برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون بیمه

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من دو سه ساله جایی کار میکنم بصورت تمام وقت
ولی بیمه نشدم
امکان این که بیمه اون دو سه سال رو واریز کنم و سابقه کار برام رد بشه هستش؟
و این که در حال حاضر دانشجوام و کاری برام خدمت نکردم.اصلا امکان این که بیمه بشم هستش؟

jcr7

Registered User
لایک‌ها
35
دوستان یه عمل در پیش دارم و تا الان بیمه نبودم حالا برای اینکه بیمه تکمیلی بکنم باید چه کار کنم و ماهیانه چقدر باید بپردازم
لطفا راهنمایی کنید هیچ اطلاعی در مورد بیمه ندارم

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
دوستان یه عمل در پیش دارم و تا الان بیمه نبودم حالا برای اینکه بیمه تکمیلی بکنم باید چه کار کنم و ماهیانه چقدر باید بپردازم
لطفا راهنمایی کنید هیچ اطلاعی در مورد بیمه ندارم

بيمه تكميلي فقط از طرف كارفرما انجام ميشه يعني شما اگر جايي برات داره بيمه رد ميشه روي اون اقدام به بيمه تكميلي (اسمش روشه ديگه) تكميل كننده بيمه تامين اجتماعي) مي كنيد و به قول معروف پوشش ميدين هزينه هاي سربار بيمه تامين اجتماعيتون رو.
الانم بري تكميلي كني (رو تامين اجتماعيت) شركت بيمه بهت نميده چون ميگه تا اومدي بيمه كردي رفتي دكتر و عمل و ....

jcr7

Registered User
لایک‌ها
35
بيمه تكميلي فقط از طرف كارفرما انجام ميشه يعني شما اگر جايي برات داره بيمه رد ميشه روي اون اقدام به بيمه تكميلي (اسمش روشه ديگه) تكميل كننده بيمه تامين اجتماعي) مي كنيد و به قول معروف پوشش ميدين هزينه هاي سربار بيمه تامين اجتماعيتون رو.
الانم بري تكميلي كني (رو تامين اجتماعيت) شركت بيمه بهت نميده چون ميگه تا اومدي بيمه كردي رفتي دكتر و عمل و ....
ممنو از راهنماییتون دوست عزیز
فقط هزینه تکمیلی کردن چه جوریه اونم باید ماهیانه بپردازم؟

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
من ماهی 6 تومن میدم

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
بسته به نوع قرارداد با شرکت بیمه و پوشش بیمه ای اون شرکت و همچنین توافق شما با کارفرما , مبلغ بیمه متغیر میشه.
مثلا" یه کارفرما قراردادی با شرکت بیمه میبنده که پوشش بیمه ایش شامل یه سری موارد نشه مثل بعضی عملها و یا هزینه داروها و یا مثلا" هزینه دندانپزشکی.
یا به طور مثال کارفرمای دیگه ای قراردادی میبنده که هزینه اعمال زیبایی جزو اون نباشه و مثالهای دیگه
از طرفی ممکنه کارفرما بر سر نحوه پرداخت هزینه بیمه با شما توافق کنه که مثلا" کلش رو شما بدید یا نه قسمتی رو اون بده و قسمتی دیگر رو شما.
تمام موارد فوق به غیر از توافق شما با کارفرما به ریز در قرارداد ذکر میشه.
راستی بیمارستانهای طرف قرارداد هم خیلی مهمه.
قراردادها هم عموما" یکساله هستند. به محض بستن قرارداد و پرداخت اولین قسط آن شما از تمام مزایای آن بهره مند می شوید. من خودم عمل پولیپ بینی ام رو بلافاصله پس از پرداخت اولین حق بیمه انجام دادم و کلش رو گرفتم چون قرارداد بیمه شرکت کامل بود.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

دلیل این حرف اینه که شما ابتدا هزینه های پزشکی رو خودتون میدید قسمتیش رو (که اصطلاحا میگن فراشیز و رقمش درصدی و متغیره و بستگی به قرارداد تکمیلی اون شرکت بیمه با کارفرمای شماست) و بعد شما با مدارک میری شرکت بیمه (مدارک شامل نسخ پزشکی و فاکتور بیمارستان و ...) و بعد مدارکتون که تایید بشه بیمه پرداخت میکنه هزینه ها رو.
انشا... که همگی دوستان همیشه سالم و تندرست باشند و گذرشون به اینجور جاها نیفته.

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
بیمه دانا تکمیلی انفرادی هم انجام میده یعنی نیازی نیست از طرف کارفرما یا شرکت بیمه بشید خودتون هم میتونید
اینجا توضیحاتش هست : http://ebordereau.dana-insurance.com:8080/darmanenf/

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,227
سلام
دوستان به دلیل ترک تحصیل دیگه مشمول بیمه ی شرکتی که پدرم توش کار میکرد نمیشم(شرکت نفت)
الان میخوام خودم رو بیش یکی از این شرکت های بیمه, بیمه کنم..
شما کدوم یکی رو پیشنهاد میدید؟
بیمه ی ایران ؟بیمه ی پاسارگاد؟ و یا.... ؟!!
واقعا ارزش داره بیمه کنم یا بیمه نکنم سنگین ترم؟
پن : هزینه ی بیمه حدودا سالی چقدره؟
پ ن : رباط صلیبی (یا شاید تاندوم های زانوم) مشکل پیدا کردن
مسیر تنفس بینیم هم به دلیل انحراف بینی مادرزادی , دچار مشکله و فقط از یکی از سوراخ های بینیم میتونم نفس بکشم..
هزینه ی درمان این ها رو شرکت بیمه ی مورد نظر به عهده میگیره؟!!

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,227
این بیمه ها که فکر نکنم ارزش و اعتباری داشته باشن (چند سال پیش هم 1000 تومنیش رو ثبتنام کرده بودم)
ایه یه موقع پات شکست دفترچه ت رو که نشون بدی.. میفرستنش بخش مخصوص با چهار تا چوب بستنی و گچ و تف یه گچ گیری الکی میکنن بری...

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
این بیمه ها که فکر نکنم ارزش و اعتباری داشته باشن (چند سال پیش هم 1000 تومنیش رو ثبتنام کرده بودم)
ایه یه موقع پات شکست دفترچه ت رو که نشون بدی.. میفرستنش بخش مخصوص با چهار تا چوب بستنی و گچ و تف یه گچ گیری الکی میکنن بری...
نه، اون بیمه ایرانیان بود، این طرح جدید دولت تبخیر و امیده تازه ثبت نامش شروع شده، میگن رایگانه! (راست و دروغش نمیدونم)
به هر حال بهتر از هیچیه

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
بیمه ایران و پاسارگاد به اونصورت بیمه درمانی نیستند
اگه پایان خدمت دارید و شاغلید بیمه تامین اجتماعی و اگر نه همون بیمه سلامت که آقای پارس 207 گفتند خوبه

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,227
پایان خدمت دارم شغلم هم آزاد,کاذب و متغیره ..
میتونم دفترچه تامین اجتماعی بگیرم؟

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
پایان خدمت دارم شغلم هم آزاد,کاذب و متغیره ..
میتونم دفترچه تامین اجتماعی بگیرم؟
ماهی 150 تومن (حدودا) پرداخت می کنید بیمه تامین اجتماعی اختیاری می شوید
هم دفترچه درمانی دارید که همه جا مورد قبوله و تو خود سازمان تامین اجتماعی رایگانه خدمات درمانی و هم براتون سابقه خدمتی می شه- همون بازنشستگی و خدای نکرده از کار افتادگی و غیره
البته شغل کاذب رو نمی دونم!!
اطلاعات دقیق رو از تامین اجتماعی بپرسید بهتره- اما ارزش داره این مبلغ رو هزینه کنید

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
بیمه درمانی S.O.S هم یک تحقیقی بفرمایید نسبت به سن و شرایطی که دارید هزینه هاش طبق جداول خودشون متغیر هست . اطلاعات دقیق ندارم ولی بستگان چندسالی هست استفاده میکنند و از میزان مشمول شدن بیمه بابت پرداخت هزینه ها و دامنه شمول بیمه در بیمارستانها و بیماریها و .... خیلی راضی هستند

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,227
بیمه درمانی S.O.S هم یک تحقیقی بفرمایید نسبت به سن و شرایطی که دارید هزینه هاش طبق جداول خودشون متغیر هست . اطلاعات دقیق ندارم ولی بستگان چندسالی هست استفاده میکنند و از میزان مشمول شدن بیمه بابت پرداخت هزینه ها و دامنه شمول بیمه در بیمارستانها و بیماریها و .... خیلی راضی هستند
دستتون درد نکنه..
دقیقا همون چیزیه که میخواستم..
فقط صحبتی نکرده که چند درصد کمک میکنه؟!!

1)چند درصد کمک میکنه؟

2) اینها که اگر به مراکز غیر طرف قاراداد هم رجوع کنیم. بعدش با ارائه ی مدارک بازم برای هزینه ها به بیمار کمک میکنن.. پس فرق مراجعه به بیمارستان ها و مراکز طرف قرار داد با بیمارستان ها و مراکز دیگه چیه؟

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
دستتون درد نکنه..
دقیقا همون چیزیه که میخواستم..
فقط صحبتی نکرده که چند درصد کمک میکنه؟!!

1)چند درصد کمک میکنه؟

2) اینها که اگر به مراکز غیر طرف قاراداد هم رجوع کنیم. بعدش با ارائه ی مدارک بازم برای هزینه ها به بیمار کمک میکنن.. پس فرق مراجعه به بیمارستان ها و مراکز طرف قرار داد با بیمارستان ها و مراکز دیگه چیه؟
تماس گرفتم و تایید اینکه سایت زیر دقیقا برای همین بیمه S.O.S هست تایید گرفتم از بستگان، چون ماشالا شرکتهای مشابه هم نام زیاد هست .
http://www.iranassistance.com
برای دیدن موارد مربوطه به بیمه پزشکی به قسمت زیر مراجعه کنید:
http://www.iranassistance.com/medical-assistance
پاسخ سوالاتی که فرمودید نپرسیدم چون موقعیت نبود، شرمنده.

بالا