برگزیده های پرشین تولز

با سيصد هزار تومن كدوم دوربين عكاسي رو بخرم؟

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
آقا بازم یه دنیا تشکر از راهنماییتون! کم کم دارم یه چیزایی میشم!!

صبح تصمیم میگیرم سونی بگیرم بعد میام نوشته های شما رو میخونم نظرم عوض میشه !!

من عکس های نمونه کانن و سونی رو دیدم. درباره عکس برداری در شب سونی هم خیلی تعریف شنیدم. نمیدونم کانن از این نظر به پای سونی میرسه یانه؟

بعدش هم همش احساس میکنم عکس های کانن شفاف نیستن ! نمیدونم چرا؟ انگار دارم اشتباه میکنم !

راستی ! باتری های کانن چند دقیقه دوام دارند؟

در مورد نویز کانن هم توی یه سایت اینو نوشته بود! شاید شما بتونید بهتر بفهمید و برای من توضیح بدین!!

Image Noise: Slightly higher than average image noise for its 5-megapixel class, but very little loss of subtle detail to anti-noise processing. The A95 has a tendency to produced slightly high image noise on average, with some noise visible even at ISO 50. The grain pattern is fine and tight though, which makes it less objectionable than it would be otherwise. I don't personally care for the results at ISO 400, but visually, they look better than those of many consumer cameras at that level (despite the fact that the numeric noise figures are a fair bit higher than average), and I suspect that a lot of people would find them acceptable for limited usage.

mrbehnam

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من یک هفته ای میشه که یه نیکون 4500 گرفتم من عکاس نیستم اما کاراییه این دوربین و همچنین کیفیت عکساش بد جوری دیوونم کرده و تصمیم گرفتم که عکاسی رو یاد بگیرم در ضمن نکته جالب دیگه ان که قیمتش در حال حاضر تو ایران یه چیزی حدوده نصف قیمتش تو اروپا و آمریکاست. اگه یه سر به سایت آمازون بزنید خودتون میبینید.

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
سلام. من یه دوربین جدید دیدم که قبلا ندیده بودم. قیمتش هم 330 هزار تومنه.

nikon coolpix 7900

که هقت مگاپیکسله. اما نمیدونم قیمتش چرا اینقدر پایینه؟؟

نکنه دوربینه اشکالی داره؟
نظر شما چیه؟ خوبه؟ بده ؟

arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا من دارم 7900 را.
خیلی راضیم.
به هر کس هم که دادم عکس گرفته حال کرده.
من همیشه نیکون را به کانون ترجیح دادم و به نظرم سونی اصلا این وسط رقیب نیست و رقابت بین نیکون و کانون است.
مزیت مهم نیکون نسبت به کانون باطریهای لیتیوم نیکون است که در کانون هی باید باطری بخری اما نیکون لیتیوم شارژی داره

amin-moein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اگه میتونی یکم بیشتر خرج کنی
بهت پیشنهاد میکنم sony h2 بگیری قیمت 360
من خودم این دوربینو دارم موقغ خرید منم بین سونی و کانون مونده بودم
ولی در اخر همینو انتخاب کردم
واقعان با این قیمت می ارزه
منم چند مدل سونی وکانون رو با هم مقا یسه کردم و به نظرم عکسهای سونی شفاف تر بودن
این هم امکاناتش
لرزش گیر اپتیکال
فلاش با برد بسیار بالا 9 متر واقعان فلاش قوی داره
زوم 12 برابر
نکته خیلی مهمش اینه که با دوتا باطری قلمی کار میکنه و روز اول هم دوتا باطری 2500 وشارزر هم روش هست این واقعان یک مزیته نسبت به رقیب خودش کانن s3is که با چهار باطری کار میکنه وشارزر وباطری هم روش نیست
از نظر نویز مطمعن باش خیلی خیلی بهتر از کانن هست
امکان تنظیم دستی سرعت شاتر دیاف و......همه رو داره
فیلم خیلی خوبی هم میگیره امکان زوم موقع فیلم برداری هم میده
مزیت دیگش هم نسبت به کانن اینه که ویزر با دقت بسیار بالایی داره200 کیلو پیکسل در کانن s3حدودد 115کیلو پیکسل
ولی کانن lcd بهتری داره ضمن اینکه چرخون هم هست ولی کانن قیمت بالا تری هم داره حدود 510تومان البته قیمت جدیدشو ندارم

اگه خواستی بخری حتما حواست باشه که باطری تقلبی بهت نندازن یکی از دوستام خریده بود باطریاش تقلبی بودن
در ضمن مموری سونی هم ریاد گرون نیست من یک دونه 2gسرعت بالا خریدم 50 تومن

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
البته من عکس های خامی رو که این دوربین برداشته بود تو اینترنت جستجو کردم و واقعا از لحاظ شفافیت رنگ و شارپ بودن موضوع از دوربین های هم ردیف خودش مثل سونی و کونیکا و ... بالاتر بود

دوست عزیز زیاد به این عکسا اعتماد نکن اکثرشون دسکاری شده هستن.....

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
خودم نه
ولی پسر داییم یه دونه 5 مگا پیکسلی داشت که من اصلا باهاش حال نکردم
سونی فقط تلویزیون هاش
157.gif

آره منم از کنون تعریف زیاد شنیدم

در ضمن سونی عکاسی هاش زیاد مال نیس...

هر چی یه چیزش خوبه

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
ماکروی s2is صفر سانتی متره...

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقای سفیر-بهشت که فرمودند 0سانتیمتر هست / یه مود super macro داره که با زدن دو بار دکمه ی ماکرو میشه0cm شما چطوری با این اطلاعات میخاهید دوربین بگیرید؟:happy: (شوخی)

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
زیاد به این چیزها توجه نکن لنز 17-70 سیگما رو تو مشخصاتش نوشته حداقل فاصله فوکوس 20 سلنتی متر ولی من تا 1سانتی هم ازش فوکوس میگیرم:)
به نظرم حق با اقا احسانه:happy:

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بهتره از این بحث بگزریم هرچند..................;)
خوب در مورده انتخاب دوربین شما.........
فکر کنم قیمت s2is کمتر از اینا باشه در حد 230 تومن باید باشه
یکی از مشکلاتش اینه که iso پایینی داره یعنی عملا نمیتونید بیشتر از 200 استفاده کنین به خاطر نویز توی 400
ولی s3is این مشکل رو تا حدودی حل کرده و iso رو تا 800 برده ....
ولی دوربین های فوجی رو نمیشه از یاد برد
ولی هر کدوم رو بگیرید اصلا پشیمون نمیشید:hmm:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز مسئله کیفیت عکسه وگرنه حتی اگه شما حداقل فاصله فوکوستون پنجاه سانتیمتر هم باشه میتونید با زوم کردن به فوکوس بهتری دست پیدا کنید ولی اونچه که بدست میارید تصویری همراه با اعوجاج خواهد بود

فکر نمیکنم به کیفیت مربوط باشه اساسا لنز 17-70 سیگما یه لنز ماکرو هست و تو فاصله نزدیکتر از بیست سانت هم فوکوس میکنه و با کیفیت عالی و شارپ
در موردانتخاب دوربین هم فکر نکنم انتخاب از روی محبوبیت جهانی زیاد درست باشه بلکه بستگی به کار شما و احتیاجتون و بودجتون داره
در ضمن این لینکی که گذاشتید 350 دی و دی200 هم جزوش بود که از سیصد تومن خیلی بیشتره

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
اینو من با s3 و در حالت سوپر ماکرو و از فاصله حدود 1 سانتی متری لنز از شماره اسکناس 100 تومانی گرفتم و با کاهش حجم و کراپ میگذارم
40p8umq.jpg

فکر میکنم اگر انتظار بیشتری از ماکرو داشته باشید دوربین های غیر dslr شما رو راضی نگه ندارند

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
راستی قیمت s3 حدود 380 و s2 حدود 320 تومانه .. چند روز پیش یکی از دوستام s3 رو خریده بود 385 با گارانتی (در اصفهان) ... این شماره فروشگاه سناتوره (جمهوری).. خواستید زنگ بزنید قیمت بگیرید 66742708

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
خواهش میکنم جناب دلباز قیمت ها رو بالا گفتن من هم که دوربینم رو از جمهوری گرفتم اینقدر اختلاف قیمت بود و کمترین قیمت رو سناتور داشت شما هم اگه خواستین بگیرین خود دوربین رو از سناتور و کارت و شارژر و باتری رو از جای دیگه
یه کارت و شارژر فکر کنم 50-60 تومن باید در بیاد پس با توجه به بودجتون و این که خودتون هم s2 رو انتخاب کردین همین دوربین انتخاب خوبی هست
ولی باید بگم که s3 هم ارزش پرداخت بیشتر پول رو داره
خیلی ممنون جناب safire_behesht عزیز از قیمت بروز و عکس به جاتون

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
خواهش میکنم احسان جان

دلباز جان به s9500 و s9600 هم فکر کنید... اگرم میتونید یکم صبر کنید که dslr بخرید ...

بالا