام شایسته تعریف و تمجید نبود. موسیقی متال رو هم که اصلا حرفشو نزن چون حس تنفر نسبت به این موسیقی قشنگ تو نوشته هاش موج میزنه.
گزارش های اجتماعی ناصر ضابطیان گهگاه قشنگ بود و میخوندمشون و نفوذیای شیما شهرابی هم که برای سرگرم کردن خوب به نظر میومد!
چرا اینقدر افعال ماضی بکار بردم؟! چون الان دیگه اون حس قبلی رو نسبت بهش ندارم. احساس میکنم دیگه اون جرات و جسارت قبلی رو نداره، دچار روزمرگی شده، دیگه شرمین نادری با تمام احساس نامه ها رو نمیخونه و جواب نمیده، ابراهیم رها هم که .... بزرگمهر هم که خیلی کم پیدا شده! از این یارو جلال سعیدیم اصلا خوشم نمیاد چون خیلی بشر کم ظرفیتیه و گاهی بعضی از پاسخ هاش بجای طنز آلود بدون بوی توهین و .... میده!
گهگاه این داستان کوتاه هایی که سجاد صاحبان زند گلچین میکنه جذابیت داره برام و دیگه هیچ!
سایت چلچراغم که کشته منو مخصوصا اون فرومش!

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
نامزدبازي

ابراهيم رها

يکي از مسوولان قوه قضائيه از دولت «يکي از مسوولان» يک انتقاداتي کرده که من لازم مي بينم دلايل اين مساله را براي عموم مردم ايران شفاف سازي کنم.الف) چون ايشان پيام سوم تير را ...،يعني همچين خوب تفهيم اتهام نشده اند، ب) چون ايشان با يکي از مسوولان به سفرهاي استاني نرفته اند. ج) چون ايشان نمي بيند که کل مشکلات مملکت مرد، چالش کردن، خلاص، د) چون احتمالاً ايشان هم متوجه شده اند در آسمان دولت نهم، از اون بالا کفتر ميايه.چون چند روزي است دو وزير از کابينه برکنار شده اند، مدام همه از نامزدهاي اين دو وزارتخانه حرف مي زنند.الف) پنجشنبه آينده، نامزدي وزارتخانه ها، 5 تا 7 به صرف شيريني و شام. مکان؛ منزل يکي از مسوولان، ب) يک ماه بعد، عقد و عروسي با هم که خرجش هم کمتر بشود در راستاي عدالت محوري.ج) يک سال بعد، نامزد پارسال، با يکي از مسوولان رابطه شان از ماه عسل بدل به سرکه شده است، د) يک سال و نيم بعد، يکي از مسوولان به نامزد سابق مي گويد برو خونه بابات. با اون اخلاق مزخرفت. ناشزه يي طلاقت مي دم، تا تو باشي گير ندي. کشک بادمجونات هم مثل ملات سيمانه،اميدواريم هرچه مي گذرد، کمتر سانسور شود. (دروغ گفتم، اميدوار نيستم) براي نمونه يک مورد سانسور شده را پيش پيشکي مي نويسم، الف) اولي، قديميه. ب) دومي، مودبه. ج) جوان ناکام. د) چهارمي، آتيشش تنده. (چيزي نفهميديد، عيبي ندارد، طنز ما هر روز سرانجامش اين است، شما فکر کنيد از اون بالا کفتر آمده.)

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
سایت 40 چراغیا که فعلا تعطیله

چند تا عکس از آخرین شب چله 40 چراغ براتون میذارم ( دعا کنین امسال بتونم برم):blush:
6gxp3wz.jpg

باران خانوم و خانواده . باران خیلی قشنگو احساساتی حرف زد پدرشم کاری کرد همه براش دست زدن
52n71ue.jpg

بهرام با تیپ باحالش تو شب چله همه دوسش داشتن
5z2jplc.jpg

فکر کنم اسمشون قیصر امین پور بود
قول دادن سخنرانی نکنن ولی کلی حرف زد خوبم حرف زد
6bxrwcy.jpg

سن 40چراغ و جمعیت سرحال
522uixz.jpg

آقای ابطحی : آحوند باحال که هم orkut عضو هم کلی چت میکنه رفیق گرمابه گلستان آقای خاتمی
ول کن لپ بچه رو:D

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
سلام آقا احسان عصبانی ولی مهربون

اومدم تا من هم باهاتون باشم
اگر کم میام و پیدام نیست دلیلش اینه که مثل شماها نمی تونم نظر بدم و چیزی بنویسم فقط می تونم بخونم
حالا احسان می گه بهونه میاری.....

از صفحه ی گاو خشمگین رها خیلی خوشم اومده و باهاش حال می کنم و می دونم سرش به باد می ره با این کاراش....

با صفحات وبلاگ (بعضی هاش )حال می کنم

محرمانه خوب/زورخونه خوب.....

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
توی شماره ی 256 مطلبی رو سجاد صاحبان زند نوشته با عنوان((در طرفداری از امیر قلعه نویی؛بازیکن های حاشیه ساز و تاکتیک ناپذیر))

از این مطلب زیاد خوشم نیومد/جاهای بی منطقش زیاد بود
مثلا یه جایی گفته::

آیا فراموش کرده ایم همین بازیکنان تیم ملی(با چند نفر تغییر)با همدستی و خوردن 7گل از آث رم پرونده ایویچ را بستند!!1

والله تا اونجایی که من یادم میاد از اون تیم فقط الان مهدوی کیا تو تیم ملی بود که سجاد در ادامه ی مطلبش در مورده مهدی این رو نوشته

(استثناهایی مثل مهدوی کیا و هاشمیان بی حاشیه اند)

حالا این آقا منظورش از این مطلب چی بود من نفهمیدم

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
آره ولی صفحه کنارشم نظر مخالفو نوشته بود
کلا نظر مخالف به نظر سجاد میچربه
فک کنم ابنکارو کردن که عادلانه شه!

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
شماره 258 مطلبی با عنوان:...با همین دست هایی که ندارم
در مورد مصطفی کرمی تصویر برداری که دست و پایش رو باز و باز به خاطر حماقت افرادی دیگر از دست داده.......:(:(

دلم به درد اومد از این غم از غم هایی که می بینم و می کشم.........
ای خداااااااااا بگو چرا ؟؟؟؟؟

حکمت این کارو بگو؛سرنوشت این جوون رو بگو چی قراره بشه؟ما هایی که با دست و پای سالم و تن سالم ول معطلیم این جوان با این وضع جسمیش چی کار باید بکنه
4vewx2u.jpg

لعنت به من لعنت به من..........
ای کاش آدم های پشت میز نشین دنیای ما فقط ذره ای ذره ای اندک یادشون بیوفته که چقدر انسان های بزرگی نیاز به حمایت دارن/انسان هایی که من بزرگ می بینمشون ولی پشت میز نشین ها کوچک وحقیر می بینن

این هم شماره حساب مصطفی : بانک تجارت 210384448 شعبه مهر ، کد 318 ، به نام مصطفی کرمی.

خدایا به فریادم برس:(
مرجان!!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
شماره 258 مطلبی با عنوان:...با همین دست هایی که ندارم
در مورد مصطفی کرمی تصویر برداری که دست و پایش رو باز و باز به خاطر حماقت افرادی دیگر از دست داده.......:(:(

دلم به درد اومد از این غم از غم هایی که می بینم و می کشم.........
ای خداااااااااا بگو چرا ؟؟؟؟؟

حکمت این کارو بگو؛سرنوشت این جوون رو بگو چی قراره بشه؟ما هایی که با دست و پای سالم و تن سالم ول معطلیم این جوان با این وضع جسمیش چی کار باید بکنه
4vewx2u.jpg

لعنت به من لعنت به من..........
ای کاش آدم های پشت میز نشین دنیای ما فقط ذره ای ذره ای اندک یادشون بیوفته که چقدر انسان های بزرگی نیاز به حمایت دارن/انسان هایی که من بزرگ می بینمشون ولی پشت میز نشین ها کوچک وحقیر می بینن

این هم شماره حساب مصطفی : بانک تجارت 210384448 شعبه مهر ، کد 318 ، به نام مصطفی کرمی.

خدایا به فریادم برس:(
مرجان!!
جدا که دلم سوخت :( خاک بر سر مملکتی که یه ذره ایمنی توش معنی نداره ! بیمه معنی نداره .. اصلا هیچی معنی نداره ...

لعنت به زندگی
sigh.gif

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
دولتي نيستم

ابراهيم رها

با سلام، با توجه به تيتر اول روزنامه اعتماد در تاريخ ديروز، و ارجاع بخشي از مطلب مندرجه به بنده، جوابيه ذيل ارسال مي شود و بديهي است در صورت عدم درج مطلب، در همان جا و با همان تيتر حق پيگيري حقوقي را براي خود محفوظ مي دانم؛ در مطلب «دولتي نيستم» در جايي نوشته شده بود «کابينه 70 ميليوني دکتر احمدي نژاد...».

بنده تکذيب مي کنم، من را در اين کابينه عضو نکرده اند از اين رو ضمن تکذيب اين مساله و ضمن بيان آنکه من جزء 70 ميليون هستم، اما عضو کابينه نيستم، اضافه مي کنم که اي شرم بر روزنامه اعتماد که با اين دروغ پراکني ها مي خواهد ذهن مردم را منحرف کند. اي روزنامه اعتماد...

الف) شرمت باد.

ب) خجالت بکش.

ج) مي دم بچه ها حالتو بگيرن.

د) من عضو کابينه نيستم و تاکيد مي کنم، «دولتي نيستم».

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
این کنسرت شیطان من نفهمیدم آخر مجلس لهو لعب بوده یا چیز دیگه

اصلا مگر چی گفته بودن که می گفتن شیطان

اصلا واضح نبود حالا سانسور شده یا نه نمی دونم

شماها چی برداشت کردید؟

خدایی بعضی از مطلب هاشون رو من سر در نمی آرم

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
غيب گو مورد نياز است

ابراهيم رها

با تاسف و تاثر فراوان مطلع شديم تيم واليبال نوجوانان ايران که متاسفانه و متاسفانه از يک مربي خارجي سود مي برد، قهرمان جهان شد. ستون ما ضمن ابراز همدردي با مسوولان ورزش مملکت و ضمن ابراز انزجار نسبت به غير ايراني بودن «ست کوويچ» اعلام مي دارد الف) پس از بازگشت تيم از مکزيک در اولين قدم مربي را با اعمال لگد به برخي نواحي تحتاني بدن اخراج کنيد تا آدم شود. ب) به خاطر اين مصيبت و سرشکستگي، تيم نوجوانان سه بازي بعدي اش را در هر مسابقه که باشد با بازوبند مشکي بر دست، وارد زمين شود. ج) امير قلعه نويي را کل يوم سرمربي تيم واليبال هم بکنيد به فيزيکش هم مي خورد. د) مربي خارجي، خجالت خجالت، مي خوانيم خبرگزاري سازمان ملي جوانان در گزينش خود، از داوطلبان مي پرسد که آيا احمدي نژاد در دوره بعد راي مي آورد؟ يا آيا شما به احمدي نژاد راي خواهيد داد؟ نتيجه مي گيريم الف) سازمان ملي جوانان غيب گو استخدام مي کند، ب) از اين به بعد براي استخدام دانستن اطلاعات عمومي و احمدي نژاد لازم است. ج) جسارتاً بفرماييد طراح اين سوال کم نظير، در گزينش سازمان ملي جوانان، کدام جوان نابغه يي بوده که البته اين روزها شمارشان مدام رو به تزايد است؟ د) لطفاً سوالاتي نظير چقدر الهام رو از ته دل دوست دارين، چقدر قربون کلهر مي رين، چقدر دولت نهم تاج سر است و ... را نيز در زمره سوالات مطروحه قرار دهيد،

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
و همچنان سایت 40 چراغ آپ تو دیت ( چرا فارسی نوشتم! ) نشد

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
آشتي کنان

اينجا نوشته و طبعاً ما مي خوانيم «آشتي کنان صفارهرندي و شمقدري» اساساً آشتي کنان مراسم خوب و جذابي است، اما چون ما در اين مراسم آشتي کنان نبوده ايم بايد آن را در ذهن تصور کنيم.

الف) احتمالاً مراسم مربوط به چاقو را عليرضا سجادپور دبير هيات هنرمندان انجام داده است.

ب) صفارهرندي و شمقدري به همراه يکديگر، دست روي دست هم کيک را بريده اند،

ج) حضار نقل بر سر وزير و مشاور ريخته اند و با حفظ شئونات، دو انگشتي دست زده اند.

د) پس فردا که وزير و مشاور دوباره عليه هم حرف زدند معلوم مي شود در مراسم آشتي کنان از اون بالا کفتر مي آمده يا نه،

مطلبي است که چند روز است مي خواهم بنويسم، اما مدام يادم مي رود. از آنجا که ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است، پس امروز به آن مي پردازيم؛ صادق محصولي مشاور رئيس جمهور درباره بحث خدمتگزاري گفته سرعت رئيس جمهور مثل فانتوم است. در همين راستا الف) در باب مسائل اجتماعي، سرعت مسوولان مثل پاترول و بنزهاي الگانس سفيدرنگ است. ب) در باب مسائل اقتصادي، سرعت مسوولان امر مثل بولدوزر است. ج) در باب مسائل روابط بين الملل، سرعت ما مثل تانک است. د) در باب مسائل هوافضا، سرعت ما مثل همان کفتري است که از اون بالا ميايه،

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
انحلال وزارتخانه ها

ابراهيم رها

گويا پس از آنکه اسفنديار از هيات بيرون آمد، بزرگان تصميم گرفتند که .....نه، شاهنامه تعريف نمي کنم، منظورم اين است که پس از قهر اسفنديار رحيم مشايي از هيات دولت، براي نشکستن دل اين عزيز هم که شده، صد ليتر بنزين به همه دادند که بروند حال کنند. الف) اسفنديار باز هم قهر کن، به اندازه سيصد، چهارصد ليتر لطفاً. ب) کل اين ماجراي سهميه بندي دوربين مخفيه، ج) سهميه تو بخورم. د) ترافيک ديگر تبديل به افسانه يي باستاني شده و از موارد تحت نظر ميراث فرهنگي محسوب مي شود، اخيراً پيشنهاد داده اند وزارت نفت منحل شود و زير نظر شخص رئيس جمهور و معاون او قرار گيرد. ما ضمن استقبال از اين پيشنهاد فرخنده، عارضيم که الف) وزارت علوم را هم منحل کنيد. علوم و حساب و ديکته ندارد که همه را يک معلم (بخوانيد يکي از مسوولان،) درس مي دهد و خلاص. ب) وزارت فرهنگ را هم منحل کنيد چون شکر خدا اشکالات صفارهرندي و شمقدري تمام شد، ديگر صفايي ندارد، ج) انحلال وزارت امور خارجه را هم در دستور کار قرار دهيد، اين چهار تا کشور که ديگر وزارتخانه نمي خواهد. د) شما که گرم شده ايد، تا آخرش برويد ديگر، در خبرها آمده زني که شوهرش را کشته و در زير پذيرايي خانه دفن کرده و با دوست شوهرش رابطه پنهاني داشته، دستگير شد. الف) حواس تان به زير پاي تان هم باشد. ب) حالا جا قحط بود؟ ج) پس از عباراتي مثل دوست پسر، دوست دختر، حالا تعبير «دوست شوهر» را پيشنهاد مي دهيم،

AppleScruff

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
یه سوال از کسانی که چلچراغ میخونن، هنوزم ارزش خوندن داره؟ یعنی مطالبش تکراری نشده...؟ من تا شماره ی 120 ایناش رو بیشتر نخریدم...

بالا