برگزیده های پرشین تولز

saeedsp

Registered User
لایک‌ها
38
دوستان یه سوال فنی

من یه سهمی رو در دو مرحله خریدم ، مرحله اول پولش واسه خودم بود ،‌ مرحله دوم برای برادرم خریدم

الان چطور تفکیک کنم سودهارو ؟
سلام
مهم از اونجاییه که مرحله دوم رو خریدید
تو اون روز ببینید چقدر سهام شما ارزش داشته(ارزش نه تعداد) بعد ارزش سهام برادرتون چقدر بوده بعد از خرید(به بعد از خرید توجه کنید اگه خیلی حساسید چون ممکنه یکی چند صدم درصد به خاطر هزینه کارمزد و مالیات فرق کنه)
از اونجا به بعد شریکید یعنی مثلا در روزی که برای بار دوم خریدید مثلا شما اون روز ارزش سهام قبلیتون شده بود 15 تومن و اون روز برای برادرتون 5 تومن خرید زدید میشه 75 درصد دارایی برای شما و 25 درصد دارایی برای برادرتون
از ارزش دارایی الانتون هم دیگه مشخصه 75 درصدش برای شماست 25 درصدش برای برادرتون

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
خودرو طبق تحلیل ها باید ۴ ماه کف سازی کنه برای رشد

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
روز بازگشایی خگستر هم همین حرف رو میزدی-:Dولی دیدی همین خگسترتا اینجا 35 درصد سود داده تازه من روز اول نتونستم بخرمش و هنوزم خیلیا تو صف خرید نمیتونند بخرنش و شنبه اوایل بازار شل میکنه و بعد یکی دو ساعت تو صف خرید دوباره قفل میشه-شنبه اول وقت شاید بشه خریدش خگستر تا الان 34 درصد بهم سود داده و الان 389 تومنه و دیگه یکسره رفت تا قیمت 500 و اگه اون قیمت اصلاح نخوره تا 700 هم راحت میره خگستر-امسال سال خودرویی ها و بانکی هاست جون حمایت دولت پشتشونه

Last edited:

ivi

Registered User
لایک‌ها
73
تعداد+اختلاق قیمت روزها

ممنونم

داداش همینو تو اون گروه تلگرامی هم پرسیده بودی که ... جوابت هم دقیق و واضح دادناااا....
فرض کنیم هزار تا سهم برای برادرت داشتی. قیمتی که خریدی هزار تومن بوده. اینو یه جایی یادداشت کن. هزار تا سهم هزار تومنی برای داداشت.
خودت هم اومدی پونصد تا سهم تو قیمت ۱۵۰۰ خریدی. اینم یه جایی یادداشت کن. پونصد تا سهم ۱۵۰۰ تومنی برای خودت.
حالا قیمت رفته رو دو هزار تومن و می خوایین سهم ها رو بفروشین.
کلا هزار و پونصد تا سهم داری که هزار تاش مال داداشته و پونصد تا هم مال خودت.
هزارو پونصد سهم رو تو قیمت دو هزار تومن می فروشی. هزار تا دوهزارتومنی رو میدی داداشت. پونصد تا هم دوهزارتومنی رو خودت برمیداری.
فقط سود رو بخوای حسابکنی میتونی این کار رو بکنی که هزار تا هزار تومن میشه یه ملیون سود برادرت. پونصد تا هم پونصد تومنی یهنی دویست و پنجاه هزار تومن میشه سود خودت.

تشکر بابت راهنمایی و وقتی که گذاشتید دوست عزیز
من بار اولم هست این سوال رو مطرح میکنم، تو گروه نپرسیدم شاید کس دیگه ای بوده ، این روزا همه تو بورسن :‌))

البته یه روشی به ذهن خودمم رسید ، رفتم دستی از تو پرتفوی لحظه‌ای ایزی تریدر سهم برادرم رو پاک کردم و فقط سهم خودم محاسبه میشد ، قبل از فروش اون سود رو مینویسم جایی و اضافه میکنم به مبلغ خرید روز اول میشه سهم نهایی من

سلام
مهم از اونجاییه که مرحله دوم رو خریدید
تو اون روز ببینید چقدر سهام شما ارزش داشته(ارزش نه تعداد) بعد ارزش سهام برادرتون چقدر بوده بعد از خرید(به بعد از خرید توجه کنید اگه خیلی حساسید چون ممکنه یکی چند صدم درصد به خاطر هزینه کارمزد و مالیات فرق کنه)
از اونجا به بعد شریکید یعنی مثلا در روزی که برای بار دوم خریدید مثلا شما اون روز ارزش سهام قبلیتون شده بود 15 تومن و اون روز برای برادرتون 5 تومن خرید زدید میشه 75 درصد دارایی برای شما و 25 درصد دارایی برای برادرتون
از ارزش دارایی الانتون هم دیگه مشخصه 75 درصدش برای شماست 25 درصدش برای برادرتون

خیلی ممنون ، متوجه شدم پس محاسبه رو باید از روی ارزش سهام در نظر بگیرم چون سود از 18 درصد رسیده بود 6 و از خرید اشتراکی تا الان شده 50 درصد و محاسبه سود خودم واقعا گیج کننده بود

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
با سلام در مورد واریز خودکار سود سهام توسط سامانه سجام، لطفا به سایت بازرسی کل کشور به آدرس Shekayat.Bazresi.ir مراجعه و شکایت زیر را ارسال و کد پیگیری دریافت کنید.

سلام علیکم،
با توجه به اینکه بیش از 2 سال است که تمامی سهامداران موظف به ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت و پرداخت هزینه 10000 تومانی و صرف وقت برای این موضوع شده اند، هنوز واریز سود سالیانه سهام شرکتها از طریق سامانه سجام انجام نمی پذیرد. قابل ذکر است که یکی از مهم ترین دلایل و وعده های ثبت نام سجام، واریز خودکار به حساب شبای هر سهامدار به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه فیزیکی به بانکها بود. مراجعه حضوری به بانک ها برای میلیون ها سهامدار که هر کدام دهها سهم دارند، مشکلات ذیل را به همراه دارد:
1-ترافیک و جریمه در خیابان ها به دلیل مراجعه به تعداد صدها میلیون دفعه در کل کشور و هزینه سوخت بر حسب دلار.
2- پخش و توسعه بیماری کرونا و مغایرت با مصوبه های ستاد ملی مبارزه با کرونا.
3- درخواست مرخصی کارکنان و شاغلین در صنوف مختلف برای دریافت سود سهام و کاهش کار مفید کشور در سال جهش تولید.
4-عدم مراجعه سهامداران برای دریافت سودهای با مبالغ کم به دلیل خجالت یا بالا بودن هزینه حمل و نقل.
5-عدم اطلاع بیشتر سهامداران به دلیل عدم ارسال پیامک برای دریافت سود سهام و مشغله کاری و ...
6- دلیل اصلی عدم همکاری شرکتها به گفته مقامات سازمان بورس، عدم واریز سود از طریق سجام باعث میشود مبالغ در حساب بانکی شرکت ها باقی مانده و شرکت ها از این مبالغ استفاده کنند.
7-با ورود 49 میلیون نفر سهامدار سهام عدالت، باید منتظر انفجار در ورودی بانک ها برای دریافت سود سهام باشیم.
-8عدم وجود بانك در روستاها و بعضی از بانك های خصوصی مانند پارسیان در شهرهای كوچك و نیاز به مراجعه به شهرهای بزرگ و خطر تصادف و سوخت بنزین بر حسب دلار.
9- این موضوع که در سال 2020 در کشور پیشرفته ای مانند ایران نمیتوانند مبالغ سود را به حساب شبای افراد واریز کنند، تعجب برانگیز است!

مورد 4 رو هستم!

اخیرا حدود 1100 سهم #چکاپا خریدم به حساب افزایش سرمایه و نگهداری بلند مدت. امروز دیدم 16 هزار تومن هم سود بهش تعلق گرفته :D یا مدتی پیش ته حسابم 1 میلیون بود #سمازن خریدم دیدم الان 18 هزار تومن هم سود این شده. حتی #غگیلا 18 هزار تومنی هم میخواد سود مربوط به حقوقی رو بده (فرم) :D یا #ساوه که 1 ماه پیش با 37 سهم عرضه اولیه شد (فرم). طبیعتا چنین سودهایی که چند هزار تومن هستن رو نمیشه رفت بانک گرفت. اگه خود سجام مستقیم به شبا بزنه منطقی تره.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
مورد 4 رو هستم!

اخیرا حدود 1100 سهم #چکاپا خریدم به حساب افزایش سرمایه و نگهداری بلند مدت. امروز دیدم 16 هزار تومن هم سود بهش تعلق گرفته :D یا مدتی پیش ته حسابم 1 میلیون بود #سمازن خریدم دیدم الان 18 هزار تومن هم سود این شده. حتی #غگیلا 18 هزار تومنی هم میخواد سود مربوط به حقوقی رو بده (فرم) :D یا #ساوه که 1 ماه پیش با 37 سهم عرضه اولیه شد (فرم). طبیعتا چنین سودهایی که چند هزار تومن هستن رو نمیشه رفت بانک گرفت. اگه خود سجام مستقیم به شبا بزنه منطقی تره.

لطفا متن بالا را در سامانه بازرسی کل کشور ثبت کنید و شکایت خودتان را نیز اعلام کنید. بنده خودم این کار را کردم و دیگران را نیز تشویق به این عمل می کنم.

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
لطفا متن بالا را در سامانه بازرسی کل کشور ثبت کنید و شکایت خودتان را نیز اعلام کنید. بنده خودم این کار را کردم و دیگران را نیز تشویق به این عمل می کنم.

لینک را بفرستید برای شکایت

saeedsp

Registered User
لایک‌ها
38
سلام چطور میتونم این صفحه رو ببینم کدوم سایت ؟ آدرسش رو بدید که بتونم هر روز این تابلو را رصد کنم
سلام
تو گوگل بزنید نمای بازار میاره براتون
خیلی از سایتها دارن مثلا سهامیاب ، بعضی کارگزاری‌ها و ...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
دوستان کسی میدونه روش گرفتن کد بورسی بدون مراجعه حضوری چجوریه ؟

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
دوستان کسی میدونه روش گرفتن کد بورسی بدون مراجعه حضوری چجوریه ؟

جزئیاتش اعلام نشده. به هر حال برای گرفتن کد بورسی در مرحله اول همه باید در سجام ثبت نام آنلاین انجام بدن. این مرحله تغییری نکرده. مرحله دوم (احراز هویت) تا پیش از این حضوری بود، از هفته بعد میخوان طبق روش هایی آنلاین کنن. اول گفتن یه متن رندم رو صفحه ظاهر میشه طرف باید بخونه! بعد گفتن فیلم-سلفی باید بگیره و مطالبی رو جلوی دوربین بیان کنه! بعد هم چیزهای دیگه... دقیقش هفته دیگه معلوم میشه.

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
جزئیاتش اعلام نشده. به هر حال برای گرفتن کد بورسی در مرحله اول همه باید در سجام ثبت نام آنلاین انجام بدن. این مرحله تغییری نکرده. مرحله دوم (احراز هویت) تا پیش از این حضوری بود، از هفته بعد میخوان طبق روش هایی آنلاین کنن. اول گفتن یه متن رندم رو صفحه ظاهر میشه طرف باید بخونه! بعد گفتن فیلم-سلفی باید بگیره و مطالبی رو جلوی دوربین بیان کنه! بعد هم چیزهای دیگه... دقیقش هفته دیگه معلوم میشه.
من قبلا ثبت نام کردم فقط احراز هویت حوضریش مونده باید صبر کنم فعلا یا برم دفتر پیشخوان؟

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
من 2 تومنم بلوکه شد برای خرید ای تی اف-اشتباه کردم الان پشیمونم-راهی هست پول برگرده به حسابم؟کسی میدونه؟

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
سهام حباب دار چیست؟

حباب قیمتی چیست؟
هرگاه قیمت یک سهم ( طلا ، سکه ، دارایی ، کالا و … ) از ارزش واقعی آن بیشتر باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است. یعنی برای بدست آوردن دارایی مورد نظر، پولی بیشتر از ارزش واقعی آن پرداخت میکنید.

سهام حباب دارد چیست؟
سهامی که قیمت آن از ارزش واقعی آن بیشتر باشد را سهام حباب دار میگویند.

بطور مثال : قیمت یک سهم 200 تومان و ارزش واقعی آن 150 تومان است. در این مورد شاهد اختلاف 50 تومانی بین قیمت و ارزش واقعی سهم هستیم. پس قیمت این سهم به اصطلاح حباب دارد و پر ریسک تلقی میشود ( 50 تومان بالاتر از ارزش واقعی قرار دارد )

سهمی که حباب دارد، در شروع حرکت های اصلاحی و ریزشی بازار، سریعتر از سهام دیگر واکنش نشان میدهد و به همین دلیل سرمایه گذاری در این سهم وارد زیان های سنگینی میشود.

یکی از ویژگی های حباب قیمتی، موقتی بودن آن است. یعنی پس از مدتی تقریبا کوتاه حباب میترکد و قیمت دارایی به ارزش واقعی یا زیر ارزش واقعی میرسد.

شناسایی سهام حباب دار
برای شناسایی اینکه سهمی حباب دارد یا خیر به نکات زیر توجه کنید :

1 . درصد رشد طی 3 ماه / 6 ماه و یک سال گذشته

هرچه درصد رشد یک سهم نسبت به بازار بیشتر باشد، احتمال حباب قیمتی وجود دارد. بهترین تایم بررسی در یکسال گذشته میباشد.

2 . بررسی ارزش بازار سهام شرکت

هرچه ارزش بازار سهام یک شرکت به نسبت وضعیت بنیادی و دارایی های آن بیشتر باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است.

3 . بررسی وضعیت بنیادی شرکت

در صورتیکه شرکت از وضعیت بنیادی خوبی برخوردار نباشد و قیمت سهام آن با شرایط ضعیف بنیادی شرکت همخوانی نداشته باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است. شرکتی که در هر دوره بر زیان دهی و بدهی هایش اضافه میشود و فروش ندارد ولی در مقابل قیمت سهام آن مرتبا رشد میکند، حباب دارد.

سخن پایانی : تنها یک چیز از یک فرد معمولی ، معامله گری حرفه ای میسازد و آن آموزش و یادگیری مکرر است. به همین دلیل به شما سهامداران و سرمایه گذاران عزیز بورس پیشنهاد میکنم از مطالب آموزشی آویدفا مانند آنچه باید از بورس بدانیم و راهنمای جامع بورس و سرمایه گذاری و آموزش تحلیل تکنیکال حتما استفاده فرمایید تا بتوانید از ضررهای احتمالی سرمایه گذاری خود جلوگیری کنید.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سهام حباب دار چیست؟

حباب قیمتی چیست؟
هرگاه قیمت یک سهم ( طلا ، سکه ، دارایی ، کالا و … ) از ارزش واقعی آن بیشتر باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است. یعنی برای بدست آوردن دارایی مورد نظر، پولی بیشتر از ارزش واقعی آن پرداخت میکنید.

سهام حباب دارد چیست؟
سهامی که قیمت آن از ارزش واقعی آن بیشتر باشد را سهام حباب دار میگویند.

بطور مثال : قیمت یک سهم 200 تومان و ارزش واقعی آن 150 تومان است. در این مورد شاهد اختلاف 50 تومانی بین قیمت و ارزش واقعی سهم هستیم. پس قیمت این سهم به اصطلاح حباب دارد و پر ریسک تلقی میشود ( 50 تومان بالاتر از ارزش واقعی قرار دارد )

سهمی که حباب دارد، در شروع حرکت های اصلاحی و ریزشی بازار، سریعتر از سهام دیگر واکنش نشان میدهد و به همین دلیل سرمایه گذاری در این سهم وارد زیان های سنگینی میشود.

یکی از ویژگی های حباب قیمتی، موقتی بودن آن است. یعنی پس از مدتی تقریبا کوتاه حباب میترکد و قیمت دارایی به ارزش واقعی یا زیر ارزش واقعی میرسد.

شناسایی سهام حباب دار
برای شناسایی اینکه سهمی حباب دارد یا خیر به نکات زیر توجه کنید :

1 . درصد رشد طی 3 ماه / 6 ماه و یک سال گذشته

هرچه درصد رشد یک سهم نسبت به بازار بیشتر باشد، احتمال حباب قیمتی وجود دارد. بهترین تایم بررسی در یکسال گذشته میباشد.

2 . بررسی ارزش بازار سهام شرکت

هرچه ارزش بازار سهام یک شرکت به نسبت وضعیت بنیادی و دارایی های آن بیشتر باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است.

3 . بررسی وضعیت بنیادی شرکت

در صورتیکه شرکت از وضعیت بنیادی خوبی برخوردار نباشد و قیمت سهام آن با شرایط ضعیف بنیادی شرکت همخوانی نداشته باشد، حباب قیمتی شکل گرفته است. شرکتی که در هر دوره بر زیان دهی و بدهی هایش اضافه میشود و فروش ندارد ولی در مقابل قیمت سهام آن مرتبا رشد میکند، حباب دارد.

سخن پایانی : تنها یک چیز از یک فرد معمولی ، معامله گری حرفه ای میسازد و آن آموزش و یادگیری مکرر است. به همین دلیل به شما سهامداران و سرمایه گذاران عزیز بورس پیشنهاد میکنم از مطالب آموزشی آویدفا مانند آنچه باید از بورس بدانیم و راهنمای جامع بورس و سرمایه گذاری و آموزش تحلیل تکنیکال حتما استفاده فرمایید تا بتوانید از ضررهای احتمالی سرمایه گذاری خود جلوگیری کنید.
سلام
بخش اخر مربوط به اموزش واقعا نیاز یک سرمایه گذار هست

بر فرض اینکه بورس حباب داره و قرار حباب بترکه

هدف بعدی این سیل عظیم نقدینگی کجاست ؟

ایا به نفع دولت نیست که حتی اگر شده با دستور و شرایط خاص بورس نگه داره چرا که این حجم از نقدینگی در هر کجا وارد بشه باعث نابودی میشه

بالا