برگزیده های پرشین تولز

باید قبول کرد عده ی زیادی هم حاشا میکنند و توقعات بالاست

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
مشکل ریشه ای جامعه ما نه اقتصادی بلکه فرهنگی و عقلانی است. نمونش در فقر ادب شما گرفته تا فقر ادب مسئولینی مثل احمدی نژاد تا فقر ادب اپوزسیون! که ریشه آن هم نبود خردگرایی و آموزش بنیادی است. رسیدن به دموکراسی با این سطح پایین خرد عامه جامعه بسیار بعید بنظر می رسد.
فقر ادب؟ تو رو به هر کی می پرستید تموم کنید این حرفای شعاری رو. لابد سیاستمداران آمریکا آخر ادب و فرهنگ بودن و هستن، مثلا بیل کلینتون که ازش به خاطر آزار جنسی شکایت شد یا جرج بوش پسر که تو انتخابات سال 2000 اون حرف زشتش با صدای بلند از میکروفون پخش شد. اونم که طرز حرف زدن ترامپ بود تو انتخابات 2 سال پیش و بعدشم مورد خطاب دادن کیم با اون الفاظ.
مشکل ما تو جاهای دیگه ست، نه فقر ادب!!

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
این همه نقدینگی از کجاست . دارایی مردم
خانه های خالی از سکنه در تهران و کلانشهرها
نقدینگی سه برابر نسبت به چند ساله گذشته
آیا عموم مردم ما واقع بینانه آن قشر ضعیف هست که کم میاریم مثال میزنیم یا قشرهای متوسط به بالا و ثروتمند و این روزها دلال .
هشت میلیون سکه قطعه پیش فروش تنها در چند روز خرید شده
ماشینها در ده دقیقه پر شدن
اعداد میلیونی را مانند تومان از زبان خیلی مردم گفتن
اینها همگی از فقر هست ؟

mohammadid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
فقر ادب؟ تو رو به هر کی می پرستید تموم کنید این حرفای شعاری رو. لابد سیاستمداران آمریکا آخر ادب و فرهنگ بودن و هستن، مثلا بیل کلینتون که ازش به خاطر آزار جنسی شکایت شد یا جرج بوش پسر که تو انتخابات سال 2000 اون حرف زشتش با صدای بلند از میکروفون پخش شد. اونم که طرز حرف زدن ترامپ بود تو انتخابات 2 سال پیش و بعدشم مورد خطاب دادن کیم با اون الفاظ.
مشکل ما تو جاهای دیگه ست، نه فقر ادب!!
چقدر تاریخ تمدن غرب رو مطالعه کردید؟ احتمالا هیچی! چقدر تاریخ فلسفه غرب رو مطالعه کردید؟ اونم احتمالا هیچی! در مورد تاریخ سیاسی غرب چطور؟ ... مگه سریالهای تهی از معنای کره ای و ترکیه ای و داخلی و ... وقتی باقی میزاره واسه مطالعه!!!!

تمدن فعلی غرب بر روی زیر بنای دوران روشنگری و تفکر فلاسفه خردگرا بنا شده. چیزهایی که شما در تلویزیون ضد خرد میبینید ظواهر غرب است.

این وضعیت جامعه کنونی که بوسیله اینترنت صدای عوام ناآگاه را چند برابر کرده راه به ناکجاآباد دارد!!!

mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام
همه مردم مثل هم نیستن
بعضی ها دارن خرج میکنند که نوش جونشون
اما بعضی ها هستن شرایط سختی دارن و به سختی گذران زندگی میکنند
مخصوصا شهرستان ها
اکثر مردم با سیلی صورتشون رو سرخ میکنند
به خاطر شرایط کاریم میبینم بعضی از مردم دستشون واقعا خالی
امیدوارم شرایط هرچه زودتر بهتر بشه

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
چقدر تاریخ تمدن غرب رو مطالعه کردید؟ احتمالا هیچی! چقدر تاریخ فلسفه غرب رو مطالعه کردید؟ اونم احتمالا هیچی! در مورد تاریخ سیاسی غرب چطور؟ ... مگه سریالهای تهی از معنای کره ای و ترکیه ای و داخلی و ... وقتی باقی میزاره واسه مطالعه!!!!

تمدن فعلی غرب بر روی زیر بنای دوران روشنگری و تفکر فلاسفه خردگرا بنا شده. چیزهایی که شما در تلویزیون ضد خرد میبینید ظواهر غرب است.

این وضعیت جامعه کنونی که بوسیله اینترنت صدای عوام ناآگاه را چند برابر کرده راه به ناکجاآباد دارد!!!
آفرین به شما که اینایی که میگی رو مطالعه کردی ولی واقعا چه طور به این نتیجه گیری مسخره رسیدی که من سریال ترکی و کره ای و داخلی نگاه می کنم؟ بعد بگو اینایی که گفتی چه ربطی به فرهنگ و ادیبات امروز سیاستمداران آمریکایی داره؟ چرا می زنید تو جاده خاکی؟

اگه بحث برتری تاریخی باشه که اون آمریکایی که کلا زیر 500 سال تاریخ و فلسفه و ادبیات و ... داره تا زانوی ایران 7000 ساله هم نمی رسه، اونوقت ایران خودمون با این تاریخ تمدن دور و درازی که داره الان وضعیتش چه طوره؟ اصلا ادبیات و وضعیت 3 تا رئیس از جمهورهای اخیر آمریکا که مثال زدم چه ربطی به گذشته ی 500 ساله شون داره؟ یا مثلا کشورهای حوزه اسکاندیناوی چه قدر تاریخ و فلسفه ی مکتوب دارن که امروز جزو بهترین کشورهای جهان برای سکونت هستند؟ دوست عزیز تو دنیای امروز این که هزار سال پیش، صد سال پیش، پنجاه سال پیش و حتی بیست سال پیش کی بودی و کجا بودی بودی کوچکترین اهمیتی برای کسی نداره، بلکه این زمان حاله که مهمه. به قول حضرت آقا ملاک حال افراد است.

بهتره به جای گرفتن ژست های نخ نما شده ی روشنفکری و متهم کردن بقیه به بی اطلاعی یاد بگیریم آدرس غلط ندیم و نسخه اشتباه نپیچیم، اگر هم کردیم و کسی اشتباهمونو بهمون گوشزد کرد، حداقل تو جاده خاکی نزنیم.

mohammadid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
آفرین به شما که اینایی که میگی رو مطالعه کردی ولی واقعا چه طور به این نتیجه گیری مسخره رسیدی که من سریال ترکی و کره ای و داخلی نگاه می کنم؟ بعد بگو اینایی که گفتی چه ربطی به فرهنگ و ادیبات امروز سیاستمداران آمریکایی داره؟ چرا می زنید تو جاده خاکی؟

اگه بحث برتری تاریخی باشه که اون آمریکایی که کلا زیر 500 سال تاریخ و فلسفه و ادبیات و ... داره تا زانوی ایران 7000 ساله هم نمی رسه، اونوقت ایران خودمون با این تاریخ تمدن دور و درازی که داره الان وضعیتش چه طوره؟ اصلا ادبیات و وضعیت 3 تا رئیس از جمهورهای اخیر آمریکا که مثال زدم چه ربطی به گذشته ی 500 ساله شون داره؟ یا مثلا کشورهای حوزه اسکاندیناوی چه قدر تاریخ و فلسفه ی مکتوب دارن که امروز جزو بهترین کشورهای جهان برای سکونت هستند؟ دوست عزیز تو دنیای امروز این که هزار سال پیش، صد سال پیش، پنجاه سال پیش و حتی بیست سال پیش کی بودی و کجا بودی بودی کوچکترین اهمیتی برای کسی نداره، بلکه این زمان حاله که مهمه. به قول حضرت آقا ملاک حال افراد است.

بهتره به جای گرفتن ژست های نخ نما شده ی روشنفکری و متهم کردن بقیه به بی اطلاعی یاد بگیریم آدرس غلط ندیم و نسخه اشتباه نپیچیم، اگر هم کردیم و کسی اشتباهمونو بهمون گوشزد کرد، حداقل تو جاده خاکی نزنیم.
با مغز تهی و دهان گشاد مباحثه نمیکنم!

xpc

Registered User
لایک‌ها
108
نظرات دوستان رو خوندم با اجازتون بنده هم نظر خودم رو بگم
مردم اگه زیاد داشته باشن و خرج کنن بده ؟ مسافرت برن تفریح کنن بده؟ بنظر من خوبه حتی اگه از طبقه اجتماعی و اقتصادی بنده نباشن من که در شهرستان زندگی می کنم و درامد کمی دارم اولا که هم وطن بنده هستن نوش جونشون تا کی باید بجای اینکه سعی کنیم همه داشته باشن اون هایی که دارن رو سرزنش کنیم دوما اون فردی که ثروتمند هست و سفر می کنه به شهرها خب باعث رونق اون شهرها میشه خرید می کنه از امکانات اون شهر استفاده میکنه بنظرم هرکس بتونه از راه سالمی که مثلا کلاه سر دیگران نزاره هرچقد ثروت داشته باشه خوبه
و اما تحلیل اینکه مردم اگه ندارن چرا می رن فست فود دقیقا مثل مسول گرامی که گفت مردم اگه ندارن چرا چاق شدن نیازکه فقط خوردن نیست یعنی زمانی باید از وضعیت اقتصادی نارضی باشن که حتی غذا برای خوردن نداشته باشن (هرچند همین الان در بعضی نقاط کشور بعضی هم وطنان امکانات اولیه رو ندارن) دوما خودم رو مثال میزنم تو چند سال گذشته خوراکم بهتر نشده ولی وزنم اضافه شده چون ساعت هایی که برای ورزش وقت میزاشتم رو صرف کار کردن می کنم و کارم تحرک زیادی نداره درضمن غذا هایی که کیفیت کمتری دارن باعث اضافه وزن و خیلی بیماری ها میشن پس این اضافه وزن عمومی رو میشه نشانه ای از مشکل اقتصادی دونست که مردم کمتر می تونن به خودشون توجه کنن
توقع مردم شاید بالا باشه و این بخاطر این هست که در کشوری هستیم که مجموع نفت و گاز رو در نظر بگیری بیشترین منابع رو داره و خیلی امکانات و منابع دیگه ولی بعضی از کشور ها فقط یکی از این منابع رو دارن و وضعیتشون به مراتب بهتره البته نباید منکر این شد که بخاطر همسایگانی که داریم مدام در مقابل بعضی خطرها بود کشور و این هزینه زیادی بهمون تحمیل کرده
احساس خوشبختی به خیلی عوامل بستگی داره ژاپن ثرومتمند شده ولی مردمش افسرده هستن و خودکشی زیاده کاش شرایط به وجود بیاد که همه حداقل امکانات رفاهی رو داشته باشن نگران بازنشستگی بیماری خورد و خوراک نباشن و اونجاست که میشه به علایق رسید یکی هنر دوست داره یکی فلسفه یکی تحقیق یکی هم ثروت هر کسی به راهی که دوست داره بره و حسادت داشته های هم رو نکن
خدا ایران رو از جنگ خشکسالی و دروغ حفظ کنه پایدار و برقرار باشید

Jack now back

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خونه و ماشین مناسب داشتن
شغل و درآمد مناسب داشتن
تفریح مناسب داشتن
اینها همه ضروریات اولیه زندگی هست نه نقطه اوج رفاه و آسایش
متاسفانه اینقدر این موارد برای ما دست نیافتنی شده که طرف تا آخر عمرش زور میزنه همین اولیات زندگیش میزون بشه ینی اولیات و ضروریات زندگی براش شده هدف و آرزو که معلوم هم نیست بهش برسه تو زمان مناسب یا نه

بالا