برگزیده های پرشین تولز

با چهار میلیارد و صد و دوازده میلیون چیکار میشه کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیرحسین.

Registered User
لایک‌ها
60
ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت
نظر شما اینه که من قبل تولید اول برم تو کار فروش و از تولید کننده جنس بخرمو تو بازار بفروشم درسته؟
بعد هم اگه بازار کشش داشت برم تو کار تولید؟

در جواب سوالتون بگم من هدف تولید فیلتر هوای انواع خودروهاست سنگین سبک مدل پایین مدل بالا
ولی تو بازار انواع اقسام حرفای متفاوت میشنوی که مسلا بازار اشبا شده
دلال از تولید کننده ارزون تر میده
ضرر میکنی و از این جور حرفا
به خاطر این میخواستم ببینم اگه از دوستان کسی تو این کاره بیاد مراحل و بازار رو یکم توضیح بده تا بتونیم از حرفاش نتیجه گیری کنیم که آیا بازار این کار خوبه برای ورود یا با ورود ضرر کننده میشیم

من تو بازار فیلتر بودم قبلا به مدت سه سال
برای یکی از وارد کنندگان اصلی حسابداری میکردم و کار های واردات کالا ....
بازار فیلتر بازار خوبی است ولی با سرمایه 30-40 میلیون شما هیچ کاری نخواهید کرد
سرمایه در گردش اون بنده خدا چیزی در حدود 30-40 میلیارد بود تازه اون زمان و آلان خیلی بیشتر هم شده
بازم تاکید میکنم این فقط سرمایه در گردششون بود
اونا وارد کننده هستن تو بازار
ولی تولید کنندگان بزرگی مانند سرکان و کاج هم هستن که یکسری از نیاز رو فقط تامین میکنن
کلا سرمایه کم اصلا جواب نمیده
با 30-40 میلیون شاید بشه یه تاکسی خرید و باهاش کار کرد ( من بودم این کار رو میکردم )
حتی بعید می دونم بشه باهاش از وارد کننده اصلی جنس خرید
به جد بهتون توصیه میکنم سمتش هم نرین
این بازار بسیار بزرگ و بی رحمه
اگر میخواین موفق باشین سعی کنین تامین قطعات کنین برای کار گاه ها و کارخانه ها
به نظرم با این میزان بتونید این کار رو بکنید

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
من بازم میگم دوستان
متاسفانه گفته دوستمون درسته ، بازار بیرحمی داریم چون یه عده برای بقا در بازار تلاش مبکنن و یک عده برای سود بیشتر ، این باعث میشه که کوچکترها له بشن، حالا این تو مسکن کمتره چون یک قیمت مشخص داره و هر کی قیمت پایین تر بده میگه ماله خودمه و دوست دارم کمتر بدم برای بقیه هم مهم نیست ولی در صنایع تولیدی طرف ضرر میکنه و یا بازار رو خراب میکنه با این کار و بازاری ها میوفتن به جون هم :دی
حتما حتما حتما تجربه کاری رو پیدا کنید بعد واردش بشید یا حداقل کار تحقیقات زنچیره اون بازار از ابتدا (تهیه مواد اولیه یا واردات) تا انتها (فروش و خدمات پس از فروش) حالا نسبت به هر حرفه ای متفاوت تحقیق کنید و بعد برید یه مدت توش کار کنید (یعنی کارمندی) بعد خودتون وارد بشین فقط اینجوری سرمایه حفظ میشه.

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
میوه کیوی

اطلاعات در مورد کیوی
در منطقه تالش و آستارا تقریبا در هر 1000 متر مربع تقریبا 80 عدد درخت کیوی و در هر هکتار 800 عدد درخت کیوی میشود کاشت
که سال سوم میوه نوبر میدهد و از سال چهارم برداشت شروع میشود و میشه گفت از سال ششم برداشت کامل رو داریم
و من اونچه که دیدم هر کیوی اگه خوب رسیدگی بشه میتونه تا 160 کیلو میوه بده و با یه حساب سر انگشتی اگه میانگین 120 کیلو رو برای هر کیلو رو درنظر بگیریم و قیمت هر کیلو که امسال سر باغ از 1800 تومن بود تا 2000 تومن
برای هر هکتار که سالانه تقریبا 180000000 درآمد خواهد داشت کسی که سرمایه گذاری کرده تو این زمینه و تو این سالها خیلی ها وضع زندگیشون عوض شده و از کشاورز بدبخت تبدیل شدن به افرادی که خونه چند طبقه و به اصطلاع ماشین شاسی بلند دارن
ولی خیلی افراد دیگه از جاهی دیگه مثل اردبیل و تبریز و تهران اومدن سرمایه گذاری کردن و کیوی کاشتن
و این میوه در منطقه اکثرا به روسیه صادر میشه و ریسک نداره
به عنوان مثال یکی از افراد با یک تاجر روسی آشنا شده و یک سدخانه احداث کرده که چنان درآمد داشته که بعد از سه سال سرد خانه دوم را هم دارن احداث میکنن و همین امسال و تو همین ماه کیوی رو در سردخانه کیلویی 3500 تومن خریداری کردن
سرتون رو درد نیارم کیوی بهترین سرمایه گذاری هستش برای کسانی که سرمایه کافی دارن و بهتر از اون داشتن همزمان باغ کیوی و سردخانه خواهد بود
اگه سوال باشه در خدمتم

ahmadhafezy

Registered User
لایک‌ها
54
پولت رو بیار من تو یه منطقه ای هستم که معادن مس و اهن زیاده میتونیم ثبت کنیم و برداشت معدن داشته باشیم یا میتونیم کوره ذوب یا گندله اهن بزنیم خیلی هم سود داره. باز توضیح خواستی در خدمتم

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
پولت رو بیار من تو یه منطقه ای هستم که معادن مس و اهن زیاده میتونیم ثبت کنیم و برداشت معدن داشته باشیم یا میتونیم کوره ذوب یا گندله اهن بزنیم خیلی هم سود داره. باز توضیح خواستی در خدمتم
خب توضيح بيشتر بدين؟
چرا خودتون ثبت معدن انجام نميدين؟

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,641
کل پول بزاری بانک ماهی چقدر سود میگیری وای !!!:eek:
داداش شما با این وضعیتت یارانه هم می گیری ؟! :D

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
آقا ملک چیه. سود آوری محض که نشد کار. شما میخوای کار کنی یا میخوای پولت رو زیاد کنی؟ دایی بنده هم یکی از میلیاردرهای ایرانه ولی چه فایده من که از نزدیک میبینمش زندگی نمیکنه، همه ی زندگیش شده پول در اوردن اصلا زندگی کردن رو یادش رفته! بخدا فرقی با یه آدم افسرده ی بدهکار که غذاش رو قسطی میخوره نداره!
.
این پول پشتوانه ی قوی ای هستش برای اجرای ایده ها و رویاهایی که یک جهش بزرگ در زندگی خودتون و حتی در کشور هستند که قطعا سودآور هم هستند.
به عنوان مثال یکی ازین مردان بزرگ تکنولوژی رو شما فرض کنید که معمولا جزو ثروتمندترین ها هستند و شرکتشون جزو بزرگترین ها، هیچکدوم سودای پول بیشتر یا درامد مطمئن زیادتر نداشتند، همشون یک رویا داشتند که تمام تلاششون رو کردند بهش برسن. حالا من میگم این پشتوانه ی مالی میتونه هر رویایی رو براورده کنه حداقل استارتش رو قوی بزنه.
من شخصا اگر حدود ۴ تومن داشته باشم میرم سراغ ایده هایی که از کودکی در ذهنم پرورش دادم و البته همیشه در پی شون خواهم بود، ایده هایی که وقتی به متخصصش توی ایران میگفتم بهم جواب میدادن بابا این چیزا نمیشه! یا خیلی مشکله و... به عنوان نمونه یکی از کارهایی که خواستیم چند سال پیش استارتش رو بزنیم ولی تنها مشکل بودجه بود این بود که میخواستیم کارخونه ی تولید الیاف کربن بزنیم که توی دنیا فقط چند کشور انحصارش رو دارند. واسه بدنه ی هواپیما و خودروهای اسپورت و قطعات صنعتی کاربرد داره. براورد اولیه اتفاقا ۴ میلیارد بود البته قبل از گرونی ها، وقتی کار استارت بخوره تا ده ها میلیاردتومن هم مجلس وام میده. چه اشکالی داره توی ایران یکی از کارخونه های انحصاری الیاف کربن رو بزنیم؟ (همه به فکر ساختمونن که پولشونو زیاد کنن!)
ایده های اینطوری پولت رو زیاد نمیکنه بلکه چند ده یا چند صد برابر میکنه! خلاصه ی حرفم اینه که من موافق زیاد کردن پول نیستم چون اصلا این هدف نیست، من موافق یک کار و یک حرکت موثر و مفید هستم.
.
خلاصه من اگر ۴ تومن پشتوانه داشتم، دقیقا میدونستم چیکار کنم باهاش :) که جزو هیچکدوم از موارد پیشنهاد شده هم نیست!

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
آقا ملک چیه. سود آوری محض که نشد کار. شما میخوای کار کنی یا میخوای پولت رو زیاد کنی؟ دایی بنده هم یکی از میلیاردرهای ایرانه ولی چه فایده من که از نزدیک میبینمش زندگی نمیکنه، همه ی زندگیش شده پول در اوردن اصلا زندگی کردن رو یادش رفته! بخدا فرقی با یه آدم افسرده ی بدهکار که غذاش رو قسطی میخوره نداره!
.
این پول پشتوانه ی قوی ای هستش برای اجرای ایده ها و رویاهایی که یک جهش بزرگ در زندگی خودتون و حتی در کشور هستند که قطعا سودآور هم هستند.
به عنوان مثال یکی ازین مردان بزرگ تکنولوژی رو شما فرض کنید که معمولا جزو ثروتمندترین ها هستند و شرکتشون جزو بزرگترین ها، هیچکدوم سودای پول بیشتر یا درامد مطمئن زیادتر نداشتند، همشون یک رویا داشتند که تمام تلاششون رو کردند بهش برسن. حالا من میگم این پشتوانه ی مالی میتونه هر رویایی رو براورده کنه حداقل استارتش رو قوی بزنه.
من شخصا اگر حدود ۴ تومن داشته باشم میرم سراغ ایده هایی که از کودکی در ذهنم پرورش دادم و البته همیشه در پی شون خواهم بود، ایده هایی که وقتی به متخصصش توی ایران میگفتم بهم جواب میدادن بابا این چیزا نمیشه! یا خیلی مشکله و... به عنوان نمونه یکی از کارهایی که خواستیم چند سال پیش استارتش رو بزنیم ولی تنها مشکل بودجه بود این بود که میخواستیم کارخونه ی تولید الیاف کربن بزنیم که توی دنیا فقط چند کشور انحصارش رو دارند. واسه بدنه ی هواپیما و خودروهای اسپورت و قطعات صنعتی کاربرد داره. براورد اولیه اتفاقا ۴ میلیارد بود البته قبل از گرونی ها، وقتی کار استارت بخوره تا ده ها میلیاردتومن هم مجلس وام میده. چه اشکالی داره توی ایران یکی از کارخونه های انحصاری الیاف کربن رو بزنیم؟ (همه به فکر ساختمونن که پولشونو زیاد کنن!)
ایده های اینطوری پولت رو زیاد نمیکنه بلکه چند ده یا چند صد برابر میکنه! خلاصه ی حرفم اینه که من موافق زیاد کردن پول نیستم چون اصلا این هدف نیست، من موافق یک کار و یک حرکت موثر و مفید هستم.
.
خلاصه من اگر ۴ تومن پشتوانه داشتم، دقیقا میدونستم چیکار کنم باهاش :) که جزو هیچکدوم از موارد پیشنهاد شده هم نیست!
بله اگه هدف بزرگتری داشته یاشی مطمنا اهداف کوچیک میشه سید کرد بستگی به نگرش داره اگه به چیزی علاقه داریم براش تلاش کنیم مطمنا بهش میرسیم

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
یه نوع اسکلت جدید ساختمانی جایگزین اسکلت بتن هست که فن آوریش رو چند شرکت بیشتر در ایران ندارن و چند سالی هست که بی سروصدا و البته با یک دهم ظرفیت دارن کار می کنن که یکی از این شرکت ها هم تو استان ماهستش
از مزایایاش می شه استحکام بیشتر
هزینه مشابه با اسکلت بتن و کمتر از اسکلت فلز
نداشتن ستون های وسط و حتی جلویی ساختمان که باعث پارتیشن بندی بهتر، پارکینگ بیشتر ، فضاهای تجاری مناسب تر و....
_______________________________________________________________________________________________________________
من حساب کردم برای جا انداختن این فناوری با یک برنامه مدون حد اکثر 500 میلیون برای سال اول و 300 میلیون برای سال دوم هزینه تبلیغات ومعرفی و بازاریابی است(البته اگه مملکت دچار نوسانات هولناک سالهی 90 و 91 و 92 نشود ) و سود دهیش هم در ظرف دو سال حدود صد در صد هست یعنی برای هر سال 50درصد
یعنی اگه دو سال خدود 800 میلیون سرمایه گزاری بشه بازده بالای 1.5 میلیارد خواهد داشت
_______________________________________________________________________________________________________________
همه چی مهیاست برای کار من فقط در دو مورد تردید
1. نمی دونم چه قراردادی با صاحبان شرکت ساختمانی ببندم که هم منفعت دو طرف لحاظ بشه و هم اطمینان لازم مسجل بشه
2. توانایی سرمایه گزاری در این حد رو دارم ولی تمام توانم همینقدره ونمی خوام با تمام توان وارد همچین سرمایه گزاری بشم بنابر این اگه کسی 50 درصد سرمایه گزاری کنه منم 50 درصد باقیش رو خواهم گزاشت

Ehsan_faraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام

در تاریخی که تاپیک ایجاد شد یعنی 10 نوامبر 2009 خیلی از دوستان با نیت خوب و به قصد مشورت پست دادن ولی خب بعضی از .... هم فکر کردن تاپیک خالی بندیه و شروع به اذیت و توهین کردن که نمونش رو تو صفحات تاپیک میتونید ببینید، امروز داشتم فکر میکردم که شاید درست نباشه من این مسایل رو اینجا مطرح کنم، من هم تو این مدت دوستای خوبی رو در اینجا (محیط مجازی) پیدا کردم و البته در محیط واقعی هم دوستان زیادی رو پیدا کردم که نقش شریک برام دارن و از برادر به من نزدیکترن.

در زمان استارت تاپیک یعنی در سال 2009 این سوالات مطرح شد:

1. سرمایه گذاری در مسکن.
2. مغازه بگیری و کار کنی.
3. خرید و فروش دلار .
4. بساز بفروشی .
5. سرمایه گذاری در فرکس و بورس ایران.
6. خرید تلویزیون از بانه و لوازم خانگی و ....
7. زدن پیتزایی و رستوران .
8. سرمایه گذاری در اینترنت و سایت و ....
9. زدن صندوق قرض الحسنه و ارائه وام.

بعد بین سال 2009 تا 2011 و قبل از افزایش قیمت دلار و تحریمها این کارها انجام شد:

مورد 1 رو کامل انجام دادم هم خرید کلنگی و هم ساخت و هم شریک شدن در ساخت و هم ساخت و فروش و اجاره.
مورد 2 رو انجام ندادم البته کارایی پیشنهاد شد ولی به علت مشخص نبودن میزان ریسک انجام نشد.
مورد 3 رو انجام دادم البته بیشتر به صورت سرمایه گذاری خارجی بود.
مورد 4 در مورد 1 توضیح کامل داده شد.
مورد 5 قسمت بورس انجام شد که بسیار سود ده بود البته نه به اندازه ملک.
مورد 6 انجام نشد.
مورد 7 به صورت شراکتی انجام شد.
مورد 8 انجام شد.
مورد 9 قسمت دوم در ارتباط با موارد خاص انجام شد.

در حال حاضر فقط کار ملک انجام میشه.

الان دوستان اگر سوالی داشته باشن من در خدمت هستم و میتونم با توجه به آدمایی که دور و برم هستن اطلاعات درست بگیرم بدم ضمن اینکه خودمم تو بازارهای مختلف آپدیت میشم.

لطفا سوالاتي مانند الان چقدر داري؟ ميزان سرمايت الان چقدر شده؟ و .... نپرسيد چون اين يك سوال شخصي هستش.

زکات علم نشر آن است. مولی علی (ع)

پیشنهادات

کارگاه شالیکوبی
خرید ذغال عمده و فروش به سوپرمارکتها
طرح سپرده انتظار بانک مسکن
ساخت و ساز در تهران
جواب 3 سوال(خرید جنس از بانه،خرید سهام بورس،زدن مغازه خوراکی)
واردات خودرو(البته جدیدا دارن محدودش میکنن که فقط نمایندگیها بتونن وارد کنن)

فعالیت اقتصادی مثل کافی شاپ در برج میلاد
تغییرات قیمت زمین و ساختمان

موفق باشید و همیشه سربلند

شما كه همه نوع كاري انجام دادي انگار ، ولي فكر ميكنم الان واردات بهترين كار باشه واست ، البته نه واردات ماشين چون من اصلا به واردات ماشين اعتقاد ندارم ، واردات چوب ، چوب هاي نما از مالزي ، يا صادرات انواع سنگ به كشورهاي عربي كه خودم بد جور دنبالشم ولي مشتري گير نمياد اونجا ولي خيلي راحته ، اگه هم پول ازاد داري ، يه كاري بزن كه اشتغال زايي داشته باشه ، مثل يه مغازه بزرگ مولتي برند كه ٢٠ نفر كار كنن زير دستت ، البته اگه سرمايه ازاد داري !!!

Ehsan_faraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه نوع اسکلت جدید ساختمانی جایگزین اسکلت بتن هست که فن آوریش رو چند شرکت بیشتر در ایران ندارن و چند سالی هست که بی سروصدا و البته با یک دهم ظرفیت دارن کار می کنن که یکی از این شرکت ها هم تو استان ماهستش
نداشتن ستون های وسط و حتی جلویی ساختمان که باعث پارتیشن بندی بهتر، پارکینگ بیشتر ، فضاهای تجاری مناسب تر و....
من حساب کردم برای جا انداختن این فناوری با یک برنامه مدون حد اکثر 500 میلیون برای سال اول و 300 میلیون برای سال دوم هزینه تبلیغات ومعرفی و بازاریابی است(البته اگه مملکت دچار نوسانات هولناک سالهی 90 و 91 و 92 نشود ) و سود دهیش هم در ظرف دو سال حدود صد در صد هست یعنی برای هر سال 50درصد
یعنی اگه دو سال خدود 800 میلیون سرمایه گزاری بشه بازده بالای 1.5 میلیارد خواهد داشت
1. نمی دونم چه قراردادی با صاحبان شرکت ساختمانی ببندم که هم منفعت دو طرف لحاظ بشه و هم اطمینان لازم مسجل بشه
2. توانایی سرمایه گزاری در این حد رو دارم ولی تمام توانم همینقدره ونمی خوام با تمام توان وارد همچین سرمایه گزاری بشم بنابر این اگه کسی 50 درصد سرمایه گزاری کنه منم 50 درصد باقیش رو خواهم گزاشت

شما كه مثل من كل سرمايت تقريبا ٦٠٠ ميليون ه ، نميتوني دور و بر كاراي ريسكي بري !!!
با اين ٦٠٠ تا شروع كن به ساختمون سازي جايي كه حتما سودت ٨٠٪ باشه !!!
اين كار مثل اولاييه كه فوووم بتن اومده بود ، بازده فوم بتن رو الان داريم ميبينيم ، ويلي اون موقع هيچي نبود ، اين كارا واسه سومايه داراست

Ehsan_faraji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
لباس مارک
ملک رو بیخیال که رفته لالا از نوع زمستونی

100 مخالف

البته واردات لباس هم كه دوستان گفتن عاليه روش كارشم راحته ، ولي واسه پولي كه شما داري چيزي نيست

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
پیشنهاهای من اینه
واردات لوله و گرفتن سفارش لوله های خاص برای پروژه های پیمانکاری آبرسانی وخط لوله
واردات تجهیزات ابزار دقیق ویا تجهیزات ضد انفجار الکتروموتور ویژه پروژههای نفتی
واردات شیرآلات نفتی
واردات تجهیزات اتاق تمیز ویژه کارخانجات موادغذایی ، دارویی و....(البته نیاز به تخصص داره ولی سودش بالاست)
احداث کارخونه نورد البته سرمایه بالای دویست سیصد میلیارد میخواد
(مااینهمه کارخونجات فولاد داریم ولی تکنولوژی تولید ورقهای نورد شده رو نداریم یکی از کاربرداش در صنایع اتومبیلسازی رینگ های خودرو هست نمونشم رینگ بی ام و که استحکامش بی نظیرهست)
اگر روابط قوی داری بیا ی شرکت رتبه دو بخر بزن توکار پیمانکاری بعد ی شرکت سهامی خاص کنارش بزن و پروژه ها تو بااون شرکت دوم به صورت کنسرسیوم انجام بده و بیمه مالیاتتو با اون شرکت دومیه رد کن بعدم گرید بگیر وقتی گریدتم رسید به یک 6 میلیاردبفروشش :D

INGEN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوست عزیز با سلام
در صورت تمایل می تونم در خصوص نوع قرارداد و نحوه محاسبات حقوق دو طرف به شما کمک کنم ...

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
فعلا قرار داد کمی به تعلیق در اومده و احتمالا موضوع بعد از عید پیگیری بشه
با این حال اگه منو راهنمایی کنید ممنون خواهم شد

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,368
من 33 سالمه. ( ولی اگر 30 سالمم بود از اول شروع می کردم)
این که شما میگی خدا به یکی همه جوره میده رو هم من قبول دارم ، من جزو اونایی بودم که خودم خفه کردم تا بهم داد ولی تهش داد، البته من همیشه خواهان بودم، اگرم نمیداد می گفتم شکر که ندادی! لابد ظرفیتشو ندارم که نمیدی، همیشه هر کاری کرد گفتم دستت درد نکنه، هیچوقت نه کم آوردم نه پرو بازی در آوردم نه به خاطر کارایی که براش کردم طلبکاری کردم و نه تهدید، اینا شاید کارایی باشه که خیلی ها می کنن تا یه چیزی میشه میگن خب دیگه حالا که اینجوری شد من دیگه نمازمو نمی خونم و یا ....
من نمی گم هیچوقت نکردم (شاید تو سن 20 سالگی می کردم) ولی کم کم گذاشتم کنار این رفتارو ، حتی گفتم هر وقت ظرفیتشو دیدی بهم بده اگر ظرفیتشو نداشتم نمی خوام بهم بدی.
چون معمولا ما انسانها احساس می کنیم ظرفیت های بسیار بالایی داریم که هیچکس قدر ما رو نمی دونه و فقط خودمون می دونیم و بس، اما من ( با اینکه فکر می کردم الان دیگه به اون درجه رسیدم و دارای ظرفیت های زیادی هستم) بازم می گفتم خدایا هر وقت خودت صلاح دونستی بده.

ببین با خدا رفاقت کردن من یه چیزی می گم شما یه چیزی میشنوی، شما مثل یک مرید که به حرفه مرادش همه جوره گوش میده و حتی وقتی یه تو سری یا یه پس گردنی یا شایدم محکمترش رو میخوره باید بگه دستت درد نکنه و ببینه حکمتش چیه! دیدی قدیمی ها می گن هیچ کار خدا بی حکمت نیست ، دقیقا همینه ، منتها باید بهش برسی ، هر چقدر من این حرفا رو بگم و شما گوش بدی انگار دارم برات روضه می خونم و هیچ فایده ای نداره. البته این رو هم بگم که هدفت باید بیبنی چیه از این رفاقت ، رفاقت می کنی که همدمت باشه یا رفاقت می کنی که پول رو بدست بیاری.
شما اگر بفهمی یکی اومده باهات رفاقت کنه که ازت پول بخواد چه احساسی بهت دست میده. حالا خودت سبک سنگین کن.

شما الان تو هر رشته ای (زمینه کاری) یه چیزی بگی من راهشو رفتم و حتی یه کارایی هم کردم، خب خیلیا هستن بدون تحقیق یه چیزی که زمینش خرابه رو میگیرن و روش کار می کنن خب ، عقل سلیمم میگه این کارو نکن ، شما میکنی بعد میگی خب خدا نخواست ، نه برادر ، تحقیق کن بو آخرشو در بیار ، خوبشو ببین ، بدشم ببین ، بعد شروع کن، ولی اونجایی که وضعت خوب شد و داشتی اون کالا یا تجربه ات رو به یکی دیگه میدادی راستشو بگو و نه یک تومان بالا نه یک تومان پایین ، این میشه روش کار.
ممکنه بگی خب من اینجوری بقیه اونجوری ، سرم کلاه میره ، شما حواست رو جمع کن سرت کلاه نره ، اونا طرف معامله شون فکر می کنن شما هستی و دارن به خاطر سود به شما میفروشن ولی شما به خاطر خدا داری باهاشون معامله می کنی که سود هم بکنی.
وقتی با خدا قرار میزاری یعنی چی؟! یعنی میگی هر کاری می کنم برای رضای تو ، برای اینکه تو از من راضی باشی و ....
یعنی دید کاسبی و بیزنسی نداشته باشی، البته خیلی ها هستن خیلی کارارو میکنن میگن ما نه از خدا خواستیم نه خدا بهمون داد تلاش خودمون بوده که اون فرقه آدمارو هم من کاری باهاشون ندارم.

عزیز, واقعا دمت گرم. اون پول نوش جانت باشه انشا الله ...

به نظر من همین نوشته شما از اون ثروت شما ارزشش بالاتره :دی

ashkanshirani

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,102
1 ت بده به من:general406::D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا