برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
سلام

در مورد میهن بلاگ و آپارات در اینجا بحث شد و خواستم نکاتی رو خدمت دوستان بگم ولی بهتر دونستم مطلب زیر رو که چند سال پیش خونده بودم پیدا کنم و معرفی کنم خدمتتون.
نوشته زیر از آقای شیرازی مدیر وبلاگدهی بلاگفا هست و این مطلب تا حدودی به سوالات بسیاری که در ذهن مدیران سایتها هست جواب میده

تو این مملکت همه فقط به سود خودشون فکر میکنن همین اقا میگه چرا مثلا از سایت های پرترافیک حمایت میشه چرا؟ چون سیستم وبلاگش در خطر اگه شرایط به نفعش بود صداش هم در نمیومد. اون سودی داره حمایت میکنن ازش حمایت از اون بخش قطع شه مشکلات وبلاگ ها حل میشه ؟ الان مشکل بخش تبلیغاته گردش پول بشدت کم شده تو وب ایران.

Last edited:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
تو این مملکت همه فقط به سود خودشون فکر میکنن همین اقا میگه چرا مثلا از سایت های پرترافیک حمایت میشه چرا؟ چون سیستم وبلاگش در خطر اگه شرایط به نفعش بود صداش هم در نمیومد. اون سودی داره حمایت میکنن ازش حمایت از اون بخش قطع شه مشکلات وبلاگ ها حل میشه ؟ الان مشکل بخش تبلیغاته گردش پول بشدت کم شده تو وب ایران.
این رفته کانادا/ سرورهای وبلاگدهیش هم که کانادا هاست میشه
توی ایران که سهم و رانتی در زمینه وب بهش نرسیده و وبلاگ هم با اومدن کانال تلگرام و اینستاگرام و شبکه های اجتماعی به فراموشی داره سپرده میشه
حالا زورش اومده
-------
این همون موقع که فیسبوک اومد روی کار باید میفهمید که دوران وبلاگ دیگه تموم شده و یه فکری به حال خودش میکرد

ََA-brand

Registered User
لایک‌ها
256

سلام
دقیقا
همه دیگه به فکر منافع خودشون هستند و منافع ملی و جمعی دیگه نداریم تو اینترنتمون
در ایران نسبت به کل دنیا که با اومدن شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها باعث افت کاربران وبلاگدهی ها شد,این درصد خیلی بیشتره
الان تامبلر , بلاگر , وردپرس دات کام و wix دارن روند روبرشدی رو تجربه میکنن, بر عکس اینجا که دیگه ملت از وبلاگدهی ها بریدن
دلیلش هم کاملا واضح هست,سخت گیری هایی که شد ملت رفتن سمت پیام رسان های خارجی یا شبکه های اجتماعی,علاوه بر این نه آپدیتی و نه پشتیبانی صورت میگرفت

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
سلام
دقیقا
همه دیگه به فکر منافع خودشون هستند و منافع ملی و جمعی دیگه نداریم تو اینترنتمون
در ایران نسبت به کل دنیا که با اومدن شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها باعث افت کاربران وبلاگدهی ها شد,این درصد خیلی بیشتره
الان تامبلر , بلاگر , وردپرس دات کام و wix دارن روند روبرشدی رو تجربه میکنن, بر عکس اینجا که دیگه ملت از وبلاگدهی ها بریدن
دلیلش هم کاملا واضح هست,سخت گیری هایی که شد ملت رفتن سمت پیام رسان های خارجی یا شبکه های اجتماعی,علاوه بر این نه آپدیتی و نه پشتیبانی صورت میگرفت
با اومدن پیام رسان ها و شبکه های مجازی بازدید ما هم رفت و وب فارسی به سمت نابودی کشیده شد ولی هیچوقت نیومدیم مثل اقایون بگیم تلگرامو فیلتر کن کار من رونق پیدا کنه اینستا رو ببند بازدید بیاد سمت من، یوتیوب و فیلتر کن ایرانیشو بزنیم.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
والا
وب ایرانی یعنی فقط پهنای باند خور و دانلود رایگان
دستمون هم به جای بند نیست.
هزینه های بالا نگهداری سرور بگیر تا دامین
بدون هیچ حمایتی تازه یه کوچلو اشتباه کنی می زنن سایت به راحتی ف ل تیر می کنند
تبلیغاتمونم دارید می بببنید 4 تا سایت کلیکی که انواع و اقسام کلک و دور زدن که پول به وبمستر ندادن جاش تبلیغ نشون بدن.
دستمونم از دنیا کوتاس
دوستم سایت گیم داره یک استریپت ساده تبلیغات گوگل روشه. از همه چی اونا استفاده می کنند به راحتی. تبلیغات در یوتوب و... و حالا ما اینجا گیر این هستیم پیام رسان چی استفاده کنیم.
هیچی سرجاش نیست چون یاد نگرفتیم و یادمون ندادن.
با تلگرام و واتس آپ فایل و عکس می فرستم در صورتی که گوگل درایو و موارد این چنینی برای این کاره

فقط موج سواری دیگه... هر چی میادش جدید ما هم سوار بر اون می چرخیم.

آپارات زدن جای یوتوب پر کنه کرد؟ سروش و ایتا و... زدن جای پیام رسان خارجی پر کنه کرد؟

هر روز هم ایده های بزرگ تر مثل سنگ میدن. از جستجوگر ملی بگیر تا چیزای دیگه ولی آخرشم میرسیم به خونه اول. هیچ وقت نمیگن بابا طرف که اونور آب یک برنامه و پلتفرمی را طراحی کرده پشتش کلی فکر بوده کلی کار شده حالا اینجا فقط و فقط به خاطر رو کم کنی و کم نیارن یه حرفی می زنند.
جستجوگر ملی میای سرچ می کنی می ببینی دیتا برای یک ماه قبل گوگله...

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
امروز هارد لپ تاپمو عوض کردم ssd گذاشتم جاش.
خیلی خوب شد انصافا؛کاش زودتر این کارو کرده بودم.
میدونستم تاثیر زیادی داره ولی نه اینقدر!
کروم که قبلا چهار پنج ثانیه طول میکشید تا باز بشه الان بلافاصله بعد از دابل کلیک آماده اس.
ویژوال استودیو با ریشارپر و دات مموری چند تا اکستنشن دیگه تقریبا چهار ثانیه؛اندروید استدیو که حین باز کردن برا چند ثانیه همه چی قفل میشد الان خیلی زود لو میشه.
سرعت بالا اومدن ویندوز ۱۰ تقریبا دو سه برابر شد.
ولی جالبه رو فدورام تاثیری نذاشته همون ده یازده ثانیه ی سابق میاد؛ولی رو اجرای پایچرم و سی پلاس پلاس که رو فدورا اجرا میکنم خیلی اثر گذاشته.
در کل اگر hdd دارید و چهار پنج سال هم از عمرش گذشته شدیدا پیشنهاد میکنم با ssd جایگزینش کنید اصلا پیشیمون نمیشید.منو از عوض کردن لپ تاپ منصرف کرد

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
این رو توی قوانین مدیا اد برای ناشر نوشته

mediaad.jpg

الآن یعنی اگر از ابزارهای آمارگیر استفاده میکنیم باید توی سایت همچین چیزیو بنویسیم؟

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
این رفته کانادا/ سرورهای وبلاگدهیش هم که کانادا هاست میشه
توی ایران که سهم و رانتی در زمینه وب بهش نرسیده و وبلاگ هم با اومدن کانال تلگرام و اینستاگرام و شبکه های اجتماعی به فراموشی داره سپرده میشه
حالا زورش اومده
-------
این همون موقع که فیسبوک اومد روی کار باید میفهمید که دوران وبلاگ دیگه تموم شده و یه فکری به حال خودش میکرد
اصلا با شیرازی حال نکردم . حتی به وبلاگ نویس ها هم هیچ اهمیتی نمیده و تنها چیزی که اهمیت داره راضی بودنه خودشه . ولی اینترنت جایی که اگه یوزرها را راضی نگه نداری جایگاهی پیدا نمی کنی . من با وجود اینکه خیلی وبلاگ تو بلاگفا دارم اما رغبت نمی کنم حتی برای بک لینک گرفتن از اونها استفاده کنم . بره به درک :D

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
سلام . وبمسترانی که سایت محتوا محور دارند آیا از بازدید و درآمد سایتشون راضی هستند ؟
احساس می کنم با وجود اینستاگرام و یوتیوب دیگه کمتر کسی رغبت به خوندن مطالب متنی می کنه درسته ؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,014
این رو توی قوانین مدیا اد برای ناشر نوشته

مشاهده پیوست 1209985

الآن یعنی اگر از ابزارهای آمارگیر استفاده میکنیم باید توی سایت همچین چیزیو بنویسیم؟
کاربر مگه سواد داره که ما بهش اطلاع بدیم درمورد کوکی و آیپی؟!
بچه ها
یک سایت برای SSL رایگان معرفی کنید
اس اس ال کلودفلر رو کسی تست کرده؟ تمدید سالیانه هست یا سه ماهه؟ باید نیم سرور دامنه عوض کنیم برای استفاده؟ یعنی اینجاش دیگه با فیلترینگ مشکل نداره؟
اصلا با شیرازی حال نکردم . حتی به وبلاگ نویس ها هم هیچ اهمیتی نمیده و تنها چیزی که اهمیت داره راضی بودنه خودشه . ولی اینترنت جایی که اگه یوزرها را راضی نگه نداری جایگاهی پیدا نمی کنی . من با وجود اینکه خیلی وبلاگ تو بلاگفا دارم اما رغبت نمی کنم حتی برای بک لینک گرفتن از اونها استفاده کنم . بره به درک :D
لینک ها رو نوفالو کرد بعدش چند تا از دامنه های منو گذاشت بلک لیست اسپم ولی با ریدایرکت دامنه محدودیت هاش رو دور زدم :cool:
سلام . وبمسترانی که سایت محتوا محور دارند آیا از بازدید و درآمد سایتشون راضی هستند ؟
احساس می کنم با وجود اینستاگرام و یوتیوب دیگه کمتر کسی رغبت به خوندن مطالب متنی می کنه درسته ؟
کاربر از فراخی ماتحت حال و حوصله خوندن متن نداره
محتوا رفته سمت ویدئو و عکس
نمیدونم با این سرعت و کیفیت حافظه ssd چرا هارد hdd توقف تولید نمیشه
هنوز مونده حافظه NVMe تست کنی ببینی چقدر پرسرعت تر از ssd هست!!

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
میلیاردی که تو فضای مجازی که اغلب وبمستر هستن دنبال ایده کار اقتصادی فیزیکی هست !
بیماری که به جای رفتن به دکتر در حال سرچ گوگل برای درمان قلبش

من به خاطر سطر دوم نقل قول کردم تا یه تجربه ای را بگم . من عادت ندارم زیاد تایپ کنم ولی چون خیلی تجربه جالبی بود نوشتم .

من مدت یک هفته دندان درد شدیدی گرفتم و برای معاینه پیش چندتا دندانپزشک می رفتم . :rolleyes: هیچ کدومشون درست راهنمایی نمی کردند و همشون بعد از معاینه می گفتند این دندونت هیچ مشکلی نداره (دندونی که درد می کرد قبلا عصب کشی شده بود ):oops:. وقتی می پرسیدم پس دردش برای چیه هیچ جواب درستی نمی دادند . دندون درد به حدی زیاد بود که بعد از اینکه ژلوفن می خوردم و می خوابیدم چند ساعت بعد اثرش میرفت و نصف شب از خواب بیدار می شدم و تو نت دنبال راه های مختلف از بین بردن دندان درد بودم . بیشتر کامنت های مردم را می خوندم که ببینم کدوم بهتر اثر کرده . بهترینش گذاشتن سیر و گاز زدن با دندان خراب بود . اما خب همه ی اینها دردم را موقتی اروم می کرد . در بین کامنت های مردم یک کامنتی را خوندم که نوشته بود احتمال داره عفونت کرده و قرصی را هم معرفی کرده بود . من از بس درد کشیده بودم تصمیم گرفتم درست یا غلط از این قرص استفاده کنم و این تو ذهنم بود که دکتر بهم اجازه بده یا نده از این قرصه استفاده می کنم . بعد از این بازم برای معاینه رفتم و دکتر بهم گفت درد بخاطر دندان بغلی هست و نوبت داد برای درست کردن دندان بغلیش ! من برای از بین بردن درد رفته بودم اما در این مورد هیچ راهنمایی نداد فقط نوبت داد برای دندون بغلی . آخر سر خودم به دکتر پیشنهاد دادم و گفتم می تونم به خاطر اینکه لثه م ورم کرده از قرص های مخصوص عفونت استفاده کنم و بالاخره تایید گرفتم ! :mad:( در صورتی که از نظر من خود دکتر باید این پیشنهاد را مطرح می کرد ، نه اینکه من برم دکتر ، به دکتر پیشنهاد قرص بدم و اونم تاییدم کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) جالبش این بود که قبل از اینکه دندون کناری را درست کنم با خوردن چند تا قرص عفونت کلا درد دندان که وحشتناک بود به طور کلی از بین رفت .:) با این تجربه به این نتیجه رسیدم یا دکترهای این مملکت سواد ندارند یا اینکه به جای سلامتی بیمار دنبال دوشیدن بیمار هستند .:eek:

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
نمیدونم با این سرعت و کیفیت حافظه ssd چرا هارد hdd توقف تولید نمیشه
هنوز مونده حافظه NVMe تست کنی ببینی چقدر پرسرعت تر از ssd هست!!
خب هنوزم برای بکاپ گیری و نگهداری فایل های حجیم بهترین گزینه همون hdd هستش.
قیمت پایین و پایداری زیاد و حجم های بالایی که داره برای نگهداری فایل خیلی مناسب و بصرفه هست
ssd ها گرون با حجم های پایین هستن معقولش اینه که رو سیستم از دو تا هارد استفاده بشه یه ssd برای سیستم عامل یه hdd برای بقیه پارتیشن ها.

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
فقط این نیست که ! میگه من اینقدر تیز هستم که اگه مثلا دونفر در حال صحبت کردن در مورد یه بیزینس هستند و من اتفاقی صحبتشون به گوشم بخوره
میرم در موردش تحقیق میکنم و اون بیزینس رو راه اندازی میکنم و موفق هم میشم !! ضمنا در 95% بیزینس هایی که تا الان راه اندازی کرده موفق بوده !

شخصی با این قدرت موفقیت در بیزینس فقط نمیدونه با 30 میلیارد چیکار کنه و از بچه های پی تی نظر میخواد !
25r30wi.gif
یه فیلمی بود یارو مواد مصرف می کرد بعدش تو هر کاری می رفت 100% تو اون کار خبره می شد . یاد اون فیلم افتادم :D :D :D :D

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
امشب داشتم بلاگرهای اینستاگرام را در زمینه ترفند و اینا مشاهده میکردم
از بچه 10 ساله گرفته تا بزرگترهاشون همه زدن تو کار آموزش ویدیویی از خودشون.
-----
من اصلا علاقه ای به کار در شبکه های اجتماعی ندارم. اما باید یکی از این هارو استخدام کنم و کار آموزش ویدیویی را نیز شروع کنم. در اینستاگرام + وب - حتی شده با ویدیوهایی کیفیت پایینتر
اگه رقابت نکنی بدجور عقب میوفتی

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
من اصلا علاقه ای به کار در شبکه های اجتماعی ندارم. اما باید یکی از این هارو استخدام کنم و کار آموزش ویدیویی را نیز شروع کنم. در اینستاگرام + وب - حتی شده با ویدیوهایی کیفیت پایینتر
اگه رقابت نکنی بدجور عقب میوفتی
رقابتی که تهش عدد فالوئر زیاد و کم میشه ؟ یا درامدی تاثیر انچنانی هم داره وقت برای تولید محتوا شود؟

پیج اسپم 500کا فالوئر داره تبلیغات میکنی همون 100-200 استوری میزاره

پیج های تخصصی هم همین رقم ها میچرخه ! که تبلیغاتشون هم محدوده

غیر از یک سری افرادی که ویدئو های تولیدیشون شامل دوربین مخفی - انیمیشن وایرال میشه باقی رسما چیز خاصی برای عرضه ندارن ..

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
5ترا هاست دانلود میخواستم

پارس پک کیفیت لازم داره؟

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
رقابتی که تهش عدد فالوئر زیاد و کم میشه ؟ یا درامدی تاثیر انچنانی هم داره وقت برای تولید محتوا شود؟

پیج اسپم 500کا فالوئر داره تبلیغات میکنی همون 100-200 استوری میزاره

پیج های تخصصی هم همین رقم ها میچرخه ! که تبلیغاتشون هم محدوده

غیر از یک سری افرادی که ویدئو های تولیدیشون شامل دوربین مخفی - انیمیشن وایرال میشه باقی رسما چیز خاصی برای عرضه ندارن ..
درود
هدف من وب هست و در کنارش شبکه اجتماعی اینستاگرام.
من قصد دارم آموزش های ویدیویی هم به پست های سایتم اضافه کنم و در اینستا هم منتشر بشن همون ویدیوها

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
کاربر مگه سواد داره که ما بهش اطلاع بدیم درمورد کوکی و آیپی؟!
نه ولی میترسم یهو اکانت رو ببنده و پول رو نریزه. از این سیستم های ایرانی بعید نیست.
خواستم ببینم دوستانی که استفاده میکنند، تا حالا به این قانون اهمیت دادند یا نه؟ آخه خیلی مسخره است

بالا