برگزیده های پرشین تولز

با فواره تروی در ایتالیا آشنا شوید

hadiahmadi

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 دسامبر 2016
نوشته‌ها
5
لایک‌ها
0
سن
32
آب نمای تروی یکی از جاذبه های معروف توریستی شهر رم و البته جهان می باشد که این فواره روزگاری نتیجه ی چشمه ای بوده که آب اهالی رم را تامین می کرده. بر اساس افسانه ها چیزی حدود ۱۹ سال قبل از میلاد بزرگان رم به همراه یک زن منبع این آب را در چند کیلومتری رم پیدا می نمایند، چشمه ای که برای ۴ قرن آب تمام رم را تامین می نماید. سال ها بعد با تسخیر رم قنات ها و چشمه ها از بین می روند تا دسترسی رومیان به آب سالم قطع گردد.
در طول سالها برای چندین بار آب نمای تروی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و طرح های بسیاری برای آن ارائه گردید که برخی از آنها را می توان در موزه آلبرتینا شهر وین بازدید نمایید. از اواخر قرن ۱۶ میلادی اروپا با آغاز دوران باروک در هنر روبرو گردید، سبک پر زرق و برقی که ویژگی آن آزادی در طراحی، اشکال متعدد و پیچیده می باشد. با رونق معماری باروک در ایتالیا نیز مجسمه سازان سعی نمودند در آثار خود حرکت را به نمایش بدهند، این سعی را در پیکرهای فواره تروی می توانید مشاهده نمایید که با تور ایتالیا ارزان به بازدید از جاذبه های کشور ایتالیا بروید.
در اوج سبک باروک در اروپا بناها، کلیساها، فواره ها با این سبک ساخته شدند و همین تمایل به سبک باروک بود که باعث شده پاپ کلمنت دوازدهم بین دو هنرمند به نام نیکولا سالوی و آلساندرو گالیله مسابقه ای بگذارد تا برنده ی آنها آبنمای تروی را نهایی نماید، با اینکه در این مسابقه گالیله برنده بود اما سالوی برای این کار انتخاب گردید. سال ۱۷۳۲ بود که کار طراحی و ساخت فواره با ۲۶ متر ارتفاع و ۴۹ متر عرض آغاز گردید و سی سال طول کشید تا به اتمام برسد، در این مدت سالوی از دنیا رفت، اما مرگ او مانعی برای ادامه ی کار نشد، در نهایت کار ساخت فواره به دست بانینی تمام گردید.
 
بالا