برگزیده های پرشین تولز

با dial-up تا حالا تونستی سرعت 14kb در ثانيه بگيری؟؟

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
خيلی عجيب بود...7 8 Kb گرفته بودم ولی 14 نه..يه فايل 2.5 mb خيلی سريع دانلود شد..از يه سايت با سرعت 1.5 kb جون ميکنه..ولی از يه سايت 14 kb در ثانيه !!! پس واقعاً نقش server سايت بسيار مهمه..شايد مهمتر از isp
جالب بدونيد سرعت همش بين همين حدود پايدار بود.

123.jpg

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
کدوم سرور یک لینک بزار ما هم تست کنیم!

برای من چند ثانیه اولش میزنه مثلا 8 یا 7 بعد میاد رو همون 4 یا 3.2

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
مگه مودمت چه ماركي هست ؟ ( مودم ديال آپت ) اگه ميتوني مشخصاتشم بگو . ( اكثر مودمهاي ديال آپ سرعت بيشتر از 56 Kb/s رو ساپورت نميكنن )

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
مگه مودمت چه ماركي هست ؟ ( مودم ديال آپت ) اگه ميتوني مشخصاتشم بگو . ( اكثر مودمهاي ديال آپ سرعت بيشتر از 56 Kb/s رو ساپورت نميكنن )

بهتره بگی همشون !
من قبلا که دیال آپ داشتم بیشتر از 6 نتوسته بودم بگیرم !

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
ممکنه بخش زبادی از اون فایل یه کاراکتر مثلا 0 بوده و کامپرس شده موقع ترنسفر. اگر راست میگی یه فایل زیپ رو با این سرعت دانلودکن :D

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
قبلنا منم فایل txt رو با 15 کیلوبایت دان کردم.
این به خاطر نوع فایله....
مثه چی دان شد.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
دوستان عزیز مودم 56k رو که همتون میشناسید! در حالت ایده آل 7*8=56

اون 8 رو هم ک هاساتید میدونن برای تبدیل بیت به بایت هست . هر بایت=8بیت
یعنی شما اگر مودم و خط و isp و... همه در بهترین حالت باشن شما حداکثر 7 کیلوبایت بر ثانیه یا 56 کیلوبیت برثانیه میتونید دانلود کنید

این اعدادی که می بینید از 6 بالاتر میره احیانا خطاهای نرم افزاری هست و چیزی که امکانش به صورت نظری نیست ، چطور میشه که عملی انجام بشه؟

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585

یعنی شما اگر مودم و خط و isp و... همه در بهترین حالت باشن شما حداکثر 7 کیلوبایت بر ثانیه یا 56 کیلوبیت برثانیه میتونید دانلود کنید

این اعدادی که می بینید از 6 بالاتر میره احیانا خطاهای نرم افزاری هست و چیزی که امکانش به صورت نظری نیست ، چطور میشه که عملی انجام بشه؟
http://************/files/r4vuzzk353hmh33dd9s7.gif
//
سه ساعته داریم رو همین بحث می کنیم ! ، میگیم احتمالا یا مشکل نرم افزاریه به قول شما یا اینکه دیتا به صورت فشرده فرستاده میشه و برنامه حجم بدون کمپرس رو محاسبه می کنه .

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19

با اين نظريه موافقم . منم فكر نميكنم با يه مودم 56 K بشه تو شرايط عادي (!) سرعتي بالاتر از 7 KB/s رو زد .

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
ممکنه بخش زبادی از اون فایل یه کاراکتر مثلا 0 بوده و کامپرس شده موقع ترنسفر. اگر راست میگی یه فایل زیپ رو با این سرعت دانلودکن :D

من 105kB هم گرفتم، کتابهای هری پاتر رو که TXT بود و فشرده نشده بود
روی علامت کامپیوتر های کنار ساعت بزنین، توو بگه هاش میزان کمپرس شدن رو نوشته، این گذینه معمولا تو وسرور های ایرانی فعال نمی کنن، در حقیقت سرور فایل رو بار سرعت بالا میگیره، فشرده می کنه، برای سیستم شما می فرسته، با همون سرعت معمولی ( که توو مخابرات رووش فیلتر داره و بیشتر از اون نمی تونین به هیچ قیمتی بگیرین ) فایل اینور از زیپ خارج میشه و حاصل سرعتی خیلی بالاست !
ولی اینکار یعنی پهنای باند سرور به دنیای خارج خیلی مصرف میشه ! اینه که معمولا ایران دیدم بستست !
برای اینکه سرعت اینترنتتون رو بفهمین، یک فایل setup هر چی، از سایت مایکروسافت بگیریم ، الگوریتم های فشرده ساز این نصب گرها توو مایکروسافت خیلی قوی هستن ! تقریبا نهایت فشرده سازی هست !

برای مثال می تونین run time ویژوال بیسیک 6 رو دانلود کنین، حدود 1 مگ هست، همون فایلها رو توو یک دایرکتوری، RAR یا ZIP یا هر چی خواستین بکنین ! نیجه رو با هم مقایسه کنین، متوجه منظروم میشین !

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
این مقدار تا حدود 20 کیلوبایت بر ثانیه و گاها بیشتر هم میتونه بالا بره، یه فرایند داریم به اسم Compressing ، اگه سرویس دهنده این قابلیت رو فعال کرده باشه، مودم شما هم از این قابلیت پیروی کرده و اطلاعات بصورت فشرده بین سرویس دهنده و شما مبادله میشن . خوب، زمانی که اطلاعات فشرده، یعنی نهایتا 7کیلوبایت برثانیه به مودم شما میرسه، بصورت نرم افزاری از جالت فشرده خارج شده و بسته به نوع فایل و مقدار فشردگی، به حدود 3 تا مثلا 10 برابر بزرگتر میشن، بدیهیه که سرعت بالاتری نمایش داده میشه .
سری به قسمت Status در DialUP Connection زمانی که به اینترنت وصل هستید بزنید، یه قسمت داره به اسم Compression که با درصد مقدار ارسال و دریافت رو نشون میده . این درصد ها، نشون میده که اطلاعات مبادله شده، چقدر فشرده شده اند .

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
اين چيزی که من دارم ميگم عينه واقعيت هست..در واقع من همون لحظه که فايل رو برای دانلود زدم فايل با سرعت بسيار بالا داشت دانلود ميشد..لحظه ای هم درنگ نکردم مثلاً 1 دقيقه بخواد رو صفحه Download بمونه بعد بزنم که قبلش يه مقدار فايلو دانلود کرده باشه..
جالبه بدونيد اولش فايلو ديدم گفتم اوه..بايد يه 30 دقيقه ای وقتم تلف شه ولی وقتی فايل 2.5 mb تو کمتر از 5 دقيقه و با سرعت پايدار 10 تا 14 kb در حال دانلود بود کرکم ريخت..يادمه تو دانشگاه هم يه مبحث سره اين شبکه داشتيم که استادمون داشت در رابطه با همين ترافيک server سايتها صحبت ميکرد که ميگفت اگه ترافيک server سايت ( نه isp ) خلوت باشه ميتونيد سرعت خيلی بالايی ازش بگيريد که اون موقع من حرفشو جدی نگرفتم و همچيو به ISp ارائه دهنده اينترنتم ميدونستم ولی خوب قبلاً و امروز به اين نتيجه رسيدم که حرفش کاملاً صحت داشته.

مودم من از قديميترين مودمهای چدندينو چند سال پيشه که ديگه عرضه نميشه..و در واقع فقط درايورش برای xp و 98 عرضه شده..البته 3 چيپ هست..
compaq

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
حالا علیرضا هم میونه میونجی ایراد بنی اسرائیلی میگیره!

من اون زمان که دایل آپ داشتم چندین بار سرعتم به منفیه یک بایت رسید

بالا