برگزیده های پرشین تولز

بحث در مورد انواع مودم

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بعد از كلي دردسر نرم افزار اين مودم رو پيدا كردم اما يه مشكلي هستش كه نمي تونم به اينترنت وصل بشم. زماني كه ميخوام به اينترنت وصل بشم اين پيغام اررور رو بهم ميده:
Error 776: The connection attempt failed because the modem (or other connecting device) on the romate computer is out of order
زماني كه مودم رو تست مي كنم درست نصب شده، چندين بار پورتهاي مربوط به مودم رو تغيير دادم باز هم مشكل برطرف نشد‘ ولي زماني كه مودم كامپيوتر خودم (Creative) رو نصب كردم به صورت اتوماتيك نصب شد و بدون هيچ مشكلي تنوستم به اينترنت وصل بشم.
-----------------------------------------------------------------------------------
×× تست مودم:
Start > Control Panel > Phone and Modem Option
به tab مودم رفته بروي مودم دبل كليك كرده و يا بروي مودم كليك كرده سپس گزينه Properties كليك كنيد. صفحه اي باز خواهد شد، در پنجره اي جديد بروي tab Diagnostics كليك كرده و سپس بروي دكمه Query Modem فشار دهيد، چند ثانيه صبر كنيد تا مودم شما امتحان شود.
------------------------------------------------------------------------------------

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
یه باز پاک کن بعد ریست کن بزار خودش پیغام new hardware رو بده بعد هم بزن خودش سرچ کنه
اون تستی رو که میگی اگه اشتباه هم نصب شده باشه جوابش با موقعی که درست نصب شده باشه فرقی نمیکنه

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از faridbahal :
یه باز پاک کن بعد ریست کن بزار خودش پیغام new hardware رو بده بعد هم بزن خودش سرچ کنه
اون تستی رو که میگی اگه اشتباه هم نصب شده باشه جوابش با موقعی که درست نصب شده باشه فرقی نمیکنه
نه عزيز فرقي نمي كنه هر چه روشي ميدونستم تست كردم
مغزم به جايي ديگه نميرسه

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
والا من نه از مودم internal خیر دیدم نه از external!! اما تجربه بهم ثابت کرده که مودمهای external (اگر سخت افزاری باشند،وگرنه مودم external نرم افزاری هم هست) در تمام سیستم عاملها بدون کار خاصی عمل می کنند. این مودم من بدون نصب driver تا حالا خیلی راحت با Windows,Free BSD,BeOS و لینوکس کار کرده! می دونم راه حلم یه مقدار تو مایه های پاک کردن صورت مساله است اما خوب مودم های نرم افزاری بی خودی اذیت می کنند ;)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از irgamer :
والا من نه از مودم internal خیر دیدم نه از external!! اما تجربه بهم ثابت کرده که مودمهای external (اگر سخت افزاری باشند،وگرنه مودم external نرم افزاری هم هست) در تمام سیستم عاملها بدون کار خاصی عمل می کنند. این مودم من بدون نصب driver تا حالا خیلی راحت با Windows,Free BSD,BeOS و لینوکس کار کرده! می دونم راه حلم یه مقدار تو مایه های پاک کردن صورت مساله است اما خوب مودم های نرم افزاری بی خودی اذیت می کنند ;)
پس به نظر شما راه حل چيه؟
اين مودم رو بياندازيم بيرون؟ ويا براي سيستم عامل ديگري استفاده كنيم؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Mashaheer :
مشاهیر جان خیلی از مشکلات سخت افزاری (مخصوصا وقتی که مدل سخت افزار نسبت به مدل مادر برد جدیدتر هست) با اپ دیت بایوس مادر برد حل میشه! بهتره با اپ دیت بایوس یک بار امتحان کنی!
بعضی وقتها هم یک سخت افزار با یک سری چیپ های مادر برد ساز گار نیست که معمولا بعد یک مدت ضمیمه درایورش منتشر میشه هرچند ممکنه اینکار طول بکشه
بعضی وقتها هم شکاف مادر برد ایراد داره! رو یک شکاف دیگه امتحان کن
ببین روی یک مادر برد دیگه از همون سری و مدل هم باز مشکل داره؟؟(این مورد معمولا نادره ولی احتمالش هست)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از Mashaheer :
نه منظورم این بود که اگر مودم سخت افزاری ترجیحا external با پورت serial بگیرید در همه ی سیستم عاملها بدون نصب driver کار می کنه.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
راستي قبلا اينو با سيستم عامل ديگري تست كردي؟ مثلا لينوكس،ويندوز 98 و يا....؟ و يا فقط با XP؟

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از MohammadR :
راستي قبلا اينو با سيستم عامل ديگري تست كردي؟ مثلا لينوكس،ويندوز 98 و يا....؟ و يا فقط با XP؟
بله قبلا با ويندوز 98 كار ميكرده
من زياد از اين مودم دل خوشي ندارم، قبلا اين مودم روي كامپيوترم خودم داشتم زماني كه به اينترنت وصل ميشدم بعد از چند دقيقه اينترنت قطع ميشد ولي از زماني كه مودم رو تغيير دادم درست شد. البته يه چيزي بگم كه كاركرد اين مودم با مادربوردهاي مختلف متفاوت هستش.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
سلام دوستان
براي يكي از دوستانم ويندوز ايكس پي نصب كردم، مودمش Conexant با مشخصات زير هستش:
Conexant RS56/SP-PCI, Rockwell R6793-11
زماني كه ويندوز رو نصب كردم وارد Device Manager رفتم ديدم همه سخت افزارهاش نصب شده. زماني كه ميخواستم به اينترنت وصل بشم ديدم پيغام اشتباه 633 ميده، مودم رو Uninstall كردم و دوباره نصب كردم اما بازم هم درست نشد. درايور اين مودم براي ويندوز ايكس پي هم نصب كردم اما باز هم درست نشد.
به نظر شما مشكل از چه مي تونه باشه؟ كسي لينك درايور اين مودم براي ويندوز ايكس پي رو داره؟
سلام دوست عزيز
درايور مودم فوق را از آدرس زير دانلود و نصب كنيد مشكلتان حتما حل ميگردد .

http://www.conexant.com/support/md_driverdownload.jsp

;)

aenemamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظر استاد(!) رو بشنويد :
به نظر من مودمتو از جاش در بيار يه نگايي ديگه به چيپ مودمت بنداز اونجا مدل دقيقشو نوشته
شايد اشتباه كرده باشي ...

aenemamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شايد به اين مطلب ربطي نداشته باشه ولي برام پيش اومد :
درايورهاي دو تا مودمي كه چيپاشون يه نوعه (مثلا conexant ) ولي دو تا شركت متفاوت برداشونو ساختن
(مثلا creative , Zoltrix ) ممكنه با هم فرق كنه ؟!

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از aenemamir :
شايد به اين مطلب ربطي نداشته باشه ولي برام پيش اومد :
درايورهاي دو تا مودمي كه چيپاشون يه نوعه (مثلا conexant ) ولي دو تا شركت متفاوت برداشونو ساختن
asa2000 عزيز ممنونم از راهنمايي كه كردي من قبلا اين رو دانلود كرده بودم درست جواب نداد.
aenemamir جان من مطمئن هستم كه اشتباه نكردم، اتفاقا ديروز هم يه مودم ديگه با مشخصات Conexant R6793-17(Accton) داشتم كه دقيقا اين مشكلي كه نوشته بودم داشت. روي اينترنت دوباره يه سرچي كردم از سايتي كه چندين نمونه مودمها رو داشت هرچي نرم افزار مربوط به اين مودم (Conexant) و ويندوز ايكس پي بود رو دانلود كردم كه خوشبختانه جواب داد.

به هر صورت از تمامي دوستاني كه به سوال من توجه كرده بود خيلي متشكرم :)
آخرش دوباره پيروز شدم (از بس سمج بودم :lol: )

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از aenemamir :
بله فرق مي كنه!
ممكنه از نظر امكانات يكي بهتر باشه و درايور خودشو براي بهينه كردن امورات بخواد.
مشاهير عزيز خوشحالم كه مشكلت حل شد.
(ولي برايم عجيب يود اين همه درايور دوستان پيشنهاد كردند هيچ كدوم نتيجه نداد كدوم نرم افزاري بوده نتيجه داده؟)

Babak_110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Mashaheer :
asa2000 عزيز ممنونم از راهنمايي كه كردي من قبلا اين رو دانلود كرده بودم درست جواب نداد.
aenemamir جان من مطمئن هستم كه اشتباه نكردم، اتفاقا ديروز هم يه مودم ديگه با مشخصات Conexant R6793-17(Accton) داشتم كه دقيقا اين مشكلي كه نوشته بودم داشت. روي اينترنت دوباره يه سرچي كردم از سايتي كه چندين نمونه مودمها رو داشت هرچي نرم افزار مربوط به اين مودم (Conexant) و ويندوز ايكس پي بود رو دانلود كردم كه خوشبختانه جواب داد.

به هر صورت از تمامي دوستاني كه به سوال من توجه كرده بود خيلي متشكرم :)
آخرش دوباره پيروز شدم (از بس سمج بودم :lol: )

سلام مشاهیر جان.
میشه بگی دقیقا چی کار کردی چون من هم این مشکل و خیلی وقت که دارم و بی خیال xp شدم. اگه برات زحمتي نيست من و راهنمائي كن.
ممنون.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از Babak_110 :
سلام مشاهیر جان.
میشه بگی دقیقا چی کار کردی چون من هم این مشکل و خیلی وقت که دارم و بی خیال xp شدم. اگه برات زحمتي نيست من و راهنمائي كن.
ممنون.
من توي گوگل در رابطه با اين مودم يه سرچ زدم بعد هم هرچي داريور مربوط به اين مودم براي ويندوز ايكس پي بود رو دانلود كردم. شما ميتوانيد به لينك زير مراجعه كنيد و تمامي آنهايي كه با مودم شما يكي هستند رو دانلود كنيد:
http://www.modem-drivers.com/companies/902.htm?acd=3&rvd=5&thx=9&bng=7&o=5
علتش اينه كه بعضي از آنها شايد كامل نباشه...

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من تازه لینوکس نصب کردم حالا به این ماجرای ساپورت مودم علاقمند شدم!
حالا این ماجرا آخرش چی شد می خوام بدونم تو بازار چی پیدا میشه که بشه راحت نصبش کرد البته به غیر از مودم های اکسترنال سریال!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بستگي به مدل مودم اينترنال داره
آخرش اين شد كه پول دادم 1 اكسترنال D-Link 562E گرفتم. 34 هزار تومان
اگه مدل اينترنال ميخواي كه لينوكسو ساپرت كنه بايد بگردم زياد هستش چند وقت پيش توي پايتخت هم تبليغ يك سري مودم بود كه لينوكس را ساپرت مي كرد مدلش يادم نيست ميگردم ببينم پيدا ميشه
در ضمن يادم اومد كه بگم تفاوت سرعت براي من كمي محسوسه و اين طوري نيست كه اصلا نباشه
البته من به سرعتي كه ويندوز نشون ميده اعتقادي ندارم اما قبلا 30kb و خورده اي! نشان ميداد اما الان اكثرا 49kb/s نشان ميده
سرعت هم به نظرم كمي رفته بالا! (از مزاياي اكسترنال!)
در ضمن كلا مودم اگر HCF,HSF باشه چيپش لينوكس اونو تشخيص نميده
البته بستگي به توزيع لينوكس هم داره كه مثلا سازگاري زوزه و يا مندريك خيلي بيشتر از فدورا و ردهت است

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ببینم این مساله ساپوت توسط لینوکس واسه همه مدم های سخت افزاری اکسترنال (سریال ) صدق می کنه یا ...
راستش من از این Creative به خاطر ظاهرش بیشتر خوشم می آد!
:D
قیمتهاشون یکیه رو میز من هم حالا همه چی سیاه رنگه واسه همین از این بیشتر خوشم می آد!
prod_258.jpg

می گن عقل جماعت به چشمشونه :cool:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
اگر مودم external serial سخت افزاری باشه که تاحالا من غیر از این حالت ندیدم باید در تمام سیستم عاملها بدون نصب driver کار کنه. من خودم با Windows,Linux,FreeBSD,BeOS امتحان کردم بدون هیچ کار خاصی و بدون نیاز به driver راحت کار کرده.

بالا