برگزیده های پرشین تولز

بحث در مورد انواع مودم

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
وضع مودم های اکسترنال با ایترفیس USB چطوره؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مودم هاي USB يقينا سريع تر از Serial ها هستند.
اما متاسفانه اكثرا نرم افزاري هستند و درايور لينوكس ندارند!
با توجه به وضعيت خطوط ايران پورت سريال به اندازه ي كافي سريع هست كه چندان احتياجي به USB نداشته باشيد!
حالا كه بحث مودم اكسترنال شد شايد بهتره تجربه ي كارم با Dlink 562E بگم.
مودم بدي نيست اما بهتره نگيريد! شايد فروم سايت تكنوتاكس را ديده باشيد. اونا كه با دقت بيشتري تست مي كنند معتقد بودند 560E بهتر عمل كرده (البته بايد بگم 560E استاندارد V92 نداره اما با توجه به وضع ايران اصلا مهم نيست! چون ISP ها پشتيباني نمي كنند اكثرشون)
اما مودم US Robotic بسيار عالي هست و البته گران! خوبش 65 هزار تومانه....
قبل از خريد مودم اكسترنال Creative از پشتيباني شدن توسط لينوكسش مطمون بشيد برخي اكسترنالها (البته كمند) لينوكس را پشتيباني نمي كنند....

kiarsash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من روی یک سیستم با os xp می خوام مودم conexant 56k speakerphon نصب کنم هر چی تو اینترنت گشتم و DL کردم نشد :(

البته از کیوان هم کمک گرفتم اما گویا نیست می خواستم اگر میشه به من یه لینکی بدین یا اگر خود درایورشو دارین

لینکش کنیین ممنونم از کمکتون به امید دیدار مجدد

کیارش

hr_asadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم يه مودم D-Link 562E خريدم اما در لينوكس با سرعت خيلي كمي connect ميشه. كسي ايده اي داره؟

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من یک بار با مودم اینترنال وصل اینترنت شدم
یک بار با اکسترنال

فرقشون در اینه که حجم اطلاعاتی که ارسال و دریافت می شه در اکسترنال ثابته

مثلا اگر با 46kb وصل بشید در بیشتر زمان ها سرعت بالاست و افت و خیز نداره
در حالی که توی اینترال ان طوری نیست

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من یه چند وقته یه dlink اکسترنال گرفتم خیلی هم عالیه مشگلی نداره اصلا" :)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان كسي ميدونه كه چه طوري مي شه از يه مودم با هدست به جاي گوشيهاي تلفن معمولي استفاده كرد؟من كه خودم خيلي با نرم افزارهاي مختلف( و ...Fax Talk) ور رفتم اما موفق نشدم.واقعيتش وقتي كه شماره گيري مي كنم صداي طرف مقابل مياد ولي صداي من با تاخير زيادي همراه و اصلا نميشه ازش استفاده كرد.بعضيها ميگن بايد از مودم هايي استفاده بشه كه ورودي ميكروفن و خروجي صدا دارن.حالا نميدونم اين قضيه صحت داره يا نه.در ضمن مودم من اينه: (Zoltrix smart cobra lite (FM -56kschsf-v2 و اون وروديهايي رو كه گفتم نداره و فقط دو تا سوكت RG45 داره و بس.حالا نميدونم مشكل من سخت افزاريه يا نرم افزاري.اگه تو اين زمينه اطلاعات داريد ممنون ميشم مطرح كنيد.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان پس چي شد يعني كسي تو اين زمينه اطلاعات نداره؟ممنون ميشم جوب بديد!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
اينجا چقدر سوت و كوره!دوستان استفاده از مودم و هدست به جاي گوشي تلفن ديگه كشف آمريكا و شكستن گردن رستم كه نيست!اگه كسي اطلاعات داره لطف كنه و اينجا بنويسه.چون واقعا مورد اورژانسيه!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
كاشكي گراهام بل زنده بود و به اين سوال پاسخ مي داد!مثل اينكه كسي تا حالا اين يه مورد رو امتحان نكرده!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از electronic :
كاشكي گراهام بل زنده بود و به اين سوال پاسخ مي داد!مثل اينكه كسي تا حالا اين يه مورد رو امتحان نكرده!
همين الان با گراهام جان يه تماس تلفني داشتم. يه توضيحاتي داد نميدونم به دردت ميخوره يا نه ولي كلي سلام رسوند. :happy: :)
چگونه میتوان با استفاده از رایانه تلفن کرد ؟

آن طور که از سوال شما برمی آید , منظورتان استفاده از PC به عنوان گوشی تلفن است , اما اگر منظورتان IP Phone باشد , در این زمینه نیز توضیحاتی داده می شود . برای این که از رایانه به جای تلفن استفاده کنیم , باید مودم دارای جکهای میکروفن و اسپیکر باشد . برای این کار می توانید از هدست های متداول استفاده کنید . کافی است فیش میکروفن و هدفن را به جای اتصال به کارت صدا به مودم متصل کنید . در این مرحله کافی است از یک برنامه Phone Dialer برای گرفتن شماره مقصد استفاده کنید . به طور مثال Phone Dialer موجود در خود ویندوز برنامه ای ساده برای همین کار است . کافی است شماره مورد نظرتان را وارد کنید و سپس Dial را بزنید . بعد از برقراری تماس براحتی می توانید از هدست برای صحبت استفاده کنید , اما یادتان باشد پس از پایان تماس حتما Hangup کنید تا ارتباط قطع شود . برای برقراری این گونه تماس , نرم افزارهای متعددی وجود دارد . همچنین تعدادی از این برنامه ها از قابلیت Caller ID هم پشتیبانی می کند و در صورت پشتیبانی امکانات منطقه تلفنی , شماره تماس گیرنده را نیز نشان می دهند . اما IP Phone یا Voice Over IP یک فناوری نسبتا جدید برای استفاده از اینترنت به جای خطوط تلفن برای جابجایی صداست . در این فناوری دیگر لازم نیست برای تماس با یک شماره بین شهری یا خارجی از خطوط میان کشورها استفاده کنید . بلکه کافی است با اتصال به اینترنت و استفاده از امکانات یکی از سرویس دهندگان VOIP با هزینه ای بسیار کمتر با شماره مورد نظر خود تماس بگیرید . اگر قصد چنین کاری دارید کافی است سراغ یکی ازکارتهای PC to Phone موجود در بازار بروید و طبق دستور العمل ارائه شده اقدام کنید . به خاطر داشته باشید در این حالت هدست باید به کارت صدا متصل باشد , نه مودم . در ضمن به اين electronic بگوييد اينقدر بي تابي نكند.
با احترام.
الكساندر گراهام بل.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دفتر خاطرات عزيز ممنون كه سكوت اين بخش رو شكستيد.راستش يه جورايي ياد اين بيت افتادم:

تو نيكي مي كن و در دجله انداز
كه ايزد در بيابانت دهد باز​

البته مودم من ورودي مجزاي ميكروفن نداره و فكر مي كنم به همين خاطر هم تو انتقال صدا اختلال به وجود مياد.مي خواستم بدونم كه با همين مودم نميشه همچين كاري رو انجام داد يا اينكه بايد عوضش كنم.
راستي اگه با گراهام تماس گرفتي ازش بپرس كه واقعا خودش مخترع تلفنه چون يه بار من شنيدم كه يكي ديگه تلفن رو اختراع كرد منتهي چون پول نداشت نتونست اونو زودتر از گراهام ثبت كنه!(طفلي لابد چه حال داشته اون موقع)

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
اقا ما رفتیم چند روز پیش یه مودم گیگابایت!!!! خریدیم! والا تا حالا که خودم ندیده بودم گیگا مودم تولید کنه! اما خوب کرده دیگه!
حالا مشکل اینه که این مودم که برای دفعه ی اول من میبینم!(شرمنده من یه ذره کم سوادم!) به صورت data/fax/tam هست! در حالی که قریب به اتفاق مودم ها به صورت data/fax/voice هستن!
اول اینکه من اصلا نمیدونم این tam چی هست دوم اینکه انگار جدی جدی voice نداره چون وقتی یه برنامه answering machine ریختم میگه که مودم voice نداره!! البته مودم خودم هم اول اینجوری بود اما بعد از ریختن درایور جدید مشکل حل شد اما این بعد از ریختن درایور که البته جدید نبود!(یعنی مثل خودش بود!) مشکل هنوز هست!
در ضمن اینم بگم که شما اثری از این مودم توی سایت گیگابایت نمیبیند!!!!!!!!!!! البته فکر نمیکنم که remark باشه چون گارانتی اواژنگ داره و همینطور از دریا کامپیوتر خریدم
دوستان اگه میشه یه توضیحی در مورد فرق tam با voice بدن ممنون میشم
این مودم به کل voice نداره؟
راستی چیپ این مودم راکوله(یا اون یکی اسمش که املاشو درست بلد نیستم! contex یا یه همچین چیزی!!!!!!) و درایور همین هم بهش میخوره! یعنی ویندوز با همین درایور شناختش و توی جعبه ی خودش هم cd نداره! همچنین این مودم v92 هست!

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
درسته ، من هم وقتي اولين تبليغ آواژنگ رو ديدم رفتم سايت گيگابايت و دقيقا به همين نتيجه شما رسيدم . جالب در سايت آواژنگ تمام جنس هاي گيگابايت يه مدلي دارن ؛‌عير از اين ،‌فقط نوشته مودم گيگابايت .

اين هم تبليغ اش تا بقيه بر و بچ هم ببينن ، راستي مشكل خاصي باهاش نداري ؟ پشت خطي اش درست كار مي كنه ؟

attachment.php

ليست لوازم جانبي گيگابايت در سايت آواژنگ

راستي من عنوان تاپيك رو عوض مي كنم تا گوياتر باشه .

فایل های ضمیمه

• Modem.jpg
    Modem.jpg
    36 KB · نمایش ها: 1,055

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
راستش نه من ميدونم و نه گراهام ولي خيلي از بچه هاي تايپيك مثل شيفت شب كه ISP داره و يا مسئولين اينجا كه voip ميدن ميتونن بيشتر كمك كنن.
راستي اين حرف آخرت رو به گراهام گفتم اصلا خوشش نيومد. نزديك بود من رو بزنه. من ديگه بهش زنگ نميزنم. يعني روم نميشه. اگه خواستي شمارش رو ميدم خودت بگير. :happy:

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
درسته ، من هم وقتي اولين تبليغ آواژنگ رو ديدم رفتم سايت گيگابايت و دقيقا به همين نتيجه شما رسيدم . جالب در سايت آواژنگ تمام جنس هاي گيگابايت يه مدلي دارن ؛‌عير از اين ،‌فقط نوشته مودم گيگابايت .

اين هم تبليغ اش تا بقيه بر و بچ هم ببينن ، راستي مشكل خاصي باهاش نداري ؟ پشت خطي اش درست كار مي كنه ؟
دقيقا! من هر چي روي جعبه اش دنبال مدل گشتم نبود كه نبود! تو اينترنت هم چيزي شما در موردش پيدا نميكنيد! به نظر ميرسه اواژنگ داره از اسمش سو استفاده ميكنه حيف كه حوصله ندارم وگرنه به گيگا ميل ميزدم ميپرسيدم
مشكل خاصش كه همين بود كه گفتم! زياد باهاش كار نكردم! چون به سرم افتاد كه برام عوضش كنم يه كريتيو بگيرم!(قربون كريتيو برم من كه از اين ادا اطوارها نداره)
پشت خطي رو نميدونم اما انگار كالر آي دي رو ساپورت نميكنه!!!!!!!!!!
Telephone Answering Machine = TAM
اقا دستت درد نكنه پس چرا دقيقا همين كار رو انجام نميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
شکل ظاهريش که خيلی شبيه نمونه های تقلبی Zoltrix Smart Spirit است.فقط برا Zoltrix دو تا قطعه پلاستيکی ديگه هم روی برد ميچسبونن که بگن 3 چيپه ! ولی اونا حتّی تقلبی هاش voice داره !
:D

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
خوب مشكل حل شد!!!! فقط نميدونم مشكل از من بود يا اوژنگ يا گيگا!
همونطور كه گفتم توي جعبه اش سي دي نداشت اما يكي ديگه از دوستان كه خريده بود سي دي داشت :wacko: :hmm: :hmm: سي دي رو ازش گرفتم درايورش توش بود مشكل حل شد :blink:

alizaman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
دفتر خاطرات عزيز ممنون كه سكوت اين بخش رو شكستيد.راستش يه جورايي ياد اين بيت افتادم:

تو نيكي مي كن و در دجله انداز
كه ايزد در بيابانت دهد باز​

البته مودم من ورودي مجزاي ميكروفن نداره و فكر مي كنم به همين خاطر هم تو انتقال صدا اختلال به وجود مياد.مي خواستم بدونم كه با همين مودم نميشه همچين كاري رو انجام داد يا اينكه بايد عوضش كنم.
راستي اگه با گراهام تماس گرفتي ازش بپرس كه واقعا خودش مخترع تلفنه چون يه بار من شنيدم كه يكي ديگه تلفن رو اختراع كرد منتهي چون پول نداشت نتونست اونو زودتر از گراهام ثبت كنه!(طفلي لابد چه حال داشته اون موقع)

آقا مگه نميگي صدات با تاخير ميره؟ اين يعني بدون جك ميكروفن روي مودم هم ميشه اين كار رو انجام داد! فقط بايد گير كار كه چرا صدا تاخير داره رو در بياري ....!

بالا