برگزیده های پرشین تولز

با یک ایده آمده ام

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
یک ایده یک طرح دارم در مورد امنیت خودرو ها که دزدیدن ماشین ها را به حداقل کاهش میده
برنامه ای که تحت اندروئید روی گوشی موبایل صاحب ماشین کار کنه و در صورت روشن کردن ماشین به صاحبش خبر بده

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
خريدارشو دارم

mr.jabbari

Registered User
لایک‌ها
14
ایده خوبی به نظر میادش اگر میشه بیشتر توضیح بدین
جالبه !

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
اگه سرکاری نیست، چنانچه ایده ت کامل شده اول برو اداره ثبت اختراعات ثبتش کن تا ازش سوءاستفاده نشه.

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
توجه کنید که یک لینک ارتباطی میشه بین ECU خودرو و مانیتور با سیستم عامل درست کرد
همین سیستم عامل اگر از طریق USB Wifi بتونه لینک بشه به گوشی صاحب خودرو و در صورت روشن کردن خودرو از طریق برنامه یک پیغام بفرسته

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
ساده ترش اینه که اسمس بفرسته

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
انواع و اقسامش داره فروش میره...
قطعه ردیاب که توی موتور ماشین نصب میشه و به سادگی بهش دسترسی نمیشه پیدا کرد و جلوی استارت زدن رو میگیره و اگر هم با با کامیپونی چیزی ماشین رو جا به جا کنن حتی با قطع باتری ماشین باز تا 6 ماه موقعیت خودش رو با سیگنال قوی به ماهواره های موقعیت یاب اعلام میکنه

مدل دیگه ای هم هست ارزون که هر جای ماشین میشه گذاشت و به باطری ماشین وصل میشه و حتی باتری کمکی هم داره... شکل آچار چرخ و شکل توپ چهل تیکه اش رو دیدم که سیگنال رو به ماهواره های موقعیت یاب ارسال میکنه و میشه توی سایت اصلیش برنامه مرتبط رو دانلود کرد و با شماره سریال ساخت قطعه وارد وبسایت شد و نرم افزار مخصوص اندرویدش رو نصب کرد

هر دو مدل بالا سیمکارت خور هستند و سیم کارت دیتا رو معمولا برای همین مدل تجهیزات ایجاد کردن

این مدل سخت افزارها خیلی زیاده اما زیاد معرفی نشده و اگر مشتری دنبالشون باشه میتونه توی بازار پیداشون کنه

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
پس چطور ایران فرغون و سایپا و لیفان 820 که قیمت 90 تومنی داره روشون نصب نیست؟
این شرکت هایی که گفتی دارن یه طرحی رو تصویب میکنن که فرمون و پدال ترمز رو از حالت الزامی به حالت آپشن تبدیل کنن تا قیمت نهایی بیاد پایین تر اونوقت بیان و دزدگیر بذارن روی ماشین؟ اصلا مگه این ماشین هایی که گفتید دزدگیر معمولی دارن که حالا بخوان دزدگیر مجهز به اینترنت داشته باشن؟
این شرکت هایی که گفتید برای کاهش هزینه نهایی حتی یه گرم کن شیشه جلو برای خودرو هاشون نمیذارن

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
چینیش هست. دونه ای 25 دلاره.
از همینا که از چین خریدن، امسال میخوان به دست و پای حجاج هم ببندن که ردیابیشون کنند:D ... البته اگر عربستان اجازه بده:p

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
موقعیت خودش رو با سیگنال قوی به ماهواره های موقعیت یاب اعلام میکنه
گیرنده های gps چیزی به ماهواره ارسال نمیکنن بجان مصطفی. برعکس، ماهواره سیگنال زمانش رو به زمین ارسال میکنه، گیرنده gps سیگنال 4 یا تعداد بیشتری ماهواره رو میگیره ( حداقل دید مستقیم 4 ماهواره لازمه) و بر اساس محاسبات مثلثاتی، طول و عرض جغرافیایی خودش رو در روی زمین محاسبه میکنه

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
این شرکت هایی که گفتی دارن یه طرحی رو تصویب میکنن که فرمون و پدال ترمز رو از حالت الزامی به حالت آپشن تبدیل کنن تا قیمت نهایی بیاد پایین تر اونوقت بیان و دزدگیر بذارن روی ماشین؟ اصلا مگه این ماشین هایی که گفتید دزدگیر معمولی دارن که حالا بخوان دزدگیر مجهز به اینترنت داشته باشن؟
این شرکت هایی که گفتید برای کاهش هزینه نهایی حتی یه گرم کن شیشه جلو برای خودرو هاشون نمیذارن
این ایده رو الان شما ثبت کردی یا فقط همون ایدست؟شرکت هایی که برای کاهش هزینه هرکار میکنن هرگز ایده شما رو مثل هزاران ایده همچون منصوری رد می کنن تلاشتو بکن شاید نظرشون عوض شد

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
گیرنده های gps چیزی به ماهواره ارسال نمیکنن بجان مصطفی. برعکس، ماهواره سیگنال زمانش رو به زمین ارسال میکنه، گیرنده gps سیگنال 4 یا تعداد بیشتری ماهواره رو میگیره ( حداقل دید مستقیم 4 ماهواره لازمه) و بر اساس محاسبات مثلثاتی، طول و عرض جغرافیایی خودش رو در روی زمین محاسبه میکنه
یه لحظه مفزم هنگ کرد... چون دارم روی کدنویسی یه اسکریپت سنگین هم کار میکنم
موقعیت رو شناسایی و با دیتای سیمکارت برای ثبت در دیتابیس سایت پشتیبانی محصول ارسال میکنن و بعد شما میتوانید با داشتن سریال محصول و رمز درون بسته به اطلاعات موقعیتی دسترسی پیدا کنید فکر کنم هر سه دقیقه یک ارسال دارند و در بعضی از مدلها فاصله زمانی به روزرسانی قابل تنظیم هست

اما در کل اگر از ماژول های avr سر در بیارید خیلی راحت میتونید همچین محصولی رو بسازید... کیت های تشخیص موقعیت صد در صد ایرانی.... طراحی نرم افزار ارسال اطلاعات قابل ذخیره سازی روی avr و طراحی دیتابس و سایت واسط هم با من... در دوره avr از کار با قطعات و ماژول ها متنفر بودم

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
موقعیت رو شناسایی و با دیتای سیمکارت برای ثبت در دیتابیس سایت پشتیبانی محصول ارسال میکنن و بعد شما میتوانید با داشتن سریال محصول و رمز درون بسته به اطلاعات موقعیتی دسترسی پیدا کنید فکر کنم هر سه دقیقه یک ارسال دارند و در بعضی از مدلها فاصله زمانی به روزرسانی قابل تنظیم هست

اما در کل اگر از ماژول های avr سر در بیارید خیلی راحت میتونید همچین محصولی رو بسازید... کیت های تشخیص موقعیت صد در صد ایرانی.... طراحی نرم افزار ارسال اطلاعات قابل ذخیره سازی روی avr و طراحی دیتابس و سایت واسط هم با من... در دوره avr از کار با قطعات و ماژول ها متنفر بودم
من میخوام روی Arm کار کنم

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

تولید توی ایران، معادلات خاص خودش رو داره. به جرئت میتونم بگم حداقل در بخش الکترونیک، بیشتر از 80 درصد چیزهایی که در ایران تولید میشه توجیه اقتصادی نداره. چند بار قبلا همینجا گفتم، ما تکنولوژی بالایی نسبت به کشورهای پیشرفته نداریم، از طرفی تولید ارزون قیمت ( هزینه کارگاه و کارگر و هزینه جاری) هم نسبت به کشورهای در حال توسعه نداریم. این چیزی که شما اسم 100 درصد ایرانی رو روش میگذاری، تمام قطعاتش خارجیه. طراحی و مونتاژ نهاییش در ایران انجام میشه که اون هم هزینه هاش بیشتر از مشابه چینیه. یک مهندس و کارگر ایرانی، به مراتب راندمان نسبت به حقوقش از یک چینی یا هندی کمتره... اگر حقوق گمرکی رو در نظر نگیریم، شما برای تولید هر محصول الکترونیکی با مقدار کلی بالای 8 میلیون تومن، اگر به چین سفارش تولید بدید، ارزونتر در میاد:rolleyes:

اکثر چیزهایی که در ایران تولید میشه، در قالب بومی سازی و فروش یه محصول خارجی بومی شده، با قیمت بالاتره. چیزهایی که در قالب تولید ملی و صرفه جویی ارزی فروخته میشه، در واقع تنها تفاوتشون با محصول چینی، سوء استفاده از مقررات دولتی و معافیت گمرکیشونه:D. وگرنه اگر شرایط برای دو محصول مشابه باشه، محصول چینی ارزونتر و با کیفیت تر به دست مصرف کننده میرسه

برای فروش در خارج از کشور هم، باید محصول اونقدر های تک یا اونقدر خاص باشه که حاشیه سودش، ضرر های چند ده درصدی تحریم رو جبران کنه.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
تولید توی ایران، معادلات خاص خودش رو داره. به جرئت میتونم بگم حداقل در بخش الکترونیک، بیشتر از 80 درصد چیزهایی که در ایران تولید میشه توجیه اقتصادی نداره. چند بار قبلا همینجا گفتم، ما تکنولوژی بالایی نسبت به کشورهای پیشرفته نداریم، از طرفی تولید ارزون قیمت ( هزینه کارگاه و کارگر و هزینه جاری) هم نسبت به کشورهای در حال توسعه نداریم. این چیزی که شما اسم 100 درصد ایرانی رو روش میگذاری، تمام قطعاتش خارجیه. طراحی و مونتاژ نهاییش در ایران انجام میشه که اون هم هزینه هاش بیشتر از مشابه چینیه. یک مهندس و کارگر ایرانی، به مراتب راندمان نسبت به حقوقش از یک چینی یا هندی کمتره... اگر حقوق گمرکی رو در نظر نگیریم، شما برای تولید هر محصول الکترونیکی با مقدار کلی بالای 8 میلیون تومن، اگر به چین سفارش تولید بدید، ارزونتر در میاد:rolleyes:

اکثر چیزهایی که در ایران تولید میشه، در قالب بومی سازی و فروش یه محصول خارجی بومی شده، با قیمت بالاتره. چیزهایی که در قالب تولید ملی و صرفه جویی ارزی فروخته میشه، در واقع تنها تفاوتشون با محصول چینی، سوء استفاده از مقررات دولتی و معافیت گمرکیشونه:D. وگرنه اگر شرایط برای دو محصول مشابه باشه، محصول چینی ارزونتر و با کیفیت تر به دست مصرف کننده میرسه

برای فروش در خارج از کشور هم، باید محصول اونقدر های تک یا اونقدر خاص باشه که حاشیه سودش، ضرر های چند ده درصدی تحریم رو جبران کنه.
عملا پس کاری نمیشه کرد تو این مملکت نه؟ o_O
این خود کشورهای پیشرفته چیکار میکنن در برابر چین که محصولات به ارزونترین قیمت تولید میکنه؟ خودشونم ک بیکار میشن وقتی بدن چین بسازه؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

بالا