برگزیده های پرشین تولز

با این جوجه یاکریمه چیکار کنم؟؟؟؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دوستان تو حیاط خونه ی ما یاکریمه اومده بالای کنتور لونه درست کرده ،دوتا تخم هم گذاشته بود که دوتاشم به ثمر نشستند و یکیشون حدود یه روز و نیم دیرتر از تخم اومده بیرون .اولی که بزرگ شد پدر و مادرش اومدن راهنماییش کردن و رفت اما این کوچیکه ضعیفتره و تنها مونده پدر و مادرشم دیگه نمیان بهش غذا بدن اینم خودشو هی از بالا کنتور پرت میکنه پایین خلاصه دهن خودشو سرویس کرده الانم موقع راه رفتن یه پاش می لنگه و اون یکی بالش هم کج شده!
میتونم خودم بزرگش کنم؟چی کار کنم باهاش؟

http://uupload.ir/files/m9yd_img_20170519_174946.jpg

Last edited:

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
دون برنج خيس شده يا ارد خمير شده بهش بده تا جون بگيره!

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
سرلاک بخر بده بخوره . تو پرنده فروشی ها هست . یک سرنگ مخصوص هم بگیر .

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
چرا میشه . چند تا ویدئو اموزشی نگاه کنید تو نت یاد بگیرید . چون اگر درست غذا ندید میپره تو گلوش و میمیره .
سپاس
الان موفق شدم با سرنگ معمولی بهش اب برسونم اما یه مشکل بزرگ هست اونم اینه که بالش فک کنم شکسته یا در رفته اصلا تعادل نداره تو راه رفتن کله پا میشه همش کجکی هم راه میره
کجا ببرمش بالش خوب شه؟

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
سپاس
الان موفق شدم با سرنگ معمولی بهش اب برسونم اما یه مشکل بزرگ هست اونم اینه که بالش فک کنم شکسته یا در رفته اصلا تعادل نداره تو راه رفتن کله پا میشه همش کجکی هم راه میره
کجا ببرمش بالش خوب شه؟
والا از این مورد بی اطلاع هستم . ولی دیدم پرنده هایی که اتل بستن به بالشون . البته مورد شما جوجه است و احتمالا درست نمیشه و تا اخر عمر ....

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
والا از این مورد بی اطلاع هستم . ولی دیدم پرنده هایی که اتل بستن به بالشون . البته مورد شما جوجه است و احتمالا درست نمیشه و تا اخر عمر ....
مرسی داداش.کمک بزرگی کردید
اخه از اندازه ی طبیعیش هم کوچیکتر و ضعیفتره
سپاس

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
اغا این اصلا غذا نمی خوره
غذا رو هم باید به صورت سرنگی بهش داد

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
مواظب پاهاش باش چون خیلی ضعیفن. اگه آسیب ببینن بی برو برگرد مُرده.

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
برای اینکه فکر نکنم الان یه دل سیر غذا خورده باشه احتمالا چند ساعته که چیزی نخورده آب قند بخوره تا فعلا نمیره . نیاز به سرنگ نیست برنج پخته کوفته شده بزار دهنش یا بهتر از همه نون خیس کنه نرم بشه کم کم بزار دهنش
اتفاقا همین الان داشتم بهش نون خیس شده میدادم نخورد نوکش هم باز کردم گذاشتم دهنش اما کله شو میکشه اصلا نمیخوره دهنم سرویس شد بهش اب دادم

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ناچارم جلوی کنتور یه چیزی بذارم فکر خودکشی دوباره به سرش نزنه اما از یه طرفی هم شاید اگه مادرش بیاد نمیتونه اونو ببینه و فک کنه نیست، کلا بیخیال جوجه ش بشه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
اتفاقا همین الان داشتم بهش نون خیس شده میدادم نخورد نوکش هم باز کردم گذاشتم دهنش اما کله شو میکشه اصلا نمیخوره دهنم سرویس شد بهش اب دادم
خونتون کجاست؟ همسایه کفترباز نداری؟ کفتر ها معمولا زمستون هم جوجه میکنن چه برسه به الان, زود بپر بده به یه کفترباز بزاره کنار بقیه جوجه هایی که داره . کفتر مادر, بدجنس و مغرور نیست! به بقیه بچه ها غذا میده

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
خونتون کجاست؟ همسایه کفترباز نداری؟ کفتر ها معمولا زمستون هم جوجه میکنن چه برسه به الان, زود بپر بده به یه کفترباز بزاره کنار بقیه جوجه هایی که داره . کفتر مادر, بدجنس و مغرور نیست! به بقیه بچه ها غذا میده
همسایه کفترباز چرا داریم ،البته دیوار به دیوار نیست منم اصلا نمیشناسمش و ندیدمش

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
:general504:
تو بلد نيستي
جوجه بزرگ كردن حس مادرانه ميخاد:general504:

يه دوز دخدر پيدا كن ماجرا رو بهش بوگو بياد برا جوجت مادري كنه:rolleyes:

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
:general504:
تو بلد نيستي
جوجه بزرگ كردن حس مادرانه ميخاد:general504:

يه دوز دخدر پيدا كن ماجرا رو بهش بوگو بياد برا جوجت مادري كنه:rolleyes:
:D