برگزیده های پرشین تولز

با پيدا شدن حلقه گم شده داروین،نظريه وي اثبات شد

Eli_23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
تکامل تدریجی یا پیدایش ناگهانی انسانها؟؟!!
ما کدومو قبول کنیم؟
مدتهاست که به این مساله فکر میکنم!!
دیگه گیج شدم واقعا:wacko:

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
ما کدومو قبول کنیم؟
پیدایش ناگهانی همون نظریه خلق الساعه هست ؟!:)

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
ما کدومو قبول کنیم؟

فکر کردید و گیج شدید!؟
عجیبه! یا باید فکر کنید که میشه همین نظریه تکامل که حاصل تفکر بشره یا کلا فکر را تعطیل کنید

Eli_23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من خودمم تکامل رو قبول دارم! حد اقل تو کتابهای زیست شناسی هم بارها اینو خوندم.
اما هرچی باشه مسلمونم!!
حالا کدومو قبول کنم؟!!

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
من خودمم تکامل رو قبول دارم! حد اقل تو کتابهای زیست شناسی هم بارها اینو خوندم.
اما هرچی باشه مسلمونم!!
حالا کدومو قبول کنم؟!!
این موضوع ساده ای نیست که بشه با بحث های آب دوغ خیاری بگی این نظریه با اسلام در تناقضه !
به یک آدم خبره نیاز هست

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
متاسفانه نه اطلاعات علمی دارید نه دینی .

اول دینی : طبق آیه قرآن زمانی که خدا می خواست آدم رو خلق کنه فرشگان از باب سوال می پرسند آیا می خواهی موحودی رو خلق کنی که قبلا خلق شده و در روی زمین فساد کرده .

توی تفسیرها برای این آیه چیزهایی گفته شده ولی چیزی که مشخص هست انسان ( نه از نوع بنی آدم کنونی) قبلا وجود داشته و اتفاقل دارای اختیار ه بوده .

دوم علمی : حلقه مفقود نظریه ( تاکید می کنم نظریه ) داروین در تبدیل نسل میمون به آدم هست نه در تبدیل نسل ماهی به میمون .
این وسط یک دوره چندهزار ساله هست که حالا می گن شاید تغییر ژنیتیکی بوده . در هر حال در این دوره چند هزار ساله هیچ نشانی برای تبدیل انسان های اولیه به آدم کنونی در دستس نیست .

حتی نظریه های انشتین درباره فیزیک هنوز بطور قطعی اثبات نشدند با این که داریم ازشون استفاده می کنیم اونوقت چطور انتظار دارید نظریه داروین با این گستردگی و غیر قابل دستری بودن به این زودی ها از حالت نظریه بیاد بیرون .

این یک نظریه هست که شاید درست و شاید غلط باشه . زمان همه چیزو مشخص می کنه

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
متاسفانه نه اطلاعات علمی دارید نه دینی .

دوم علمی : حلقه مفقود نظریه ( تاکید می کنم نظریه ) داروین در تبدیل نسل میمون به آدم هست نه در تبدیل نسل ماهی به میمون .

شما دیگه خیلی از مرحله پرتی!

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
با این اوصاف، قرآن کشک هست دیگه !؟

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
منم خواستم یه چیز تو همین مایه ها بگم ترسیدم الان فحش بده !

نه فحش نمی دم .
آخه اینحا ارزشش رو نداره . اینجا معمولا برای دانستن بحث نمی شه . ما هم که سنمون از این چیزا ( کل کل ) گذشته .

اگر مدرکی داری بگو چون خودم دونبالش بودم . ( منظورم برای اینکه اون حلقه گم شده کجا بوده اصلا ) چیزی که من یادمه و توی مستند شبکه چهار ( زبان اصلی دیدم ) اینو می گفت . در هر حال بازم اینحا موضوعیتی نداره .

مثل همین آقا که اومدن چندتا پست بعد از من گفتن قرآن یعنی کشک . آخه جونم اگر یکم چشماتو باز می کردی می دیدی طبق اون آیه که گفتم اولین کتابی که وجود انسان اولیه رو تایید کرده همین قرآن بوده . اونم زمانی که 100 پشت جد داروین هنوز بدنیا نیومده بود .

من رشتم تجربی نیست پس بطور 100 درصد نمی تونم برای ایراداتی که به نظریه داروین هست یا اسنادی که داره رو بگم . و دلیلی هم نمی بینم که هر کسی در این زمینه اظهار نظر کنه . دانشمندا خودشون کم کم واقعیت ها رو می فهمن . چیزی که الان می دونم اینه که تو غرب این نظریه مخالفین جدی داره .

در هر حال چیزی که هست این نظریه اگرهم تماما درست باشه بازم با قرآن نه تنها منافاتی نداره بلکه بیشتر در همون جهتی هست که قرآن خط داده .

مطمئن باش که قرآن کشک نیست فقط کافیه چندتا از موارد علمی قرآن رو ببینی تا بفهمی غربیا چقدر در وهم و خیال بودن تا همین 200 سال پیش .

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اگر میخواید ببینید قرآن الکیه! یا نه اینجا رو ببینید:
http://www.hitiran.com/Default.aspx?lID=6637

ایکاش ما به جای درگیر بودن با احکام نجاسات و مطهرات یه مقدار به این جور مسایل در قرآن می پرداختیم! اونوقت وقتی انیشتن به آیت ا... بروجردی نامه نوشت ایشون هم میتونست خیلی بهتر جواب انیشتن رو بده.

احتمالا میدونید که انیشتن درباره این حدیث خیلی شگفت زده شده بود:

یكی از این حدیث‌ها حدیثی است كه علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اكرم (ص) نقل می‌كند كه: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارك پیامبر به ظرف آبی می‌خورد و آن ظرف واژگون می‌شود. اما پس از اینكه پیامبر اكرم(ص) از معراج جسمانی باز می‌گردند مشاهده می‌كنند كه پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».

این همه قرآن خوان و مدعی قرآن شناسی ولی دریغ ...

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356

ایکاش ما به جای درگیر بودن با احکام نجاسات و مطهرات یه مقدار به این جور مسایل در قرآن می پرداختیم! اونوقت وقتی انیشتن به آیت ا... بروجردی نامه نوشت ایشون هم میتونست خیلی بهتر جواب انیشتن رو بده.

یكی از این حدیث‌ها حدیثی است كه علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اكرم (ص) نقل می‌كند كه: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارك پیامبر به ظرف آبی می‌خورد و آن ظرف واژگون می‌شود. اما پس از اینكه پیامبر اكرم(ص) از معراج جسمانی باز می‌گردند مشاهده می‌كنند كه پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».

ممنون .

از این چیزها تو قرآن زیاده . این ما هستیم که سر سری رد می شیم ازش .

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
چرا گفته نمیشه میمون ها تکامل یافته اون سنگواره ها هستن و انسان رو تکامل یافته اون سنگواره ها میدونن؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با این اوصاف، قرآن کشک هست دیگه !؟

معلومه

این کتاب های به اصطلاح آسمانی که ریشه ی عربی و سامی دارند امروزه در کشورهای واپس مانده ای مثل ایران و پاکستان و افغانستان و عربستان و سومالی و ... مورد استقبال هستند وگرنه در کشورهای پیشرفته محافل دانشی و توده ی مردم این چیزها را کنار گذاشته اند و این گونه کتاب ها که ریشه در داستان ها و افسانه ها و استوره های سامی (غیر ایرانی و آریایی) دارند تنها در درون کلیسا و کنیسه قدرت دارند و جدی گرفته می شوند.

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
یا حجه سادات!
اگه ناراحت نمیشید من هم بگم خیلی پرتید

50000 روز بشر است سوره معراج آیه 4

ولی در جای دیگر
روزها برابر 1000 روز بشر است سوره 22 آیه 47، سوره 32 آیه 5

این اولین اشتباه

خوب توی اون فرمول طرف بیجا کرده بجای یک زمان یک روز گزاشته و بجای اون یکی زمان یکسال رو گزاشته

معلومه هر عدد بزرگی رو تو مخرج بزاری جواب تقریبا صفر میشه و جمعش با یک تقریبا یک میشه

استخوانهای انیشتین رو تو گور نلرزونید

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124

اصلا یکی بیاد معراج و دیگر چیزها رو ثابت کنه .... :D

خود این ماجرای معراج هم کپی برداری آشکار اعراب از دین زرتشتی و به جهان دیگر رفتن ارداویراف هست که یک داستان ساختگی هست و ربطی به دانش ندارد. بیشتر از یک داستان تخیلی نمی توان ارزشی برای آن در نظر گرفت آن هم به کمک سلمان پارسی که در اصل زرتشتی بود و خیلی چیزها را به اسلام بخشید و یاد داد

حالا چه کسی اونجا بوده و دیده که پای مبارک به کاسه ی آب خورده (حضرت حواسشون نبوده؟!) و این حدیث رو نوشته خدا می دونه :D

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
افرادی که دهان رو باز می کنند و چشمانشون رو می بندند .

ایشا الله هدایت بشید .

همون افراده عقب افتاده اهل حجاز هم برای مدتی قرآنو درک کردند و بهش عمل کردند و بزرگترین تمدن علمی تاریخ رو با پرچمداری ایرانی و عرب آزاد شده از خرافات ساختند که کل همون جهان به نظر شما پیشرفته رو از توحش نجات داد .

بعد از اینکه قرآنو دوباره فراموش کردند و مثل بعضی ها دهنشونو باز کردندو چشماشونو بستند این بلا سرشون اومد .

اون سرعت 1000 هم مال گذشت هر روز در جهان آخرت هست نه سرعت حرکت فرشته .
نکنه حضرت اون اعراب از سرعت نور و فرمولش خبر داشتند که هر عدد بزرگی اونجا قرار بگیره نزدیک سرعت نور می شه . حتی محظ تفریح عدیدی هم نگفتند که یکم بیشتر بشه ( تنها مافوق نور خدا هست . این می تونست یک تناقض باشه ) .

اگر واقعا قصد فهمیدن داریئ ارجا می دمتون به کتاب معجزات علمی قرآن . اونجا کامل هم درباره نظریه داروین بحث شده و هم ...

اگر که فقط قصد پروندن دارید از مدیر می خوام تاپیک رو قفل کنه . ( تبصره مباحث دینی)

واقعا خدا هدایت کنه هممونو که هر چی می شنویم یکم سبک سنگینش کنیم نه مثل یک طوطی تکرار و ..

بالا