برگزیده های پرشین تولز

بالاخره تکلیف ما تحصیلکرده های بیکار چیه؟

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
پول مهمه, پول باشه اونم هست

مدرسه تا راهنمایی کافیه
مدرسه های اینجا را با ژاپن اشتباه گرفتی
تحصیلات ایرانی یعنی ترویج بیسوادی نه علم و تکنولوژی
برو ببین کدوم پولداری رفته دانشگاه و سربازی؟!
داداش نگرفتی چی میگم، اولا بچه داشته باشی تا راهنمایی میذاریش مدرسه؟ اگه دیپلم نگیره کلی مشکل داره.
دوما بش میگی دانشگاه نرو؟ اونوقت اگه اصلا ریسرچ دوست داشت چی؟ اول باید بره دانشگاه بعد بفهمه که ریسرچ دوست داره یا کار آزاد. من خودم الان 23 سالمه هنوز تصمیم نگرفتم بین این دو راه، اونوقت نمیدونم چجوری بچه قبل از دانشگاه قراره تصمیم بگیره چیکار کنه. (تو رشته من(کامپیوتر) ، اکثر کسایی که دانشگاه رو ادامه میدن، واسه ریسرچه)
خلاصه بگم، اگه بچه داشته باشی احتمال خیلی زیاد لیسانس میگیره، مثل بقیه. بحث این نیست که گزینه بهینه ای هست یا نه، بحث اینه که بهترین و کم دردسر ترین گزینه موجود در ایرانه.

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,008
داداش نگرفتی چی میگم، اولا بچه داشته باشی تا راهنمایی میذاریش مدرسه؟ اگه دیپلم نگیره کلی مشکل داره.
دوما بش میگی دانشگاه نرو؟ اونوقت اگه اصلا ریسرچ دوست داشت چی؟ اول باید بره دانشگاه بعد بفهمه که ریسرچ دوست داره یا کار آزاد. من خودم الان 23 سالمه هنوز تصمیم نگرفتم بین این دو راه، اونوقت نمیدونم چجوری بچه قبل از دانشگاه قراره تصمیم بگیره چیکار کنه. (تو رشته من(کامپیوتر) ، اکثر کسایی که دانشگاه رو ادامه میدن، واسه ریسرچه)
خلاصه بگم، اگه بچه داشته باشی احتمال خیلی زیاد لیسانس میگیره، مثل بقیه. بحث این نیست که گزینه بهینه ای هست یا نه، بحث اینه که بهترین و کم دردسر ترین گزینه موجود در ایرانه.
سربازی رفتی؟
بیکاری کشیدی؟
بی پولی کشیدی؟
دانشگاه و مدرسه یک درصد هم نقشی داشت تو زندگی خودت؟
واقعا داشت؟
پس به سوختن عمرت ادامه بده

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
سربازی رفتی؟
بیکاری کشیدی؟
بی پولی کشیدی؟
دانشگاه و مدرسه یک درصد هم نقشی داشت تو زندگی خودت؟
واقعا داشت؟
پس به سوختن عمرت ادامه بده
داداش من برنامه نویس و گرافیستم، به استارتاپ علاقه دارم، به ریسرچ هم علاقه دارم. چون پول نیاز ندارم ، خیلی کار نمیکنم، و انرژی ام رو میگذارم روی استارتاپ. الان به عنوان برنامه نویس همین الان میتونم برم تو شرکت رفیق هام با حقوق 1 به بالا کار کنم.(پیشنهاد های کاریشون/ پروژه های برنامه نویسی شون رو رد میکنم.)
اکثر دوست هام روی استارتاپ کار میکنن یا اپلای کردن واسه تحصیل و ریسرچ تو خارج.
ببین از مدرسه و دانشگاه الان حدود 20-30 درصدش به کارم میاد توی برنامه نویسی/استارتاپ/ریسرچ. (ببین 100 درصد نبوده بخاطر مشکلات **** آموزشی، ولی 0 هم نیست، آپشن بهتری هم نیست)
خلاصه بگم:
توی شرایطی که داشتی، دانشگاه و مدرسه به کارت نیومده. ولی خیلی ها هم مثل خودم، دانشگاه و مدرسه به کارشون میاد. (ملت اینقدر احمق نیستند که دانشگاه هارو پر کردن که)
حالا اگه دوست داری بر حسب شرایطی که داشتی، راجع به مدرسه و دانشگاه قضاوت کنی، و بچه ات رو بش بگی دیپلم هم نگیره، من حرفی ندارم، مختاری.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,008
داداش من برنامه نویس و گرافیستم، به استارتاپ علاقه دارم، به ریسرچ هم علاقه دارم. چون پول نیاز ندارم ، خیلی کار نمیکنم، و انرژی ام رو میگذارم روی استارتاپ. الان به عنوان برنامه نویس همین الان میتونم برم تو شرکت رفیق هام با حقوق 1 به بالا کار کنم.(پیشنهاد های کاریشون/ پروژه های برنامه نویسی شون رو رد میکنم.)
اکثر دوست هام روی استارتاپ کار میکنن یا اپلای کردن واسه تحصیل و ریسرچ تو خارج.
ببین از مدرسه و دانشگاه الان حدود 20-30 درصدش به کارم میاد توی برنامه نویسی/استارتاپ/ریسرچ. (ببین 100 درصد نبوده بخاطر مشکلات **** آموزشی، ولی 0 هم نیست، آپشن بهتری هم نیست)
خلاصه بگم:
توی شرایطی که داشتی، دانشگاه و مدرسه به کارت نیومده. ولی خیلی ها هم مثل خودم، دانشگاه و مدرسه به کارشون میاد. (ملت اینقدر احمق نیستند که دانشگاه هارو پر کردن که)
حالا اگه دوست داری بر حسب شرایطی که داشتی، راجع به مدرسه و دانشگاه قضاوت کنی، و بچه ات رو بش بگی دیپلم هم نگیره، من حرفی ندارم، مختاری.
برنامه نویس حرفه ای از تجربه دیگران استفاده کرده
سیستم آموزشی مدرسه و دانشگاه به ظاهر این چیز ها را یاد میده مگرنه بدرد یاد گرفتن نمیخورن

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
برنامه نویس حرفه ای از تجربه دیگران استفاده کرده
سیستم آموزشی مدرسه و دانشگاه به ظاهر این چیز ها را یاد میده مگرنه بدرد یاد گرفتن نمیخورن
باشه حرف شما قبول، من که برنامه نویسم نمیدونم چی بدردم خورده چی نخورده، شما میدونی;)

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
مدرسه تا راهنمایی کافیه
مدرسه های اینجا را با ژاپن اشتباه گرفتی
تحصیلات ایرانی یعنی ترویج بیسوادی نه علم و تکنولوژی
برو ببین کدوم پولداری رفته دانشگاه و سربازی؟!
چه عجب :general406:
اينقدر کم شديم برادر که يکی يه حرفه دلی;) ميزنه دوبار گوش ميديم و ميخونيم
مثل کاستای قديمی که از زور نبود هيچگونه کاست ديگه حتی نوار خالی انقدر گوش داده بوديم که ديگه مگنتيک کاست صاف شده بود:D:D:D
اون قرمزه لايک داره چه به فاکی شد يکی از بهترين دورانه زنديگيمون تو اون نيمکتای سه نفره:general412::general412:
بچه هفت ساله:confused: همکلاسی دختر نداره؟اين فردا تو جامعه چی ميخواد بکنه برای يه زندگيه سالم و پايدار؟:general609::general609:
فکرش کلاً هر خوشی رو به دلت ان ميکنه:D:D:confused::confused:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,008

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
باشه حرف شما قبول، من که برنامه نویسم نمیدونم چی بدردم خورده چی نخورده، شما میدونی;)

ما که این همه کار کردیم تو نت حدود 14 ساله تا همین الان جرات نکردیم بگیم برنامه نویس هستیم :) حتی تو شرکت خودمم نمیگم برنامه نویس هستم :) اونوقت شما ... :)

یعنی یه برنامه نویس باشی میدونی چی بدرت میخوره ؟
یعنی یه برنامه نویس میره میوه بخره میتونه تشخیص بده قیمتش گرونه یا ارزونه ؟ یا سربازی آسونه یا سخت ؟ یا درسو دانشگاه به دردت میخوره یا نه ؟

والا ما که درس خوندیم دیدیم به هیچ دردی نمیخوره :)

بالا گفتی بری تو شرکت با حقوق 1 تومن کار کنی :) خب پس هنوز دستت تو جیب خودت نیست که بدونی با یه تومن تقریبا یه بستنی و قلیون 2 سیب هم نمیدن بهت چه برسه زندگی :) ....

نفست از جای گرم داره در میاد ... :)

موفق باشی

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
سلام چندسالتونه؟
ماهی چقدر در می اوردین میانگین؟
بیمه تامین اجتماعی دارید یا خیر؟

چقدر درمیاوردم که حالا بماند یه پولی میموند که خرج زندگی دربیاد
بیمه تامین اجتماعی حدود 4 سال پیش تو یه شرکت صنعتی کار میکردم بعنوان کارگر ساده برام چند ماه بیمه ریخت بعدش از شرکت اومدم بیرون دیه همونجا بیمه هم تموم شد
سنمم 25 سال

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
موفق بودن و احساس خوشبختی به دانشگاه رفتن یا نرفتن ربطی نداره یکی دوس داره میره دانشگاه و موفق میشه یکی هم شغل آزاد انتخاب می کنه .مهم اینه که به کاری که انجام میدی علاقه داشته باشی و ازش پول دربیاری.
بقال سر کوچه ما ماهی 10 میلیون درآمدشه و خیلی هم آدم خوشحالیه.
حالا یکی هم مثل افتک دکترا داره و دوس داره توی فضای مجازی پز بده اینم موفقه.

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
موفق بودن و احساس خوشبختی به دانشگاه رفتن یا نرفتن ربطی نداره یکی دوس داره میره دانشگاه و موفق میشه یکی هم شغل آزاد انتخاب می کنه .مهم اینه که به کاری که انجام میدی علاقه داشته باشی و ازش پول دربیاری.
بقال سر کوچه ما ماهی 10 میلیون درآمدشه و خیلی هم آدم خوشحالیه.
حالا یکی هم مثل افتک دکترا داره و دوس داره توی فضای مجازی پز بده اینم موفقه.

حالا خارج از موضوع این تاپیک کسی این افتک میشناسه؟ میدونه چند سالشه؟ خخخ یه بیوگرافی ازش بدین ببینیم کیه این اسپمر معروف فروم :general707:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,008
7989972-4863-l.jpg

me22

Registered User
لایک‌ها
574
قصد نداشتم توو این تاپیک و در محضر بزرگان و اساتید پاتوق پی‌تی اظهار نظر کنم ولی دیدم بعضی از دوستان در رابطه با قشری که منم شاملشون هستم اظهار نظر میکنن و اطلاعاتی میدن که صحیح نیست
و البته صحبتی که استاد بزرگ و گرانقدر F-May5th (درود بی کران بر او باد) کردن جالب بود، در رابطه با سست کردن انگیزه یه جوون 16 17 ساله ای که میخواد درس بخونه و کنکور و ...
توو این زمینه موافقم با افتک و مخالف با دوستانی که میگن دانشجوهای فارغ تحصیل بیکارن و این مسائل...

همه دوستایی که میگن درس خوندن و بیکارن بیش از 90 درصدشون در حین تحصیل دنبال ...کلک بازی بودن و با معدل های ضعیف (زیر 18 و 19 ) مدرک گرفتن و علاوه بر اون در حین تحصیل نه چیزی یاد گرفتن و نه از فرصت ها استفاده کردن (فرصتهایی نظیر مقاله، کنفرانس، سمینار، همکاری با استاد در پروژه یا دهها فرصت دیگه که در حین تحصیل پیش میاد)
این قسمت مربوط به دوستانی که شهرستان درس خوندن و دانشگاهشون خیلی تاپ نبوده. وقتی توو یه دانشگاه سطح پایین درس میخونین خیلی راحتتر میتونین معدل بالا کسب کنین که استفاده نکردین

قسمت دوم مربوط به صحبتهای دوستان درباره دانشجوهای دانشگاه های تاپ
که چون خودم جزئشون هستم و دیدم داره سیاه نمایی میشه در رابطه با اونا ترغیب شدم این پاسخ رو ارسال کنم

نمیخوام خیلی وارد جزئیات بشم، من دانشجوی ارشد مهندسی برق قدرت هستم در یکی از 3 دانشگاه برتر کشور واقع در شهر تهران
نه من و نه هیچکدوم از همکلاسی ها مشکل اشتغال نداریم

این به این معنی نیست که دم دانشگاه منتظرن ما فارغ تحصیل بشیم و بریم وزارت نیرو استخدام بشیم و ماهی 7 - 8 تومن بدن بهمون!
به این معنی که از همین الان:
خیلی از بچه ها دارن با اساتید رو موضوعات مختلف کار میکنن و یه رزومه تپل درست میکنن برا خودشون و قصد بیشترشون هم رفتن هستش ( به شغل و دارمد 4 - 5 تومن و زندگی ساده توو کشور اعتقاد ندارن)
یه عده دیگه از بچه ها داریم با اساتید توو پروژه های داخل کشور همکاری میکنیم
چند نفر هم که عشق تدریس دارن، شدن TA اساتید برای دروس مقطع کارشناسی

بچه های مقاطع پایین یعنی کارشناسی اینجا که تقریبا همشون میخوان ارشد ادامه بدن و حتی اگه قصد ادامه تحصیل هم نداشته باشن با معلوماتی که کسب کردن میتونن یه شغل درست درمون دست و پا کنن برا خودشون

شدیدا موافقم با دوستان در این مورد که اوضاع اقتصادی نابسامان هستش و اصلا نیازی به موافقت من هم نیست و کاملا واضحه:D
اما هنوز برای تحصیلکرده واقعی، کار و مسیر موفقیت همواره و بن بست نیست

ای جوون 16 17 ساله پشت کنکوری که داری این تاپیک رو میخونی:D دُرُست دَرسِت رو بخون:D

me22

Registered User
لایک‌ها
574
من و دوستم که الان هم با هم در ارتباطیم بعد از گرفتن دیپلم مسیر تحصیلیمون جدا شد

من رفتم یه دانشگاه و ایشون هم تشریف بردن دانشگاه آزاد ...
در حین تحصیل تا گرفتن لیسانس حتی یک ترم از ابتدا درس نخوند و دنبال درس نبود، شب امتحان باید میرفتیم و باهاش کار میکردم
به هر ترتیب لیسانس مهندسی برق قدرت رو گرفتش
به واقع که هیچی از برق نفهمید و الان هم نمیدونه و خودش هم کاملا اذعان داره به این قضیه

خب این مثال رو زدم برای بچه هایی که میگن تحصیلکرده بیکاره؛ خب الان مسئول بیکاری این رفیق من کیه؟؟
چرا باید یه نیروگاه، یه کارخونه دار یا مسئول بیاد ایشون رو استخدام کنه در حالیکه که هیچ چیزی از درس نفهمیده!

البته خودم (چون رفیقشم) براش کار جور کردم و داره کار میکنه اگرچه با درآمد نسبی پایین ولی در راستای رشته تحصیلیش

پس یک طرفه به قاضی نریم و یه سوزن به دیگرون بزنیم، یه جوالدوز به خودمون

me22

Registered User
لایک‌ها
574
من معمولا خیلی تایپ نمیکنم توو فروم ها ولی خب دلایل دخالتم در این تاپیک رو گفتم

در آخر هم برای اثبات صحبت هام و حسن نیت‌م هر کسی از بچه های فروم، لیسانس برق (هر گرایشی) از دانشگاه تاپ داره یا دانشجوی ارشد برق هستش و بیکاره پیام خصوصی بده کار بدم بهش

اگر دوست کم سن و سالی هم این پاسخ رو میخونه و قصد ورود به دانشگاه داره هم پیام بده تا برای انتخاب رشته و سایر مسائل راهنماییش کنم

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
ما که این همه کار کردیم تو نت حدود 14 ساله تا همین الان جرات نکردیم بگیم برنامه نویس هستیم :) حتی تو شرکت خودمم نمیگم برنامه نویس هستم :) اونوقت شما ... :)
یعنی یه برنامه نویس باشی میدونی چی بدرت میخوره ؟
یعنی یه برنامه نویس میدونه درسو دانشگاه به درد میخوره یا نه ؟
والا ما که درس خوندیم دیدیم به هیچ دردی نمیخوره :)
بالا گفتی بری تو شرکت با حقوق 1 تومن کار کنی :) خب پس هنوز دستت تو جیب خودت نیست که بدونی با یه تومن تقریبا یه بستنی و قلیون 2 سیب هم نمیدن بهت چه برسه زندگی :) ....
نفست از جای گرم داره در میاد ... :)
موفق باشی
داداشم، من قصد بحث ندارم، نظرت محترمه، ولی با توجه به شرایط خودت اینطوریه که میگی.
ببین من الان خونه پدر مادرم زندگی میکنم، غیر از مسکن که خونه خودمونه،غذا و دیگر خرج ها متوسط حدود 300-500 خرجم میشه ماهی(پرسیدم از خانواده قبلا). خرج اضافه هم نمیکنم.
من حدود 5 ساله که برنامه مینویسم(کد میزنم)، حالا شما اسم این کار رو بذار a، نذار برنامه نویس. نمیفهمم منظورتونو، مگه من افتخار کردم به اینکه کد میزنم؟ گفتم کاریه که انجامش میدم. فک میکنم تو تمام دنیا به کسی که اینکارو میکنه میگم برنامه نویس.
راجع به حقوق هم گفتم 1 به بالا، همین الان ترجمه تخصصی کامپیوتر هم انجام بدم با توجه به سرعت ترجمه و تایپ ام، حدود 1.5 تا 3 به نظرم میتونم در بیارم. برنامه نویسی هم بنظرم بعد از یک سال کار، راحت 3-4 بنظرم میتونم در بیارم(رنجی که دوستام که تو بازار کار میکنند همین حدوداست تاجایی که میدونم). نمیدونم 1 به بالا رو شما چجوری تفسیر میکنید فقط 1 میلیون.
راجع به اینکه درس چرا به دردم میخوره، جدای از ریاضی و ... که گاهی توی پروژه ها توی problem solving، توی design نرم افزار، توی visualization، توی فکر کردن، توی یادگرفتن سریع، و خیلی از مسائل دیگه، مدرسه و دانشگاه به کارم اومده. یه موقع هست که شما از یه چیزی که بلدی مستقیم استفاده میکنی، یه موقع هست غیر مستقیم. مثلا فرض کن یه نفر تاریخ خونده تو راهنمایی، شاید شما بگی تاریخ به کارش نمیاد، منم موافقم. ولی اینکه بچه یه کتاب رو حفظ کرده، حافظه اش تقویت شده. شاید شما بگی یه بازی میدادند بازی کنه واسه تقویت حافظه، چرا اینقدر اذیتش کردن، منم موافقم با اینکه **** آموزشی مشکل داره، ولی میگم یه درصدی به بچه کمک میکنه، مثلا من خودم حدود 20-30 درصد به نظرم غیر مستقیم بم کمک کرده و میکنه.
خلاصه:
1. من برنامه نویس ام، این افتخار نیست، این یعنی "برنامه مینویسم".
2. تاثیر درس و دانشگاه رو توی زندگی ام حس کردم، حالا شاید شما بگی که این حس هام مثل رویا غیر واقعی اند، در این صورت حرفی ندارم جز اینکه ممکنه، ولی ممکن هم هست که شما حسش نکرده باشین.
3.نفسم هم مسلما از جای گرمی در نمیاد، شما که گفتی با 1 تومن نمیشه زندگی کرد، من با 500 تومن دارم زندگی میکنم و از زندگی ام راضی ام.
4. اگه یه روزی هم بچه داشته باشم، چون اینقدر انرژی ندارم که زندگی اش رو یه نفره واسش دیزاین بکنم(مثل مادر انیشتین)، فکر میکنم که منطقیه به مدرسه بره. حالا شما که تفکرت اینه که درس به هیچ دردی ات نخورده(حتی نمیگی تو حوزه تخصصی ات)، منطقیه که بچه ات رو نذاری مدرسه. ایشالا اگه بچه دار شدی و بچه ات رو مدرسه نذاشتی یا گذاشتی، یاد بحثمون می افتی.

logic92

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
اون چیزای کاربردی که تو دانشگاه به عنوان برنامه نویسی طی ۴ سال یاد میدنو میشه توی ۴ هفته چند برابر شو با نت یاد گرفت البته با پایه دیپلم

Last edited:

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
داداشم، من قصد بحث ندارم، نظرت محترمه، ولی با توجه به شرایط خودت اینطوریه که میگی.
ببین من الان خونه پدر مادرم زندگی میکنم، غیر از مسکن که خونه خودمونه،غذا و دیگر خرج ها متوسط حدود 300-500 خرجم میشه ماهی(پرسیدم از خانواده قبلا). خرج اضافه هم نمیکنم.
من حدود 5 ساله که برنامه مینویسم(کد میزنم)، حالا شما اسم این کار رو بذار a، نذار برنامه نویس. نمیفهمم منظورتونو، مگه من افتخار کردم به اینکه کد میزنم؟ گفتم کاریه که انجامش میدم. فک میکنم تو تمام دنیا به کسی که اینکارو میکنه میگم برنامه نویس.
راجع به حقوق هم گفتم 1 به بالا، همین الان ترجمه تخصصی کامپیوتر هم انجام بدم با توجه به سرعت ترجمه و تایپ ام، حدود 1.5 تا 3 به نظرم میتونم در بیارم. برنامه نویسی هم بنظرم بعد از یک سال کار، راحت 3-4 بنظرم میتونم در بیارم(رنجی که دوستام که تو بازار کار میکنند همین حدوداست تاجایی که میدونم). نمیدونم 1 به بالا رو شما چجوری تفسیر میکنید فقط 1 میلیون.
راجع به اینکه درس چرا به دردم میخوره، جدای از ریاضی و ... که گاهی توی پروژه ها توی problem solving، توی design نرم افزار، توی visualization، توی فکر کردن، توی یادگرفتن سریع، و خیلی از مسائل دیگه، مدرسه و دانشگاه به کارم اومده. یه موقع هست که شما از یه چیزی که بلدی مستقیم استفاده میکنی، یه موقع هست غیر مستقیم. مثلا فرض کن یه نفر تاریخ خونده تو راهنمایی، شاید شما بگی تاریخ به کارش نمیاد، منم موافقم. ولی اینکه بچه یه کتاب رو حفظ کرده، حافظه اش تقویت شده. شاید شما بگی یه بازی میدادند بازی کنه واسه تقویت حافظه، چرا اینقدر اذیتش کردن، منم موافقم با اینکه **** آموزشی مشکل داره، ولی میگم یه درصدی به بچه کمک میکنه، مثلا من خودم حدود 20-30 درصد به نظرم غیر مستقیم بم کمک کرده و میکنه.
خلاصه:
1. من برنامه نویس ام، این افتخار نیست، این یعنی "برنامه مینویسم".
2. تاثیر درس و دانشگاه رو توی زندگی ام حس کردم، حالا شاید شما بگی که این حس هام مثل رویا غیر واقعی اند، در این صورت حرفی ندارم جز اینکه ممکنه، ولی ممکن هم هست که شما حسش نکرده باشین.
3.نفسم هم مسلما از جای گرمی در نمیاد، شما که گفتی با 1 تومن نمیشه زندگی کرد، من با 500 تومن دارم زندگی میکنم و از زندگی ام راضی ام.
4. اگه یه روزی هم بچه داشته باشم، چون اینقدر انرژی ندارم که زندگی اش رو یه نفره واسش دیزاین بکنم(مثل مادر انیشتین)، فکر میکنم که منطقیه به مدرسه بره. حالا شما که تفکرت اینه که درس به هیچ دردی ات نخورده(حتی نمیگی تو حوزه تخصصی ات)، منطقیه که بچه ات رو نذاری مدرسه. ایشالا اگه بچه دار شدی و بچه ات رو مدرسه نذاشتی یا گذاشتی، یاد بحثمون می افتی.

ممنون از اینکه خوب توضیح دادی
اما به کل منظور من رو متوجه نشدی و سریع جبهه گرفتی چند نکترو میگم :
اول اینکه درس کاملا هم به درد من خورد درسته اصلا ربطی به کارم نداره ( من خودم الکترونیک خوندم و بعدش تجربی ولی کارم به کل متفاوته ) تنها تاثیر درس توی زندگی من اعتماد به نفس بود که وختی اینور اونور میرم خودم رو مهندس فرض کنم
مورد دوم در مورد اینکه میگی برنامه نویس هستی گفتم که به شما نمیگن برنامه نویس شما کد زن هستی مثل خودم که با اینکه شاید تمام زبان هارو از php بگیر تا جاوا و پیتون و کاتلین و ... بلد باشم ولی هنوز نمیگم برنامه نویسم بلکه میگم کد زن هستم :)

در مورد بچه اگر ایران باشه آره نمیزارم نهایتش در حدی که بتونه خوندن نوشتن یاد بگیره و بعدش دنبال تخصصی که استعداد داره
ولی اگر اونور باشه آره
مورد بعدی در مورد حقوق هست
شمایی که خودتو برنامه نویس خطاب میکنه فرات شم برنامه نویس حقوقش 1 تومن و 5 تومن نیست بلکه 30 یا 50 تومن هست :)
بنده نگفتم بده ولی مشکل اصلی ما اینه که نمیدونیم چی میخوایم و حقمون رو نمیدونیم چیه
اگر قراره شمای برنامه نویس با یه راننده تاکسی حقوقت یکی باشه پس دیگه واویلا :)
بله با 1 تومن هم میشه زندگی کرد یا 5 تومن میشه زندگی کرد با 200 میلیون در ماه هم میشه زندگی کرد
به قول بابام که با یه پراید هم میشه اینور اونور رفت با یه بنز هم میشه رفت ولی این کجا و آن کجا :)

بنده هم نگفتم کار نیست یا کسی نمیتونه کار کنه چون اعتقاد دارم هرکسی میگه کار نیست از بی عرضگی خودشه
اما اینکه شما به حداقل ، قناعت کردی و باهاش کنار اومدی من با این مشکل داشتم

ببین چیکار کردن با جوون های ما که یه نفر خودش رو وقتی برنامه نویس میدونه به یه حقوق 5 تومنی در ماه راضیه در صورتی که یه برنامه نویس دست کمی از اون پزشکی که در ماه 200 میلیون در میاره نداره :)
من با این مشکل داشتم :)

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
همه دوستایی که میگن درس خوندن و بیکارن بیش از 90 درصدشون در حین تحصیل دنبال ...کلک بازی بودن و با معدل های ضعیف (زیر 18 و 19 ) مدرک گرفتن و علاوه بر اون در حین تحصیل نه چیزی یاد گرفتن و نه از فرصت ها استفاده کردن
کاملا تایید میشه.الان دیگه سالیان زیادی هست که با یه هوش کاملا متوسط میشه تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی رو قبول شد.مهم خروجی کار هست که نود درصد وابسته به خود شخص هست حالا چه دانشگاه خرگوش تپه باشی چه دانشگاه یک تهران تا خودت نخوای هیچی دانشی از دانشگاه دریافت نمی کنی. متاسفانه خیلی ها بدون اینکه ذره ای تلاش کنند فقط به فکر مدرک هستند و آخر هم که با بیکار روبرو میشن قصور رو متووجه دانشگاه و جامعه و زمین و زمان و همه می دونند الا خودشون.شما تو پرورش گیاهان دریایی هم متخصص باشی و شاخص باشی مطمئنا نه بیکار می مونی نه درامدت کمه.

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
معدل زیر 18 رو شما میگی ضعیف؟؟؟
مگه مدرسس؟
مدرسه فقط درس میخونی و اگه زیر18یا19بگیری زشته و مسخرس اما دانشگاه دانشجو هم باس درس بخونه و هم باس کار یدی انجام بده کجا معدل 19میتونه بگیره.چرا یسری هستن که فقط درس میخونن مثل مدرسه و اصلا بیرون کاری ندارن خوب داستان اونا جداست.

بالا