برگزیده های پرشین تولز

با یک ساعت جلوکشیده شدن ساعت ها در ابتدای سال و ساعت تابستانی و زمستانی موافقید؟

با یک ساعت جلوکشیده شدن ساعت ها در ابتدای سال و ساعت تابستانی و زمستانی موافقید؟

• Total voters
    132

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
به نظرم به جای اینکه این همه عقب جلو میکنند اگه بالا و پایین کنند کیفش خیلی بیشتره :D

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
کار غیراصولی هست

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
وقتی عقب میکشن خوبه صبح ها 1 ساعت بیشتر میخوابیم:دی

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
نقشه وضعیت اعمال سیستم DST (مخفف Daylight Saving Time به معنی سیستم زمانی حفظ و استفاده از نور روز) و جلو و عقب کشیدن ساعت اول بهار و آخر تابستان، در سرتاسر جهان :

DaylightSaving-World-Subdivisions.png

آبی : DST رعایت میشه

نارنجی : DST دیگه رعایت نمیشه

قرمز : DST هیچوقت رعایت نمیشده و نمیشه

همونطور که میبینید اغلب کشورایی که درونشون این سیستم اعمال نمیشه، نزدیک به خط استوا هستن؛ یا براشون هیچ تأثیری نداره یا تأثیرش انقدر کمه که نمی ارزه.

برخیشون هم مثل مرکز و شمال استرالیا، شمال آفریقا، عربستان و غیره هم که مناطق صحرا و بیابان های گرم هستن و نور روز زیادم براشون خوشایند نیست...!

چین و تمام کشورهای اتحاد جماهیر شوروی هم دیگه از این قانون پیروی نمیکنن و شاید یکی از برنامه های سیستمای کمونیستی بوده و هست...

Last edited:

peymaniran

Registered User
لایک‌ها
152
کاهش زمان طول روز تو فصل پائیز و زمستون بدترین سم برای افراد افسرده و غمگینه و اکثر این افراد تو این دو فصل دچار فشارهای عصبی غیر قابل جبرانی میشن. چون خودم هم تجربه کردم میگم از ساعت 5/30 هوا تاریک میشه دیگه حس و حال نمی مونه واسه آدم. با جلو کشیدن موافقم ولی عقب کشیدن نه :blush:

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
نقشه وضعیت اعمال سیستم DST (مخفف Daylight Saving Time به معنی سیستم زمانی حفظ و استفاده از نور روز) و جلو و عقب کشیدن ساعت اول بهار و آخر تابستان، در سرتاسر جهان :

DaylightSaving-World-Subdivisions.png

آبی : DST رعایت میشه

نارنجی : DST دیگه رعایت نمیشه

قرمز : DST هیچوقت رعایت نمیشده و نمیشه

همونطور که میبینید اغلب کشورایی که درونشون این سیستم اعمال نمیشه، نزدیک به خط استوا هستن؛ یا براشون هیچ تأثیری نداره یا تأثیرش انقدر کمه که نمی ارزه.

برخیشون هم مثل مرکز و شمال استرالیا، شمال آفریقا، عربستان و غیره هم که مناطق صحرا و بیابان های گرم هستن و نور روز زیادم براشون خوشایند نیست...!

چین و تمام کشورهای اتحاد جماهیر شوروی هم دیگه از این قانون پیروی نمیکنن و شاید یکی از برنامه های سیستمای کمونیستی بوده و هست...

ژاپن چطور DST رو برداشته؟
در منطقه معتدله هم که هست نه استوایی.

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
ژاپن چطور DST رو برداشته؟
در منطقه معتدله هم که هست نه استوایی.

ژاپنیا ملت فعالین شاید نیازی بهش نمیبینن و میخوان همیشه منظم و سر ساعت ثابتی باشن... باید از یه ژاپنی بپرسی علتشو... :eek:

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
خودش 20 سپتامبر کشیده عقب

من میگم برعکس باشه زمستونا 1 ساعت بکشه چلو تابستونا یه ساعت عقب :دی

ویندوزو میگی؟
اون که آره
ولی فقط ساعت ویندوز رو کشیده عقب ولی ساعت مچیو ساعت موبایلو ساعت دیواری خونتونو که دیگه نیومده بکشه عقب! :دی

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
ویندوزو میگی؟
اون که آره
ولی فقط ساعت ویندوز رو کشیده عقب ولی ساعت مچیو ساعت موبایلو ساعت دیواری خونتونو که دیگه نیومده بکشه عقب! :دی
ساعت مچی که خوابیده، ساعت موبایل هم اگه تنظیمش رو مثل ویندوز کنم خودش میاد. ساعت دیواری هم به من ربط نداره :دی

abbas1999

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ویندوزو میگی؟
اون که آره

بچه ست بش گیر نده

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بگم تکلیف اون ساعتی که یه دفعه تغییر میکنه چیه ؟ یعنی دوبار ساعت دوازده میشه یا روز 25 ساعته میشه ؟! :blink:

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
شما نظرسنجی اینجا گذاشتید و آیدیاتون از این طرح استقبال کردن منم نظرسنجی مرتب تو تاکسیا که سوار میشم میکنم و هر 4 نفر متفقند که طرح بیخودیه
تفاوت کجاست ... ؟ :rolleyes:

بالا