برگزیده های پرشین تولز

با 600 میلیون تومن چه کار کنم ؟!

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
خودت دوست داری تو زمینه ی خاصی کار کنی؟
اصلاً کار بلدی؟ :دی

یا دنیال اینی که یکی یه راه حلی بت بده و تحقیق کنی و بری دنبال اون؟
یا دنبال سرمایه گذاری هستی؟

با خودت چند چندی الان؟ :D

1-0 به نفع دشمن فرضی !
اینجا رو ببین :
http://forum.persiantools.com/t269218.html
وضعیتم میاد دستت !!!

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
1-0 به نفع دشمن فرضی !
اینجا رو ببین :
http://forum.persiantools.com/t269218.html
وضعیتم میاد دستت !!!

اینا رو که از قبلم میدونستم. :دی

تا الان این مواردی که تو تاپیک گفته شده، به هیچ کدومش علاقه ای چیزی نداری؟
مثلاً فست فود، پروژه های اینترنتی، ساخت و ساز و و و ...

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
مساله اینجاست که نمیخوام خودم رو زیاد در گیر کار تو این مملکت کنم ، میخوام 1 جوری باشه که 2 سال دیگه که میخوام برم ، هم پولم بیشتر شده باشه ، هم اونجایی که میرم ، 1 کاری بلد باشم که بتونم اونجا هم ادامه بدم و زندگی کنم ! برای زندگی میخوام برم خارج نه تحصیل !
فست فود بدم نمیاد

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
خارج رفتن به همین سادگی هم نیست ...
میتونی به عنوان سرمایه گذار بری، ولی باید یه چیزیم بلد باشی.
بری اونجا پولتو بذاری که چی بشه؟ چیکار کنی باش؟ ...

فست فود خیلی عالیه، اگه بتونی جای خوب بزنی و سرویس خوب ارائه بدی.
تو شیراز شک نکن میگیره ...

اهل ساخت و سازم که نیستی، تجربشم که نداری. اینجور که بوش میاد آدم درست و حسابی هم دور و برت نیست که این کاره باشه.
یه آماری از همین فست فود و کُم بگیر، ببینم چی کار میکنی :دی

باشد که رستگار شوی و 2 سال دیگه با جنیفر لوپز محشور بشی :دی

پ.ن: برنامه ریزیت برای خارج رفتن رو بلند مدت تر کن :)

hamed0050

Registered User
لایک‌ها
25
با 70 80 میلیونش یه اتول با کلاس بگیر . بعد بنزین بزن تو شهر و دانشگاه بگرد . یه دختر مایه دار پیدا کن . با باباش رفیق شو ، تو کارخونه و کارش باهاش شریک بشو و کارشو گسترش بده . اگر دختر خوبی بود باهاش ازدواج کن . بچه دار بشو . بفرستشون مهدغولک . بعد بهشون راه و رسم آدم بودن و اقتصاد رو یاد بده . بفرستشون دانشگاه تا برای خودشون و جامعشون مفید باشند . ولی هیچوقت بهشون نگو بخاطر پول با مامانشون ازدواج کردی :|d

آفرین همینه اما از شانسش مگه گیر میاد؟

namakdooon

Registered User
لایک‌ها
30
این همه پول و از کجا گیر اوردی؟

بهترین کار خرید ملک چون قیمتش بالاتر هم میره

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
من باشم:
33% سکه
33% ملک(پیش خرید)
33% سپرده با سود بالای 25-28%(در بعضی موسسات خاص)
در مورد پیش خرید: میتونید آپارتمانی رو که مثلا 400 تومن میارزد با 200 تومن زخمی کنید
و وقتی سفت کاریش تموم شد و موعد پرداخت های بعدی رسید(مثلا 6ماه دیگه) بفروشید(رو خاک بخرید از سازنده به نام)
در این حالت حاشیه سودتون 2برابر حالتی است که آپارتمان آماده بخرید(چون خواب پول نصف و سود همان است)
دقت کنید آپارتمان پیش فروش در مرحله سفت کاری تقریبا به قیمت آپارتمان نوساز است
در مورد سکه:فکر میکنم امسال باز هم رکورد بزنه(نظر شخصی)
سعی کن خریدت در زمانی باشه که انس دوروبر 1530-1550(کف محکم و 1ساله انس) و دلار در کانال 1700-1800 هستش
در مورد موسسه:خیلی از موسسات به سپرده 1ساله 25% سود میدن و بعضا به پول های بالای 100 تومن سودهای ویژه میدن(مثلا سود سپرده 5ساله رو به 1ساله میدن و بعضا به 28% هم میرسه)
تورم رسمی اردیبهشت به 22% رسیده و حتی این سودها هم چشمگیر نیست
راستی به سپرده 1ساله دلار با سود 8% هم فکر کن
موفق باشی دوست عزیز

Last edited:

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من باشم:
33% سکه
33% ملک(پیش خرید)
مسئولیتی بابت این گفته ام به عهده نمی گیرم فقط بگم این آقا آرش اکثر مواردی که گفته درست و سودده از آب در اومده !
توی بورس چندتا سهم معرفی کرده که تک بودن از اون موقعی که پیگیریش کردم سودای خوبی دادن
توی سکه هم همینطور ، مثلا اگر از اردیبهشت که ایشون پیشنهادایی دادن کسی میخرید الان حداقل 60-70 تومن روی هر سکه سود کرده توی یک 2 ماه.
در کل کم کم دارم ایمان میارم به ایشون. :دی

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
من باشم:
33% سکه
33% ملک(پیش خرید)
در مورد پیش خرید: میتونید آپارتمانی رو که مثلا 400 تومن میارزد با 200 تومن زخمی کنید
و وقتی سفت کاریش تموم شد و موعد پرداخت های بعدی رسید(مثلا 6ماه دیگه) بفروشید(رو خاک بخرید از سازنده به نام)
در این حالت حاشیه سودتون 2برابر حالتی است که آپارتمان آماده بخرید(چون خواب پول نصف و سود همان است)
سعی کن خریدت در زمانی باشه که انس دوروبر 1530-1550(کف محکم و 1ساله انس) و دلار در کانال 1700-1800 هستش
در مورد موسسه:خیلی از موسسات به سپرده 1ساله 25% سود میدن و بعضا به پول های بالای 100 تومن سودهای ویژه میدن(مثلا سود سپرده 5ساله رو به 1ساله میدن و بعضا به 28% هم میرسه)
موفق باشی دوست عزیز
کدوم موسسه 25 درصد سالی سود میده؟
چه طور برای پیش خرید ملک به طرف اعتماد کنیم؟در حالی که هنوز کاری انجام نشده....
در مورد موعد خرید سکه موافقم

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
خارج رفتن به همین سادگی هم نیست ...
میتونی به عنوان سرمایه گذار بری، ولی باید یه چیزیم بلد باشی.
بری اونجا پولتو بذاری که چی بشه؟ چیکار کنی باش؟ ...

فست فود خیلی عالیه، اگه بتونی جای خوب بزنی و سرویس خوب ارائه بدی.
تو شیراز شک نکن میگیره ...

اهل ساخت و سازم که نیستی، تجربشم که نداری. اینجور که بوش میاد آدم درست و حسابی هم دور و برت نیست که این کاره باشه.
یه آماری از همین فست فود و کُم بگیر، ببینم چی کار میکنی :دی

باشد که رستگار شوی و 2 سال دیگه با جنیفر لوپز محشور بشی :دی

پ.ن: برنامه ریزیت برای خارج رفتن رو بلند مدت تر کن :)

بساز بندازی ، ساختمون اول سخته ... بعدش آدم میاد دستش ، حالا فوقش تو اولی آدم زیاد سود نکنه ... برای فست فود هم ، بخوام مغازه اجاره کنم که نمیشه ، باید بخرم ، جای خوب تو شیراز ، با 600 تومن نمیشه مغازه ای خرید که به درد فست فودی بخوره !

در مورد خارج هم باید با چن نفر صحبت کنم ، ببینم میشه با پول اونجا کار راه انداخت یانه ! مثلا" همین رستوران و اینا ...

پ.ن. ممد من میتونم همین الان هم با ازدواج صوری برم امریکا ! کیسِ مورد نظر موجود است :دی

این همه پول و از کجا گیر اوردی؟

بهترین کار خرید ملک چون قیمتش بالاتر هم میره
از فروش ملک :دی
من باشم:
33% سکه
33% ملک(پیش خرید)
موفق باشی دوست عزیز
خیییلی ممنون که فقط گذاشتی دوست عزیز ... نمیخوام پول بانک بمونه ، حتی با سود 30 درصد ... چون اصل پول نابود میشه با این روند تورم ... در مورد آپارتمان هم پیدا کردن آدم درست درمون سخته ، سعی میکنم موای سم بغل دست یکی کار یاد بگیرم و شروع کنم خودم بسازم !

بساز بفروش ها عملا" کاری نمیکنن ، فقط رابط دارن همه جا ! در واقع نشسته بالا ، 2-3 تا تیم داره ، تیم هاش رو مدیریت میکنه .. همین !
مسئولیتی بابت این گفته ام به عهده نمی گیرم فقط بگم این آقا آرش اکثر مواردی که گفته درست و سودده از آب در اومده !
توی بورس چندتا سهم معرفی کرده که تک بودن از اون موقعی که پیگیریش کردم سودای خوبی دادن
توی سکه هم همینطور ، مثلا اگر از اردیبهشت که ایشون پیشنهادایی دادن کسی میخرید الان حداقل 60-70 تومن روی هر سکه سود کرده توی یک 2 ماه.
در کل کم کم دارم ایمان میارم به ایشون. :دی
مرسی دوست عزیز ...

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
با پرس و جو در مورد مکان مناسب

با 500 میلیون یک زمین بگیر و مشارکت بده درست کنن

50-60 تومن رو بزار بانک سود سالیانه 20 درصد رو بگیر هر زمان هم خواستی میتونی پولت رو برداری

مابقی پول هم بزار تو حسابت بمونه و باهاش کار کن

خرید و فروش هر چیزی که به فکرت میرسه

قربانت / حجت

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
با پرس و جو در مورد مکان مناسب

با 500 میلیون یک زمین بگیر و مشارکت بده درست کنن

50-60 تومن رو بزار بانک سود سالیانه 20 درصد رو بگیر هر زمان هم خواستی میتونی پولت رو برداری

مابقی پول هم بزار تو حسابت بمونه و باهاش کار کن

خرید و فروش هر چیزی که به فکرت میرسه

قربانت / حجت

قبل از عید 1 زمین رو اینطوری دادیم ، 50-50
مشکل اینه که الان بعد از عیدی که همه چیز رفته بالا ، کمتر کسی 50-50 کار میکنه ، بیشتر بر میدارن اون ها
پول توی بانک هم داریم ، چون پول نقد به هر حال لازم هست

ممنون برای راهنمایی حجت جان ... احتمال 99% میریم تو بساز بفروشی

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
قبل از عید 1 زمین رو اینطوری دادیم ، 50-50
مشکل اینه که الان بعد از عیدی که همه چیز رفته بالا ، کمتر کسی 50-50 کار میکنه ، بیشتر بر میدارن اون ها
پول توی بانک هم داریم ، چون پول نقد به هر حال لازم هست

ممنون برای راهنمایی حجت جان ... احتمال 99% میریم تو بساز بفروشی

اره سازنده الان بیشتر میخواد هرچند که قیمت فروش هم بالا رفته

خوب پس محمد جان همون بساز بفروشی بهترین کار هست

همیشه سود قطعیشو داره

فقط یادت باشه تو بساز بفروشی از قیمت وسائل میتونی بزنی بدون اینکه از استحکام کم کنی

خرج های اظافه رو کنار بزاری خصوصا اوستا کارا خیلی تو این کار دخیل هستن و با تجربه ای که داشتم پیمانکاری هر قسمت رو حساب کنی و قرار داد ببندی خیلی بهتر هست

به هر حال برات ارزوی موفقیت میکنم

یه نکته دیگه : هزینه ساخت در مکان های مختلف یکی هست و این ارزش زمین هست که سود اوره

پس در بهترین و گرانترین نقطه شهر بساز ( هرچند کوچکتر )

قربانت / حجت

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
اره سازنده الان بیشتر میخواد هرچند که قیمت فروش هم بالا رفته

خوب پس محمد جان همون بساز بفروشی بهترین کار هست

همیشه سود قطعیشو داره

فقط یادت باشه تو بساز بفروشی از قیمت وسائل میتونی بزنی بدون اینکه از استحکام کم کنی

خرج های اظافه رو کنار بزاری خصوصا اوستا کارا خیلی تو این کار دخیل هستن و با تجربه ای که داشتم پیمانکاری هر قسمت رو حساب کنی و قرار داد ببندی خیلی بهتر هست

به هر حال برات ارزوی موفقیت میکنم

یه نکته دیگه : هزینه ساخت در مکان های مختلف یکی هست و این ارزش زمین هست که سود اوره

پس در بهترین و گرانترین نقطه شهر بساز ( هرچند کوچکتر )

قربانت / حجت

تشکر حجت جان ، به نکته خیلی خوبی اشاره کردی در مورد هزینه ساخت و ساز یکسان در همه مناطق .. مرسی

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
پ.ن. ممد من میتونم همین الان هم با ازدواج صوری برم امریکا ! کیسِ مورد نظر موجود است :دی
ممل آمریکایی که میگن تُنی؟ یا مُ؟ :دی
وقتی دست به شاخه از یو اس برگشتی خبر بده :دی

از یو اس بکش بیرون :rolleyes:

MAHM★★D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بزن تو کار قاچاق اسلحه
سودش خیلی خوبه

2funs

Registered User
لایک‌ها
91

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
سئوال خوبي مطرح كردي. همه باهاش دارن كشتي مي گيرن. حتي اگه 600 يا حتي 3 برابرش هم وجود نداشته باشه، اما ارزش فكر كردن رو داره.

خب كسي كه همچين سرمايه اي داره و نميدونه چي بهتره احتمالا يهويي اين پول بهش رسيده و اين ميتونه خيلي خطرناك باشه. پس بهتره دو كار خيلي مهم قبل از هزينه و سرمايه گذاري انجام بده:
1- تحقيق در بازار واقعي
2- شناسايي يك فرد يا شركت معتبر مشاور در سرمايه گذاري.

همه چيزايي كه دوستا گفتن چه جدي و چه شوخي درسته. مهم ترين نياز شما با توجه به سئوالي كه طرح كردي اينه كه اول يه بانك اطلاعاتي تهيه كني. من اينكار رو پارسال كردم. خيلي وقت گيره اما ارزشش رو داره.

تمام كارهايي رو كه ممكن به نظر ميرسن بريز تو اين بانك اطلاعات. بعد دسته بندي كن. كارايي كه با 1 ميليون ميشه، كارايي كه با 10، 100، يك ميليارد و ... ميشه.

بعد خودت ببين كدامشون بيشتر برات جالبه. اگه من باشم، ميگم سود فقط پول درآوردن نيست. سود توي پول درآوردن همراه با ياد گرفتنه.

اگه يادبگيري چطور با يه ميليون پول در بياري، پس مي توني با يه ميلياردم پول در بياري. پس دانش مالي از خود پول و سرمايه مهمتره. بنابراين من ميگم اگه دانش مالي رو بدست بياري، با 600 ميليون، همه كاري مي توني بكني و گرنه با 600 ميلياردم هيچ كاري نميشه كرد. چندتا مثال ميزنم و بس:
- تاسيس نمايندگي پست، مخابرات، تلفن همراه
- تاسيس گيم نت، خدمات كامپيوتر و شبكه
- خريد و توسعه باغ ميوه و دامداري
و ...

البته يه پيشنهاد ديگه ام دارم و اينكه سعي كن كارهايي كه مي كني، زنجيره اي باشه. يعني تخم مرغاتو تو چند سبد بهم مرتبط بزار تا سود دهي بيشتر، و يادگيري فن كل كار سريعتر و راحت تر باشه.

دوست عزيزم موفق باشي چه اينجا و چه خارج.

بالا