برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر درباره Google Buzz

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
سلام
امروز كه وارد جيميلم شدم ديدم سرويس جديدي به اسم google buzz اضافه كرده
اين تاپيك رو زدم كه دوستاني كه درباره اش اطلاعي دارن بگن كه بقيه هم آشنا بشن !:D

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
ما همین جوریش مشکل دارم
مسئولین مخالفت شکبه های اجتماعی هستند...حالا این هم که اومده دیگه هیچ...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
این توضیحات + غم نامه رو قشنگ بخون
-------------------------
گوگل هم پس از چندین بار تلاش ناموفق برای ورود به دنیای سایتهای اجتماعی، برای بار چندم طی یک اقدام جالب دوباره قدم به این دنیای شگفت انگیز گذاشت.

از اقدامات گذشته گوگل می توان به اورکات و جایکو اشاره کرد.

اما بازار سایتهای اجتماعی که بخش اعظمی از ساختار حال و آینده اینترنت را تشکیل می دهند چیزی نیست که غول بزرگ اینترنت بتواند از ورود به آن چشم پوشی کند.

پروژه جدید گوگل که به تازگی رونممایی هم شده Buzz نام دارد.

البته باید بگویم اگر از خوانندگان این وبلاگ یا از کاربران همیشگی گوگل باشید می توان گفت قبلا بدون اینکه متوجه باشید از قسمتی از Buzz استفاده کرده اید و آن پیامهای است که معروف هستند به Status Massage و قبلا درباره آنها نوشتم.

حالا همین پیامهای ساده هستند که در پروژه Buzz کمی به آنها اهمیت داده شده تا تبدیل به یک ابزار قدرتمند شوند.

نکته جالب این است که برای استفاده از Buzz نیازی نیست به سایت جدیدی مراجعه کنید این Buzz است که به سراغ شما می آید.

به تدریج یک لینک جدید به اکانت Gmail شما افزوده می شود به نام Buzz که با استفاده از آن می توانید از این سرویس جدید استفاده کنید.

با توجه به آنچه که در مورد این سرویس منتشر شده به نظر می آید گوگل سعی کرده کاستی های سرویسهای رقیب را رفع کرده و سپس امکانات جدید را اضافه کند.

از جمله اینکه Buzz فیلم و عکس را در همان محل خودش نمایش می دهد و لازم نیست برای دیدن عکس یا فیلم به صفحه جدیدی مراجعه کنید.

دوم اینکه این سرویس به صورت خودکار تمام کسانی را که با انها ارتباط ایمیلی دارید به عنوان دوست به لیست شما اضافه می کند و البته شما هم می توانید افراد بیشتری را دنبال کنید.

به این ترتیب دیگر نیازی به رجوع به یک سایت دیگر و پیداکردن دوستان قدیمی و دنبال کردن آنها در نیست.

نسخه موبایل Buzz هم تنها یک نسخه کوچک از سرویس اصلی نیست بلکه ویژگیهای بیشتری هم دارد. از جمله اینکه تمامپیامهایی که با استفاده از موبایل منتشر می شوند حاوی موقعیت ارسال هم هستند و این یعنی می توان فهمید هر پیامی از چه مکانی ارسال شده است و این می تواند کارایی سایتهای اجتماعی را افزایش دهد.

جالبترین نکته در مورد Buzz این است که این سرویس قابل توسعه توسط کاربران است و گوگل بخشی را مستقلا برای توسعه پروژه توسط همه کاربران در نظر گرفته است.

در کشور ما چند روزی است که استفاده از Gmail و کلا پروتکل https با مشکل همراه است. مسئولین آگاه کشور هم قبلا به این نتیجه رسیده بودند که استفاده از سایتهای اجتماعی برای جوانان مضر است و همه را فیلتر کرده بودند. حالا با افزوده شده Buzz به Gmail و استفاده Gmail از Https

(در همین رابطه بخوانید:

سردار احمدی مقدم ،شنود غیر قانونی و https ) اوضاع وخیم تر هم می شود. Gmail یکی از پراستفاده ترین سرویس های ایمیل در دنیا و در کشور ما است به همین دلیل نمی توان آنرا به همین راحتی فیلتر کرد (البته "ما می توانیم" را فراموش کرده بودم) از طرفی هم جوانان نباید از سایتهای اجتماعی استفاده کنند و این سرویس جدید در داخل Gmail پنهان شده پس چه باید کرد؟

بنده پیش نهاد می کنم که با استفاده از نرم افزارهایی مانند Outlook یا Thunderbird یک نسخه پشتیبان از اکانت Gmail خود تهیه کنید تا ببینیم وضعیت در آینده چه خواهد شد.

فکر می کنید آینده Gmail با توجه به تبدیل شدن HTTPS به گزینه پیش فرض و همچنین افزوده شدن Buzz به آن در کشور ما چه خواهد بود؟

File

تشکر ویژه از : http://www.iclub.ir

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من که به یه سری دلایل شخصی فعلا قصد استفاده از این سرویس رو ندارم. همونطور که توی فیس بوک و تویتر و فرفر و 360 هم اکانتی نداشتم

ولی به نظرم سرویس بسیار فوق العاده ای هست. دمشون گرم

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
ممنون حميد جان بابت اطلاعات
با اين اوصاف اين يه خبر بد واسه ايرانياس تا يه خبر خوب :(

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
من که به یه سری دلایل شخصی فعلا قصد استفاده از این سرویس رو ندارم. همونطور که توی فیس بوک و تویتر و فرفر و 360 هم اکانتی نداشتم

دمه اسپم شما هم گرم.
منصور همیشه کارهاش عجیبه..

و مثه گفته یه بابای
من ورزشکار نیستم ولی شب های با شلوار گرمکن می خوابم...جریان منصور ماست

Last edited:

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719

منصور جان خوب بودنش كه شكي درش نيست اما اين طور كه پيداس وجودش خطرناكه !

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
یه دلیل دیگه برای چس فیل شدن جی میل!!!
هر چند به نظر من جای فیس بوک رو نمیتونه بگیره. خیلی ساده است و ضمن اینکه شور و حالی هم نداره

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
یه دلیل دیگه برای چس فیل شدن جی میل!!!
هر چند به نظر من جای فیس بوک رو نمیتونه بگیره. خیلی ساده است و ضمن اینکه شور و حالی هم نداره

من كه به شخصه از جيميل لذت ميبرم اگه قرار باشه به خاطر اين سرويس جديد فيلتر بشه ناراحتي روحي رواني ميگيرم ! :D

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
من كه به شخصه از جيميل لذت ميبرم اگه قرار باشه به خاطر اين سرويس جديد فيلتر بشه ناراحتي روحي رواني ميگيرم ! :D
همه همین هستند.
الان 90% از کار های و دوستانم با سرویس های گوگل و بخصوص جی میل هست.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
همه همین هستند.
الان 90% از کار های و دوستانم با سرویس های گوگل و بخصوص جی میل هست.

اميدوارم چيزتر نشه ! من كه به هيچ وجه سرويس ايميل ديگه اي رو قبول نمي كنم! از همه نظر جيميل راحت و كاربرديه

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
من که خوشم اومد.
بسیار ایده جالبی بود.

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
جیمیل میزبان اتفاق بزرگی است: Google Buzz

جیمیل که این روزها دسترسی آن برای ایرانیان دچار اختلال شده است میزبان اتفاق بزرگی است.
امکان جدیدی به گوگل اضافه شده است، این امکان که بسیار به امکاناتی که فرندفید در اختیار کاربران قرار میدهد شبیه است توسط گوگل Google Buzz نامیده شده است.

شاید در اولین نگاه به نام این سرویس کلمه Buzz شما را به یاد عمل Buzz معروف یاهو مسنجر بیندازد، پیامی که در یاهو مسنجر برای جلب توجه طرف مقابل بکار می‌رفت. ولی اینجا اوضاع بسیار متفاوت است، Google Buzz یک فرندفید کامل در درون جیمیل است.

به بیان کوتاه Google Buzz را حلقه غایب شبکه اجتماعی گوگل دانست. در حالی که هفته پیش فیسبوک خبر از تصمیم راه‌اندازی سرویس پست الکترونیک خود داده بود، گوگل در این هفته و بدون خبر یک شبکه اجتماعی کامل را در درون پست الکترونیکی خود راه اندازی کرد!

گوگل تلاش‌های زیادی برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی انجام داده است، در اولین گام Orkut راه اندازی شد ولی بعد از مدتی و با ظهور فیسبوک تقریباً شکست خورد و فقط در دو کشور برزیل و هند هنوز مورد توجه است.

گوگل در تلاش‌های بعدی سرویس‌های دیگری را راه‌اندازی کرد که عبارتند از: Open Social API، Google Friend Connect، Social iGoogle Gadget و اضافه کردن قابلیت‌های اجتماعی بیشتر برای به اشتراک گذاری داده‌ها در گوگل ریدر.

شاید مهمترین گام را بتوان همین گام آخر یعنی بیش از پیش اجتماعی‌تر کردن گوگل ریدر دانست، گوگل تصمیم گرفت گوگل ریدر را از یک فیدخوان ساده به یک شبکه برای تبادل لینک و اشتراک گذاری وضعیت(Status) تبدیل کند.

گوگل تا اینجا هنوز شبکه اجتماعی کاملی در اختیار ندارد، هنوز فرستادن پیام خصوصی امکان پذیر نیست، هنوز اضافه کردن لینک‌های دلخواه به سادگی امکان پذیر نیست (فقط فید سایت‌ها می‌توانند به اشتراک گذاشته شوند)، هنوز امکان هماهنگ‌سازی سرویس‌های اجتماعی دیگر با گوگل‌ریدر امکان پذیر نیست و کمبود چندین و چند قابلیت اساسی دیگر یک شبکه اجتماعی کامل به شدت محسوس بود.

از این جهت Google Buzz را آخرین حلقه مفقود شبکه اجتماعی گوگل نامیدیم که این سرویس تعداد بسیاری از کمبود‌های این سرویس را برطرف می‌کند، امکانات Google Buzz را می‌توان در لیست زیر خلاصه کرد:

* امکان اتصال به سرویس‌ها و شبکه‌ها اجتماعی مانند توئیتر، فلیکر، پیکاسا وب و گوگل ریدر
* اضافه کردن سریع دوستان و طبقه‌بندی آن‌ها
* امکان فرستادن پیام عمومی و یا خصوصی
* امکان به اشتراک‌گذاری انواع محتوا مانند ویدئو، عکس و …
* امکان مسدود کردن دسترسی به اطلاعات Google Buzz
* هماهنگی کامل با جیمیل، شاید این امکان یکی از مهمترین امکان‌های این سرویس باشد. یکی از نتایج مستقیم این هماهنگی خلاص شدن از دست ایمیل‌های به اصطلاح “یادآور” یا notificationها است، این امکان باعث می‌شود که هر پیامی که برای شما توسط Google Buzz فرستاده شود در همان محیط Google Buzz توسط جیمیل مدیریت شود و این یعنی خلاص شدن از دست ۱۰ها پیام یادآور از سرویس‌های متفاوت.
* امکان ارتباط با مطالب به اشتراک‌گذاشته شده در سرویس شامل “دوست داشتن مطالب”، “اشتراک گذاری مجدد آن‌ها”، “ثبت نظر بر روی آن‌ها” و ارسال آن‌ها توسط ایمیل
* امکان ارتباط سریع از طریق گوگل تاک با فرستنده مطلب در صورت نیاز
* امکانات اعمال محدودیت دسترسی مناسب برای مدیریت فید Google Buzz

همانطور که مشاهده می‌کنید امکانات اضافه شده بسیار کامل و جامع هستند، شاید کمتر عنوانی را بتوان در سرویس‌های اجتماعی حاضر و سرآمد آن‌ها فیسبوک پیدا کرد که در این لیست وجود نداشته باشد.

شما در فیسبوک می‌توانید مطالب را به اشتراک بگذارید، با سایت‌های دیگر هماهنگ شوید، دسترسی را محدود کنید، به دوستان خود پیام خصوصی بفرستید (درست کاری که جیمیل انجام می‌دهد!)، عکس و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارید و … و همانطور که مشاهده می‌کنید در اینجا نیز تمام این امکانات وجود دارد.

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به جرات میشه گفت که گوگل و سرویسهای معرکش همیشه مورد توجه تمام کاربران در جهان بوده من خودم به شخصه اگر این یاهو مسنجر نبود الان به هیچ عنوان تو یاهو ایمیل نداشتم گوگل محیطی واقعا ساده و کاربردی داره بارها شده که دنبال کاری تو سرویس یاهو بودم به مشکل خوردم ولی در گوگل به راحتی انجام دادم به نظرم گوگل برای گام بعدی باید مسنجری قدرتمند تر از یاهو و فراگیر تر طراحی کنه تا میخ آخر رو در مورد سیستمهای ارائه دهنده ایمیل بزنه و حرفی باقی نگزاره

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
به جرات میشه گفت که گوگل و سرویسهای معرکش همیشه مورد توجه تمام کاربران در جهان بوده من خودم به شخصه اگر این یاهو مسنجر نبود الان به هیچ عنوان تو یاهو ایمیل نداشتم گوگل محیطی واقعا ساده و کاربردی داره بارها شده که دنبال کاری تو سرویس یاهو بودم به مشکل خوردم ولی در گوگل به راحتی انجام دادم به نظرم گوگل برای گام بعدی باید مسنجری قدرتمند تر از یاهو و فراگیر تر طراحی کنه تا میخ آخر رو در مورد سیستمهای ارائه دهنده ایمیل بزنه و حرفی باقی نگزاره

مشکل گوگل با سرویس های جدیدش اینه که به زور میخواد به همه کاربرهاش اعلام کنه که من همچین سرویسی رو راه انداختم.حتما بایستی حواستان باشد که تنظیمات مربوط رو انجام بدید.مثلا این گوگل باز گرام بطور پیشفرض rss هایی رو که من توی Readeram برای یکسری از دوستام که من رو Fallow میکنن Share کرده بودم و ایشون برداشته بود همه اونها رو در Buzz نشون داده بود طوری تمام کانتکت های من میتونستند این فید ها رو در گوگل Buzz من هم ببینند.اینه که میگم اصرار داره که همه متوجه این بشن.بهتر بود قبل از اینکار یه پیغامی مبنی بر این حرکت میداد ولی در کل کم کم دارم احساس میکنم بدون جیمیل کار کردن خیلی سخته و از این هم میترسم که کلی از اطلاعاتم رو دست اون سپردم!!!ولی چاره چیه؟ایمیل ملی؟

بالا