برگزیده های پرشین تولز

با یک ایده آمده ام

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
@F-May5th
آیا از یک ضربه محکم میشه برق تولید کرد؟
بله میشه این فندک ها که فشارمیدی همینجوری با ضربه چکشیه یک فلز بر فلز دیگه برق تولید میکنه و قوس الکتریکی درست میکنه. یا اینکه اون ضربه رو میشه با مکانیزم های مختلف به حرکت چرخشی تبدیل و برق تولید کرد
جدای ازین، از فوشار هم میشه برق تولید کرد.

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
بله میشه این فندک ها که فشارمیدی همینجوری با ضربه چکشیه یک فلز بر فلز دیگه برق تولید میکنه و قوس الکتریکی درست میکنه. یا اینکه اون ضربه رو میشه با مکانیزم های مختلف به حرکت چرخشی تبدیل و برق تولید کرد
منظور من ضربه سریع و محکم هست مثل برخورد یک گلوله

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
نظرتون در مورد ایده ماشین پرنده چیه؟

من یکی میخوام... لطفا یه پراید پرنده با قابلیت شارژ با سلول های خورشیدی و مجهز به نگهدارنده و گرمکن لیوان چای راننده بسازید

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
تو فکر اختراع یک چتر نجات هستم که موقع نزدیک شدن به زمین وقتی باز میشه موقع باز شدن انسان داخل یه توپ گرد پلاستیکی که با فشار هوا باد میشه قرار بگیره

هومان هرمزدی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
تو فکر اختراع یک چتر نجات هستم که موقع نزدیک شدن به زمین وقتی باز میشه موقع باز شدن انسان داخل یه توپ گرد پلاستیکی که با فشار هوا باد میشه قرار بگیره
یه همچین چیزی رو زدن برای فرود روی آب یا جاهای صخره ای... مشابه همین بازی ای که آدم ها میرن توی توپ هایی که توش پر از لوله های باد شده هست...
این چتر نجات ها رو یه بار توی شبکه چهار دیدم یارو داشت تست میکرد....
بعد از فرود روی سطح آب مثل یه قایق ازش استفاده کرد...
میگفتن به عنوان محافظ برای حمل بیمار هم میشه استفاده کرد... بیمارانی که مثلا ستون فقراتشون شکسته در یک بادکنک دو لایه منتقل می شوند

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
از چادر مخصوص بيمارستانها و مراكز درمانى در دانشگاه علوم پزشكى زاهدان رونمايى شد!

photo_2017-06-09_12-44-48.jpg

signall

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,742
فکر کردم این تاپیک مخصوص ایده های خودته

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
@F-May5th
آیا از یک ضربه محکم میشه برق تولید کرد؟
میشه. هر نوع انرژی جنبشی رو میشه به انرژی الکتریکی تبدیل کرد.
از ضربه امواج دریا الان در خیلی جاها برق تولید میکنند. مقرون به صرفه هم هست.
http://www.alternative-energy-news.info/technology/hydro/wave-power/
این با تولید برق از حرکت آب پشت سد فرق داره و کاملا وابسته به ضربات موجه
دو تا فلز نیست. یک کریستال پیزو الکتریکه با ساختار کاملا متقارن. وقتی به این ساختار متقارن ضربه وارد میشه، یک به هم ریختگی خیلی ناچیز در ساختار ملکولیش بوجود میاد که باعث تراکم تعداد زیادی الکترون آزاد در منطقه به هم ریختگی ( همون دیستورشن خودمون :D) میشه. این تراکم باعث ایجاد یک اختلاف پتانسیل بسیار زیاد ( در عین حال شدت جریان بسیار ناچیز) میشه
مکانیزم این موضوع، با اتفاقی که در برخورد دو فلز با هم اتفاق میفته، کاملا فرق داره
منظور من ضربه سریع و محکم هست مثل برخورد یک گلوله
انرژی جنبشی به وزن جسم و مجذور سرعتش، مرتبطه دیگه. ترجیح در ادوات تولید برق اینه که جسمی که انرژی جنبشیش به انرژی الکتریکی تبدیل میشه، وزن زیاد و سرعت کم داشته باشه، تا دز عین حال که انرژی زیادی داره، نیازی به سازه های محکم برای مهار سرعتش نباشه.
اما سنسور های وزن، فشار، سرعت، تنش ؟ (Tensile) و فشردگی ؟ (Compression) و نیرو به نوعی از همین خاصیت تبدیل ضربه به برق، برای اندازه گیری استفاده میکنند

پ.ن: این 2 تایی که علامت سوال گذاشتم، معادل فارسیش رو مطمئن نیستم. پیشاپیش بگم بیسوات خودتونید:p
فکر کنم بشه ولی جزئیاتشو نمیدونم باید منتظر بیانات علامه افتک بود
علامه خودتی و هفت جد در آبائت :D

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
میشه. هر نوع انرژی جنبشی رو میشه به انرژی الکتریکی تبدیل کرد.
از ضربه امواج دریا الان در خیلی جاها برق تولید میکنند. مقرون به صرفه هم هست.
http://www.alternative-energy-news.info/technology/hydro/wave-power/
این با تولید برق از حرکت آب پشت سد فرق داره و کاملا وابسته به ضربات موجه

دو تا فلز نیست. یک کریستال پیزو الکتریکه با ساختار کاملا متقارن. وقتی به این ساختار متقارن ضربه وارد میشه، یک به هم ریختگی خیلی ناچیز در ساختار ملکولیش بوجود میاد که باعث تراکم تعداد زیادی الکترون آزاد در منطقه به هم ریختگی ( همون دیستورشن خودمون :D) میشه. این تراکم باعث ایجاد یک اختلاف پتانسیل بسیار زیاد ( در عین حال شدت جریان بسیار ناچیز) میشه
مکانیزم این موضوع، با اتفاقی که در برخورد دو فلز با هم اتفاق میفته، کاملا فرق داره

انرژی جنبشی به وزن جسم و مجذور سرعتش، مرتبطه دیگه. ترجیح در ادوات تولید برق اینه که جسمی که انرژی جنبشیش به انرژی الکتریکی تبدیل میشه، وزن زیاد و سرعت کم داشته باشه، تا دز عین حال که انرژی زیادی داره، نیازی به سازه های محکم برای مهار سرعتش نباشه.
اما سنسور های وزن، فشار، سرعت، تنش ؟ (Tensile) و فشردگی ؟ (Compression) و نیرو به نوعی از همین خاصیت تبدیل ضربه به برق، برای اندازه گیری استفاده میکنند

پ.ن: این 2 تایی که علامت سوال گذاشتم، معادل فارسیش رو مطمئن نیستم. پیشاپیش بگم بیسوات خودتونید:p

علامه خودتی و هفت جد در آبائت :D
طرح من به این شکل هست که توپ آب رو شلیک می کنه داخل لوله و بعد آب پره توربین رو می چرخونه و تولید برق می کنه و از طریق جاذبه زمین بر میگرده داخل توپ و این داستان همینجوری تکرار میشود :D

water.jpg

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
طرح من به این شکل هست که توپ آب رو شلیک می کنه داخل لوله و بعد آب پره توربین رو می چرخونه و تولید برق می کنه و از طریق جاذبه زمین بر میگرده داخل توپ و این داستان همینجوری تکرار میشود :D

مشاهده پیوست 1017662
خب انرژی شلیک اولیه از کجا تامین میشه ؟ اگر از انفجار مواد شیمیایی باشه، میشه مشابه همین نیروگاه های سوختی فعلی دیگه. فقط اینا بجای شلیک آب از فشار بخار آب استفاده میکنن

پ.ن: در ایران، همه روش های تولید برق از انرژی های نوین جواب میده. سولار، موج، زمین گرمایی، بادی، جذب حرارتی و... حتی یک گروه اسپانیایی آمدند و برای تولید برق از زباله با شهرداری جلسه گذاشتن که به نتیجه هم نرسید:D.
مشکل اصلی اینه که با فراوونی سوخت در ایران، ساخت نیروگاه های جدید ( حتی هسته ای) توجیه اقتصادی نداره

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
اگر حدفاصل بین طبقات یک آپارتمان را با سلول های شوخی روبرو به آفتاب پر کنیم مجموع آمپری که در گرمای بهار و تابستان تولید میشه آیا میتونه حداقل برای هر طبقه یک گولر گازی برای ما در طول روز روشن نگه داره؟

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
خب انرژی شلیک اولیه از کجا تامین میشه ؟ اگر از انفجار مواد شیمیایی باشه، میشه مشابه همین نیروگاه های سوختی فعلی دیگه. فقط اینا بجای شلیک آب از فشار بخار آب استفاده میکنن

پ.ن: در ایران، همه روش های تولید برق از انرژی های نوین جواب میده. سولار، موج، زمین گرمایی، بادی، جذب حرارتی و... حتی یک گروه اسپانیایی آمدند و برای تولید برق از زباله با شهرداری جلسه گذاشتن که به نتیجه هم نرسید:D.
مشکل اصلی اینه که با فراوونی سوخت در ایران، ساخت نیروگاه های جدید ( حتی هسته ای) توجیه اقتصادی نداره
مواد منفجره انرژی بیشتری از مثلا زغال سنگ تولید نمیکنن؟
قیمت تولید مواد منفجره بیشتر هست ولی با احتساب قیمت هر کدام, بازده ای کدامش بیشتر هست
بعد اینکه اگر 1000 تومان وارد سیستم کنیم و 1200 تومان ازش خارج کنیم میشه سودآور دیگه
اگر تو ایران انجام نشه به جَهندَم تو خارج این نیروگاه را آدم برپا می کنه والا :D

من کلی زحمت کشیدم اینارو به هم وصل کردم :general211:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
مواد منفجره انرژی بیشتری از مثلا زغال سنگ تولید نمیکنن؟
الزاما نه ... انرژی حاصلضرب توان در زمانه. انفجار، توان زیادی داره، اما زمانش خیلی کوتاهه
قیمت تولید مواد منفجره بیشتر هست ولی با احتساب قیمت هر کدام, بازده ای کدامش بیشتر هست
بعد اینکه اگر 1000 تومان وارد سیستم کنیم و 1200 تومان ازش خارج کنیم میشه سودآور دیگه
اگر تو ایران انجام نشه به جَهندَم تو خارج این نیروگاه را آدم برپا می کنه والا :D
دقیقا نمیدونم. این رشته تخصصی من نیست. اما فکر میکنم با تکنولوژی حال حاضر، نیروگاه سوختی که بازدهی بالای 35 درصد داشته باشه، عالی محسوب میشه. یعنی شما با هر مکانیزم و وسیله ای که بتونی بیشتر از 35 درصد انرژی گرمایی رو به انرژی الکتریکی تبدیل کنی، اون روش از نظر اقتصادی قابل اجراست.
من کلی زحمت کشیدم اینارو به هم وصل کردم :general211:
من یه ایده دارم. کبریت روشن کنیم بگیریم زیر پای مصطفی، از انرژی داد و فریادی که میکنه، برق تولید کنیم:general707::D

بالا