برگزیده های پرشین تولز

با جوابا تون در ایجاد یک مقاله ی خوب کمک کنید

hogat_sh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با جوا با تون در ایجاد یک مقاله ی خوب کمک کنید
سلام :سوالاتی که اگه جواب داده بشن هجرت منو و یا هر کسه دیکه رو به لینوکس تا حدی امکانپذیر میکنن اگه کمک کنید ممنون میشه
.
چند نکته:

1 - لطفا اگه تو جواب تردید دارید تا رفع تردتون جواب ندید
2-اگه جواب رو بلدید اونو کامل توضیح بدید مثل اینکه برا یه فرد کاملا مبتدی اونو ارایه میدید
3- لطفا جواباتون رو به صورت تعاملی ندید :یعنی یه جواب کوتاه بدید ومنتظر پاسخ یا پرسش بعدی نویسندهی سوالات در مورد پاستختون بشید وبعد دوباره یه پاسخ بدید واین روند
تکرار بشه
4-اگه کم وصل هستید به اینترنت مثل من این صفحه رو کپی کنید رو کا مپیوترتون بعد وقتی وقت داشتید در حا لی که به اینترنت وصل نیستید جوا با تون رو توی یه صفحه ی notepad یا word
بنویسد بعد وقتی به اینترنت وصل شدید پاسختان را در این صفحه کپی کنید یا به ادرس [email protected] با مو ضوع "پا سخ " بفرستید.

دلیل سه نکته ی فوق:
اول اگه نکات فوق رعایت بشه این تاپیک وصفحه رو میشه به عنوان یه مقاله کامل ارایه داد
دوم از خیلی از افراد وقت و توان کمتری تلف میشه چرا که به خیلی از سوالات مهم در یه جا پاسخ داده شه

پیشا پیش از همه ی کسایی که وقت گرانترین سرمایشون رو برا پاسخ دادن و دادن دانش میزارن ممنونم وچیزی جز تشکر و ارزوی موفقیت برا اونا ندارم که عرضه کنم
ممنون:حجت ا لله شا ه ا میری
21/10/86
----------------------------------------

1-پوشه ها یا دایرکتوری های داخل دایرکتوری ریشه یا / هر کدوم حاوی چه چیز هایی هستند یا چه اطلا عاتی تون از سیستم تو اونا نگهداری میشه ؟ مثلا توی bin دایرکتوری
اجراییه پس تو ی sbin چیه وهمنطور دایرکتوری های dev-user-etc-var و سایر دایرکتوری ها.

2-هنگام نصب نرمافزار در لینوکس نرم افرار یا قسمت های مختلف اون کجا نصب میشن یا در چه دایرکتوری نصب میشن؟

3-یه درایو ویندوز رو چطوری میشه در لینوکس دید و اونو mount کرد وچطور میشه اون درایو مونت شده با دوباره روشن شدن رایانه اتوماتیک مونت شده باشه؟

4-چگونه میتوان به ایست گراب grub اسم سیستم عامل دیگه ای رو که نصب شده ودرگراب نیست به لیست اضافه کرد ؟ مثلا اگه رو یسیستم ویندوز باشه و بخواید در پارسیکس 0/9 رو نصب کنید
تو لیست گراب فقط 2 حالت برای بالا امدن با پارییکس هست ودیگر نمیتوان با ویندوز بالا امد من میدانم به وسیله ی دیسک سوپر گراب ویندوز را هم بالا اورد اما میخواهم گزینه ویندوز به گراب اضافه شود تا
نیازی به سی دیی مثل سوپر گراب نباشد(البته من یا ما جواب را برای فقط پارسیکس نمیخواهیم واین مثالی برایدرک سوال بود اگر میتوانید جوابی برای عموم نسخه های لینوکس بدهید)

5-چگونه میتوان 2 نسخه ی متفاوت از لینوکس را با هم بر روی یک سیستم نصب کرد؟

6-چگونه میتوان بر روی رایانه ای که لینوکس بر روی نصب شده ویندوز را نصب کرد؟ (توجه : عکس سوال مد نظر نیست)

7-ایا برای ctrl+alt+delet ویندوز در لینوکس معادلی وجود دارد؟

8-چگونه میتوان زبان فارسی را در لینوکس وبرنامه ها ی کاربردی ان داشت واستفاده کرد؟ (چون سوال مهم است لطفا جواب هم کامل و برای افراد مبتدی باشد)

9-چگونه میشود از مخازن لینوکس debian که 3 تا dvd است بعد از نصب ان استفاده کرد یعنی از کجا بدانیم چه نرم افزاری در چه فایلی از این دی وی دی هاست وبعد چگونه ان را نصب کنیم ؟
چگونه بفهمیم که نرم افزار های موجود در مخازن چه هستند وبه چه دردی میخورند؟
چگونه ااز نرم افزارهای موجود در مخازن debian در سیستمهای همنوع مثل parsix-ubunu-kubunyu و غیره استفاده کرد ؟

10-بسته ی 14 کیکو بایتی برای نصب مودم های داخلی conexant رو در لینوکس نصب کردم از طریق کلیک بر روی بسته ی rpm تعدادی گزینه به لیست مودم ها اضافه شده اما با ز نمیتونم وصل بشم به اینترنت
اصلا از کجا بدونم مودمم نصب شده؟ یا مشکل در کجاست؟

بالا