برگزیده های پرشین تولز

بانك مدارات الكترونيكي

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
سري STK براي آمپليفاير فوق العاده عاليه فقط بايد مدار محافظ اتصال كوتاه براش طراحي كنين! در كمتر از يك ثانيه ميسوزه!

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
بچه ها یه مدار آمپلی فایر براتون میزارم و قبلا هم گذاشته بودم و توجه ای بهش نشد . می خوام رو همین کار کنیم و تحلیلش کنیم خدایی خیلی فکر خوبیه ها الان خیلی ها در به در دنبال یه نقشه برای درست کردن امپلی فایر هستند اینجوری هم خودمون یه چیزی یاد میگیرم و...... پس شروع میکنیم .
این نقشه مدار و اینم لینک مدار به همراه اطلاعاتش

pa_300_w.gif

to3pbls.jpg

mont.jpg

300w_top.jpg

اگه مدار تایید شد هر کس یه کاری میکنه مثلا من میرم PCB شو طراحی میکنم یکی دیگه میره نقشه پلی آمپلی فایرشو پیدا میکنه یکی دیگه منبع تغذیشو طراحی میکنه و همیجوری ... هستین بچه ها یا دارم خودمو خسته میکنم

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از mohandes_milad :
بچه ها یه مدار آمپلی فایر براتون میزارم و قبلا هم گذاشته بودم و توجه ای بهش نشد . می خوام رو همین کار کنیم و تحلیلش کنیم خدایی خیلی فکر خوبیه ها الان خیلی ها در به در دنبال یه نقشه برای درست کردن امپلی فایر هستند اینجوری هم خودمون یه چیزی یاد میگیرم و...... پس شروع میکنیم .
این نقشه مدار و اینم لینک مدار به همراه اطلاعاتش

pa_300_w.gif

to3pbls.jpg

mont.jpg

300w_top.jpg

اگه مدار تایید شد هر کس یه کاری میکنه مثلا من میرم PCB شو طراحی میکنم یکی دیگه میره نقشه پلی آمپلی فایرشو پیدا میکنه یکی دیگه منبع تغذیشو طراحی میکنه و همیجوری ... هستین بچه ها یا دارم خودمو خسته میکنم

بروبچس انگار هیچ کس علاقه به درست کردن آمپلی فایر نداره . :( حداقل نظر بدین بابا

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بروبچس انگار هیچ کس علاقه به درست کردن آمپلی فایر نداره . :( حداقل نظر بدین بابا
اولا من خودم دارم رو يه مدارSMPS برا آمپلي كار مي كنم كه از نت گرفتم دوما عكسي مشاهده نشد سوما قطعاتش گير نمياد 4اومن .....بازم بگم؟:دي

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از sina_judgment :
اولا من خودم دارم رو يه مدارSMPS برا آمپلي كار مي كنم كه از نت گرفتم دوما عكسي مشاهده نشد سوما قطعاتش گير نمياد 4اومن .....بازم بگم؟:دي
سلام
آقا عکسارو درست کردم الان مدارو می تونید ببینید بعدشم منظورتون با کدوم مدار بود که گفتید قطعاتش پیدا نمیشه ؟؟؟؟ :blink:

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام
آقا عکسارو درست کردم الان مدارو می تونید ببینید بعدشم منظورتون با کدوم مدار بود که گفتید قطعاتش پیدا نمیشه ؟؟؟؟ :blink:
منظور من مداري هستش كه خودم روش كار مي كنم يعني اينجا نزاشتمش كه بزودي ميزارم در ضمن اگه اهل تهران هستي سراغشو بگير ببين ميتوني قطعاتشو گير بياري

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
از بچه هاي وارد به نرم افزار پروتل...من تازه با پروتل كار ميكنم چند تا سوال دارم:
1من نميتونم پتانسيومتر براي يه مدار گير بيارم :D
2چطور ميشه نقشه شماتيك رو به پي سي بي تبديل كرد :D
موارد بعدي رو در اسرا وقت خواهم پرسيد
ممنون از راهنماييتون :)

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به نقل از mazoolagh :
سري STK براي آمپليفاير فوق العاده عاليه فقط بايد مدار محافظ اتصال كوتاه براش طراحي كنين! در كمتر از يك ثانيه ميسوزه!
البته به نظر من ماس فيت كيفيتش 100 برابر اون نه؟؟؟

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
سلام
من منتظر این هستم که دوستان رو مدار نظر بدن و اگه تایید شد برم سراغ قطعاتش که ببینم پیدا میشه یا نه ؟؟ راستی اون چندتا قطعه که میگفتی پیدا نکردم رو تونستی پیدا کنی یا نه ؟ ضمنا منم هم سوال شما رو دارم من Protel Dxp2004 دارم ولی نمیدونم چه جوری باهاش کارکنم یه جورایی پیچیدس
من با workbench7 این مدار آمپلی فایر رو درست کردم ولی چند تا قطعتش تو برنامه نیست مثل ترانزیستورهای MJE و چند تا دیگه . :hmm:
بابا حداقل شما هم یه مدار آمپلی فایر بزارین دلمون خوش باشه یکی به این تاپیک هم سر میزنه .

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
از بچه هاي وارد به نرم افزار پروتل...من تازه با پروتل كار ميكنم چند تا سوال دارم:
1من نميتونم پتانسيومتر براي يه مدار گير بيارم :D
2چطور ميشه نقشه شماتيك رو به پي سي بي تبديل كرد :D
موارد بعدي رو در اسرا وقت خواهم پرسيد
ممنون از راهنماييتون :)

عزیز

شما از کدوم ورژن پروتل استفاده می کنی ؟ ;)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
والا نوشته ورژن6.67 و سرويس پك 6 اگه از اين جديد هم هست بگين من بخرم

نه منظورم از ورژن این بود که از سری جدید Protel DXP یا همون Altium هستش

یا از سری قدیمی پروتل های 99 و 99SE و 98 هستش ؟ ;)

جدید ترین پروتل همون DXP هستش فکر کنم 2004 سرویس پک 4 باشه

ولی تو صنعت هنوز هم از 99SE استفاده می کنند :)

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از Electronics Art :
نه منظورم از ورژن این بود که از سری جدید Protel DXP یا همون Altium هستش

یا از سری قدیمی پروتل های 99 و 99SE و 98 هستش ؟ ;)

جدید ترین پروتل همون DXP هستش فکر کنم 2004 سرویس پک 4 باشه

ولی تو صنعت هنوز هم از 99SE استفاده می کنند :)
ميگن 99se خیلی بهتره

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
آقا گویا این مداری آمپلی فایر که گذاشتم تو سایت چند تا از ترانزیستورهاش پیدا نمیشه :( ( چقد من بدشانسما) می خواستم یکی از دوستان لطف کنه یه مدار آمپلی فایر 200 وات الی 300 وات واقعی دو کاناله یعنی جمعش بشه 300 وات با کیفیت خوب بزاره تو سایت ( خودمونیما چقد پر روام ) .
بعدش میگن هرچی تغذیه مدار بیشتر باشه واتش هم بیشتره چرا ؟؟؟؟

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
آقا گویا این مداری آمپلی فایر که گذاشتم تو سایت چند تا از ترانزیستورهاش پیدا نمیشه :( ( چقد من بدشانسما) می خواستم یکی از دوستان لطف کنه یه مدار آمپلی فایر 200 وات الی 300 وات واقعی دو کاناله یعنی جمعش بشه 300 وات با کیفیت خوب بزاره تو سایت ( خودمونیما چقد پر روام ) .
بعدش میگن هرچی تغذیه مدار بیشتر باشه واتش هم بیشتره چرا ؟؟؟؟
آره خوب شما يه مدار تغذيه عالي 600 يا 700 وات با ترانزيستور هاي ماس فيت و چند تا خازن با ظرفيت بالا درست كني مي توني آمپلي فاير قوي ماشينت رو ساپورت كني البته بازم اگه قطعاتش رو گير بياري :دي من خودم براي مدارSMPS حدود24 تا ترانزيستور ماس فيت رو از آلمان سفارش دادم كه از اونجا مياد تركيه بعد هم وارد ايران ميشه كه اين امر خير احتمالا 2 3 ماه وقت لازم داره و من هم بايد اين مدت رو بايد سوت بزنم :دي

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
راستي الكتريك جان اگه اهل تهران هستيد يه زحمت داشم وقتي راتون افتاد براي من ترانزيستوري رو كه ميگم بپرسين ببينين پيدا ميشه تهران يا نه قبلا از همكاري شما صميمانه تشكر ميكنم :دي
اين هم شكاره ترانزيستور
irfp054
irfp064
mjl4281a
mjl4302a
البته يه ذره بيشتر شد از 1كي

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
راستي الكتريك جان اگه اهل تهران هستيد يه زحمت داشم وقتي راتون افتاد براي من ترانزيستوري رو كه ميگم بپرسين ببينين پيدا ميشه تهران يا نه قبلا از همكاري شما صميمانه تشكر ميكنم :دي
اين هم شكاره ترانزيستور
irfp054
irfp064
mjl4281a
mjl4302a
راستي براي مدار پري و تون كنترلرش هم فكري كردي ؟؟؟

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
اين هم شكاره ترانزيستور
irfp054
irfp064
mjl4281a
mjl4302a

نه متاسفانه من تهران نیستم :(

بالا