• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

با یک زمین 2000 متری کشاورزی چه کاری میشه انجام داد که درامد داشته باشه؟

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
با سلام
یک زمین به مسحات 2000 متر از پدرم هست با 6 ساعت اب در هر 12 روز میخوام روی زمین کار کنم به نظرتون چه کار میشه انجام داد که درامد خوبی داشته باشه زمین تقریبا 1/3 دارای درخت زرشک هست و بقیش خالی هست خودم نظرم روی پرورش گوسفند یا گاو هست حدود 50 میلیون هم سرمایه دارم . زمین هم چون نزدیک شهر هست از امنیت خوبی برخورداره

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
پرورش چهارپایان اگه بلد باشی چرا که نه سرمایت هم خوبه میتونی سوله(یا همون به اصطلاح طویله)درست کنی و اونا رو پرورش بدی فقط بدون دانش طرف این کار نرو کلاسهای جهاد کشاورزی شرکت کن کتابهای مربوط ب بیماریهای دام رو حتما مطالعه کن از دکترهای دامپزشک مشورت بگیر و از همه مهمتر بازار فروش یا همون مشتری اینکارو بسنج ببین میتونی بفروشی جایی کسی سراغ داری بتونی اونا رو پول کنی یا نه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
پرورش دام نیاز به علوفه داره و خریدنش به صرفه نیست .اون 50را یک جا سرمایه گذاری کنید و این زمین را فصلی یک چیزی بکارید .ببینید تو منظقه چی میکارند و جواب میدی یونجه-ذرت-توت فرنگی- هندونه.و...........و چون زمین کوچیکه نیازی نیست کارتون این زمین باشه یک کار دیگه داشته باشید روزهای تعطیل رو زمین کار کنید .

همیشه هم در نظر داشته باشید شما با پولتون هیچ کاری نکنید ماهی یک تومن سود بانک داره پس هر کاری خواستید شروع کنید ببینید می تونید حداقل ماهی 2.5ازش برداشت کنید؟؟؟؟؟

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
پرورش چهارپایان اگه بلد باشی چرا که نه سرمایت هم خوبه میتونی سوله(یا همون به اصطلاح طویله)درست کنی و اونا رو پرورش بدی فقط بدون دانش طرف این کار نرو کلاسهای جهاد کشاورزی شرکت کن کتابهای مربوط ب بیماریهای دام رو حتما مطالعه کن از دکترهای دامپزشک مشورت بگیر و از همه مهمتر بازار فروش یا همون مشتری اینکارو بسنج ببین میتونی بفروشی جایی کسی سراغ داری بتونی اونا رو پول کنی یا نه

پرورش دام نیاز به علوفه داره و خریدنش به صرفه نیست .اون 50را یک جا سرمایه گذاری کنید و این زمین را فصلی یک چیزی بکارید .ببینید تو منظقه چی میکارند و جواب میدی یونجه-ذرت-توت فرنگی- هندونه.و...........و چون زمین کوچیکه نیازی نیست کارتون این زمین باشه یک کار دیگه داشته باشید روزهای تعطیل رو زمین کار کنید .

همیشه هم در نظر داشته باشید شما با پولتون هیچ کاری نکنید ماهی یک تومن سود بانک داره پس هر کاری خواستید شروع کنید ببینید می تونید حداقل ماهی 2.5ازش برداشت کنید؟؟؟؟؟
ممنون از نظرهای مفیدی که دادید منتظر نظر دیگر دوستان نیز هستم . تشکر

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
ممنون از نظرهای مفیدی که دادید منتظر نظر دیگر دوستان نیز هستم . تشکر
در مورد علوفه اون چیزی ک من میدونم یونجه جز بهترین نوع علوفه واسه دام زمینت هم ک آب داره ی قسمتش رو یونجه بکار ک از خرید علوفه بی نیاز بشی یا حداقل کمتر خرج کنی سمت کشاورزی هم نرو چون زمینت زیاد نیست تازه هرچی هم بکاری باید ب دلال بفروشی زحمت مال شما سود مال اون

بالا