برگزیده های پرشین تولز

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
شاخص بورس رشد صعودی داشته
صندوق بورس نزولی بوده
@Mazi
دزدی تا چه حد ....
پول های صندوق ها در بورس سرمایه گذاری نمیشه ... احتمالا میرن باهاش ملک میخرن اجاره میدن به خودمون 🤣

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
سلام
شرمنده هستم ببخشید یه سوال مبتدیانه دارم
یه مقدار سهام پالایش و وغدیر دارم می خوام بفروشم.کاری هم ندارم که در آینده سود می کنه یا نه اما باید فردا بفروشمش
امروز می خواستم بفروشم اما مثل اینکه ناشیگری کردم و ماکزیمم قیمت زدم و فروش نرفت
برای فردا چه قیمتی باید بذارم؟
بازم ببخشید که چنین سوالی پرسیدم

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510
سلام
شرمنده هستم ببخشید یه سوال مبتدیانه دارم
یه مقدار سهام پالایش و وغدیر دارم می خوام بفروشم.کاری هم ندارم که در آینده سود می کنه یا نه اما باید فردا بفروشمش
امروز می خواستم بفروشم اما مثل اینکه ناشیگری کردم و ماکزیمم قیمت زدم و فروش نرفت
برای فردا چه قیمتی باید بذارم؟
بازم ببخشید که چنین سوالی پرسیدم
سلام.
اگه فقط میخوای نقدش کنی و سود و زیانش مهم نیست. بالاترین قیمتی که تو قسمت خرید هست... مثلا اینجا 14544 تومن/
این قیمتا هم نوسان دارن مثلا ممکنه فردا این قیمت ، بین 14200 تا 15000 نوسان داشته باشه

1704833869356.png

saeed85

Registered User
لایک‌ها
68
سلام . دوستان یک مقدار پول هستش که میخوام بزارم تو صندوق های درآمد ثابت که بیشتر از بانک سود بده .
سوال 1 . کدوم صندوق بهتره از نظر مطمئن بودن و سود بیشتر ؟ (ریسک نداشته باشه و پول رو نخوره یا بگه سود بی سود و امسال ضرر کردیم)
سوال 2 .بعضی از صندوق ها تو سایت فیپ ایران تا 42 درصد هم زدن سالیانه سود میدن!؟ آیا این سود در صورتی هست که تمام سود رو آخر سال دریافت بکنیم؟ منظورشون از سود موثر سالیانه چیه ؟
سوال 3 . پرداخت سود چطوریه ؟ مثل بانک هستش که مثلا روز اول ماه پول سود رو به کارتی که مشخص میکنیم واریز کنه ؟
سوال 4 . اگر به اصل پول نیاز داشته باشیم پروسه نقد کردن به چه صورت هستش ؟ آیا میشه بدون مراجعه به جایی و در کمترین زمان پول رو نقد کرد و به حساب بانکی منتقل کرد ؟
سوال 5 . بعضی از صندوق ها رو زده ETF هستن . آیا کار با اونا بهتر و راحتتره ؟

ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید و اگه نکته ی دیگه ایی هم هستش که باید بدونم بهم بگید خیلی سپاسگزارتون هستم .

Last edited:

md70

Registered User
لایک‌ها
2,532
سلام . دوستان یک مقدار پول هستش که میخوام بزارم تو صندوق های درآمد ثابت که بیشتر از بانک سود بده .
سوال 1 . کدوم صندوق بهتره از نظر مطمئن بودن و سود بیشتر ؟ (ریسک نداشته باشه و پول رو نخوره یا بگه سود بی سود و امسال ضرر کردیم)
سوال 2 .بعضی از صندوق ها تو سایت فیپ ایران تا 42 درصد هم زدن سالیانه سود میدن!؟ آیا این سود در صورتی هست که تمام سود رو آخر سال دریافت بکنیم؟ منظورشون از سود موثر سالیانه چیه ؟
سوال 3 . پرداخت سود چطوریه ؟ مثل بانک هستش که مثلا روز اول ماه پول سود رو به کارتی که مشخص میکنیم واریز کنه ؟
سوال 4 . اگر به اصل پول نیاز داشته باشیم پروسه نقد کردن به چه صورت هستش ؟ آیا میشه بدون مراجعه به جایی و در کمترین زمان پول رو نقد کرد و به حساب بانکی منتقل کرد ؟
سوال 5 . بعضی از صندوق ها رو زده ETF هستن . آیا کار با اونا بهتر و راحتتره ؟

ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید و اگه نکته ی دیگه ایی هم هستش که باید بدونم بهم بگید خیلی سپاسگزارتون هستم .
1- مطمئن بودن که صندوق های درآمد ثابت که در بازارسرمایه هستن از فیلترهای زیادی رد شدن و مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار هستن و وضعیت مالیشون شفاف و مشخصه
صندوق های درآمد ثابت عمده پورتفوشون اوراق هست و ضرر نمیکنن (حداقل من تا حالا ندیدم)
همشون هم تقریبا سودهاشون نزدیک به همه و الان سود یکسال اخیرشون به حوالی 28 درصد رسیده حالا نهایت 1 درصد بالا پایین
2- اون 42 درصدی ها احتمالا مختلط هستن و درآمد ثابت نیستن یعنی مثلا 40 50 درصد صندوق اوراقه، بقیش مثلا طلا یا سهامه
سود موثر یعنی وقتی شما ابتدای سال 1000 تومن میذاری فرضا با سود 50 درصد، هر ماه مبلغ سودی دریافتی به اصل پول اضافه میشه و به همین دلیل تا آخر سال هر ماه رشد سود شما بیشتر میشه و ماه آخر اصل پول شما شده 1500 تومن و سود 50 درصد به 1500 تعلق میگیره، بر عکس بانک که سود دریافتی به اصل پول اضافه نمیشه و تا آخر دوره ثابته
3- بعضی صندوق ها آخر ماه سود میریزن، بعضیا هم روزشمار مثل سهام هر روز مثلا 8 صدم درصد ارزش هر واحد صندوق رشد میکنه و شما هر لحظه می تونی اقدام به خرید و فروش کنی (در تایم کاری بازار سرمایه از 9 صبح تا 3 بعد از ظهر)
مثلا شما 1000 واحد صندوق رو با قیمت 10000 تومن میخری میشه 10 میلیون تومن، هر روز هر واحد صندوق یک مقداری رشد میکنه و ارزش اون 1000 واحدی که شما خریدی به صورت روزشمار زیاد میشه
4 و 5- بله این صندوق های ETF که در بازار سرمایه فعال هستن بهترین گزینه ـن، فقط باید یه کد بورسی داشته باشی و از طریق کارگزاری اسم صندوق مدنظرو سرچ میکنی و خرید و فروششون شبیه سهامه، یعنی شما باید واحدهای صندوق رو به قیمت روزش خرید و فروش کنی و سود هم روزشماره، کارمزدش هم بسیار کمه

من خودم از صندوق افران استفاده میکنم، به طور میانگین روزی 300 400 میلیارد تومن خرید و فروش میشه و ازین حجم جهت تراکنش مالی بسیار بالایی داره و شما می تونی ارقام بزرگی رو داخلش سرمایه گذاری و از لحاظ نقد پذیری خیالت راحت باشه

Last edited:

saeed85

Registered User
لایک‌ها
68
1- مطمئن بودن که صندوق های درآمد ثابت که در بازارسرمایه هستن از فیلترهای زیادی رد شدن و مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار هستن و وضعیت مالیشون شفاف و مشخصه
صندوق های درآمد ثابت عمده پورتفوشون اوراق هست و ضرر نمیکنن (حداقل من تا حالا ندیدم)
همشون هم تقریبا سودهاشون نزدیک به همه و الان سود یکسال اخیرشون به حوالی 28 درصد رسیده حالا نهایت 1 درصد بالا پایین
2- اون 42 درصدی ها احتمالا مختلط هستن و درآمد ثابت نیستن یعنی مثلا 40 50 درصد صندوق اوراقه، بقیش مثلا طلا یا سهامه
سود موثر یعنی وقتی شما ابتدای سال 1000 تومن میذاری فرضا با سود 50 درصد، هر ماه مبلغ سودی دریافتی به اصل پول اضافه میشه و به همین دلیل تا آخر سال هر ماه رشد سود شما بیشتر میشه و ماه آخر اصل پول شما شده 1500 تومن و سود 50 درصد به 1500 تعلق میگیره، بر عکس بانک که سود دریافتی به اصل پول اضافه نمیشه و تا آخر دوره ثابته
3- بعضی صندوق ها آخر ماه سود میریزن، بعضیا هم روزشمار مثل سهام هر روز مثلا 8 صدم درصد ارزش هر واحد صندوق رشد میکنه و شما هر لحظه می تونی اقدام به خرید و فروش کنی (در تایم کاری بازار سرمایه از 9 صبح تا 3 بعد از ظهر)
مثلا شما 1000 واحد صندوق رو با قیمت 10000 تومن میخری میشه 10 میلیون تومن، هر روز هر واحد صندوق یک مقداری رشد میکنه و ارزش اون 1000 واحدی که شما خریدی به صورت روزشمار زیاد میشه
4 و 5- بله این صندوق های ETF که در بازار سرمایه فعال هستن بهترین گزینه ـن، فقط باید یه کد بورسی داشته باشی و از طریق کارگزاری اسم صندوق مدنظرو سرچ میکنی و خرید و فروششون شبیه سهامه، یعنی شما باید واحدهای صندوق رو به قیمت روزش خرید و فروش کنی و سود هم روزشماره، کارمزدش هم بسیار کمه

من خودم از صندوق افران استفاده میکنم، به طور میانگین روزی 300 400 میلیارد تومن خرید و فروش میشه و ازین حجم جهت تراکنش مالی بسیار بالایی داره و شما می تونی ارقام بزرگی رو داخلش سرمایه گذاری و از لحاظ نقد پذیری خیالت راحت باشه
بسیار ممنون و سپاسگزارم از لطف و راهنماییتون دوست عزیز

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510

بهترین صندوق سرمایه گذاری | مقایسه صندوق های سرمایه گذاری

%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%20%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,449
درود ، دوستان من دوسالی هست از بازار فاصله گرفتم اطلاع از قوانین جدید ندارم
قبلا قانونی گذاشته بودند که یک سهم رو نمیشه در یک روز فروخت و مجدد خرید
الان قانون برای نوسان گیری روی یک سهم در یک روز به چه صورت هست ؟ هنوز محدودیت داره ؟

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,309
با عرضه شمش طلا و بالابردن نرخ بهره و ... ،سرنوشت بورس چی میشه؟

saeed85

Registered User
لایک‌ها
68
دوستان کارگزاری مفید خوب هستش ؟ اگه پیشنهاد بهتری دارید ممنون میشم بگید

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
درود ، دوستان من دوسالی هست از بازار فاصله گرفتم اطلاع از قوانین جدید ندارم
قبلا قانونی گذاشته بودند که یک سهم رو نمیشه در یک روز فروخت و مجدد خرید
الان قانون برای نوسان گیری روی یک سهم در یک روز به چه صورت هست ؟ هنوز محدودیت داره ؟
درود . اون قانون برداشته شد و خرید و فروش روزانه مشکلی نداره .

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,071
با عرضه شمش طلا و بالابردن نرخ بهره و ... ،سرنوشت بورس چی میشه؟
بورس فعلا در رکود هستش اینا هم خیلی تاثیری نمیگذاره . باید سودسازی شرکت ها بهبود پیدا بکنه تا بورس رشد کنه .

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,309
🔻وعده رئیس سازمان بورس به سهامداران

🔸عشقی: بورس عقب ماندگی اخیر از بازارهای موازی را جبران می کند

🔸 تلاطمات جدی در بازار نداریم

🔸قیمت سهام شرکت ها با ارزش ذاتی آنها فاصله زیادی دارد

▪️مجید عشقی به جماران گفت: تلاطماتی که در بازار ارز رخ می دهد، خود را با فاصله ای در بازار سرمایه هم نشان خواهند داد و بازار سرمایه هم رشد می کند. از این جهت نگرانی چندانی وجود ندارد. یک سری ریسک هایی، در بازار وارد شده بود اما اکنون فضای بازار، فضای متلاطمی نیست.

▫️قیمت ها و ارزش سهام شرکت ها به دلیل پاره ای از اتفاقاتی که افتاده با ارزش ذاتی آنها فاصله زیادی دارند؛ اما تلاطمات جدی در بازار نداریم. سعی می کنیم با صندوقهای حمایتی بازار و صندوق های بازارگردانی، شوک های بازار کنترل شود./ جماران

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,309
🔻حسین مریدسادات، کارشناس بازار سرمایه :
🔸تصمیمات اقتصاد کلان علیه بورس است
🔸برنامه‌ای برای حمایت از بازار سهام وجود ندارد!
▪️باید در حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری، طور دیگری نگاه کرد.
▫️ متاسفانه تمام تصمیمات علیه بورس و به نفع مارکت‌های دیگر بوده است.
▪️نبود حداقل یک چشم‌انداز و یک نقشه راه، کاملا در شرایط فعلی احساس می‌شود.
▫️برای مساعد شدن حال بازار سرمایه باید به دنبال درمان بود.

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,309
🔻رحمان رحیمی، کارشناس بورس:

▪️ما در کف‌ترین قیمت تاریخی بازار سهام هستیم
▪️با یک دستورالعمل و نامه و تصمیم‌گیری دولتی، سهام دار‌ها به یکباره متضرر می‌شوند
▪️بازار‌های متشنج مانند خودرو و طلا و مسکن جذابیت بیشتری پیدا کرده‌اند
▪️به علت فرصت سوزی که دولت در بازار بورس کرد، به امروز رسیدیم، درحالی که می‌شد تورم را با بورس کنترل کرد

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,178
، درحالی که می‌شد تورم را با بورس کنترل کرد
کارشناسان اقتصادی چین هم نمیتونن تورم ایران رو کنترول کنن..
چون علاوه بر بی صاحابی ،شونصد تا مافیای بزرگ و کوچیک در بخش های مختلفش قلمرو سازی کردن...

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
اون پسره کوشش گیر داده بود سهام گاو داری بخرید 😂😂

بالا