برگزیده های پرشین تولز

بحث در مورد انواع مودم

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امیر جان
من حدس می زنم که بدنۀ کیست برق داشته باشه.
یه فازمتر بردار و ببین برق داره یا نه.
اگر برق داشت با یک سیم کیست را به شوفاژ یا یک لوله آب یا هر چیزی که بتونه کیست رو زمین کنه وصل کن.
بعد هم با فازمتر دوباره چکش کن.
ولی اگر خواستی مودم بخری
یا ROCKWELL DPبخر و یا Zoltrix
Intel ها هم بد نیستند
البته این مشکلی که دوستمون در مورد V.92 گفتند درسته ولی مودمهای DP هم با بعضی از خطوط E1 به مشکل بر می خورند نه با همه اونها.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من بقيه پستها رو نخوندم اگه بيربطه ببخشيد اما فكر كنم كمك كنه!!
منم تا همين چند وقت پيش مشكل اساسي داشتم هر چند دقيقه يك بار قطع ميشد.تا اينكه يك روز اتفاقي پاور سوخت(در واقع تركيد!) وقتي من رفتم پاور رو عوض كردم ديدم ديگه مشكل قطع شدن برطرف شد! حالا اينكه چه ربطي داشت نميدونم اما قبل از اينكه هر كاري كني يه بار مادربردو از كيس دربيار و دور كن شايد مشكلت حل شه.اونوقت كه ميفهمي مشكل از پاور.اميدوارم اين ربطي داشته باشه!

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک مشکلی برای من پیش اومده تازگی ها...اون هم اینه که هر بار که کامپیوتر رو روشن می کنم ، اولین باری که کانکت می شم ، سیستم خود به خود Restart می شه...ولی بعد از اون Restart اولیه ، هر چند بار دیگه ای که کانکت می شم همچین اتفاقی نمیفته . سیستم رو با Norton و Mcafee چک کردم ولی چیزی پیدا نکردن. حتی ویندوز هم عوض کردم ...هم در XP و هم در 2000 این مشکل وجود داره . موس رو هم با یک موس دیگه عوض کردم ولی فرقی تو قضایا نکرده...کسی می دونه مشکل کجاست :confused: :(

b_amighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممكنه مشكل از درايور فكس مودمت باشه. بهترين راه حلش اينه كه بري سراغ سايت شركت سازنده (از روي دفترچه راهنما يا جعبش ميشه پيداش كرد) و جديدترين درايور سخت افزار مربوطه رو دانلود كني.
اگه بازم مشكل حل نشد با يه فكس مودم ديگه امتحانش كن.
ضمنا خود ويندوز XP يه سري درايور در اختيارت ميگذاره كافيه بري به اين نشوني كه ميدم و بگذاري سيستم تو براي جديدترين Update ها كه لازم داره بازبيني كنه. (كه البته شامل S.U و C.U و سپس درايورهاي مربوطه ميشه)

Microsoft Windows Update

نتيجه رو هم همينجا بنويس تا بشه پيگيري كرد.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين هم از اون گيرهاي شاخداره كه معلوم نيست سر و تهش از كجا آب مي خوره!!
اگه ويندور رو عوض كرده باشي ( و نه اينكه روي همون ويندوز قبلي دوباره نصب كرده باشي ها) و باز هم مشكل وجود داشته باشه خودش يك موفقيت. حداقل اين نتيجه رو مي شه گرفت كه مشكل از WinXP نيست.
اشكال مي تونه از هر كدوم از سخت افزار ها هم باشه. پيشنهاد مي كنم تا آنجا كه امكان داره كارت ها رو در بيار و كامپيوتر رو روشن كن. اگه مشكل حل شده بود نشون مي ده يكي از سخت افزار ها مشكل داره. مي توني هر كدوم از آنها را جداگانه نصب كني و ببيني آيا اشكال از اون هست يا نه.
يا ممكن است conflict وجود داشته باشه. جای (slot) کارت ت رو عوض کن. مثلا کارت صوتی یا مودم رو.

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا موفق شدی حلش کنی یا نه؟
پیشنهاد میکنم اگر درایور مودم نبود، درایور چیپست رو هم امتحان کنی!

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این کار هم بکنی بد نیست ولی من بعید می دونم مشکلت از اینجا باشه

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .
من مودم موتورولای Sm56 رو با درایور ویندوز 2000 اون در ویندوز Xp نصب کردم و هیچ مشکلی هم ندارم و الان هم با همون مودم و در ویندوز Xp دارم مینویسم .

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اکثر مودمها با همون درایور 2000 کار می کنند پس اگه شما درایور 2000 را داشته باشید نباید مشکلی در نصب مودم باشه.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انشا الله که مشکلت اینجوری حل میشه ولی خبرش رو بده

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
من هم داشتم تا وقتي كه دوسه بار زده شد به برق و سوخت. البته مال قديم نديما است. من روي اكس پي باهاش خيلي راحت بودم و همون درايور 2000 رو از سايت خودش دانلود كرده بودم ولي يه دستكاريهايي هم توش كرده بودم.

تازه اين مودم در مورد درايور خداست. تا حالا هيچ مودمي ديگه نديدم كه اين كارهاي درايور موتورولا رو بكنه. ممكنه خيلي هايي هم كه موتورولا دارند ندونن ولي اگه روي آيكون كوچولوي مودم توي Systray (كنار ساعت كامپيوتر) دوبار با ماس راست كليك كنيد. (Double Right Click) يه پنجره كوچيك باز ميشه كه حالت مودم رو نشون ميده مثلا ميگه الان با چه سرعتي وصلي يا الان داره Handshake ميكنه يا چيزاي ديگه.

يكي ديگه هم اينكه يه امكان داره توي پنجره تنظيماتش كه صداي مودم رو ميندازه روي كارت صوتي. يعني ميتوني راحت از طريق اسپيكرها بشنوي كه روي خط چه صدايي هست مثلا خط اشغاله يا گوشي برداشته نميشه يا اصلا خط قطع شده.

در آخر هم نميتونم پيشنهاد بدم كه اون رو بخري (البته اگه تاحالا نخريده باشي) چون اين يك WinModem يا SoftModem است. يعني كارهايي كه ميكنه با استفاده از قدرت سي پي يوي كامپيوتر شما و نرم افزار است و خودش روش چيپ محاسباتي و اينا نداره. و تازه پشتيبانيش هم قطع شده. يعني اگه يهو ماكروسافت اومد ويندوز جديد داد ديگه بايد باهاش خداحافظي كني.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از ابتدا مودمهای موتورلا خیلی جالب نبودند و همانگونه که گفته شد emulator بودند. البته من خبر ندارم که مدل جدیدی زده یا نه ولی توی ایران که مدل جدیدی ندیدم.ودیگه نباید به کسی پیشنهاد کرد چون نسلش منقرض شده.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
با توجه به اينكه موم اينترنال من Zoltrix 3 chip هست و خيلي افتضاحه. چون لينوكس را ساپرت نمي كنه.
تصميم به خريد يك اكسترنال گفرتم.
شما چه پيشنهاد مي كنين با قيمتش؟! البته اگه خوبش هست حدود 30 هزار تومان ميخوام.
بعدش اينكه چه مزايايي داره نسبت به اينترنال

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
سلام

آقا من يه مودم WISECOME دارم قبلا حدود 23000 تومان خريدم ولي اگر الان باشه بايد در حدود 30000 تومان باشه
يه با توي پايتخت ديدمش
لينوكس هم خيلي راحت ميشناسش

مزايا ؟ من فرقي نديدم ولي خوب با وجود داشتن 8 تا LED خوب ميتوني همه چيز رو ببيني البته من فكر مي كنم سر عت اين مودمي كه من دارم خوبه يعني از بقيه مودمها بيشتره

موفق باشي

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
با توجه به اينكه موم اينترنال من Zoltrix 3 chip هست و خيلي افتضاحه. چون لينوكس را ساپرت نمي كنه.

اين مودم Zoltrix 3 chip كه احتمالا بايد smart spirit باشه،شنيدم بهترين مودم اينترنال تو بازاره!
راسته يا نه؟ شما مشكل ديگه اي هم باهاش داري؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
درسته كه (مثلا) بهترين مودم اينترنال ايرانه (البته به عقيده ي خودشون ) چون DSP را داره.
اما مودم اكسترنال يك چيز ديگه ست يعني اينكه تكنولوژي DSP را كه خيليهاشون ساپرت مي كنن (دقت كده باشي نوشته تنها مودم داراي DSP اينترنال و ديگر اينكه به قول معروف ميشه با كلي LED فعاليتها رو كنترل كرد و 90% مشكل ساپرت لينوكس را ندارن! ببين Smart Spirit خيلي خوبه اما همين كه لينوكس اونو ساپرت نمي كنه ميشه يك مودم نه چندان خوب!!
درسته مال من Smart Spirit هست. (چون اكسترنال ها از اينترنالها بهترن قيمتشون هم گرونتره كلا مودم اينترنال زياد خوب نيست به نظرم)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از MohammadR :
درسته كه (مثلا) بهترين مودم اينترنال ايرانه (البته به عقيده ي خودشون ) چون DSP را داره.
اما مودم اكسترنال يك چيز ديگه ست يعني اينكه تكنولوژي DSP را كه خيليهاشون ساپرت مي كنن (دقت كده باشي نوشته تنها مودم داراي DSP اينترنال و ديگر اينكه به قول معروف ميشه با كلي LED فعاليتها رو كنترل كرد و 90% مشكل ساپرت لينوكس را ندارن! ببين Smart Spirit خيلي خوبه اما همين كه لينوكس اونو ساپرت نمي كنه ميشه يك مودم نه چندان خوب!!
درسته مال من Smart Spirit هست. (چون اكسترنال ها از اينترنالها بهترن قيمتشون هم گرونتره كلا مودم اينترنال زياد خوب نيست به نظرم)
بهترن؟!! :blink:
فكر نمي كنم تنها مزيتشون همون چراغهاي نشون دهنده است اگه دو تا pc هم داشته باشي كه ازشون با هم استفاده نمي كني خب ممكنه از دو تا مودم اينترنال مقرون به صرفه تر باشه!
ولي سرعت فكر نكنم فقط بايد دعا كني كه كيفيت خط خوب باشه اونم با اين وضع مخابرات...

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
فكر مي كنم توي سرعت هم تاثير داشته باشن.
در ضمن
براي مثال من هم الان Zoltrix 3chip دارم اما لينوكس وصل نميشه چه فايده اي داره؟!
بايد تازه پول بديم كه liniuxant درايورشو بده!!!! البته منظورم مودمهاي win هست.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نظرم منم اختلاف عملكرد در سرعت انتقال ديتا تو اينترنت بين اينترنال و اكسترنال كمه يا اگر هم باشه خيلي ناچيزه چون وقتي هر دو وصل ميشن به اينترنت، مجبور به استفاده از يك سرعت محدود جهت انتقال و دريافت اطلاعات هستن ديگه برتري عملكردي وجود نداره حالا چه يه مودم 56k اينترنال 8000 تومني بخري چه يه اكسترنال 56k با قيمت بالاي 60000. من همين هفته قبل برا يكي از دوستان يه us robotiks با كانكتور usb بدون message گرفتم و از سرويس پارس آنلاين هم استفاده ميكرد هيچ برتري نسبت به مودم خودم كه همين smart spirit هست
تو سرعت باز كردن صفحات يا دانلود نديدم و اگر هم باشه خيلي كم.البته يه چيزي كه من تو دفترچه مودم خودنم اين بود كه نيازي به منبع تغذيه جهت نياز توان الكتريكيش نداره و يه چيز ديگه اينكه حداقل فشارو به cpu و مادر برد وارد ميكنه.يه مزيت ديگم داشت كه مطمئن نيستم --فقط-- براي مودمهاي خاصي باشه ولي فكر كنم شامل مودمهاي usb اكسترنال ميشه و اون اينكه با استفاده از يه نرم افزار كه تو سي دي درايورش بود ميشد همزمان كه به اينترنت وصلي شما رو از تماس يه نفر با خط تلفني كه مشغول هست با خبر كنه.

بالا