برگزیده های پرشین تولز

بجای اینترنت adsl ، اینترنت 4g بگیرم ؟

Hamed Dehghani

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
خوبید ؟

من بجای اینترنت ثابت ADSL می خوام مودم 4G بگیرم که در سطح شهر هم از اینترنت روی لپ تاپ و گوشیم استفاده کنم

با اینکه شنیدم اینترنت ۴g ایرانسل از همه بهتره ولی فقط سیم کارت ایرانسل میشه روش گذاشت در حالی که

من می خوام مودمی باشه که اگر خارج از کشور، سیم کارت اپراتور خارج از ایران رو هم روش گذاشتم اینترنت تو اون کشور کار کنه

ممنون از مشاورتون

Hamed Dehghani

Registered User
لایک‌ها
12
مودمی میخوام که سیم کارت اپراتورهای ایران روش کار کنه و تو خارج هم اپراتورهای خارج جواب بده

و شما اینترنت ۴جی رو به ای دی اس ال ترجیح می دید؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
بله. من تجربه جفتش رو دارم در حال حاضر.
مودم 4g بگیر. سرعت ایرانسل عااااالیه.

مزیت دیگه ای که وجود داره آینه که هر موقع فرضا ایرانسل خراب کاری کرد خیلی خیلی راحت سیم کارت رو درمیاری و میری سراغ شرکت دیگه

ولی ای دی اس ال تعویض شرکت کلی دردسر داره

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Hamed Dehghani

Registered User
لایک‌ها
12
ممنون

یه جا مودم TP-LINK رو پیشنهاد دادن و جای دیگه Huawei یا D-Link

اطلاعاتی در مورد بهتر بودن هیچ کدوم دارید ؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
ممنون

من TP Link 7300 ورژن 2 دارم خیلی ازش راضیم
نظرات کاربران دیجیکالا رو هم بخونید بالای 95 درصد رضایت ( مخصوصا تو ورژن 2 که ورژن تکمیل شده این مودم هست ) رو داره
ورژن 1ـش 4G ایرانسل رو پشتیبانی نمیکنه اما ورژن 2 مشکلی نداره

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
ممنون

هواوی یه مدل داره که قیمتش حدود 230 تومنه
۴جی هم هست
هم وای فای هم یو اس بی
الان ۳ ماه هست که یه سره تو برقه و داخل شرکت داریم استفاده میکنیم. عااالیه
قیمت مناسب و کیفیت عالی. برد وای فای عجیب غریبی هم داره
کلا تجهیزات مخابراتی هواوی خیلی قوی ه

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
مودمی میخوام که سیم کارت اپراتورهای ایران روش کار کنه و تو خارج هم اپراتورهای خارج جواب بده

دوست عزیز هر مودمی که می گیرید اگر آنلاک باشه هر اپراتوری روش جواب میده.نظر دوستمون هم که گفتن هوآوی خوبه بله خوبه ولی مدلشو نگفتن.

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
894
من چند روز پیش یه تاپیک باز کرده بودم در مورد مشاوره برای خرید مودم 4G
اینترنت 4G ایرانسل عالیه حتی 3G هم حرف نداره , اما این جور که میگن پینگ بالایی داره و برای بعضی از چیزها مثل بازی های آنلاین مناسب نیست , تعرفه هاش هم یه مقدار بالاست , مثلا 30 گیگ 2 ماه 60 تومن , البته می تونید از بچه های همین انجمن 60 تومن شارژ رو تا 51 هزار تومن بگیرید که باز بصرف تر میشه , هر کسی از این چیزها خبر نداره
جدیدا هم طرح ساعتی شبانه داره که کافیه یه نت 4g داشته باشید تا کل دانلودهاتون رو انجام بدین

من می خواستم مودم بخرم , به مودم Lh92 رسیدم که مودم همراه هست , 260 تومن ,باتریش خوبه و بدون باتری و با اتصال به آداپتور هم کار میکنه که این خودش یه مزیت , چون تعداد معدودی هستن که همچین عملکردی دارن
در کل مودم های همراه آنتن دهیشون در حد مودم های رو میزی نیستن
متاسفانه من برای جایی می خواستم تهیه کنم که طبقه همکف هستش , رفتم با گوشیم که 4g ساپورته تست کردم , حتی خارج از اون مکان و در فضای آزاد هم آنتن نمیداد پس خرید این مودم و کلا استفاده از نت 4g منتفی شد , برای خرید حتما یه تستی بکنید که منطقه دارای پوشش خوب هست یا نه , اکثرا در فضای باز و جایی که ساختمون اطرافش نباشه آنتن میده که این یکی از بدترین عیوب این نوع نت هستش , من در منزل خودمون که یک ساختمونه یک واحده و به اصطلاح ویلایی هستش در تمام قسمتهای ساختمون آنتن lte و 4G دارم

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
دوست عزیز هر مودمی که می گیرید اگر آنلاک باشه هر اپراتوری روش جواب میده.نظر دوستمون هم که گفتن هوآوی خوبه بله خوبه ولی مدلشو نگفتن.
سلام دوباره خدمت شما دوست عزیز و استارتر محترم!
بابت تاخیر و عدم ذکر مدل مودم عذر میخوام!
اگر بودجتون متوسطه E3372
اگر بودجتون زیاد و میخواین در اینده انتن و موارد دیگه رو هم اضافه کنید و حرفه ای استفاده کنید E8372
در هر رنجی خواستین مودم همراه بگیرین حتما و حتما هم به فکر انت باشین چون در نصف موارد به علت فاصله از دکل و تداخل دیگر امواج سرعت و کیفیت میاد پایین که این امر خرید انتن رو هم توجیه میکنه!
با نهایت احترام

Last edited:

Hamed Dehghani

Registered User
لایک‌ها
12
سپاس از مهر تان
اگه سیم کارت رو روی گوشی بزارم سرعت اینترنت ۴جی به همون خوبی هست ؟
یه فکری به ذهنم رسید مودم نخرم و سیم کارت رو بزارم روی گوشی و اینترنت گوشی رو Share کنم روی لپ تاپ و در هر دو دستگاه از اینترنت ۴جی استفاده کنم ؟

خوبه ؟

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
دوستان سلام من تاالان ای دی اس ال مخابرات رو داشتم با مودم وای فای.اما چون جابجایی خونه داشتیم و خط اینجاPCMهستش ای دی اس ال جواب نمیده.
الان باس اون مودم رو بفروشم و یه اینترنت دیکه ردیف کنم.نظرشما چیه؟این مودم ها خوبه؟اصلا به جز ای دی اس ال چیز دیگه ای نیست که حجم نامحدود و قیمت معقول ارائه بدن؟
ممنون میشم جواب بدید.

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
سپاس از مهر تان
اگه سیم کارت رو روی گوشی بزارم سرعت اینترنت ۴جی به همون خوبی هست ؟
یه فکری به ذهنم رسید مودم نخرم و سیم کارت رو بزارم روی گوشی و اینترنت گوشی رو Share کنم روی لپ تاپ و در هر دو دستگاه از اینترنت ۴جی استفاده کنم ؟

خوبه ؟
من قدیما تست کردم جواب میداد اما نه برای همیشه چون باتری گوشیت داغون میشه.بنظرم برای شرایط اضطرار خوبه و جواب میده.

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
ضمنا اینجا سیم کارت رایتل خوب آنت میده،الان دارم با دانگل وضل میشم سرعتش عالیه.یه مودم رای فای بگیرم و از رایتل استفاده کنم منطقیه؟

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
اگر بودجتون زیاد و میخواین در اینده انتن و موارد دیگه رو هم اضافه کنید و حرفه ای استفاده کنید E8372
دوست عزیز من مشخصات این مودم خوندم خوبه ولی فقط 4g و جایی که 4g آنتن نده بدرد نخور میشه.آیا با نصب آنتن مشکل حله با توجه به اینکه آنتن دهی همه اپراتورها خیلی افتضاهه ؟

• پشتیبانی از سیستمهای ارتباطی LTE/DC‎-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM
بفرمایید آیا این مودم 3g رو هم ساپورت می کنه ؟

Today_2014

Registered User
لایک‌ها
434
دوست عزیز من مشخصات این مودم خوندم خوبه ولی فقط 4g و جایی که 4g آنتن نده بدرد نخور میشه.آیا با نصب آنتن مشکل حله با توجه به اینکه آنتن دهی همه اپراتورها خیلی افتضاهه ؟

• پشتیبانی از سیستمهای ارتباطی LTE/DC‎-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM
بفرمایید آیا این مودم 3g رو هم ساپورت می کنه ؟
سلام خدمت شما دوست عزیز
برادر من مگه میشه که 4G ساپورت کنه و 3G رو ساپورت نکنه!
نسل اول: GPRS/GSM
نسل دوم: EDGE
نسل سوم 3G: DC‎-HSPA+/HSPA+/HSPA
نسل چهارم: /UMTS LTE
تمامی نسل هارو ساپورت میکنه!
اخرین نسل از مودم های همراه هواوی هستش یه سری جدید هم داره که دو ماه اینده وارد بازار ایران میشه! 8377
من باب اظلاع شما و عزیزان! تمامی دکل های همراه اول و ایرانسل و رایتل از تجهیزات نوکیا و اریکسون استفاده میکنن!
الته از سه سال پیش همه اپراتورها به علت چینی بودن و شریک تجاری بودنش با ایران و سهل الوصول بودن تجهیزات بدون هیچ دغدغه ای بیشتر شرکت ها تمامی دکل هاشون رو با تجهیزات هواوی دارن اپدیت می کنن! که ایرانسل تو این زمینه سرامد همه هستش!
سوالی بود در حد توان در خدمتم!
ارادت شب خوش

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
سلام خدمت شما دوست عزیز
برادر من مگه میشه که 4G ساپورت کنه و 3G رو ساپورت نکنه!
نسل اول: GPRS/GSM
نسل دوم: EDGE
نسل سوم 3G: DC‎-HSPA+/HSPA+/HSPA
نسل چهارم: /UMTS LTE
تمامی نسل هارو ساپورت میکنه!
اخرین نسل از مودم های همراه هواوی هستش یه سری جدید هم داره که دو ماه اینده وارد بازار ایران میشه! 8377
من باب اظلاع شما و عزیزان! تمامی دکل های همراه اول و ایرانسل و رایتل از تجهیزات نوکیا و اریکسون استفاده میکنن!
الته از سه سال پیش همه اپراتورها به علت چینی بودن و شریک تجاری بودنش با ایران و سهل الوصول بودن تجهیزات بدون هیچ دغدغه ای بیشتر شرکت ها تمامی دکل هاشون رو با تجهیزات هواوی دارن اپدیت می کنن! که ایرانسل تو این زمینه سرامد همه هستش!
سوالی بود در حد توان در خدمتم!
ارادت شب خوش

مرسی از جوابتون
یه سوال آیا مودم E8372 نیاز به آنتن تقویت کننده داره ؟ اینجا آنتن های ts5 و ts9 رو می فروشن البته مارک tplink که زیاد جالب نیست.در ضمن با این مودم مذکور هم تست نکردن نظر شما چیه بخریم ؟

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
خوشم میاد کلا فیلتری جواب میدید،سوال افراد دیگه رو هم جواب بدید چیزی ازتون کم نمیشه که....

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
آقا 4 جی ایرانسل و های وب فقط به درده دانلود کردن میخوره ! برای وی گردی. آنلاین بازی کردن. نیاز به پینگه پایین داشتن نمیخوره ! ولی قطعی اصلا و ابدا نداره. لااقل واسه ما اینجوری بوده.

viphyip

Registered User
لایک‌ها
495
3 سال از مودم همراه 3g استفاده می کنم و به نظر من خیلی خوب همیشه با شماست و دردسر adsl رو نداره و هیچ موقع افت سرعت نداشتم

بالا