برگزیده های پرشین تولز

با پخش موزيك، كامپيوتر هنگ ميكنه

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من اخیرا دچار یه مشکلی شدم که نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری. وقتی چند فایل ام پی تری رو از روی هاردم انتخاب کرده و دارم گوش میکنم ناگهان بعد از پخش سه چهار تا آهنگ کامپیوترم به طرز وحشتناکی هنگ میکنه طوری که اصلا نمیشه اندتسک کرد و مجبورم ریست کنم و بعد از ریست کردن هم حتی گاهی اصلا ویندوز بالا نمیاد یا صفحه سیف مد ظاهر میشه و خلاصه باید کامپیوتر رو کلا از برق جدا کنم و قدری صبر کنم تا حال کامپیوتر جا بیاد.
این مشکل با تمام نرم افزارای پخش موسیقی وجود داره. مثلا مدیاپلیر و اکزینگ و یا پاوردی وی دی. یعنی با هر کدوم که باز میکنم همینطوری میشه. اما گاهی اوقات هم هست که بجای این حالت یه اتفاق دیگه میفته. یعنی نرم افزار بسته میشه و اون پیغام خطای ویندوز اکس پی ظاهر میشه که میگه با یه مشکل جدی روبرو شده و آیا میخوای اونو به مایکروسافت گزارش بدی یا نه.
خلاصه به همین دلیل هست که بنظرم میاد باید یه مشکلی تو ویندوز باشه. ولی مسئله اینجاس که من به تازگی هیچ نرم افزار جدیدی نصب نکردم. ضمنا از رجیستری هم بک آپ دارم و اونو رستور هم کردم ولی بازم درست نشد.
تنها اتفاقی که تازگی برا کامپیوترم رخ داده اینه که تو یه اسباب کشی اونو جابجا کردم. واسه همین یه احتمال میدم که شاید یه مشکل سخت افزاری باشه ولی نمیدونم کجا رو باید چک کنم.
از راهنماییتون ممنون میشم.

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hamineh :
بعد از پخش سه چهار تا آهنگ کامپیوترم به طرز وحشتناکی هنگ میکنه طوری که اصلا نمیشه اندتسک کرد و مجبورم ریست کنم و بعد از ریست کردن هم حتی گاهی اصلا ویندوز بالا نمیاد ...
دوست عزیز
وقتی که ویندوز بالا نمیاد ، بوت شدن کامپیوتر تا چه مرحله ای پیش میره؟ دقیقا کجا قفل میکنه؟
ازچه کارت صدایی استفاده می کنید؟ مادربوردتون چیه؟ چه ویندوزی روی کامپیوتر نصب شده؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
حدس ميزنم از درايور كارت صدا باشه. "احتمالا" !!
اگر براتون مقدور باشه كه كارت صداي ديگه ي رو با درايور مناسب تست كنيد به اين مسئله پي ميبريد.

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
وقتی که ویندوز بالا نمیاد ، بوت شدن کامپیوتر تا چه مرحله ای پیش میره؟ دقیقا کجا قفل میکنه؟

ويندوزم اكس پي با سرويس پك وان هستش. بوت شدن كامپيوتر هم تا جايي پيش ميره كه يه صفحه داس ظاهر ميشه كه ميپرسه آيا ميخواي ويندوز بصورت نرمال بالا بياد يا تو حالت سيف مد يا سيف مد با نت ورك باشه يا ......... كه البته هر كدوم از گزينه ها رو هم كه انتخاب ميكنم و انتر رو ميزنم باز هم هيچ اتفاقي نميفته.
كارت صدام ورتكس هست و مادربوردم جت وي.

اگر براتون مقدور باشه كه كارت صداي ديگه ي رو با درايور مناسب تست كنيد

والله متاسفانه فعلا كه مقدور نيس. من چند ساله كه با اين كارت صدا كار ميكنم. اما اگه مطمئن بشم اشكال از اونه خوب عوضش ميكنم. اگه بتونين يه راهي براي امتحان كردنش بگين ممنون ميشم.

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
با همه نوع آهنگ مشكل داره مثلا از روي سي دي امتحان كردي؟ چند وقته اينطوري شده ؟منظورم اينه كه بعد از عوض كردن ويندوز اينطوري شده يا بعد از اينكه به اينترنت وصل شدي؟ فكر كن حتما يه دليلي داره
ولي پيشنهاد مي كنم يه دفعه درايور كارت ساندت رو پاك كني و از اول نصب كني

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
با همه نوع آهنگ مشكل داره مثلا از روي سي دي امتحان كردي؟ چند وقته اينطوري شده ؟منظورم اينه كه بعد از عوض كردن ويندوز اينطوري شده يا بعد از اينكه به اينترنت وصل شدي؟ فكر كن حتما يه دليلي داره

والله از رو سي دي امتحان نكردم. امشب كه رفتم خونه اينكارو ميكنم. اين اتفاق بعد از اسباب كشي رخ داده. وگرنه من يه ساله ويندوزم رو دست نزدم. اينترنت هم خيلي وقتا ميرم. نميدونم شايد به اونم مربوط باشه. سعي ميكنم امشب درايور كارت صدا رو مجدد نصب كنم.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
احتمال خيلي زياد با سي دي هم همين مشكل هست, و براي تست كارت صدا بهتر اينه كه كارت صداي كسي ديگه رو روي سيستم خودتون امتحان كنيد. البته فعلا همون درايور رو پاك و دوباره نصب كنيد تا بعد ...

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مشکلتون با نصب مجدد درایور حل نشد ، جدیدترین درایور رو دانلود کنید و نصب کنید ، اگه بازهم مشکل داشتید این کارها رو
انجام بدید تا سیستم پایدارتر بشه :
1- از منوی start گزینه run رو انتخاب کنید و بعد تایپ کنید
dxdiag
و بعد enter کنید.
2- به قسمت sound برید.
3- حالا harware sound acceleratoin level رو کمتر کنید.
4- exit رو انتخاب کنید.
( اگه مشکل حل نشد بازهم کمترش کنید)

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نقل از fireboy8766 :
احتمال خيلي زياد با سي دي هم همين مشكل هست, و براي تست كارت صدا بهتر اينه كه كارت صداي كسي ديگه رو روي سيستم خودتون امتحان كنيد. البته فعلا همون درايور رو پاك و دوباره نصب كنيد تا بعد ...

درايور رو مجدد نصب كردم اما نه تنها درست نشد كه هيچ بلكه حتي در حين نصب هم خود ويندوز اكسپلورر پيغام خطا ميداد كه با مشكل روبرو شده. ظاهرا اين مشكل كامپيوترم بايد به خود ويندوز مربوط باشه. اما از اونجا كه من كار خاصي با ويندوز نكردم و همونطور كه گفتم اين اتفاق بعد از اسباب كشي رخ داده لذا امشب كه رفتم خونه تصميم دارم دل و روده كامپيوتر رو بريزم بيرون شايد درست شد.

اگه مشکلتون با نصب مجدد درایور حل نشد ، جدیدترین درایور رو دانلود کنید و نصب کنید ، اگه بازهم مشکل داشتید این کارها رو

راهنمايي جالبي بود. تابحال اين كار رو انجام نداده ام. امشب اگه ديدم درست نشد اين كار رو هم تست ميكنم.

ولي همونطور كه گفتم به دلم برات شده كه مشكل سخت افزاريه :D

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
درست شد. :lol: همه كارتاي كامپيوترو درآوردم و دوباره گذاشتم. درست شد! خودمم نفهميدم اشكال از كجا بود. فقط متوجه شدم كه پيچاي مادربورد خيلي شل شده بودن. ممنون از راهنمايي دوستان. :happy:

بالا