برگزیده های پرشین تولز

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
با چکاپا رفتم مجمع,
دوستان توضیح میدین الان تقسیم سود به چه شکلیه و نیاز به مراجعه حضوری به جایی هست یا...؟ اولین‌باره
چکاپا مگه مجمعش اذرماه نبود؟؟؟؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
ارسال سفارش تو اکسیر راحت تره یا تدبیر؟
1588422436537.png

1588422460195.png

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
با هم رفتیم . حضوری دز تاریخی که اعلام خواهد شد به شعب بانک شهر مراجعه باید بشه .
بریم چیکار میکنیم؟ نریم چی میشه؟
من ۵۰۰تومن بیشتر چکاپا ندارم بابا :دی حواسم نبود ردش کنم

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
بریم چیکار میکنیم؟ نریم چی میشه؟
من ۵۰۰تومن بیشتر چکاپا ندارم بابا :دی حواسم نبود ردش کنم
چیز خاصی نمی شه ، فقط تا مدتی از نوسانات بازار درامانی ، البته چکاپا با وجود بنیادش و کارخانه جدید که می خواهد راه بندازه از سودآورترین و مطمئن ترین نماد ها هست ،
یک مدت بسته می شه و بعد افزایش سرمایه رو اعمال می کنه

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
چیز خاصی نمی شه ، فقط تا مدتی از نوسانات بازار درامانی ، البته چکاپا با وجود بنیادش و کارخانه جدید که می خواهد راه بندازه از سودآورترین و مطمئن ترین نماد ها هست ،
یک مدت بسته می شه و بعد افزایش سرمایه رو اعمال می کنه
بعد باز شدن این سهم چه اتفاقی براش می‌افته دوست من؟
بنده تازه واردم و سوالم کلی هم هست برای سهام‌های دیگه.

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
بعد باز شدن این سهم چه اتفاقی براش می‌افته دوست من؟
بنده تازه واردم و سوالم کلی هم هست برای سهام‌های دیگه.

نگران نباش، اولا هم مجمع تقسیم سود هست و هم افزایش سرمایه و سایر تصمیمات
تعداد سهمت بیشتر می شه و قیمت اون به همون نسبت کمتر که کلا ارزش برابر قبل مجمع می شه ، بدون بدون دامنه نوسان باز می شه و چون قیمت پایینتر اومده افراد رغبت بیشتری برای خرید دارن پس سود خوبی در بازگشایی نسیبت می شه ، البته سود خود کارخانه هم هست که اعلام می شه مقدارش در همون مجمع
من ۸۵ درصد پرتفوی رو اول غپینو دارم و بعد چکاپا و هر دوش تو مجمع هستند و بلوکه ، هیچی راحت هر روز فقط بازار رو نگاه می کنم و معامله ای نمی اونم کنم :)

Last edited:

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
نگران نباش، اولا هم مجمع تقسیم سود هست و هم افزایش سرمایه و سایر تصمیمات
و چون درصد افزایش سرمایش بالاست تعداد سهمت بیشتر می شه و قیمت اون به همون نسبت کمتر که کلا ارزش برابر قبل مجمع می شه ، بدون بدون دامنه نوسان باز می شه و چون قیمت پایینتر اومده افراد رغبت بیشتری برای خرید دارن پس سود خوبی در بازگشایی نسیبت می شه ، البته سود خود کارخانه هم هست که اعلام می شه مقدارش در همون مجمع
من ۸۵ درصد پرتفوی رو اول غپینو دارم و بعد چکاپا و هر دوش تو مجمع هستند و بلوکه ، هیچی راحت هر روز فقط بازار رو نگاه می کنم و معامله ای نمی اونم کنم :)
نه 500 تومن جای نگرانی نداره. چکاپا اولین خریدم بود و بیشتر بحث نحوه اردر گذاشتن و خرید بود. البته الان میگم کاش کل سرمایه رو همین چکاپا خریده بودم :D:cool:

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
اصلاح ذات بازار هست و اگر نباشه که خطر ریزش میاد وسط . بعد هم اصلاح فرصت بینظیری برای بهتر کردن پرتفوی هست .
الان یه قیاس ساده بکنید ایران فقط 3 درصد مردم کد بورسی دارند در حالی که 60 درصد مردم امریکا در بورس هستند پس ببینید در یک اقتصاد هر چی مردم بیشتر در بورس شرکت داشته باشند بازار منطقی تر و بهتر هست .
بعد اصلاح و حتی ریزش ار ریسک ها سرمایه گذاری در بورس هست و اگر کسی بدون در نظر گرفتن این مهم و بدون کسب دانش لازم وارد بشه خب شکست می کنه و پولش رو از دست می ده و نباید جز خودش کسی رو مقصر بدونه .
پس ما باید ازورود سرمایه های مردم و شرکت ها به بورس استقبال کنیم چون بورس همون تولید و خدمات مفید برای کشور هست ، اگر نقدینگی بصورت مستمر در بورس جابجا بشه به جای بازار های موازی و غیر مولد این نقدینگی دیگه تهدید نیست و یک فرصت هست .
تموم دوستانی که جدید وارد بورس شدین یا دارین می شین تنها توصیه ای که بهتون دارم افزایش معمولات و دانش هست ، سعی کنید با منطق تصمیم بگیرید نه با احساس .

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اوسا نظرت در مورد بازار چیه ؟؟؟؟فول سهم هستی؟؟؟؟نمی ترسی؟؟؟؟؟من که فول سهم هستم اما وحشتناک استرس دارم می دونم این بازار ریزش کنه یکماه تو صف فروش گیر می کنم:eek:

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
چه عجیب و غریب شده بازار. همه میترسن بفروشن چون همون رو هم نمیتونن بعدا (این «بعدا» باید دید چند روز طول میکشه البته) بخرن! سهم هایی که صف فروش تا چند صد میلیون داشته الان شده صف خرید چند صد میلیونی. اصرار دولت بر گرفتن کد بورسی دارندگان سهام عدالت هم مزید بر علت خواهد شد. حتی اگر 10% اون تعداد 49 میلیونی هم بخوان در ادامه وارد بازار اصلی بشن (چون بسیاری وضع مالی خوبی دارن و به بهانه سهام عدالت با این بازار هم آشنا میشن) دیگه حساب کنید چه خواهد شد.

Last edited:

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
560
پاکشو بخرید چند ماهه ۳۰۰ درصد کاسب بشید به خاطر کرونا فروشش چند برابر شده بزرگترین تولید کننده شوینده تو ایران و حدود ۶۰ تا برند زیر مجموعه این شرکت هست . پاکشو نماد شرکت گلرنگ هستش

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
اصلاح ذات بازار هست و اگر نباشه که خطر ریزش میاد وسط . بعد هم اصلاح فرصت بینظیری برای بهتر کردن پرتفوی هست .
الان یه قیاس ساده بکنید ایران فقط 3 درصد مردم کد بورسی دارند در حالی که 60 درصد مردم امریکا در بورس هستند پس ببینید در یک اقتصاد هر چی مردم بیشتر در بورس شرکت داشته باشند بازار منطقی تر و بهتر هست .
بعد اصلاح و حتی ریزش ار ریسک ها سرمایه گذاری در بورس هست و اگر کسی بدون در نظر گرفتن این مهم و بدون کسب دانش لازم وارد بشه خب شکست می کنه و پولش رو از دست می ده و نباید جز خودش کسی رو مقصر بدونه .
پس ما باید ازورود سرمایه های مردم و شرکت ها به بورس استقبال کنیم چون بورس همون تولید و خدمات مفید برای کشور هست ، اگر نقدینگی بصورت مستمر در بورس جابجا بشه به جای بازار های موازی و غیر مولد این نقدینگی دیگه تهدید نیست و یک فرصت هست .
تموم دوستانی که جدید وارد بورس شدین یا دارین می شین تنها توصیه ای که بهتون دارم افزایش معمولات و دانش هست ، سعی کنید با منطق تصمیم بگیرید نه با احساس .
البته باید امیدوار بود که با این حجم نقدینگی که وارد بورس شده چرخ صنعت هم بچرخه نه اینکه صرفا فقط قیمت سهامشون بره بالا

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
امروز تو کوچمون سر جاپارک دعوا شده بود یارو داد میزد:
+اینی که تو سوارش شدی رو من تو بورس سهام دار کارخونشم جمعش کن ببرش
-اون بنزینی که ریختی تو باکت من تو پتروشیمی سهم دارم تو برو
+اون شلواری که پاته من تو نساجیش سهام خریدم، برو تا از تنت درش نیاوردم
اینم از سهام دارای بورس ایران

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
اوسا نظرت در مورد بازار چیه ؟؟؟؟فول سهم هستی؟؟؟؟نمی ترسی؟؟؟؟؟من که فول سهم هستم اما وحشتناک استرس دارم می دونم این بازار ریزش کنه یکماه تو صف فروش گیر می کنم:eek:
حاجی من چند ماهه میخوام بیام بیرون
اصلا معلوم نیست چی به چیه از یک طرف میترسم بفروشم پشیمون بشم از یه طرف مشخصه این وضعیت ادامه پیدا نمیکنه
نمیدونم والا خودمم موندم - یه موقع تصمیم گرفتمو فروختم - معلوم نیست.

us12

Registered User
لایک‌ها
410
حاجی من چند ماهه میخوام بیام بیرون
اصلا معلوم نیست چی به چیه از یک طرف میترسم بفروشم پشیمون بشم از یه طرف مشخصه این وضعیت ادامه پیدا نمیکنه
نمیدونم والا خودمم موندم - یه موقع تصمیم گرفتمو فروختم - معلوم نیست.

فعلا صبور باش بازی داره شروع میشه ...

بالا