برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
توییت ترامپ در مورد جنگ تجاری گند زد به بورس :general208:

خیلی تند و تیز بالا میرفت و اکثر تحلیل گران مخصوصا تکنیالیست ها انتظار اصلاح شاخص رو داشتند .
اگر بتونید پایان اصلاح رو تشخیص بدید اتفاقا میتونه یک فرصت خوب باشه .

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
thumb

خیلی ها اعتقاد دارند این اصلاح فقط یک پول بک به مقاومت شکسته شده هست .

https://rahavard365.com/index/1/کل بورس

ali yaghoubi

Registered User
لایک‌ها
323
ترکیدن حباب بورس امروز و ادامه ریزش شاخص در روزهای آینده درس خوبی خواهد بود برای افرادی که وارد این قمار پر ریسک شده بودند و میخواستند بدون زحمت ره صد ساله رو یک شبه طی کنند.
این افت و ریزش وحشتناک باعث شد که خیلی ها متوجه بشن که بازار بورس ایران به هیچ وجه بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست.
به قول مرتضی عباد صف ها جمع میشه ولی بعد اون و فردای بازار مهمتره.

اتفاقا بورس ایران جای خیلی خوبی برای سرمایه گذاری هست. همیشه سهام خوب برای سود کردن میشه پیدا کرد.
خیلی از سهم ها به قیمت یکی دو سال پیش‌شون دارن معامله میشن.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
عجب افتی . 7% طی دوروز .
بعضی سهمها حباب بودند و نیاز به اصلاح داشتند ولی بعضی ها واقعا دارند زیر قیمت معامله میشن . بنظرم بعضی سهامداران دارن احساسی عمل میکنند . با این قیمت دلار فملی 400 آخه !
این روزها جون میدن واسه پرتفوی بلند مدت تشکیل دادن . سهامی که تو صف به هیچ کس نمیرسید الان حراج شدن .

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
سلام ، نرم افزار مخصوص کارگزاری مفید چیه ؟ چرا تو سایتش نیست

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
ترکیدن حباب بورس امروز و ادامه ریزش شاخص در روزهای آینده درس خوبی خواهد بود برای افرادی که وارد این قمار پر ریسک شده بودند و میخواستند بدون زحمت ره صد ساله رو یک شبه طی کنند.
این افت و ریزش وحشتناک باعث شد که خیلی ها متوجه بشن که بازار بورس ایران به هیچ وجه بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست.

بورس قمار نیست ، برای کسایی که حوصله دارن بهترین بازاره و بیشترین بازده

eduboors

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اعضای پرشین تولز علاقمند به بازار سرمایه و بورس
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بورسی پیشنهاد میکنم از مباحث آموزشی ارائه شده در وبلاگ آموزش بورس که بصورت گام به گام و از صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز شما را تامین نموده بازدید فرمایید.
ضمنا نرم افزارهای مورد نیاز سرمایه گذاران در بورس نیز با لینک مستقیم در اختیار بازدیدکنندگان وبلاگ قرار گرفته است.

لینک ورود به وبلاگ آموزش بورس : http://eduboors.blogfa.com

eduboors

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

وقت سرمایه‌گذاری در بورس رسیده است؟

57840860.jpg

بسیاری از افرادی که با سرمایه‌گذاری در بازار سهام آشنایی ندارند، در روزهایی که خبر از رونق بازار می‌شنوند، به این پرسش می‌رسند که آیا زمان سرمایه‌گذاری در بورس فرا رسیده است و آیا می‌توان در کوتاه‌مدت و بدون تجربه در معاملات سود خوبی را به دست آورد؟

به گزارش ایسنا، هم در سال گذشته و هم از ابتدای امسال که قیمت‌ها در بورس با رشد فزاینده‌ای مواجه شد و خبر کانال‌شکنی‌های نماگر اصلی بازار در جامعه پیچید، کسانی که با بازار سهام آشنایی چندانی نداشتند برایشان جذابیت ایجاد شد که وارد بازار سرمایه شوند و منابع‌شان را در این بخش سرمایه‌گذاری کنند؛ اما در مقابل با نظرات متفاوتی مواجه شدند.

اما قبل از این نظرات، در مرحله اول خوب است که به دلایل مختلف رشد قیمت‌ها در بازار سرمایه توجه کنیم تا بدانیم که چه عواملی باعث رکوردشکنی‌های شاخص‌های بازار شده و جذابیت سرمایه‌گذاری در این بازار شده است.

از ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۶ ارزش پول ملی رو به کاهش رفت و در نتیجه قیمت ریال نسبت به دیگر ارزها افت و سبب شد شرکت‌های بورسی که اغلب صادرات‌محور هستند از کاهش ارزش پول ملی، سود شناسایی کنند؛ به این ترتیب که آنها با مقدار ثابتی صادرات کالا نسبت به سال‌های گذشته ریال بیشتری عایدشان شد و این موضوع سود آنها را (به ریال) افزایش داد.

از طرف دیگر در بازار زمین و مسکن هم شاهد رشد قیمت بودیم؛ لذا بخش عمده دارایی‌های شرکت‌هایی که سهام‌شان در بورس یا فرابورس معامله می‌شود، زمین و ساختمان و در کل دارایی‌های ثابت است که با رشد قیمت مواجه شد. این موضوع نیز به خودی خود سبب شد که قیمت دارایی‌های ثابت شرکت‌ها و به دنبال آن قیمت سهام‌شان در بورس افزایش یابد.

نکته دیگری که سبب رونق گرفتن بازار سهام شد، انتظارات از آینده است. همانطور که می‌دانیم انتظارات از آینده یکی از متغییر های مهم در علم اقتصاد است. بسیاری از اقتصاددانان و فعالان بازار سرمایه پیش‌بینی‌هایی از وضعیت اقتصادی دارند که آن پیش‌بینی‌ها می‌تواند به بازار سهام و ذهنیت معامله‌گران جهت دهد. این موضوع نیز به تنهایی سبب شد قیمت سهم‌ها تحت تأثیر قرار گیرد.

در حال حاضر نیز در بازار سهام دیده می‌شود که حتی سهام شرکت‌هایی که از نظر بنیادی حرفی برای گفتن ندارند با رشد مواجه می‌شوند و بعضاً سهم‌هایی که برای آنها با توجه به پتانسیل‌هایشان پیش‌بینی رشد می‌شد، افت می‌کنند. در این میان هر روز شاهد صف‌های خرید و فروشی هستیم که هیچ ارتباطی به مقدار تولید و فروش کالا ندارد.

بسیاری از دست‌اندرکاران بازار معتقدند که اخبارهای کلان اقتصادی و سیاسی به این جو روانی دامن زده و بیشتر افراد نه با توجه به مسائل بنیادی بلکه بیشتر با هدف نوسان‌گیری اقدام به خرید و فروش می‌کنند و جو هیجانی بر موضوعات بنیادی اولویت داده شده است.

در عین حال می‌دانیم که ریسک و بازدهی با هم رابطه‌ای مستقیم دارد و هر چه ریسک بیشتری بپذیریم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازدهی بیشتری هم به دست آوریم.

در بازار سرمایه نیز در حال حاضر انواع ریسک‌های سیستماتیک و غیر سیستماتیک رشد داشته و سرمایه‌گذاران در این بازار ریسک‌های شدیدی را متحمل می‌شوند.

اما با همه این توضیحات آیا زمان سرمایه‌گذاری در بازار سهام فرا رسیده است؟ باید گفت که زمانی موقع سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس فرا می‌رسد که عوامل رشد و افت قیمت‌ها در بازار سهام را بشناسیم و با ریسک‌های بازار آشنایی پیدا کرده باشیم. وقتی می‌توانیم درباره سرمایه‌گذاری در بازار سهام فکر کنیم که اصول سرمایه‌گذاری در آن را فرا گرفته باشیم. تجربه در معاملات نیز بسیار ضروری است و این موضوع می‌تواند در حد علم سرمایه‌گذاری مهم باشد.

اما افرادی هم هستند که به هر دلیلی تمایل ندارند با اصول سرمایه‌گذاری در این بازار به صورت حرفه‌ای آشنا شوند، این افراد می‌توانند در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی سرمایه‌گذاری کنند، چراکه ریسک این صندوق‌ها از سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سهام به مراتب پایین‌تر است و همین صندوق‌ها نیز از نظر مقدار ریسک متفاوت است و می‌توان با توجه به ذائقه و ریسک‌پذیری‌مان از میان این صندوق‌ها یک نوع را انتخاب کنیم.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/98030602320/وقت-سرمایه-گذاری-در-بورس-رسیده-است

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,211
بوی مذاکره داره بیشتر و بیشتر میشه!

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
اما افرادی هم هستند که به هر دلیلی تمایل ندارند با اصول سرمایه‌گذاری در این بازار به صورت حرفه‌ای آشنا شوند، این افراد می‌توانند در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی سرمایه‌گذاری کنند، چراکه ریسک این صندوق‌ها از سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سهام به مراتب پایین‌تر است و همین صندوق‌ها نیز از نظر مقدار ریسک متفاوت است و می‌توان با توجه به ذائقه و ریسک‌پذیری‌مان از میان این صندوق‌ها یک نوع را انتخاب کنیم.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/98030602320/وقت-سرمایه-گذاری-در-بورس-رسیده-است

میشه در مورد این صندوق ها بیشتر توضیح بدین ؟ یا لینکی چیزی ازشون بدین
میخوام ببینم سودشون به نسبت بانک ها و به نسبت خود بورش چقدره ؟

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
بچه ها الان من 10 تومن توی بورس دارم و دارم کار میکنم
خوب سود و ضررش بالاست

الان حدود 10 تومن دیگه دارم
میخوام بذارمش تو همین صندوقا
کدومش رو پیشنهاد میکنید؟

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
ممنون ولی میخوام یکی که خودش تو این صندوق ها بوده بیاد نظر بده
واقعیت میخواستم برم تو بورس ولی با توجه به وضعیت الان که دارم وقتشو ندارم
بورسم اگه وقت براش نزاری فکر نمیکنم فایده داشته باشه
به خاطر همین میخوام برم تو یکی از این صندوق ها حالا نمیدونم کدوم بهتره و سودش هم خوب باشه
تازه اتفاقی داشتم چند تا رو نگاه میکردم تو شهر من شعبه ای نداشتن ! باید برای ثبت نام توشهرم حتما شعبه داشته باشن دیگه درسته ؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
به خاطر همین میخوام برم تو یکی از این صندوق ها حالا نمیدونم کدوم بهتره و سودش هم خوب باشه
تازه اتفاقی داشتم چند تا رو نگاه میکردم تو شهر من شعبه ای نداشتن ! باید برای ثبت نام توشهرم حتما شعبه داشته باشن دیگه درسته ؟

در مورد اینکه کدام صندوق را انتخاب کنید نمیتونم راهنمایی کنم چون روی صندوقها کار نکردم و بهتره دوستان دیگه نظر بدن . اما در لینک زیر سایت همه صندوقها هست و میتونید در مورد خرید واحد های سرمایه گذاری و یا هر اطلاعات دیگه به سایتشون مراجعه کنید .

http://www.fipiran.com/Fund/MFAll

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122

کارگزاری آگاه فک کنم توی کرمان شعبه داره

بالا