nexpay

بحث و تبادل نظر درباره اينترنت پر سرعت adsl

شروع موضوع توسط Pedram_IR ‏24 آگوست 2005 در انجمن شبکه

1. Pedram_IR

Pedram_IR Registered User

من مدتي است که دارم درباره adsl پرس و جو مي کنم و طي اين مدت سوالاتي برام پيش اومده که نتونستم جوابش رو به دست بيارم ، اگر دوستان در اين زمينه اطلاعاتي دارن ممنون مي شم که اونها رو ارائه بدن تا ديگر دوستان هم از اونها استفاده کنن و با آگاهي کافي براي تهيه اين سرويسها اقدام کنن.
    سوالاتي که براي من هنگامي که به دنبال تهيه adsl بودم پيش اومد اينها هستن:
    1-همون طور که مي دونيد اينترنت هاي dial upي که در حال حاضر ارائه ميشن در تبليغات اونها مي نويسن که با سرعت 56kb ولي در اصل سرعت دانلود فايل براي اين خطوط حداکثر 3 تا 4 کيلوبايت در ثانيه هست .
    حالا سوال من اينه که سرعت دانلود با خطوط adslي که که مثلا نوشته دريافت تا 64kb و ارسال تا 32kb چقدره ؟
    2-منظور از ترافيک ماهيانه چيه ؟ مثلا وقتي که مي نويسن ترافيک ماهيانه 1GB ، آيا منظور اينه که تا 1GB مي شه سايت باز کرد يا اين ترافيک شامل دانلود فايل هم مي شه و مثلا بيش از 1GB فايل در ماه نمي شه دانلود کرد.
    3-منظور از IPي Dynamic و Static چيه و اينها چه تفاوتي با هم دارن؟

و ديگه اينکه بين شرکتهاي خدمات دهنده کدوم شرکتها قيمت هاي مناسبتري دارن؟

(اين تاپيک مي تونه محل مناسبي باشه براي تبادل نظر درباره ي نحوه کارکرد، مزايا و معايب، پرسش و پاسخ، تجهيزات مورد نياز و ديگر موارد مربوط به ADSL )

لينکهاي مربوطه:
    آشنائی با اینترنت پرسرعت برای عموم، قیمتها و نحوه بدست آوردن آن و تست سرعت آن با همین سیستم خودتان- قسمت اول
    آشنائی با اینترنت پرسرعت برای عموم، قیمتها و نحوه بدست آوردن آن و تست سرعت آن با همین سیستم خودتان قسمت دوم

2. als_1360

als_1360 Registered User

من تا اونجا كه مي دونم جواب مي دم اگه اشتباه بودن استادان گرامي بگويند كه اشتباه است
    1- فكر مي كنم با خط 64 سرعت دانلود يه چيزي حدود 5 الي 6 كيلو بايت در بهترين حالت باشه (چون خطوط ADSL به صورت شير شده مي باشند يعني در شرايطي كه بار شبكه زياد است سرعت شما هم تا حدودي كم مي شود يعني حداكثر 64 كيلو بيت است)
    2- ترافيك ماهيانه يعني شما چه قدر از اينترنت استفاده كنيد فرقي ندارد دانلود باشد يا پيج باشد (ولي مثل اينكه اگر يك ماه كمتر استفاده كني مانده آن به ماه بعد منتقل مي شود-الله اعلم)
    3- IP ديناميك يعني اينكه هر دفعه مودم رو خاموش كني و روشن كني يه آي پي بهت مي ده (ولي معمولاً ثابت است)
    ولي IP استاتيك هميشه خدا ثابت است

3. Pedram_IR

اینطوری که سرعتش می شه همون دایال آپ خودمون که فقط کمی بیشتره . حدودا 2 برابر نه 30-20 برابر .
    در ضمن اگر 1 گیگ ، برای دانلود هم حساب بشه که ارزشی نداره سری تمام میشه .

4. als_1360

als_1360 Registered User

براي اون سرعيت كه نوشتي (64 كيلو) آره ولي اين خطوط توانايي سرعت 3 مگ رو دارند.
    اگر بخواهي همش دانلود كني يك گيگت خيلي زود تموم مي شه

5. Pedram_IR

خوب قیمت سرعت 3-2 مگ که برای مصرف خانگی اصلا مناسب نیست و یک گیگ هم اصلا صرفه نداره . اینجوری که اگر adsl نگیریم شبا راحتتر می خوابیم ;)

6. alizaman

alizaman کاربر تازه وارد

1- سرعت مودمها 56000 بيت در ثانيه هستش يعني برابر 56000/1024=54.68 كيلو بيت در ثانيه
    اون چيزي كه در موقع دربافت فايل مينويسه بر حسب كيلو بايت هست يعني: 54.68/8=6.8 كيلوبايت در ثانيه!
    عدد بالا ماكزيمم سرعت دانلود در موقعي كه خط با سرعت حداكثر خودش وصل بشه هست اما به دلايلي سرعت اتصال به يك خط E1 بيشتر از 41000 كيلو بيت در ثانيه نميشه كه معادل 41000/1024/8=5 كيلوبايت در ثانيه هست

2- در خطوط ADSL چيزي كه به عنوان مصرف ماهانه اندازه كيري ميشه جمع دريافت و ارسال ( ترو پوت ) هستش

3- ...

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal