آژانس هواپیمایی
pop up

ببینم کسی میدونه وب جت چطوری کار میکنه

شروع موضوع توسط vmf ‏29 ژوئن 2004 در انجمن شبکه

1. vmf

vmf کاربر تازه وارد

با سلام به همگی پیشکسوتان شبکه
    راستش نمیدونم با برنامه وب جت که فیلتر ها رو از بین می بره کار کردید یا نه اما راستش ساز و کارش یه خورده برای من عجیب بود. البته من خودم جز تازه کارهای این برنامه هستم و خیلی روش کار نکردم ولی خیلی مایلم راجع بهش بیشتر بدونم
    راستی امیدوارم تاپیکم بخاطر بی ربط بودن موضوع با موضوع انجمن حذف نشه چون راستش بهترین جایی که فکر میکردم می تونم ازش جواب بگیرم این جا هستش

2. M-r-r

M-r-r کاربر تازه وارد

برنامه وب جت از چند پورت و آي پي (به اصطلاح خدومون شروكسي) براي عبور از فيلتر ها استفاده ميكنه . گاهي اوقات هم با مسير يابي ( تريس) محل بسته شدن و از بين رفتن (فيل شدن پاكت ها) رو پيدا ميكنه و از اون طريق جلوي از بين رفتن پاكت ها رو ميگيره . بطور كلي
    وب جت از پورت و پروكسي اي استفاده ميكنهكه از طرف مخابرات بسته نشده باشد .

3. vmf

vmf کاربر تازه وارد

خیلی ممنون ام-ار-ار عزیز اما اینجا دوتا سوالی که برای من پیش اومده و اون اینکه
    یک- چرا سرعت این سیستم خیلی عالی است ویا بهتر بگم تقریبا سرعتش برابر با همون سرعتی است که دارم از اینترنت استفاده می کنم .البته در بسیاری از موارد هم که روی سایتی که فیلتر شده کلیک می کنی و منتظر میشی تا صفحه ایی که اعلام می کند استفاده از این سایت ممنوع است بیشتر از طول میکشه تا اینکه از وب جت استفاده بکنی و به همون سایت فیلتر شده دسترسی پیدا بکنی

دو- با وجود اینکه یه همچین سازو کاری رو برای وب جت تعریف کردید ایا با بیشتر شده کاربران وب جت این سیستم دچار مشکل نمی شود

4. mehrdad1355

mehrdad1355 Registered User

اون خوب کار کردن مال قبله الان دیگه تقریبا بی اثر شده (

5. M-r-r

M-r-r کاربر تازه وارد

با سلام مجدد
    دوست عزيز همونطوري كه ميدوني الآن تو دنيا هزاران و بلكه ميليون ها سرور در گوشه و كنار اين جهان پهناور قرار دارند و هر يك به نوعي سرويس هاي خودشون رو ارائه مي كنند . بنابر اين هيچ نهادي (آي اس پي ها آي سي پي ها و در نهايت مخابرات ) نميتونه جلويه همه ي اينها رو بگيره . حالا حسابش رو بكن از هر صد تا سروري كه تو دنيا وجود داره يكيشون يه پروكسي براي خودش تعريف كرده باشه كه به محض استفاده از اون پروكسي فيلتر دور زده بشه. حالا يه شركت زرنگ هم پا شده و يه برنامه نوشته (وب جت) كه با پيدا كردن اين پروكسي ها فيلتر مخابرات رو دور ميزنه . بنابر اين هر چي تعداد كاربراي بيشتري روي وب جت سوار بشن تاثير زيادي در كاركرد اون نخواهد داشت .
    از لحاظ سرعت هم كه فرموده بودين همونطوري كه ميدونين موقع پينگ كرن سايت ها يه زمان رفت و برگشت پاكت به واحد ميلي ثانيه نمايش داده ميشه . مثلا من اينجا سايت ياهو رو پينگ كردم :
    C:\>ping www.yahoo.com

Pinging www.yahoo.akadns.net [66.94.230.32] with 32 bytes of data:

Reply from 66.94.230.32: bytes=32 time=340ms TTL=39
    Reply from 66.94.230.32: bytes=32 time=341ms TTL=40
    Reply from 66.94.230.32: bytes=32 time=340ms TTL=39
    Reply from 66.94.230.32: bytes=32 time=341ms TTL=39

Ping statistics for 66.94.230.32:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 340ms, Maximum = 341ms, Average = 340ms

ميبينيم كه متوسط زمان پاكتهاي ارسالي و دريافتي 340 ميلي ثانيه هست . وب جت هم براي هر پروكسي اي كه داره همين عمل پينگ رو انجام ميده و نزديك ترين و كوتاه ترين (و در نتيجه سريع ترين) پروكسي رو پيدا ميكنه كه در نتيجه سايت مورد نظر بهتر از زماني كه مستقيم به خودش وصل ميشدين باز ميشه .

اين هم كه دوستمون فرمودن كه با بيشتر شدن كاربرا تاثير وب جت داره كاهش پيدا ميكنه هم فكر مي كنم ناشي از مخابرات باشه كه برخي از پورت هاي 80 و 8080 و 3128 رو بسته .

6. thomson762

thomson762 مدیر بازنشسته کاربر فعال

خيلي جالبه انگار كسي كه فيلتر اينك رو به اوهده داران ميان اينجا تاپيك مي زانن !
    يه ذره مشكوك مي زنن !

7. boxilink
  8. mehrdad1355

mehrdad1355 Registered User

شما از کجا این وبجتو دان کردید چون من یه قدیمی داشتم که ماه بود ولی یه مدته مدتش تموم شده و این جدیده که از یه جا دیگه دان کردم بی بو و بی خاصیته :(

9. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

خوب عوضش الان پروكسي هايي روي پرت هاي 70 و 7070 و ... اومده .
    جالب اينجاست كه يكسري از هاست هاي ما كنترل پنلش روي پرت 8080 است و ديگه از هيچ ISPی دیده نمی شه. :(:( حالا مجبور شدیم که پرتش رو عوض کنیم.

10. M-r-r

M-r-r کاربر تازه وارد

جناب ستوده عذز ميخوام ولي ميشه بپرسم منظورتون از اين كه (خيلي جالبه كسايي كه فيلترينك . . . ) چي بود ؟