برگزیده های پرشین تولز

با پيدا شدن حلقه گم شده داروین،نظريه وي اثبات شد

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
این بحث خیلی پیچیده هست. علمای بزرگ دین و روشنفکران در تحلیل این مساله صدها صفحه نوشته اند و اکثرا در آخر به هیچ نتیجه قاطعی نرسیده اند.

حالا شما میخواید با یکی دو جمله این قضیه رو اثبات یا نفی کنید؟

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
این منبعی که علی اقا داد خوندم... بابا اینکه کلآ از بیخ تکاملو رد کرده..

mehdiney navaz

Registered User
لایک‌ها
9
دو ربع قرن پيش اومدن دين با سياس...قاطي كردند شد حال و روز الان ما !! حال شما علم هم بهش اضافه كنيد !!!

بابا بس كنيد اين خرافات پرستي جهالت بازي هارو ....

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
این بحث خیلی پیچیده هست. علمای بزرگ دین و روشنفکران در تحلیل این مساله صدها صفحه نوشته اند و اکثرا در آخر به هیچ نتیجه قاطعی نرسیده اند.

حالا شما میخواید با یکی دو جمله این قضیه رو اثبات یا نفی کنید؟

تکامل انسان که به نتیجه قطعی رسیده و بحث علمی کاملا مشخص و روشنه.

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
منم موضع خودمو میگم.

مسئله ای که انسان در سیر تکامل بوجود اومده و توسط خالقی خلق نشده
یعنی خدایی نیست ...
تناقض اینه!

به نظر من خلقت حضرت ادم درسته.. بشر وقتی تکاملش تموم شد.. خدا روحش رو در اون دمید.. و از این به بعد بود که ادم خلق شد..

یادمون نره اصل انسان روحشه نه جسمش و خدا روح ادم رو خلق کرد و در کالبد زمینی قرار داد.

تازه تو قران هم هست که قبل از ادم هم بشر بوده که رو زمین فساد میکرده

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
درسته بحث دینی در این فارم جایی نداره ولی باید بگم

دوستانی که از قرآن دفاع می کنن حق دارن

دلیلشم اینه که فقط این نوع کتاب هارو خوندن

و هیچ موقع به کتاب های دیگر دست رسی نداشته و اگه داشته باشنم نخومدن

در مورد علم قران

قران علمی درش نیست

دلیلشم اینه که فرض کنیم یک ایه داریم در مورد زمین بحث می کنه

بعد یکی از کشورهای پیشرفته می یاد می گه زمین گرد هستش

زود کسایی که به قران اعتقاد دارن می یان می گن که در قران اشاره شده بودش

در حالی که اگه می گفتن زمین مسطح هستش

بازم می یومدن می گفتن قران اشاره کرده

یعنی در کل شما یه ایه رو می تونی به 10 جور تعریف کنی

ایه که نه حتی حرفای معمولی رو

در مورد تفسیر هم

حتی پیغمبر خودش نیز گفته بود که بر قران تفسیری وارد نیست

کمی تعصب رو کنار بزاریم و با عقل به کارامون بنگریم

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
افرادی که دهان رو باز می کنند و چشمانشون رو می بندند .

ایشا الله هدایت بشید .

همون افراده عقب افتاده اهل حجاز هم برای مدتی قرآنو درک کردند و بهش عمل کردند و بزرگترین تمدن علمی تاریخ رو با پرچمداری ایرانی و عرب آزاد شده از خرافات ساختند که کل همون جهان به نظر شما پیشرفته رو از توحش نجات داد .

بعد از اینکه قرآنو دوباره فراموش کردند و مثل بعضی ها دهنشونو باز کردندو چشماشونو بستند این بلا سرشون اومد .

اون سرعت 1000 هم مال گذشت هر روز در جهان آخرت هست نه سرعت حرکت فرشته .
نکنه حضرت اون اعراب از سرعت نور و فرمولش خبر داشتند که هر عدد بزرگی اونجا قرار بگیره نزدیک سرعت نور می شه . حتی محظ تفریح عدیدی هم نگفتند که یکم بیشتر بشه ( تنها مافوق نور خدا هست . این می تونست یک تناقض باشه ) .

اگر واقعا قصد فهمیدن داریئ ارجا می دمتون به کتاب معجزات علمی قرآن . اونجا کامل هم درباره نظریه داروین بحث شده و هم ...

اگر که فقط قصد پروندن دارید از مدیر می خوام تاپیک رو قفل کنه . ( تبصره مباحث دینی)

واقعا خدا هدایت کنه هممونو که هر چی می شنویم یکم سبک سنگینش کنیم نه مثل یک طوطی تکرار و ..

در قرآن آمده است که الله به یک باره آدم را آفرید از خاک. پس از مدتی هم حوا آفریده شد از ته مانده ی خاکی که از آدم مانده بود برای آرامش آدم!!!

اصلا در این داستان هیچ گونه تکاملی دیده نمی شود. تا دویست سال پیش و پیش از داروین و پیش از اینکه داورین و فروید و از این دست دانشمندان روی کار بیایند و کاسه و کوزه ی ادیان سامی (عربی و عبری) را به هم بریزند هیچ کس از این به اصطلاح علما به مخشان هم خطور نمی کرد که تکاملی وجود خارجی داشته باشد. همین که ایشان دیدند کار و کاسبی دین به هم ریخته سریع کوشش کردند که قرآن و تورات و انجیل را یک جوری با تکامل پیوند دهند.

در حالی که در تورات هم یهوه مردم را می آفریند بدون هیچ درنگی و هیچ فرازیستی (تکاملی) و سپس از دنده ی چپ مرد، زن را می آفریند.

در دین عرب و همچنین در دین یهودیت که کپی برداری هایی از هم هستند انسان یکباره و بسیار هوشمند ساخته می شود در حالی که دانش روز چیز دیگری می گوید و داستان های این دو کتاب دین عرب و عبریان تنها می تواند به اندازه ی یک داستان ارزش داشته باشد.

ایرانیان را به اعراب پیوند ندهید خواهشا!!!
اعراب با تکیه بر قرآن توانستند تمدن بیافرینند!!!!!!! اعراب بزرگترین تمدن های منطقه یعنی روم و ایران را از میان بردند و به مدت 200 سال تمام با بهره گیری از احکام قرآن و دین عرب از مردم این دو تمدن بزرگ کشتار می کردند و دستاوردهای ساختمانی و هنری و کتابخانه ها و دانشگاه های آن زمان را نابود کردند. تمدن کجا بود برادر!!!

elnaziii

Registered User
لایک‌ها
4
یعنی میخوایید بگید خدایی نیست؟؟ یعنی بعد مرگ فنا میشیم؟:(:crying::eek:hno:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
یعنی میخوایید بگید خدایی نیست؟؟ یعنی بعد مرگ فنا میشیم؟:(:crying::eek:hno:

هیچ آشکار نیست پس از مرگ چه خواهد شد

تنها روند فرازیست (تکامل) برای ما آشکار شده. یعنی همگی جهان در حال فرازیست هستند. انسان ها هم در همین جریان گام برمی دارند. قوانین را ایجاد کردند و دین را ایجاد کردند و هزار چیز دیگر برای همین فرازیست.

تنها می دانیم که ماده و نیرو از میان نمی روند و به چیزهای دیگر دگرگون خواهد شد. از انجایی که ما هم از ماده و نیرو هستیم می توان گفت به چیز دیگری دگرگون خواهیم شد. زندگی پس از مرگ را هیچ کس نتوانسته حل کند.

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من ** این حل معما نه تو خوانی و نه من

ادیان هم جهان دیگری را اختراع کردند برای پاسخ دادن به همین پرسمان. البته برای نخستین بار دین زرتشت و دین ایرانی توانست جهان دیگری را بیافریند و بهشت و دوزخی بسازد. پس از آن یهودیان و سامیان از ما آریایی ها این جریان را کپی برداری کردند و به دین یهود جابجا کردند و سپس مسیحیت از یهودیت و مهر پرسی آریاییان و ایرانیان کپی برداری کرد و پس از آن هم اسلام از آنها...

M A M A D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

بحث تکامل از لحاظ فیزیکی و شیمیایی اثبات شدست و شکی درش نیست. ولی اینکه در مورد انسان صدق میکنه یا نه هنوز روش بحث هست. هرکی با قاطعیت بخواد ردش کنه یا تاییدش کنه به نظر من نظرش غیرمنطقیه.

Last edited:

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
نظریه فرازیست (تکامل) امروز در محافل دانشی جهان پذیرفته شده و در بزرگترین دانشگاه ها از هر کشوری در حال تحصیل است. اینکه شماری به سخنان دین فروشان و افسانه های عربی دل خوش کرده اند بحثی است جدا..

البته نکته ی نغز این است که در دین زرتشت ما ایرانی ها به گونه ای از فرازیست (تکامل) اشاره شده است برعکس ادیان سامی که انسان در یک لحظه ساخته می شود.

در دین زرتشت انسان نخست از دو گیاه ریواس یعنی مشی و مشیانه و سپس این دو گیاه (کم سلول ترین گونه جاندار) فرازیست یافته و به گاو (مرحله ی دوم جانداران پر سلولی ولی غیر هوشمند) می رسد و سپس انسان (جاندار پر سلول هوشمند) به وجود می آید. که همان کیومرث در شاهنامه و اوستا است.

دین ما ایرانیان در این زمینه بسیار معقول کار کرده است.

Last edited:

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
به نظر من خلقت حضرت ادم درسته.. بشر وقتی تکاملش تموم شد.. خدا روحش رو در اون دمید.. و از این به بعد بود که ادم خلق شد..

یادمون نره اصل انسان روحشه نه جسمش و خدا روح ادم رو خلق کرد و در کالبد زمینی قرار داد.

پس اون داستان خاک و اینا چی شد ؟

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
دوستان لطفا بحث رو به سمت مسائل دینی و مذهبی نبرین ، چون خلاف مرامنامه هست

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4

بحث تکامل از لحاظ فیزیکی و شیمیایی اثبات شدست و شکی درش نیست. ولی اینکه در مورد انسان صدق میکنه یا نه هنوز روش بحث هست. هرکی با قاطعیت بخواد ردش کنه یا تاییدش کنه به نظر من نظرش غیرمنطقیه.

هیچ بحثی روش نیست. تکامل در مورد انسان هم برقرار بوده.

دقیقا مثل گرد بودن زمین حالا اینکه عقاید و ادیان مختلف چطور خودشون رو با این کشف علمی هماهنگ میکنند موضوع جدایی هست.

persia_dj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفانه نه اطلاعات علمی دارید نه دینی .

اول دینی : طبق آیه قرآن زمانی که خدا می خواست آدم رو خلق کنه فرشگان از باب سوال می پرسند آیا می خواهی موحودی رو خلق کنی که قبلا خلق شده و در روی زمین فساد کرده .

توی تفسیرها برای این آیه چیزهایی گفته شده ولی چیزی که مشخص هست انسان ( نه از نوع بنی آدم کنونی) قبلا وجود داشته و اتفاقل دارای اختیار ه بوده .

دوم علمی : حلقه مفقود نظریه ( تاکید می کنم نظریه ) داروین در تبدیل نسل میمون به آدم هست نه در تبدیل نسل ماهی به میمون .
این وسط یک دوره چندهزار ساله هست که حالا می گن شاید تغییر ژنیتیکی بوده . در هر حال در این دوره چند هزار ساله هیچ نشانی برای تبدیل انسان های اولیه به آدم کنونی در دستس نیست .

حتی نظریه های انشتین درباره فیزیک هنوز بطور قطعی اثبات نشدند با این که داریم ازشون استفاده می کنیم اونوقت چطور انتظار دارید نظریه داروین با این گستردگی و غیر قابل دستری بودن به این زودی ها از حالت نظریه بیاد بیرون .

این یک نظریه هست که شاید درست و شاید غلط باشه . زمان همه چیزو مشخص می کنه

قسمت های بلد شده رو چون در موردش میدونم تایید میکنم
یچیزی هم بگم که داروین نمیگه انسان از تکامل میمون بوجود اومده بلکه میگه انسان و میمون از تکامل این موجودی که فسیلش پیدا شده بوجود اومدن یعنی انسان و میمون یجورایی پسرعمواَن
یه چیز دیگه اینکه انسان امروزی که اولینش آدم بوده حداکثر 10هزارسال پیش آفریده شده درصورتیکه انسان های اولیه چندمیلیون سال پیش وجود داشتند
در کل نتیجه گیریه من اینه که نظریه داروین درسته اما فقط برای انسان های اولیه نه برای انسانهای امروزی

عکس آخریه(همون که تکامل یافته) شبیه صاب خونه ی ماست. یه بار دستشویی بود درو باز کردم همین شکلی شده بود
4fvgdaq_th.gif

این از همش باحالتر بود:lol:

پ ن: نوشته های بالا فقط نظر من بود و شایدم درست نباشن ولی حداقلش اینه که خودم قبولشون دارم و خوشحالم از اینکه اصل و ریشه ی خودم رو چیزی فراتر از بقیه ی موجودات این دنیا میدونم

Last edited:
بالا