برگزیده های پرشین تولز

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
کدوم کارگزاری رو پیشنهاد میدید؟

قظعا مفید را پیشنهاد نمی دهم. از فارابی هم تعریف نمی کنند. یک نگاهی به کارگزاری اقتصاد بیدار کنید. به نظرم آگاه هم باید خوب باشد هرچند از آن هم بد می گویند.

کلا تمام کارگزاری ها سر و ته یک کرباسند. اکثرا از یک سیستم نرم افزاری استفاده می کنند. اکثرا موقع عرضه اولیه ها هنگ می کنند. قیمت ها را اشتباهی نشان می دهند. کلا به نظرم هرکدام را انتخاب کردید مهم نیست. چون مفید و فارابی و آگاه مشهورترند شما در اینترنت انتقادات بیشتری درباره آن ها پیدا می کنید.

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
اما می گویند یک سهامدار حقیقی با 180 میلیون سرمایه گذاری ظرف یک سال 22 میلیارد برداشت کرد. سهم 90 تومانی یک دفعه شد 9 هزار تومان!!!!
اولا رقم صحیح میشه 18 میلیارد
دوما شما رو فریفته اند همچین شخصی وجود خارجی نداره
شمواد رشد کرد ! قبول! اما تمام کسانی که با این سهم بودن پیاده شدن ول هیچ کسی سرمایه اش 100 برابر نشد
سهم یه کله برای 9 هزار نرفت! فراز و فرود داشت باو! خیلی ها از ترس فروختن تا مبادا سودشون کمتر بشه
حتی اونایی که رانت اطلاعاتی هم داشتن پیش بینی این رشد رو نداشتن

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
وقتی اقتصاد دچار تورم میشه ! سریع سرمایه تون رو به بورس منتقل کنید تا یه سود تپل بکنید
بعدا که همه سهم ها رشد کرد فایده نداره ! مثل سال 92 و 93 ملت به التماس افتاده بودن
الان بهترین کار نوسانگیریه:general606:;)

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
اولا رقم صحیح میشه 18 میلیارد
دوما شما رو فریفته اند همچین شخصی وجود خارجی نداره
شمواد رشد کرد ! قبول! اما تمام کسانی که با این سهم بودن پیاده شدن ول هیچ کسی سرمایه اش 100 برابر نشد
سهم یه کله برای 9 هزار نرفت! فراز و فرود داشت باو! خیلی ها از ترس فروختن تا مبادا سودشون کمتر بشه
حتی اونایی که رانت اطلاعاتی هم داشتن پیش بینی این رشد رو نداشتن

آن شخص حقیقی هنوز هست :general711: احتمالا مدیرعامل شرکت باشد:D

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
آن شخص حقیقی هنوز هست :general711: احتمالا مدیرعامل شرکت باشد:D
چنین رشدی رو حتی برای مدیر عاملش متصور نیستم
اگه یه شات بدین که همه متوجه این چنین سودی کردن خیلی عالیه.
توی بورس خیلی ها برای جذب سرمایه توی کانالهاشون دروغ پراکنی میکنن:general509:
این مدیر عامل شمواد هم خوشبخت شد ولی نه در این حد:general210:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
می گویند تحریم ها بر صنایع پتروشیمی تاثیر ندارد! این چه تاثیر نداشتنی است که پتروشیمی آبادان را لنگ قطعات خارجی برای واحد 600 گذاشته است؟ این چه تاثیر نداشتنی است که #شیران را با افت وحشتناک فروش صادراتی مواجه کرده است؟ اگر نرخ تسعیر ارز نبود که وامصیبتا میشد...

می خواهم بروم سراغ گروه سیمانی. #ساراب را در نظر دارم. سود خالص سه ماهه اش نسبت به سال 97 کمی کمتر است اما در عوض نمودارش بد نیست. به قصد نوسان گیری وارد می شوم اما می خواهم از بنیاد سهم مطمئن باشم. هرچند با رکود مسکن قاعدتا نباید وارد سیمانی ها شد اما موضوع اینجاست وارد چه گروهی شویم؟ می گویند دارویی و غذایی که هر دو را دارم!

یک نسبتی است به نام "قیمت بر فروش" همه می گویند اگر این نسبت کم باشد خوب است. مثلا نسبت قیمت به فروش ایران خودرو خیلی کم است اما عملا ایران خودرو یک شرکت ورشکسته است. بر روی کاغذ هم قاعدتا هرچه مخرج کسر که فروش می شود بزرگ تر باشد باید بهتر باشد اما در عمل (طبق مشاهدات من) برعکس است :general408:

با گروه فلزات و معدن چه کنیم؟ نمودارشان عالی است، اما قیمت فلزات در بازارهای جهانی کاهشی است. معاملات آتی هم با روند کاهشی بسته شده اند. بخریم؟ نخریم؟ من کمی #کاما خریدم. البته ریسک بود ولی خب از خریدم راضی هستم.

راستی زعفران بهترین موقعیت خرید را دارد اما کم حجم است. به نظرم اگر کسی حوصله اش زیاد است وارد زعفران بشود.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
چنین رشدی رو حتی برای مدیر عاملش متصور نیستم
اگه یه شات بدین که همه متوجه این چنین سودی کردن خیلی عالیه.
توی بورس خیلی ها برای جذب سرمایه توی کانالهاشون دروغ پراکنی میکنن:general509:
این مدیر عامل شمواد هم خوشبخت شد ولی نه در این حد:general210:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
جزایر حباب‌خیز بورس تهران

سهام بازار پایه با رشد عجیب قیمتی از ابتدای ۹۸ تا ۱۶ مرداد (درصد)

برخی از نمادهای بازار سهام تا حدی در منطقه حباب قیمتی فرو رفته‌اند که هیچ توجیه و بهانه‌ای برای رشد قیمتی آنها مشاهده نمی‌شود و بر این اساس باید نسبت به رویه موجود ابراز نگرانی کرد. برای مثال برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در این بازار تا چند برابر ارزش واقعی خود معامله می‌شوند.

فارغ از نوسان آتی قیمت سهام که همچنان با قدرت نقدینگی در عمق‌ کم بازار می‌تواند سهام را به هر طرف خواست بکشاند اما اینکه سهام یک شرکت سرمایه‌گذاری که رویه راحت‌تری برای ارزش‌گذاری آنها وجود دارد به ۱۰ برابر خالص ارزش دارایی‌ها (NAV) رسیده است بسیار عجیب و حتی ترسناک است./دنیای اقتصاد

09-01.jpg

https://donya-e-eqtesad.com/بخش-بورس-6/3558298-جزایر-حباب-خیز-بورس-تهران

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
دوستان به نظرتون اگر پدیده شاندیز وارد بورس بشه رشد خوبی خواهد داشت یا نه؟

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
دوستانی که کارگزاری دارن
هیچ کدوم از نرم افزار مفید تریدر استافده میکنن ؟ خوبه به نظرتون ؟

timsar1

Registered User
لایک‌ها
133
دوستانی که کارگزاری دارن
هیچ کدوم از نرم افزار مفید تریدر استافده میکنن ؟ خوبه به نظرتون ؟
برای استفاده از مفید تریدر اجباری وجود نداره که حتما عضو اون کارگزار باشید. من فکر میکنم مفید تریدر رایج ترین برنامه تحلیل بین ایرانی ها هست

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
یه نوسان 5 مثبت گرفتم روی سه تا سهم رکیش مرقام مداران:general206::general606:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
از دوستان کسی سود #نوری را گرفته است؟

بله. میتونید برید بانک تجارت با کارت ملی و کد بورسی سود رو بگیرید. اگر گفت اسمتون نیست بگید بجای سه حرف اول کد بورسی بزنه پنو .

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
دوستان با کارت ملی قدیمی هم سودو میدن البته بدون برگه ثبت نام

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
دوستان با کارت ملی قدیمی هم سودو میدن البته بدون برگه ثبت نام
من که تاحالا برا گرفتن سود ازم برگه نخواستند .یکبار فقط رفتم بانک صادرات چک نقد کنم اونجا گفت باید برگه ثبت نام داشته باشی منم چک بردم بانک ملی که حساب دارم گذاشتم سر حساب که دیگه برگه ثبت نام ازم نخواست .البته 2روز پیشم رفتم ثبت نام کردم کاری نداشت فقط یه نیم ساعت تو دفتر پیشخوان دولت علاف شدم .

بالا