برگزیده های پرشین تولز

با این سیستم میشه گرافیک رو ارتقا بدم؟؟

shahram2pac

Registered User
لایک‌ها
571
سلام دوستان
روی این سیستم من میشه یه گرافیک متوسط مثل RX 570 یا 470 یا GTX 970 یا GTX 1050 Ti گذاشت؟یا یه گرافیک در همین محدوده؟ ممنون

مشخصات سیستم فعلی :
مادربرد :msi h81m-p33
گرافیک: GT 630
سی پی یو : core i5 4430
رم : 8gig ddr3
پاور: گرین 530

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
خیلی هم عالی
سیستمت فوقعلاده بالانسه تنها چیزی که میخواد یه گرافیک مناسب با مانیتورته و یه رم 4 گیگ احتمالا باس 1600 (اگر که رم فعلیت باس 1600 باشه و مادربردت اسلات یا جای خالی داشته باشه)

اگر مانیتورت 17 اینچ مربعی (رزولوشن 768*1280) هستش با یه گرافیک 2GB GDDR5 مثل 750ti یا 950 یا 950ti هم راه میوفته

ولی اگر مانیتورت 19 یا 22 اینچه که میشه یه چیزی با رزولوشن نزدیک به فول اچ دی یا خود فول اچ دی بهتره گرافیک 4GB GDDR5 بگیری مثلا 970 یا 1050 یا 1050ti

از بین سه مورد آخری که گفتم 970 بهتره با اینکه یک نسل قدیمی تره چون پول کمتری میدی ولی قدرت بیشتری میگیری فقط باید به این نکته دقت کنی که پاورت حتما دوتا شیش پین برای گرافیک داشته باشه اگر یدونه شیش پین داره 1050 بگیر

من خودم کالاف دیوتی وارزون بازی میکنم با جزئیات high و فریم 60 با سی پی یو آی فایو نسل 4 مدل 4590 که قدرتش اندازه سی پی یو خودته و گرافیک Zotac GTX970 4GB اونم تو رزولوشن فول اچ دی 1080*1920
ولی رم 12 گیگ دارم بخاطر اینکه وقتی با نرم افزار MSI Afterburner منابع سیستمو بررسی میکنم حدودا دهو خورده ای از رمم پر میشه موقع بازی کالاف دیوتی وارزون

AMD هم نگیر تحت هیچ شرایطی . نه گرافیکاشو نه سی پی یو هاشو

یه چیزی هم در مورد گزینه های داخل آپشن بازی قسمت گرافیک بگم
اونایی که از همه بیشتر گرافیکو میبره زیر فشار یکی Texture Quality هستش که این بیشتر فضای رم گرافیکو میگیره و میتونی بسته به حجم گرافیکت تنظیمش کنی
یکی هم AA هستش یا همون AntiAliasing که این بیشتر روی پردازنده گرافیک یا GPU فشار میاره
وقتی اون نرم افزار MSi AfterBurner موقع بازی کردن اجرا کنی میتونی ببینی GPU و حافظه گرافیک و CPU و حافظه سیستم (RAM) در چه وضعیتی هستن و داری چنتا فریم میگیری و با توجه به وضعیت قطعاتت تصمیم بگیری که چه تغییراتی تو آپشن بازی ایجاد کنی یا کدوم قطعاتو ارتقا بدی

اگر سوالی داشتی پیغام خصوصی بده بریم تلگرام یا واتس اپ صحبت کنیم کاملتر برات توضیح بدم

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سلام دوستان
روی این سیستم من میشه یه گرافیک متوسط مثل RX 570 یا 470 یا GTX 970 یا GTX 1050 Ti گذاشت؟یا یه گرافیک در همین محدوده؟ ممنون

مشخصات سیستم فعلی :
مادربرد :msi h81m-p33
گرافیک: GT 630
سی پی یو : core i5 4430
رم : 8gig ddr3
پاور: گرین 530
با احترام به دوست عزیزم که پیشنهادات خوبی داد شما اول از همه باید یه سی پی یو قوی تر مثل 4570 یا 4460 نصب کنین تا گرافیک های میان رده مثل 1060 یا آر ایکس 580 براتون گلوگاه نشه

shahram2pac

Registered User
لایک‌ها
571
خیلی هم عالی
سیستمت فوقعلاده بالانسه تنها چیزی که میخواد یه گرافیک مناسب با مانیتورته و یه رم 4 گیگ احتمالا باس 1600 (اگر که رم فعلیت باس 1600 باشه و مادربردت اسلات یا جای خالی داشته باشه)

اگر مانیتورت 17 اینچ مربعی (رزولوشن 768*1280) هستش با یه گرافیک 2GB GDDR5 مثل 750ti یا 950 یا 950ti هم راه میوفته

ولی اگر مانیتورت 19 یا 22 اینچه که میشه یه چیزی با رزولوشن نزدیک به فول اچ دی یا خود فول اچ دی بهتره گرافیک 4GB GDDR5 بگیری مثلا 970 یا 1050 یا 1050ti

از بین سه مورد آخری که گفتم 970 بهتره با اینکه یک نسل قدیمی تره چون پول کمتری میدی ولی قدرت بیشتری میگیری فقط باید به این نکته دقت کنی که پاورت حتما دوتا شیش پین برای گرافیک داشته باشه اگر یدونه شیش پین داره 1050 بگیر

من خودم کالاف دیوتی وارزون بازی میکنم با جزئیات high و فریم 60 با سی پی یو آی فایو نسل 4 مدل 4590 که قدرتش اندازه سی پی یو خودته و گرافیک Zotac GTX970 4GB اونم تو رزولوشن فول اچ دی 1080*1920
ولی رم 12 گیگ دارم بخاطر اینکه وقتی با نرم افزار MSI Afterburner منابع سیستمو بررسی میکنم حدودا دهو خورده ای از رمم پر میشه موقع بازی کالاف دیوتی وارزون

اونایی که از همه بیشتر گرافیکو میبره زیر فشار یکی Texture Quality هستش که این بیشتر فضای رم گرافیکو میگیره و میتونی بسته به حجم گرافیکت تنظیمش کنی
یکی هم AA هستش یا همون AntiAliasing که این بیشتر روی پردازنده گرافیک یا GPU فشار میاره
وقتی اون نرم افزار MSi AfterBurner موقع بازی کردن اجرا کنی میتونی ببینی GPU و حافظه گرافیک و CPU و حافظه سیستم (RAM) در چه وضعیتی هستن و داری چنتا فریم میگیری و با توجه به وضعیت قطعاتت تصمیم بگیری که چه تغییراتی تو آپشن بازی ایجاد کنی یا کدوم قطعاتو ارتقا بدی

اگر سوالی داشتی پیغام خصوصی بده بریم تلگرام یا واتس اپ صحبت کنیم کاملتر برات توضیح بدم
واقعا ممنون بابت توضیحات کامل شما دوست عزیز
مانیتورم خوبه 23 اینچه فول اچ دی
بله رم اتفاقا تو فکرش هستم اسلات خالی نداره احتمالا اگه بودجه راه بده یدونه 8 بخرم اون 4 رو بفروشم بشه 12 مثل سیستم شما
تشکر بابت توضیح درباره پاور اتفاقا برام سوال بود که پاورم به گرافیک میخوره یا نه که کیس رو باز کردم دیدم یدونه کانکتور 2+6 پین PCI-E داره فقط پس فکر کنم شرایط به 1050ti نزدیکتر باشه
1.jpg

2.jpg

shahram2pac

Registered User
لایک‌ها
571
با احترام به دوست عزیزم که پیشنهادات خوبی داد شما اول از همه باید یه سی پی یو قوی تر مثل 4570 یا 4460 نصب کنین تا گرافیک های میان رده مثل 1060 یا آر ایکس 580 براتون گلوگاه نشه
تشکر بابت توضیحات ولی بودجه محدود دارم اینطوری هم سی پی یو هم پاور و رم و گرافیک رو بخوام تغییر بدم یه سیستم کامل میشه در حد 1050ti قانع هستم

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008

یعنی 4430 و 4460 انقدر تفاوت قدرت دارن که 4430 گلوگاه میشه ولی 4460 بازیو روون اجرا میکنه ؟

ببین بازیا برای اجرای روون به دوتا خصیصه متفاوت از سی پی یو احتیاج دارن . یکی قدرت یا توان پردازشی که اینو میتونیم با نرم افزارای بنچمارک بسنجیم و ببینیم قدرت هر سی پی یو چقدره و یکی دیگه که اینم مهمه سرعت پردازشه

الان منظور شما اگر توان پردازشی سی پی یو هستش باید بگم اشتباه میکنید یعنی اگر 4430 نتونه بازیو ررون اجرا کنه 4460 هم صددرصد نمیتونه چون نتیجه بنچمارکشون خیلی به هم نزدیکه .

1597278448311.png

ولی اگر بحثتون روی سرعت باشه بازم مردد هستم که مشکلی براشون پیش بیاد
با این حال باز اگر بخوان سی پی یو رو ارتقا بدن من توصیم روی 4590 هستش که به نسبت قدرت و سرعت پردازشی هر چهار هسته همزمان بهترین گزینه هستش از نظر پولی که بابتش میدین و قدرتش نزدیک i7 2600 هستش

1597268456020.png

الان سرعت هر چهار هسته سی پی یو شهرام وقتی بصورت همزمان زیر فشار هستن 3GHz هستش طبق این لینک ولی اگر 4590 بخره هر چهار هسته موقع کارای سنگین با سرعت 3.5GHz فعالیت میکنه طبق این لینک و با توجه به قدرت و اختلاف قیمتش با اون سی پی یو هایی که شما گفتین 4590 بهترین انتخاب برای ارتقا سیستمه . قیمت فعلی 4590 یک ملیونو سیصدو بیست تومنه تو سایت itBazar (حتی از قیمت بچه های فروم هم کمتره) که خودم همین چند روز پیش خرید کردم ازشون

راستی یه چیز جالب هم بگم شاید بدرد کسی خورد . همین سی پی یو 4590 که گفتمو خریدم اوردم خونه با نرم افزار Aida64X گذاشتم زیر تست و با نرم افزار HWmonitor چک کردم دیدم سرعت هسته های سی پی یو 3.3GHz هستش . بعد فهمیدم که باید تیک گزینه های Stress FPU و Stress cache رو هم بردارم تا سی پی یو بره تو حالتی که هسته ها با بیشترین سرعت کار میکن و سی پی یو به بیشترین دما میرسه . خود نرم افزار بصورت دیفالت اون دوتا تیکو میزاره ولی شما باید بردارید .

a.png

برای اینکه منظورمو در مورد تفاوت کارایی قدرت و کارایی سرعت سی پی یو متوجه بشین حتما حتما این تاپیکو بخونید که خیلی مفیده و یکی از بچه های لیون داخلش به مشکل برخورده که اونجا توضیح داده شده که قدرت و سرعت سی پی یو چطور توی اجرای یک بازی تاثیر میزاره و چجوری میتونیم مشکلو حل کنیم . توی سیستم های توصیه شده برای بازیها هم حتما دیدین که مثلا نوشته سی پی یو چهار هسته ای با سرعت 3 گیگاهرتز لازمه یا سی پی یو i5 با سرعت 3.5 گیگاهرتز . البته سه مدل سیستم مختلف برای اجرای هر بازی معرفی میشه یکی مینیمم یکی ریکامندد یا توصیه شده و یکی هم برای های کوالیتی بازی کردن رو 60 فریم هرچند خیلی بازیا بوده که من با سیستم ضعیفتر از مینیمم هم تونستم بازی کنم با رزولوشن پایین و کمترین جزئیات گرافیکی

چنتا نکته مهم هم بگم یکی اینکه سی پی یو هایی که آخرشون حرف S یا حرف T دارن اینا سرعتشون خیلی کمه تو حالت فعالیت چهار هسته همزمان بخاطر اینکه اومدن مصرف برقشونو کم کردن و اصلا از این سی پی یو ها نخرید که موقع فعالیت تو حالت فعالیت هر چهار هسته همزمان سرعت کم و در نتیجه قدرت کمی میگیرید هرچند داخل سایت اینتل یا روی خود سی پی یو زده باشه مثلا تو حالت توربو 3.7GHz سرعت میده بهتون . نکته دوم اینکه برای خرید سیستم گیم بهترین انتخاب خرید مادربرد H61 هستش و سی پی یو هم 3570 یا 3470 انتخاب کنید . اینجوری مبلغ یک ملیون روی خرید سی پی یو و مینبرد ذخیره میکنید نسبت به یک نسل بالاترش در حالی که از نظر قدرت خیلی با یک نسل بعدشون یعنی H81 و i5 4460 تفاوت قدرتی ندارن و میتونید با اون یک ملیون اضافه گرافیکو ارتقا بدین و مثلا از 750ti یا 950 با حافظه 2 گیگ برید به گرافیک 970 با حافظه 4 گیگ و حسابی از گرافیک بازی لذت ببرید .

_____________________________________________________________________________________________

راستی آقا شهرام عزیز یه پیام به یوزر @m.shabani بده و بپرس ببین که آیا آمپر شاخه 12 ولت شماره 2 پاورت برای گرافیک 970 مناسب هست یا نه . اگر گفتن مناسبه برو از ایشون یه مبدل مولکس به 8 پین گرافیک بگیر و اگر پاورت بالای پنج شیش ساله که داره کار میکنه پاورم باز کن ببر برات بزنن به تستر و کلا یه نگاه اجمالی بهش بکنن با یه هزینه کمی که خیالتم بابت پاور راحت باشه که نزنه گرافیک و کلا سیستمو خراب کنه . اگرم گفتن که پاورت مناسب گرافیک 970 نیست بگو ازت بردارن یه پاور مناسب بهت بدن . آقای شعبانی خیلی آدم منصف و مهمتر از اون حرفه ای هستن تو زمینه پاور
راستی برای این میگم پاورتو عوض کن نه گرافیکو چون 970 واقعا خیلی قویتر و انتخاب بهتری هستش نسبت به 1050ti 4GB
الان 1050ti 4GB فکر کنم قیمتش حتی از 970 هم بالاتر باشه ولی قدرتش 25% از 970 ضعیفتره
به این نکتم دقت کن که خنک کننده گرافیکت رفرنس نباشه . حتما از این مدلایی بگیر که کولر سفارشی دارن و دو یا سه تا فن روشون هست مثل این گرافیک
سی پی یو هم فعلا نمیخواد تغییر بدی تا بعد خرید گرافیک و 4 گیگ اضافه کردن رم باس 1600 و اجرای بازیا و مشاهده اطلاعات نرم افزار MSI AfterBurner و مشورت با چند نفر به این نتیجه برسی که واقعا قدرت سی پی یو یا سرعت سی پی یو برات مشکل ایجاد میکنه . رمهای فعلیت باسشون چیه ؟ ولتاژو تایمینگشون چیه ؟ یه رمی نگیری که با اینا مچ نباشه بلو اسکرین بده یا باس اینارو بیاره رو 1333

نکته طلایی : هارد SSD هیچ تاثیری تو بهتر اجرا شدن بازی نداره چون نه کار پردازش محاسباتی انجام میده نه پردازش گرافیکی و حتی باعث نمیشه یک فریم بیشتر بگیرید تو بازی تنها کاری که میکنه اینه که لودینگ قبل بازیو چند ثانیه کمتر میکنه که میخوام نکنه با پولش گرافیکو ارتقا میدم

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
تشکر بابت توضیحات ولی بودجه محدود دارم اینطوری هم سی پی یو هم پاور و رم و گرافیک رو بخوام تغییر بدم یه سیستم کامل میشه در حد 1050ti قانع هستم
سعی کن آینده نگر باشی یا کلی خرج کن یه چیز آس بگیر از نسل 4 دست بکش
یا یه هزول 4790 کا با 1080 با 16 گیگ رم رو همین مین ببند تا چند سال راحت باشی ی پاور 750 وات هم لازم داری غیر گرافیک همه رو استوک بگیر

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
1080 قیمتش بالا بود برات آر ایکس 580 نیترو 8 گیگ بنداز اونم در حد 1070 ی ذره پایین تر هست

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
سعی کن آینده نگر باشی یا کلی خرج کن یه چیز آس بگیر از نسل 4 دست بکش
یا یه هزول 4790 کا با 1080 با 16 گیگ رم رو همین مین ببند تا چند سال راحت باشی ی پاور 750 وات هم لازم داری غیر گرافیک همه رو استوک بگیر

این چه مشاوره های تحصیلی اشتباهیه دیدم تو یه تاپیک دیگم به بقیه توصیه کرده بودی و میگفتی 4790 با گرافیک 2070 گلوگاه میشه . بقیه میان نظرات تورو میخونن و براساسش تصمیم گیری میکنن
اگه قراره یک سی پی یو برای یک گرافیک گلوگاه بشه باید یوزیج اون سی پی یو روی 100% باشه موقع بازی و یوزیج گرافیک زیر 100% و FPS بازی هم تو حالتی که V-Sync غیرفعال هستش اکثر مواقع زیر 50 باشه . اون موقع میگن سی پی یو برای گرافیک توی این بازی خاص مثلا بازی آنلاین با 150 تا یوزر که خیلی CPU مصرف میکنه گلوگاه شده . حتی اگر سی پی یو برای گرافیک گلوگاه بشه روی V-Sync غیرفعال ولی بازی رو بیشترین جزئیات گرافیکی با V-Sync فعال خیلی راحت FPS 60 بده باز به این نمیگن گلوگاه چون یه گیمر از بازی FPS بین 50 تا 60 میخواد ( اف پی اس 50 تا 60 یعنی جاهایی که دیگه بازی خیلی سنگین میشه برای چند ثانیه FPS بیاد روی پنجاهو خورده ای دوباره برگرده رو 60 ولی برای گیمر مشکلی پیش نیاد حتی توی بازی های شوتینگ که صدم ثانیه مهمه)

الان اومدی میگی برو برای مانیتور Full HD 60Hz گرافیک 1080 بگیر که بهت تو هر بازی 200 فریم بده . طرف مگه دیوانست همچین کاری بکنه بره برای مانیتوری که تو هر ثانیه میتونه 60 تا تصویر نشون بده یه گرافیک بخره که بتونه تو هر ثانیه 200 تا تصویرو پردازش کنه قیمتشم بالای 10 میلیون باشه و بعد بیاد از اون 200 تا تصویر 140 تاشو بریزه دور فقط از شصتاش استفاده کنه ؟ الان تو این شرایط اقتصادی باید سیستمیو انتخاب کنیم که وقتی میریم تو آپشن بازی و بخش تنظیمات گرافیکیو میزاریم روی Medium یا High بتونیم براحتی FPS بین 50 تا 60 بگیریم نه اینکه تنظیمات الترا باشه با TXAA و FPS بیاد زیر 40 بعد بگیم نه این سیستم برای گیم مناسب نیست . کسی که گیمو تو گرافیگ میبینه گیمر نیست بلکه گی مر هستش .

بعد اینکه برای چی باید بره سی پی یو سری K بگیره یک ملیونو خورده ای گرونتر از 4790 معمولی ؟ که برای اورکلاک کردنش مجبور بشه بره یه مینبرد سری Z با فاز تغذیه بالا بخره یک ملیونو خورده ای گرونتر از مینبرد فعلیش ؟ و بعد بره یه واترکولر بخره یک ملیونو خورده ای تا بتونه اورکلاکش کنه ؟ تازه بعد اورکلاک فقط از 25% قدرت سی پی یوش استفاده کنه ؟ من تو رزولوشن 4K با بالاترین جزئیات گرافیکی با سی پی یو 4790 معمولی و گرافیک 1080ti EVGA دارم کالاف دیوتی وارزون بازی میکنم و یوزیج سی پی یو بین 50 تا 55 درصده ولی یوزیج گرافیک همیشه روی 100% هستش و FPS هم بین 50 تا 60 متغییره بعد شما میگی 4790K برای 2070 گلوگاه میشه و استارتر بره برای گرافیک 1080 معمولی سی پی یو 4790K بخره

الان 16 گیگ رم به چه دردش میخوره وقتی میخواد با این مقدار پولی که داره بهترین تصمیمو بگیره . چرا باید برای آینده نگری وقتی پول نداره بجای گرافیک بره رمشو 16 گیگ کنه . هر موقع بازی اومد که رم 16 میخواست بره اون یکی رم 4 گیگشم 8 گیگ کنه

چرا باید پونزده ملیون خرج خرید یه سیستم نسل 4 خیلی قوی و قدیمی بکنه با پاور 750 و گرافیک 1080 در حالی که میتونه برای مانیتور فول اچ دی بره یه گرافیک 2060 Super بخره با یه i3 نسل 9 و یه مینبرد مود شده نسل 200 یا 100 و 12 گیگ رم باس 2400 DDR4 برند زپرتی و ارزون در کنار همین پاوری که داره تا هم یه FPS خوب بگیره تو بازی بازی جزئیات گرافیکی High و هم از جدیدترین نوع AA که فقط گرافیکای نسل 2000 دارن استفاده کنه بهمراه تکنولوژی Ray Tracing که اونم باز فقط گرافیکای نسل 2000 دارن

ولی خب از اونجایی که مثل من بودجه محدودی داره بهترین کار براش همونیه که گفتم خرید گرافیک 970 بدون نیاز به تعویض پاور و 4 گیگ اضافه کردن به حجم رم

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
شما از قیمتا خبر ندارین انگار
نهایت گرافیکی که به قویترین سی پی یو نسل 4 میخوره 1080 ساده هست
و قیمت 2060 سوپر:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
تا کی میخواد بازی های نسل جدید رو با سی پی یو نسل 4 و گرافیک 4 گیگ اجرا کنه؟
بودجه ش محدوده سی پی یوش رو رو بکنه 4590 و گرافیم آر ایکس 580
سی پی یو و گرافیکش رو حدود 1 تومن تو ایسام میخرن شایدم ی ذره بیشتر
بودجه ش محدوده به همین دو تا قناعت کنه تا ی دفعه خرج کلی کنه یا اصلا کنسول بخره
یه جوری میگی فریم فول اچ دی انگار تا ابد بازی ها با فول اچ دی رو سیستم های ضعیف جواب میدن الان رو سیستم پیشنهادیت بازی های 2021 رو ضمانت اجرا میدی؟

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

کودوم یکی از این بازی ها رو سیستم پیشنهادیت با حداقل تنظیمات میکشه؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
خیلی هم عالی

من یه pc دارم
سی پیو amd از اونا که آتلون + یه چیز دیگه
۳ هسته ای با فرکانس ۳.۵
مادربورد الایت گروپ
رم ۴ گیگ

تجربه بدی بود . از روزی که خریدم ایراد ها غیر منطقی و ماورایی داشت
خیلی خیلی اذیتم کرد
حتی تو خود ویندوز لگ و کندی دارم بدون اجرا هیچی
بازی اینا که هیچی اجرا نمیکنه
بعدشم گرافیکم سوخت بدتر شد

........

بعد ۱۱ سال می‌خوام یه pc دیگه بگیرم
اما می‌خوام یه چیز ارزون جمع کنم
و اینتل ( از amd میترسم دیگه )

تو اینترنت گشتم
مادربورد از ۵۰۰ به بالا هست
ایسوس دیدم بنظر بد نمیومد ۹۰۰ هزار تومن بود
مارک زیاده ایسوس و msi و بایو استار و .....
سی پیو هم i3 و .... دیدم

شما چه قطعاتی پیشنهاد میکنید بخرم ؟؟؟!
مادربورد از هر برندی بود مشکلی ندارد
رم حتما ۸ گیگ باشه اگر ddr4 باشه چه بهتر . نبودم همون ddr3 هم خوبه
سی پیو اینتل باشه زیاد گرون نباشه
کیس ساده ارزون باشه
پاور عادی

فقط چون قیمت گرافیک دیدم وحشتناک بالاس الان یه گرافیک ۱ گیگ آک بالا ۷۵۰ هزار تومنه
می‌خوام مادربورد گرافیک آنبورد قویی داشته باشه از همون استفاده کنم

توقعم هم بازیا روز گرافیک خیلی بالا و اجرا تو بهترین حالت نیست
می‌خوام بازیا نسبتا قدیمی تر بازی کنم
می‌خوام شبیه ساز کنسول wii . Wii u . 3ds اجرا کنم
و این جور کارا

......

یکی از دوستام مادربورد باندل خریده
تازگیا
مادربورد + سی پیو آنبورد + کارت گرافیک آنبورد + کارت صدا آنبورد + کارت شبکه آنبورد
ارزونم خرید
سی پیوش amd fx-8800p ه
روش بازیا روز راحت بازی می‌کنه

چیز جالبی بود یاد زمان پنتیوم ۳ و مادربورد ها مرکوری افتادم که همه چیش آنبورد بود
تو جعبه اش رم هم بود :p
فقط کیس و پاور نیاز داشتی

Last edited:

shahram2pac

Registered User
لایک‌ها
571
اقا دعوا نشه تاپیک صلوات:D
@mostafajan
@memol1985
من از هر دو دوست عزیز که نظراتشون رو گفتن تشکر میکنم

حقیقت اینه که من یه ماه پیش حدود 3500 گذاشته بودم کنار برا ارتقا گرافیک توی همین پرشین تولز گرافیکایی مثل rx580 بین 2.5 تا 3 تومن بود یه ماه پیش من با خودم گفتم بزار پولم رو بزارم تو بورس تا بشه 5 تومن این گرافیکه که قرار نیست گرونتر بشه منم میتونم هم گرافیک رو بخرم هم رم و این چیزا ولی متاسفانه با گشایش اقتصادی جدیدی که رخ داد الان توی این یه ماه پول من از 3500 شده 2800 اون گرافیک که زیر نظر داشتم هم الان زیر 4 تومن گیر نمیاد دست دومش رو :D

حالا بگذریم مهم نیست گذشت این هم
حالا چون خیلی نوب هستم تو زمینه سخت افزار :Dسوالی که از دوست عزیزم @mostafajan دارم اینه که الان این کانکتور 2+6 پین که پاور من داره برای گرافیکایی که 6 پین یا 8 پین میخورن اوکی هست دیگه؟؟1.jpg منظورم اینه این کابل من هم 6 پینه هم 8 پین درسته؟یعنی rx570 یا 1050ti دیگه میخوره بهش و دوشواری نداره؟؟ چونکه فکرش رو کردم بنظر این 970 یا 980 کلا کارتای پرمصرفی میان که 2تا کابل 6 و 8 پین لازم دارن این تبدیل های 8 پین رو تو دیجی کالا دیدم اکثرا نظرات میگن تبدیل میسوزه و آب میشه و چیزای دیگه

این سیستم من هم سال 92 ایطو خریدمش بنظرم این پاور هم مثل خودم دیگه تحمل یه فشار زیاد گرافیکی رو نداره در کل ترجیحم این هست یه چیز بی حاشیه باشه حالا بازی رو کیفیت الترا نشد مدیوم میزنیم اشکالی نداره :D
به اون صورت هم گیمر نیستم فقط میخوام بازی ها رو یه تست کنیم ببینیم چطوره مخصوصا این مافیا 1 جدید که قراره ماه دیگه بیادشdqsdUFupUATojegQaQTtdR-1288-80-1288x725.jpg_3162563b.jpg

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
@mostafajan
@memol1985

حقیقت اینه که من یه ماه پیش حدود 3500 گذاشته بودم کنار برا ارتقا گرافیک توی همین پرشین تولز گرافیکایی مثل rx580 بین 2.5 تا 3 تومن بود یه ماه پیش من با خودم گفتم بزار پولم رو بزارم تو بورس تا بشه 5 تومن این گرافیکه که قرار نیست گرونتر بشه منم میتونم هم گرافیک رو بخرم هم رم و این چیزا ولی متاسفانه با گشایش اقتصادی جدیدی که رخ داد الان توی این یه ماه پول من از 3500 شده 2800 اون گرافیک که زیر نظر داشتم هم الان زیر 4 تومن گیر نمیاد دست دومش رو :D

حالا چون خیلی نوب هستم تو زمینه سخت افزار :Dسوالی که از دوست عزیزم @mostafajan دارم اینه که الان این کانکتور 2+6 پین که پاور من داره برای گرافیکایی که 6 پین یا 8 پین میخورن اوکی هست دیگه؟؟مشاهده پیوست 1193122 منظورم اینه این کابل من هم 6 پینه هم 8 پین درسته؟یعنی rx570 یا 1050ti دیگه میخوره بهش و دوشواری نداره؟؟ چونکه فکرش رو کردم بنظر این 970 یا 980 کلا کارتای پرمصرفی میان که 2تا کابل 6 و 8 پین لازم دارن این تبدیل های 8 پین رو تو دیجی کالا دیدم اکثرا نظرات میگن تبدیل میسوزه و آب میشه و چیزای دیگه

این سیستم من هم سال 92 ایطو خریدمش بنظرم این پاور هم مثل خودم دیگه تحمل یه فشار زیاد گرافیکی رو نداره در کل ترجیحم این هست یه چیز بی حاشیه باشه حالا بازی رو کیفیت الترا نشد مدیوم میزنیم اشکالی نداره :D
به اون صورت هم گیمر نیستم فقط میخوام بازی ها رو یه تست کنیم ببینیم چطوره مخصوصا این مافیا 1 جدید که قراره ماه دیگه بیادشمشاهده پیوست 1193126مشاهده پیوست 1193127
پسر تو ی پلی 4 بگیری اونم دست دو تمیز کپی خور خیلی به نفعته خودتو اذیت نکن این سیستم هم باشه واسه مولتی مدیا

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
@mostafajan
@memol1985

حالا چون خیلی نوب هستم تو زمینه سخت افزار :Dسوالی که از دوست عزیزم @mostafajan دارم اینه که الان این کانکتور 2+6 پین که پاور من داره برای گرافیکایی که 6 پین یا 8 پین میخورن اوکی هست دیگه؟؟مشاهده پیوست 1193122 منظورم اینه این کابل من هم 6 پینه هم 8 پین درسته؟یعنی rx570 یا 1050ti دیگه میخوره بهش و دوشواری نداره؟؟ چونکه فکرش رو کردم بنظر این 970 یا 980 کلا کارتای پرمصرفی میان که 2تا کابل 6 و 8 پین لازم دارن این تبدیل های 8 پین رو تو دیجی کالا دیدم اکثرا نظرات میگن تبدیل میسوزه و آب میشه و چیزای دیگه

به اون صورت هم گیمر نیستم فقط میخوام بازی ها رو یه تست کنیم ببینیم چطوره مخصوصا این مافیا 1 جدید که قراره ماه دیگه بیادشمشاهده پیوست 1193126مشاهده پیوست 1193127

مثل اینکه اصلا به حرفام توجه نکردی اصلا ولی دوباره بترتیب اهمیت باز میگم برات شهبال جان
دلیل اینکه بهت گفتم شهبال به این خاطره که اگر واقعا شهرام بودی تا الان این کارایی که گفتمو انجام داده بودی

نامبر وان :

به آقای شعبانی پیغام خصوصی بده و بگو این مدل پاورمه و تو این مدتی که دارمش گرافیک ضعیف GT630 کنارش بوده . بعد بپرس که شاخه 12 ولت پاورم قدرت تامین برق گرافیک 970 رو داره یا نه . اگر گفتن داره بگو آیا با مبدل میتونم به گرافیک وصلش کنم . اگر گفتن میشه پاورو باز کن ببر که هم داخلشو نگاه کنه و به تستر بزنه با یه هزینه کمی و هم یه مبدل بگیری ازشون

گرافیکی که خود من الان دارم ازش استفاده میکنم Zotac GTX970 هستش که داخل لینکش نوشته مصرف کارت 150 وات هستش و پاور 500 براش کافیه و داخل اکسسوری هاش هم مبدل همون 8 پین گرافیکت به دوتا 6 پین موجوده

یه معذرت خواهی باید ازت بعمل بیارم شهبال جان . من اشتباهی بهت گفتم مبدل دوتا مولکس به 6 پین بگیر ولی اینی که داخل جعبه گرافیکه فرق میکنه و خیلی بهترو مطمئن تر از مولکس هستش . از اونجایی که تعداد ریل های شاخه 12 ولت پاورت یک عدد هستش فکر کنم اگر از این مبدل استفاده کنی میشه مثل این پاورهایی که شیش پین دوم گرافیک از کنار همون شیش پین اول درومده (نه اینکه مستقیما از روی برد پاور بیاد) و از اونجایی که خود سازنده گرافیک اومده داخل جعبه یه همچین چیزی گذاشته فکر کنم کار مطمئنی باشه برخلاف استفاده از اون تبدیل مولکس ها به شیش پین . ولی باز شما از آقای شعبانی حتما حتما مشاوره بگیر هم تو اینکه پاورت سلامت هست یا نه هم اینکه کار مطمئنی هست تبدیل 8 پین به دوتا 6 پینی که داخل جعبه کارت گرافیکه هم اینکه این پاور برق گرافیکتو تامین میکنه یا نه . من فکر کنم اگر پاورت سلامت باشه و توان تامین گرافیکو داشته باشه مشکلی نباشه تو استفاده از مبدل 8 به دوتا 6 من خودم اگر بودم انجام میدادم اینکارو

نهایت اگر آقای شعبانی گفتن نمیشه یه پاور دست دوم مطمئن از خودشون برای گرافیک 970 میخری و پاور فعلیتو خودت میفروشی تو سایت دیوار که فکر کنم نهایت هزینه ای که بابت این جابجایی لازم باشه بدی بین 150 تا 200 تومن باشه

__________________________________________________________________________________
نامبر تو :

بیخیال گرافیک های AMD و 1050ti که از 970 قدرتش 25% کمتر و قیمتش بیشتره میشی
یه گرافیک 970 دست دوم میخری
__________________________________________________________________________________
نامبر تری :

هر موقع پول اومد دستت یکی از رمای 4 گیگتو با یه رم 8 عوض میکنی که اینم هزینه جابجاییش 300 تومن میشه حداکثر
نامبر فور :

یه 150 تومن هم هر موقع که پول داشتی میدی برای تعویض سی پی یوت با مدل 4590
هر موقع داشتیا این اصلا واجب نیست فعلا . دقت کن مواردو بترتیب اهمیت میگم

Last edited:

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
من یه pc دارم
سی پیو amd از اونا که آتلون + یه چیز دیگه
۳ هسته ای با فرکانس ۳.۵
مادربورد الایت گروپ
رم ۴ گیگ

تجربه بدی بود . از روزی که خریدم ایراد ها غیر منطقی و ماورایی داشت
خیلی خیلی اذیتم کرد
حتی تو خود ویندوز لگ و کندی دارم بدون اجرا هیچی
بازی اینا که هیچی اجرا نمیکنه
بعدشم گرافیکم سوخت بدتر شد

........

بعد ۱۱ سال می‌خوام یه pc دیگه بگیرم
اما می‌خوام یه چیز ارزون جمع کنم
و اینتل ( از amd میترسم دیگه )

تو اینترنت گشتم
مادربورد از ۵۰۰ به بالا هست
ایسوس دیدم بنظر بد نمیومد ۹۰۰ هزار تومن بود
مارک زیاده ایسوس و msi و بایو استار و .....
سی پیو هم i3 و .... دیدم

شما چه قطعاتی پیشنهاد میکنید بخرم ؟؟؟!
مادربورد از هر برندی بود مشکلی ندارد
رم حتما ۸ گیگ باشه اگر ddr4 باشه چه بهتر . نبودم همون ddr3 هم خوبه
سی پیو اینتل باشه زیاد گرون نباشه
کیس ساده ارزون باشه
پاور عادی

فقط چون قیمت گرافیک دیدم وحشتناک بالاس الان یه گرافیک ۱ گیگ آک بالا ۷۵۰ هزار تومنه
می‌خوام مادربورد گرافیک آنبورد قویی داشته باشه از همون استفاده کنم

توقعم هم بازیا روز گرافیک خیلی بالا و اجرا تو بهترین حالت نیست
می‌خوام بازیا نسبتا قدیمی تر بازی کنم
می‌خوام شبیه ساز کنسول wii . Wii u . 3ds اجرا کنم
و این جور کارا

......

یکی از دوستام مادربورد باندل خریده
تازگیا
مادربورد + سی پیو آنبورد + کارت گرافیک آنبورد + کارت صدا آنبورد + کارت شبکه آنبورد
ارزونم خرید
سی پیوش amd fx-8800p ه
روش بازیا روز راحت بازی می‌کنه

چیز جالبی بود یاد زمان پنتیوم ۳ و مادربورد ها مرکوری افتادم که همه چیش آنبورد بود
تو جعبه اش رم هم بود :p
فقط کیس و پاور نیاز داشتی
کامپیوترم 2000 گیگاهرتز اینتل سلرون قدیمیه اوایل دهه ۸۰ خریدم
روشم ویندوز xp نصب دارم
رم ۵۱۲ مگابایت . گرافیک ۱۲۸ مگابایت

میخوام یه کامپیوتر بخرم
اما دیدم خیلی عوض شده همه چیز
علم کامپیوتر خیلی پیشرفت کرده و خیلی گرون شده

افتادم جدیدن دنبال کامپیوتر جدید خریدن
دیدم تو این اوضاع گرونی به پولم بخوره بهم مینی کیس ها دست دوم خارجی میدن از اینا که مثلا میگن lenovo m58 و .... اونام ۲ میلیونه به بالا و مثل کامپیوتر خودم قدیمی

یه سری مینی کامپیوتر دیدم که اینتل و ازراک اینا بود اسمشون تو اینترنت سایت itbazar . زنگ زدم گفت از ۳ میلیون به بالا و هارد و رم هم ندارن ( گفتن لپتاپی میخوره )

بالاتر گفته شد که مادربورد هست سی پیو و همه چی آنبورد داره
سرچ کردم دیدم دیجی کالا داره از الکتروا سونیک . بایو استار . ایسوس و چنتا هم فرق داشت زده بود صنعتی
بعد تو سایت itbazar و ایمالز سرچ کردم
دیدم ارزونترینش یه مادربورده به اسم biostar n3050nh خودشم سی پیو آنبورد داره هم گرافیک زده Intel HD Graphics (Brasswell
زده ۷۰۰ هزار تومن

یه مدل بالاترشم هست دیجی کالا زده ۱.۴۰۰
اما سایتا دیگه زدن ۹۹۰ هزار

فقط نیاز به پاور . کیس و رم دارم
اینام که ارزونه
موس و کیبوردم داغونه باید جدید بگیرم

این یه سایته ۲ تا مدلشو داره
بنظر شما کدومو بخرم؟

بعد کیس برای اینا از کجا پیدا کنم؟ زده mini itx
یا به کیس عادی میخوره؟
رم ۴ بخرم یا ۸ ؟ چندن؟

بعد من سی پیو این مادربورد ها دیدم
دقیقا با همون مینی کامپیوتر ها یکی بود
یعنی intel nuc 5y اسمش اینا بود همین سی پیو داشت میگفتن بدون هارد و رم ۳.۶۰۰
یا ازراک مدل desk mini 110 همون سی پیو داشت اونم بدون هارد و رم ۳.۳۰۰

خود آدم بخره جمع کنه خیلی ارزونتر در میاد

خیلی خوشحالم میتونم با بودجه خودم یه کامپیوتر جدید نسبت به کامپیوتر فعلیم بخرم

مادربورد دیگه میشناسید که خوب باشه کیفیتش و گارانتی معتبر داشته باشه سی پیو و گرافیک آنبرد داشته باشه؟

ببخشید بچه ها این یوزر memol همه انرژیمو گرفت با نظراتش
اومدم لینک گذاشتم از itbazar که قیمت سی پی یو 1320 تومنه و خودمم چند روز پیش خریدمو هنوز فاکتور خرید روی میزمه بعد اومده از دیجی کالا لینک گذاشته برای همون سی پی یو با قیمت 1400 که نمیدونم معنی این کارش چیه
یا اینکه میگه مگه قراره تا کی بازیا تو رزولوشن فول اچ دی اجرا بشن . نمیدونه تو ایران وقتی دلار بشه 50 هزار تومن مردم پول خرید یه مانیتور 17 اینچ هم دیگه ندارن چه برسه به اینکه بخوان از FullHD برن 2K یا 4K

در این حد بهتون بگم چون اطلاعاتتون خیلی ضعیف و کمه با گرافیک آنبرد مادربرد فقط میتونید مافیا یک بازی کنید اما نه این مافیا یکی که استارتر میخواد بازی کنه . شماها باید نسخه قدیمی مافیا یکو با دوبله فارسی دارینوس بازی کنید و ببینید آقای دن سالیاری چی دستور میده همونو انجام بدین . به عنوان یک دوست هم بهتون توصیه میکنم تو چند ساعت اول بازی اگر سربالایی دیدین از دور سرعت بگیرین چون با سرعت کم نمیتونید برید بالا ماشینتون بین راه گیر میکنه . یه دکمه F4 هم بزنید که سرعتتون از یه حدی بیشتر نشه تا پلیس هی جریمتون کنه

یبار پستامو از اول این تاپیک بخونید کامل توشون نکات خوبی برای جمع کردن سیستم گیم گفتم . بعد خوندن پستای قبلیم مطالب زیرو بخونید .

اگر بودجه کمه مینبرد H61 بگیرید . برندش اول ایسوس اگر نبود یا خیلی گرون بود بعد گیگا یا MSI ولی برندای دیگه نه . تو جزئیات مینبرد چک کنید که رم باس 1600 ساپورت کنه
سی پی یو هم i5-3470 با فن استوک خود اینتل کافیه . فن خیلی خفن نمیخواد فقط بگو خمیر خوب بزنه

اگر میتونید هشتصد تومن بیشتر برای سی پی یو مینبرد خرج کنید H81 بگیرید . ترتیب برندشونم مثل قبل باشه اول ایسوس اگر نبود یا خیلی گرون بود گیگا یا MSI . اینجا نمیخواد چک کنید رمباس 1600 میزنه یا نه چون همه H81 ها رم 1600 ساپورت میکنه
سی پی یو هم i5-4590 . خنک کننده سی پی یو هم همون فن استوک داخل جعبه سی پی یو های اینتل کافیه فقط بگین خمیر خوب بزنه

رم مهم نیست DDR3 باشه یا DDR4 . هیچ تاثیری تو بازی نداره نوع رم . البته به این چیزایی که گفتم شماها بخرید فقط رم DDR3 میخوره نرید اشتباهی DDR4 بخرید
به فروشنده بگین دوتا رم 4 گیگ باس 1600 بزاره رو مینبرد . مارکش مهم نیست هرچی زپرتی تر بهتر ولی باس 1600 باشه حتما
اگه براتون مقدوره و بودجه اجازه میده بگین یه رم 8 گیگ و یه رم 4 گیگ از یک مدل بزاره رو مینبرد یعنی مجموعا 12 گیگ ولی اگر بودجه محدوده فعلا 8 گیگ عالیه بعدا 12 گیگش میکنید در آینده

گرافیک هم اگر مانیتورتون 17 اینچه یه 750ti بگیرید با حافظه 2 گیگ (4 گیگ لازم نیست)
ولی برای مانیتور 19 تا 24 اینچ یه گرافیک با حافظه 4 گیگ 970 یا 1050ti بگیرید که من پیشنهادم 970 هستش چون با اینکه یه نسل قدیمیتره ولی هم قویتره هم ارزونتر از 1050ti . البته برای مانیتور 19 تا 24 هم میتونید گرافیک 750ti بگیرید ولی باید رزولوشن بازیو از داخل تنظیمات بزارید روی 768*1024
وقتی میگم یه گرافیک 4 گیگ بگیرید منظورم این نیست که فقط حجم رم گرافیک 4 گیگ باشه کافیه ها . حتما قیمت دست دومش هم باید در حد همون دو مدلی که گفتم باشه . نرید یه GT630 4GB بگیرید بعد بگین چرا انقدر ضعیفه
مارک گرافیک هم هرکدوم از این مدلا بود فرقی نداره همه در یک سطح هستن
Asus - Zotac - MSI - Giga - EVGA

پاور هم بعد اینکه مطمئن شدین بودجه برای خرید این قطعاتو دارید باید انتخاب کنید که معمولا 400 وات برای گرافیک 750ti و 1050ti مناسبه برای 970 هم 500 تا 550 وات لازمه

هارد یه 500 گیگ معمولی دست دوم کافیه نمیخواد اس اس دی بگیرید چون اس اس دی تاثیری تو گیم نداره

کیس هم یه چیز ساده که یه فن 12 سانتی پشت کیس باشه کافیه . فقط بگین پنل مادربردو نزاره و بده به خودتون یا اگر گفت مینبرد پنل نداره و بخاطر نداشتن پنل ارزونتر بهتون میده بگین چه بهتر ولی پنلو بگیرید که موقع فروش مینبرد راحت باشید . نبود پنل باعث میشه هوای گرم سی پی یو بهتر از کیس خارج بشه مخصوصا موقعی که سی پی یو تحت فشاره . درهای بقل کیس هم باز باشه و کیس جایی حبس نباشه دوروبرش نیم متر فضا باشه
فکر کنم همین کیسایی که دارید مناسب باشه و نیازی به کیس جدید نباشه

قیمت اینایی که گفتمو میتونید تو سایت دیوار پیدا کنید حدودیشو و همینطور تو سایتایی مثل ایمالز و آی تی بازار و میهن مارکت
همرو هم دست دوم بخرید نه نو . اگر تخصص خرید جنس دست دوم از سایت دیوارو ندارید از مغازه بخرید ولی دست دوم
این چیزایی هم که گفتین تو دیجیکالاست و سی پی یو و گرافیک روی خود مینبرده بدرد گیم نمیخوره . با اینا میتونید انگری برد بازی کنید
سیستم گیم فقط اینایی که گفتم . پرقدرت و اقتصادی

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
باشه بابا اصلا تو خدای کامپیوتر ببینیم با 970 یا 1050ti میشه سوپر ماریو رو اجرا کرد یا نه

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

من سیستمم اینه تو بازی ها کم میارم با پاور 750 وات و خنک کننده قوی کیس z4 astiak مونیتور 24 فول اچ دی

بالا