برگزیده های پرشین تولز

با هزار متر زمین کشاورزی با اب چطور درامد کسب کنم؟

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام دوستان بنده مدتی هست که زندگیم به مشکل خورده و بشدت به یک منبع درامدی نیاز دارم خودم بیکارم الان . هزار متر زمین کشاورزی نزدیک به شهر با سه ساعت اب چاه هست با حدود ۱۰۰ میلیون سرمایه به نظرتون چطور از اینا درامدزایی کنم . زمین خالی بدون درخت هست خودم فکر کردم به نظرم این موارد باید خوب باشه ۱ساخت یک سوله و پرورش تعداد کمی گوسفند یا شتر مرغ یا مرغ بومی که تخمش رو بفروشم ۲کاشت محصولات زود بازده توی زمین مثل گل افتاب گردون
من خراسان جنوبی ام
لطفا از راهنمایی دادن دریغ نکنید که بدجور تو تنگنام

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
50 درصد فکر خودتون خوبه ,اگر بتونید سوله بسازید
اگر نزدیک شهر هستید سوله رو میتونید به راحتی اجاره بدید
مثلا تو کرج زمین هزار متری نزدیک شهر که یه سوله 150 متری داره 100 تومن پیش و ماهی 15 تومن اجاره میره
با کشاورزی و پرورش دام موافق نیستم

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
سلام

نمیدونم در جریانی یا نه جهاد کشاورزی فوق العاده کمک میکنه مثال با ۲۴۰۰ بهمون ۷۶ م لوله داد

یا سه تومن ازمون خواست بخوابونیم چهارتومن داد واسه کار تو قنات یعنی در کل هفت تومن ...

قطعا میتونن بهت کمک کنن محصولی رو بکاری که جواب بده

مثلا اگر دامداری اون اطراف هست میتونی یونجه بکاری خود طرف بیاد درو کنه و سر زمین محصولت رو بخره

یا مثلا جو گرون شده و همه دارن جو میکارن ...

برای مرغ اگر خوراکش رو از کشاورزی تامین کنی اره خوبه و الا فقط ضرره

بهترین کار اینه که بری جهاد و قبل از هر کاری مشورت بگیری بهرحال هر منطقه ای یه بازده خاص داره

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
50 درصد فکر خودتون خوبه ,اگر بتونید سوله بسازید
اگر نزدیک شهر هستید سوله رو میتونید به راحتی اجاره بدید
مثلا تو کرج زمین هزار متری نزدیک شهر که یه سوله 150 متری داره 100 تومن پیش و ماهی 15 تومن اجاره میره
با کشاورزی و پرورش دام موافق نیستم
اجازه ساخت سوله نمیدن اینجا‌ . فکر کنم میشه سوله ی پیش ساخته خرید و توی زمین نصب کرد البته دقیق نمی دونم
کسایی که تو کرج سوله اجاره میکنن واسه چه کارییه ؟
منطقه ی ما کسی اجاره نمیده واسه سوله مگر خودم بتونم واسه کاری استفاده کنم
متشکرم

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام

نمیدونم در جریانی یا نه جهاد کشاورزی فوق العاده کمک میکنه مثال با ۲۴۰۰ بهمون ۷۶ م لوله داد

یا سه تومن ازمون خواست بخوابونیم چهارتومن داد واسه کار تو قنات یعنی در کل هفت تومن ...

قطعا میتونن بهت کمک کنن محصولی رو بکاری که جواب بده

مثلا اگر دامداری اون اطراف هست میتونی یونجه بکاری خود طرف بیاد درو کنه و سر زمین محصولت رو بخره

یا مثلا جو گرون شده و همه دارن جو میکارن ...

برای مرغ اگر خوراکش رو از کشاورزی تامین کنی اره خوبه و الا فقط ضرره

بهترین کار اینه که بری جهاد و قبل از هر کاری مشورت بگیری بهرحال هر منطقه ای یه بازده خاص داره
داداش مرسی بابت توضیحات زمینی که موجوده سند نداره و قول نامه ای هست اگر سوله بزنم باید برم کجا واسه مجوز مثلا پرورش مرغ
یه سوال دیگه ممکنه من مجوز پرورش طیور بگیرم بعدا همسایه ها شاکی شن مثلا از بوش یا سر صدا یا نه اگر مجوز داشته باشم کسی نمی تونه چیزی بگه اصلا اگر بدون مجوز شروع به پرورش کنم چه اتفاقی میوفته؟

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
داداش مرسی بابت توضیحات زمینی که موجوده سند نداره و قول نامه ای هست اگر سوله بزنم باید برم کجا واسه مجوز مثلا پرورش مرغ
یه سوال دیگه ممکنه من مجوز پرورش طیور بگیرم بعدا همسایه ها شاکی شن مثلا از بوش یا سر صدا یا نه اگر مجوز داشته باشم کسی نمی تونه چیزی بگه اصلا اگر بدون مجوز شروع به پرورش کنم چه اتفاقی میوفته؟

این سوالات رو فقط از بچه های جهاد میتونی بپرسی اطلاعات دقیقی ندارم

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
اگه میشد سوله بسازید خیلی خوب بود اما اگه نمیشه ببینید میشه سیلوی نگهداری گندم بسازید چون شنیدم جهاد کشاورزی وام هم میده در حد چند میلیارد و بهش هم نیاز هست.
در نهایت اگر همون زمین تبدیل کنید به انبار مانند خیلی بهتره.

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
سلام دوستان بنده مدتی هست که زندگیم به مشکل خورده و بشدت به یک منبع درامدی نیاز دارم خودم بیکارم الان . هزار متر زمین کشاورزی نزدیک به شهر با سه ساعت اب چاه هست با حدود ۱۰۰ میلیون سرمایه به نظرتون چطور از اینا درامدزایی کنم . زمین خالی بدون درخت هست خودم فکر کردم به نظرم این موارد باید خوب باشه ۱ساخت یک سوله و پرورش تعداد کمی گوسفند یا شتر مرغ یا مرغ بومی که تخمش رو بفروشم ۲کاشت محصولات زود بازده توی زمین مثل گل افتاب گردون
من خراسان جنوبی ام

پرورش گوسفند به نظرم بهتره به شرطی که بتونی علوفشون تامین کنی و یک چهار دیواری یا حصار دور زمینت باشه و امنیت داشته باشه که همونجا بگردن برای تامین علوفه هم میتونی یک قسمت از زمینت یونجه بکاری یه 15 20 تا گوسفند بخری و بهشون برسی و زاد و ولد کنن تعداشون میره بالا و هر موقع هم خواستی راحت میفروشی
باز هم دوستانی که تجربه دارن در این زمینه راهنمایی کنن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
کسایی که تو کرج سوله اجاره میکنن واسه چه کارییه ؟

برای انبار های مختلف (کاشی و ... ) و یا کارگاه های کوچک که یه دستگاه کوچک دارن (لیزر و شیشه و ...) و mdf کار ها ...

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
سلام تا وقتی چراگاه نداری اصلا به فکر دام نباش به هیچ عنوان خریدن علوفه برای دام در تعداد کم به صرفه نیست,در مورد مرغ هم باید مرغداری بزنی که اصلا سرمایت کافی نیست,نظر من محصولات کشاورزی که در استان خودتون میتونی بکاری رو برآورد کن و شروع به کار کن ,چیزی که من دیدم سمت شما کاشت شبدر و یونجه زیاده اینها برای خوراک دامداری ها استفاده میشه بازم خودت تحقیق کن,اگز هم نشد به فکر اجاره زمین هم باش

AM.TDA

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من خراسان جنوبی ام
سلام
نظر من کاشت و پرورش نهال گردوی پیوندی هست که دوساله به شما سود میده و هزینه اولیه شامل یکگلخانه کوچک و مقداری زمین هست و هزینه های اندک دیگه

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
اگه میشد سوله بسازید خیلی خوب بود اما اگه نمیشه ببینید میشه سیلوی نگهداری گندم بسازید چون شنیدم جهاد کشاورزی وام هم میده در حد چند میلیارد و بهش هم نیاز هست.
در نهایت اگر همون زمین تبدیل کنید به انبار مانند خیلی بهتره.
زمین حریم رودخانه هست و نمیشه توش ساخت و ساز کرد ولی فکر کنم بشه سوله پیش ساخته کوچیک درست کرد و گذاشت تو زمین

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
پرورش گوسفند به نظرم بهتره به شرطی که بتونی علوفشون تامین کنی و یک چهار دیواری یا حصار دور زمینت باشه و امنیت داشته باشه که همونجا بگردن برای تامین علوفه هم میتونی یک قسمت از زمینت یونجه بکاری یه 15 20 تا گوسفند بخری و بهشون برسی و زاد و ولد کنن تعداشون میره بالا و هر موقع هم خواستی راحت میفروشی
چون سه ساعت اب چاه داره به نظرم بتونم علوفشون رو تا حدی تامین کنم

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام
نظر من کاشت و پرورش نهال گردوی پیوندی هست که دوساله به شما سود میده و هزینه اولیه شامل یکگلخانه کوچک و مقداری زمین هست و هزینه های اندک دیگه
اینجا گردو رشد نمیکنه و خشک میشه عزیز

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
دوستان لوبیا تو شهر ما خوب رشد میکنه و محصول میده به نظرتون چطوره؟ کسی اطلاع نداره از هزار متر زمین حدودا چقدر لوبیا میتونم برداشت کنم؟

davi12

Registered User
لایک‌ها
780
اصلا یونجه تو این زمین کوچک امکان نداره

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
سبزی خوردن و فلفل معمولا زود بازده هست

mohs3n27

Registered User
لایک‌ها
155
سلام داداش زمینت خیلی کوچیکه