برگزیده های پرشین تولز

بحت آزاد: دلایل شکست یا اجرا نشدن یک طرح(وب سایت)،کارفرما هست یا مجری(برنامه نویس)؟

دلایل شکست یا اجرا نشدن یک طرح(وب سایت)؟

• بودجه کم کارفرما

Votes: 5 50.0%
  • قیمت بالای مجری(برنامه نویس)

Votes: 2 20.0%
  • عدم تخصص کارفرما

Votes: 4 40.0%
  • عدم تخصص مجری(برنامه نویس)

Votes: 6 60.0%
  • عدم اعتماد بین کارفرما و مجری(برنامه نویس)

Votes: 4 40.0%

• Total voters
    10

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
بنظر شما دلایلی که یک کارفرما دارای یک طرح و ایده (وب سایت) مدت ها بدنبال یک مجری (برنامه نویس) میگردد و در این میان از وقت و هزینه خود متضرر میشود چه میتواند باشد؟

- بودجه کم کارفرما
- قیمت بالای مجری(برنامه نویس)
- عدم تخصص کارفرما
- عدم تخصص مجری(برنامه نویس)
- عدم اعتماد بین کارفرما و مجری(برنامه نویس)

در صورتیکه در این زمینه تجربه ای داشته اید هم بیان نمایید

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
ما تا حالا چندين بار به برنامه نويس ها اعتماد كرديم و متضرر شديم (بيشترشون كه گرفتن و رفتن و يكي هم كه نصف و نيمه انجام داد و ديگه بعدش جوابگو نبود) ؛ البته در مقابل هم ممکنه کارفرماهایی بودن که وسط پروژه دیگه جوابگوی برنامه نویس نبودند.
و این قضایا دلیل بر اینکه همه اینگونه هستند نیست ، اما اون حس اعتماد (چه در کارفرما و چه برنامه نویس) جای خودش رو به شک و تردید خواهد داد.

و نکته بعدی که شاید خوب باشه اشاره کنم اینه که اشكال برنامه نويس هاي ما اينه كه دنبال درآمد سريع از پروژه ها هستند ، در صورتيكه اگر پروژه ای را با قيمت پايين انجام دهند سود و درآمدي كه در ادامه براي تغييرات و توسعه و ... بدست خواهند آورد شاید چندبرابر قيمت اوليه باشد.

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
ما که تا حالا به 3 برنامه نویس پیش پرداخت دادیم و همشون توزرد از آب در آومدن و پولو گرفتن و در رفتن

اولیش علی معرفت تکچی که 400.000 تومان بابتش پیش پرداخت گرفت (یوزرهاش تو انجمن phpstore , picerz , <?php)
دومیش رضا فتحی که 320.000 تومان بابتش پیش پرداخت گرفت (یوزرش تو انجمن w-dev.ir)
سومیش هم فربد واحدیان که 500.000 تومان بابتش پیش پرداخت گرفت (یوزرش تو انجمن NetResan)

Try

Registered User
لایک‌ها
466
دقیقا برنامه نویس مقصر هست
ivahid از ما پول گرفت ولی کار ما رو درست انجام نداد و ما موندیمو سایت ناقص پروژه کلا خوابید و ضرر چند میلیونی !
بیخیالش شدم دیگه

hd2

Registered User
لایک‌ها
83
سلام.
متاسفانه اکثر برنامه نویسان وب تخصص و دانش کافی برنامه نویسی را ندارند و همه شان فقط ادعا دارند که ما حرفه ای هستیم و فلان کار را انجام می دهیم.فقط یک چیز تئوری یاد گرفتند و فکر می کنند استاد برنامه نویسی هستند و اصلا تعهد کاری ندارند.... سخن اخر: به هر کسی اعتماد نکنید.

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
سلام و وقت بخیر

من شما رو نمیشناسم و تا حالا هم با شما کار نکردم . ممکنه حرفایی که میزنم الان اشتباه باشه ولی 99 درصد مواقع همین هست .
خیلی کدنویسای دیگه توی این فروم هستند که به کارشون مسلطن و این چیزی که شما میخواید رو میتونن با بهترین کیفیت بهتون تحویل بدن . هم سابقه بالایی دارند هم کیفیت کاراشون ثابت شده هست منتهی اکثر کارفرماها داخلی تنها چیزی که براشون مهمه هزینه هست !! فقط و فقط هزینه !! در نتیجه این اتفاقات پیش میاد .
من یا هر کس دیگه که کمی کدنویسی کرده باشه همچین پروژه ای رو با قیمت پایین استارت نمیزنه که باعث میشه ازش چشم پوشی کنید ! بعضی وقتا کارفرما فقط بخاطر صد هزار تومان تفاوت قیمت شما رو میزاره کنار با یه تازه کار همکاری میکنه !!!

من خودم شخصا با چند برنامه نویس دسکتاپ اینجا کار کردم مکمل کارام و همیشه پول بیشتر رو دادم به کسی که جوابشو پس داده و همیشه هم از کارشون راضی بودم و یکبار هم نشده بدقولی کنند .

ولی همون اوایل کار بخاطر 70 هزار تومان تفاوت قیمت یه قالب وردپرس رو به یه تازه کار سفارش دادم که بعد از چند ماه اومد گفت تصادف کردم و پیش پرداخت پول شما خرج دوا درمونم شده :D منم پیگیری نکردم همین الانم فعاله تو سایت و قالب میفروشه ! حداقل درس عبرتی شد برام .

احتراما

کاملا با حرف های شما موافق هستم ,بعلاوه اینکه به نظر من کار خوب مخالف قیمت پایین هست . خیلی وقت ها داخل همین فروم پیش اومده که طرف برای قیمت های پایین تر , کار رو به آدم هایی داده که نه به اون چیزی که میخواسته رسیده و نه راضی بوده و نه دل خوش داشته. مطمئن باشید یک برنامه نویس حرفه ایی یک کار سنگین رو به هیچ عنوان کم قیمت نمیده . چون میدونه که باید 1-2 ماه و شاید هم بیشتر , تمام وقتش رو بزاره برای این کار و این قطعا هزینه داره . مطمئن باشید یک کاری رو که همه قیمت های مثلا x تومن میدن و یکی x- 10000 میده حتما شاید دلیلی داره و باید بیشتر مواظب کار و برنامه نویس و باگ و باقی چیز ها باشین !
بازم میگم , کار خوب تضاد داره با قیمت پایین . اینا باید با هم تراز باشن و البته شاید کارفرما و برنامه نویس با هم کنار هم بیان و قیمت رو بلخره کم و زیاد میکنن ولی قطعا اینجوری نیست که یه کار خوب 10 میلیونی رو یکی قیمت بده 1 میلیون . شما باید به همچین آدم هایی که همچین قیمتی میده شک کنین .
یاعلی

Last edited by a moderator:

profMan

Registered User
لایک‌ها
61
کاش همه موارد هم اضافه میکردین احمد جان

ahmad4u

Registered User
لایک‌ها
31
کاش همه موارد هم اضافه میکردین احمد جان
در قسمت نظرسنجی حالت انتخاب چندگزینه ای فعال شده که شما میتوانید یک یا چند مورد انتخاب کنید.
حالا دلیل اینکه گزینه "همه موارد" قرار ندادین برای اینست که بتوانیم بر در نتیجه گیری نهایی گزینه ای موجود را اولویت بندی کنیم که کدام دلایل از نظر کاربران جز مهمترین دلایل میباشد.

Farhad.cg

Registered User
لایک‌ها
7
من توی پونیشا هم پروژه موفق داشتم وهم با افراد کلاه بردار که هدفشون ماسمالی کردن هست سروکار داشتم. قبل از واگذاری پروژه ها خودمون باید اطلاعات کلی در موردشون جمع آوری کرده باشیم و از یک متخصص برای اینکار کمک بگیریم تا کارایی و انتخاب هوشمندانه بشه

بالا