برگزیده های پرشین تولز

با یک ساعت جلوکشیده شدن ساعت ها در ابتدای سال و ساعت تابستانی و زمستانی موافقید؟

با یک ساعت جلوکشیده شدن ساعت ها در ابتدای سال و ساعت تابستانی و زمستانی موافقید؟

• Total voters
    132

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
شما نظرسنجی اینجا گذاشتید و آیدیاتون از این طرح استقبال کردن منم نظرسنجی مرتب تو تاکسیا که سوار میشم میکنم و هر 4 نفر متفقند که طرح بیخودیه
تفاوت کجاست ... ؟ :rolleyes:
خوب اونا حتما نمی دونن که ساعت تابستانی باعث میشه سالانه 300 میلیارد تومن در انرژی صرفه جویی بشه و از نور خورشید استفاده بهتری بشه و مردم هم صبح ها یک ساعت بیشتر بخوابند و در طول روز سر حال تر باشند و میزان تصادفات و بسیاری اتفاقات بد دیگه هم به خاطر این مساله کاهش پیدا کنه.

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خوب اونا حتما نمی دونن که ساعت تابستانی باعث میشه سالانه 300 میلیارد تومن در انرژی صرفه جویی بشه و از نور خورشید استفاده بهتری بشه و مردم هم صبح ها یک ساعت بیشتر بخوابند و در طول روز سر حال تر باشند و میزان تصادفات و بسیاری اتفاقات بد دیگه هم به خاطر این مساله کاهش پیدا کنه.
هیچکدوم از این چیزا اصلاً برای مردم ما مهم نیست گیرم که باشه خب که چی ؟ ما مولدای خورشیدی داریم اصلاً ؟!مردم صبحا اصلاً نباید بخوابن چون خواب روز اتفاقاً خیلی ارزش کمی نسبت به خواب شب داره بهتره بیان شبا زودتر بخوابن ! تصادفاتم نمیدونم ربطش چیه ...
در کل ببینید اصلاً در طول سال اینقدر شب و روز زمانشون تغییر میکنه که یه ساعت که چه عرض کنم دو ساعتم کم بکنی فایده نداره در اصل اگر بخوای بر اساس شب و روز واقعی ساعتارو جابجا کنی باید هر روز ساعتا تغییر کنه ! (چون طلوع و غروب زمانش تغییر میکنه !:lol:)
اما گفتم این کار غیراصولیه چندنفر گفتن اینطور نیست الان ثابتش میکنم :
این کار از لحاظ حقوقی اداری و ... مشکلات لاینحلی درست میکنه که بیشترش برمیگرده به همون ساعت 11 روز 31 شهریور که دوبار تکرار میشه !!!! یعنی اگر از یکی بپرسن ساعت یازده کجا بودی میتونه یازده قدیم رو بگه یا جدیدو و هیچجوریم نمیشه ثابت کرد کدومش درست بوده و یه ساعت دوبار در روز تکرار شده که ادبیات بی معنی ساعت قدیمو جدید هم به اندازه کافی خنده دار هست که نمیشه مثلاً در مدارک حقوقی درجش کرد و مورداستناد نیست همچین عباراتی
پس کار کاملاً غیراصولی و مشکلسازه حالا میگین همه کشورای پیشرفته (من میگم آمریکا و اروپا) این کارو کردن اونا حتماً راهکارشم دارن و حساب همه جا رو کردن اما ما چی ؟! ما هنوز دلیل درست و قانع کننده هم جز تبعیت از بقیه تو این زمینه نداریم :lol:
همه اینا که به کنار بهتره برید ببینید همین جابجایی ساعتها در عمل چقدر ناهماهنگی تو اشتباه رو توی جامعه ایجاد میکنه و حداقل برای کشور خودمون خسارت به بار میاره نه فایده !
بحث نظرسنجی هم حدس میزنم به خاطر چی بوده اینجا کلاً همه چی سیاسیه چون احمدی نژاد نپسندیده شما میپسندید ! اما من میگم اگر تو عمرش یه کار خوب کرد همون تغییر ندادن ساعت تو اون یه سال بود :)

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
کشیده شدن ساعت به جلو خطر حمله قلبی را افزایش می دهد

فارس: تحقیقات جدید در انگلیس نشان می دهد که کشیده شدن ساعت به جلو خطر بروز حملات قلبی را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هلس دی نیوز آمریکا، پژوهشگران انگلیسی گفتند: کشیدن شدن ساعت در طول ماه مارس جاری در اروپا شاید وقت بیشتری را در طول روز به ما بدهد اما چه بسا ما را بیشتر در معرض حملات قلبی قرار می دهد.

مارتین یونگ پژوهشگر از دانشگاه آلابامای انگلیس گفت: دو روز بعد از کشیده شدن ساعت به جلو در اروپا 10 درصد خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و برعکس وقتی در ماه اکتبر آینده ساعت به عقب کشیده می شود، خطر ابتلا به حملات قلبی 10 درصد کاهش می یابد.

این پژوهشگر افزود: به نظر نمی رسد خطر افزایش ابتلا به حملات قلبی در صبح روز کشیده شدن ساعت به جلو وجود داشته باشد زیرا اکثر مردم برنامه کاری روزانه خود را تغییر نمی دهند اما خطر روز بعد از آن به اوج خود می رسد زیرا اکثر مردم باید برای رفتن به سرکار زودتر از خواب بیدار شوند.

به گفته این پژوهشگر، علت افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما چند تئوری مطرح است.

یونگ گفت: محروم شدن از خواب، ساعت بیولوژیک بدن و واکنش سیستم دفاعی ممکن است نقشی در جریان بررسی علل بروز این وضعیت ایفا کند.

برپایه این گزارش، باوجود اینکه این تحقیقات ارتباط بین کمبود خواب و خطر ابتلا به حملات قلبی را کشف کرده است اما نمی توان گفت که اینها علت و معلول هم هستند.

ARMIN-F4

Registered User
لایک‌ها
225
این نشون میده ک اصلا زمان واسمون مهم نیست!
کشورهای پیشرفته مخصوصا چینی ها حدودا 8 سال پیش فقط یک ثانیه ساعتشونو به عقب کشیدن تا بهتر به کاراشون برسن و وقت کم نیارن ... اونوقت مارو ببین!!! دست اونارو از پشت بستیم!
whoopdedoo.gif

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ساعت رسمی کشور تغییر می کند

بر اساس قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت 24 روز سی‌ام شهریور به حال سابق برگردانده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر احمدی‌نژاد ريیس جمهور كشورمان، مهر 1386 قانون تغییر ساعت رسمی کشور را پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، برای اجرا به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ريیس جمهور ابلاغ کرد.

chizgonde

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
من همیشه تو حساب عقب جلو شدن ساعتا گیج میشم ! برای همین نمیتونم نظر بدم خوبه یا بد ولی به نظرم غیراستاندارده و همین حساب کتاباشم جالب نیست هی آدم ممکنه دچار اشتباه بشه

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128
ساعت 1 و 23 دقیقه
عقربه های ساعتهاتون رو یک ساعت بکشید جلو
سینا دقیقا یک سال پیش تو همین ساعت امدی ساعت رو اعلام کردی مثل الان
اون بالا هست نوشتت
هییییییییییییییییییییییی

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ساعت 01:14 دقیقه :)

ساعت 1 و 23 دقیقه
عقربه های ساعتهاتون رو یک ساعت بکشید جلو

سینا دقیقا یک سال پیش تو همین ساعت امدی ساعت رو اعلام کردی مثل الان
اون بالا هست نوشتت
هییییییییییییییییییییییی

wooooow
دقیقا 1 سال و 9 دقیقه بعد این پست تکرار شد
این تاپیک هم خاصه ها!

DVD_16X

Registered User
لایک‌ها
35
یادش بخیر یه سال محموتی گفت ساعت ها رو جلو نکشید
کلا با عوامل طبیعت هم میخواد مبارزه کنه

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ساعت ویندوز من هنوز نرفته جلو واسه شما هم همینطوره؟
اول فکر کردم یه مشکلی هست و دنبال راه حل بودم
ولی دیدم علتش اینه که سال 2012 کبیسه هست و فوریه 29 روز و تاریخ شمسی از میلادی یک روز جلوتر رفته برای همین ویندوز ساعت رو امشب جلو می بره به جای دیشب

بالا