برگزیده های پرشین تولز

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سلام
یکسری اموزشهای اولیه رو واسه ورود به بازار بورس دیدم و الان با مفاهیم و اصطلاحات کاملا اشنا هستم.درواقع اصول اولیه بازار رو یاد گرفتم

حالا سوالم اینه در مرحله بعد واسه تحلیل تکنیکال سهام حتما باید مجموعه های پولی رو که عموما گرون هستن رو تهیه کنیم؟ یا با همین ویدئوهای رایگان هم کارمون راه میفته؟
درواقع هیچکدوم از دوستان این تاپیک واسه تحلیل کردن پکیجهای پولی تهیه کردن؟
اگه واقعا دوست داری حرفه ای و با دید بلند مدت کار بکنی و اگه در بلند مدت قصد داری به چشم کار اصلی بهش نگاه بکنی و با خیال راحت سرمایه های بالای 500 تومن بیاری ، پیشنهاد میکنم خیلی اصولی و جامع تحلیل بنیادی رو یاد بگیری .
بعدا با یادگرفتن تحلیل بنیادی ، سراغ تحلیل تکنیکال بری ، اونم فقط واسه پیدا کردن نقاط ورود و خروج ( نه با کل سهامت ) برای بازی کردن با سهام قوی و با ارزش ;)
منظورم از تحلیل بنیادی صرفا مفاهیم افزایش سرمایه ، خواندن صورت های مالی و ... نیستش ( اینا 1% تحلیل بنیادیه )
اصل کار اون 99% دیگه هستش که بهت نشون بده وضعیت شرکت توی 1 سال ، 2 سال و الی حداقل 5 سال آینده به چه شکله !
اگه تحلیل تکنیکال روند حداکثر 30 دقیقه طول بکشه . تحلیل بنیادی شرکت حداقل 1 ماه تمام وقت طول میکشه ( فقط 1 شرکت ! )
این زمان گذاشتن هم بعدا نتیجه بخشه
البته به مروز زمان ، اون آرشیو تحلیل ها و اطلاعاتی که از گذشته داری تکمیل میشه و از بین نمیره و با بروز کردن اطلاعات قدیمی میتونی خیلی سریع ( در حد چند روز ) وضعیت مناسب یک شرکت رو برای ورود و سهام داری پیدا بکنی
وقتی هم سرمایه دارهای بزرگ دیگه ، تحلیل هاشون رو انجام بدن و فرصت رو شناسایی بکنن ، اونجاست که روند صعودی شرکت شروع میشه و تحلیل گرهای تکنیکال ورود میکنن . اما اونا استرس دارن و ماهایی که تحلیل بنیادی کردیم ، میدونیم چی خریدیم . این مدل تحلیل کردن هم توش چیزی به اسم حد ضرر معنی نداره . تا وقتی شرکت عملکرد خوبی رو داره باهاش میمونی:D
حالا میخواد 2 سال باشه ، میخواد 5 سال باشه ، میخواد 10 سال باشه ، یا حتی بیشتر . از اون ور هم میخواد سرمایت 100 تومن باشه ، میخواد 1 میلیارد باشه ، میخواد 100 میلیارد باشه یا حتی بیشتر . آرامش داری و با لذت شاهد کسب منفعت از انتخابت هستی
شما چون تازه کار هستی گفتم یه توضیح بدم که دستتون بیاد اوضاع از چه قراره و از همین اول اصولی جلو برید

اگه قصد داشتی توی بازار ارزها یا رمز ارزها فعالیت بکنی ، تحلیل تکنیکال اون کلید طلایی شما بود ولی توی خرید و فروش سهام شرکت های بورسی تحلیل بنیادیه چون با شرکت طرف هستی

برای آموزش . پکیج هایی که هستن رو میتونی استفاده بکنی و بعد اگه زبانت خوبه دنبال کتاب های انگلیسی باشی و از اونا مطالعاتت رو دنبال بکنی ولی اگه زبان انگلیسیت خوب نیست ، باید زبانت رو در حد خوندن محتوای انگلیسی تخصصی مالی ، ارتقاء بدی . بعد از اون هم با یه تیم خوب همکاری بکنی . کسایی که مثل خودت از سطح سواد بالایی برخوردار هستن
نه هرکسی و جمع سرمایه های اون تیم هرچی بیشتر هم باشه بهتره

امین رضا

Registered User
لایک‌ها
59
اگه واقعا دوست داری حرفه ای و با دید بلند مدت کار بکنی و اگه در بلند مدت قصد داری به چشم کار اصلی بهش نگاه بکنی و با خیال راحت سرمایه های بالای 500 تومن بیاری ، پیشنهاد میکنم خیلی اصولی و جامع تحلیل بنیادی رو یاد بگیری .
بعدا با یادگرفتن تحلیل بنیادی ، سراغ تحلیل تکنیکال بری ، اونم فقط واسه پیدا کردن نقاط ورود و خروج ( نه با کل سهامت ) برای بازی کردن با سهام قوی و با ارزش ;)
منظورم از تحلیل بنیادی صرفا مفاهیم افزایش سرمایه ، خواندن صورت های مالی و ... نیستش ( اینا 1% تحلیل بنیادیه )
اصل کار اون 99% دیگه هستش که بهت نشون بده وضعیت شرکت توی 1 سال ، 2 سال و الی حداقل 5 سال آینده به چه شکله !
اگه تحلیل تکنیکال روند حداکثر 30 دقیقه طول بکشه . تحلیل بنیادی شرکت حداقل 1 ماه تمام وقت طول میکشه ( فقط 1 شرکت ! )
این زمان گذاشتن هم بعدا نتیجه بخشه
البته به مروز زمان ، اون آرشیو تحلیل ها و اطلاعاتی که از گذشته داری تکمیل میشه و از بین نمیره و با بروز کردن اطلاعات قدیمی میتونی خیلی سریع ( در حد چند روز ) وضعیت مناسب یک شرکت رو برای ورود و سهام داری پیدا بکنی
وقتی هم سرمایه دارهای بزرگ دیگه ، تحلیل هاشون رو انجام بدن و فرصت رو شناسایی بکنن ، اونجاست که روند صعودی شرکت شروع میشه و تحلیل گرهای تکنیکال ورود میکنن . اما اونا استرس دارن و ماهایی که تحلیل بنیادی کردیم ، میدونیم چی خریدیم . این مدل تحلیل کردن هم توش چیزی به اسم حد ضرر معنی نداره . تا وقتی شرکت عملکرد خوبی رو داره باهاش میمونی:D
حالا میخواد 2 سال باشه ، میخواد 5 سال باشه ، میخواد 10 سال باشه ، یا حتی بیشتر . از اون ور هم میخواد سرمایت 100 تومن باشه ، میخواد 1 میلیارد باشه ، میخواد 100 میلیارد باشه یا حتی بیشتر . آرامش داری و با لذت شاهد کسب منفعت از انتخابت هستی
شما چون تازه کار هستی گفتم یه توضیح بدم که دستتون بیاد اوضاع از چه قراره و از همین اول اصولی جلو برید

اگه قصد داشتی توی بازار ارزها یا رمز ارزها فعالیت بکنی ، تحلیل تکنیکال اون کلید طلایی شما بود ولی توی خرید و فروش سهام شرکت های بورسی تحلیل بنیادیه چون با شرکت طرف هستی

برای آموزش . پکیج هایی که هستن رو میتونی استفاده بکنی و بعد اگه زبانت خوبه دنبال کتاب های انگلیسی باشی و از اونا مطالعاتت رو دنبال بکنی ولی اگه زبان انگلیسیت خوب نیست ، باید زبانت رو در حد خوندن محتوای انگلیسی تخصصی مالی ، ارتقاء بدی . بعد از اون هم با یه تیم خوب همکاری بکنی . کسایی که مثل خودت از سطح سواد بالایی برخوردار هستن
نه هرکسی و جمع سرمایه های اون تیم هرچی بیشتر هم باشه بهتره
اقا دمت گرم
عالی

یکی دوتا مقاله خوندم نوشته بود تحلیل بنیادی کار هرکسی نیست.باید تحصیلات حسابداری یا مرتبط با اقتصاد داشته باشی تا بتونی این تحلیل رو انجام بدی.درکل تو اون مقاله نوشته بود تحلیل تکنیکال نسبت به بنیادی ارجحیت داره چون پیش زمینه علمی خیلی خاصی نمیخواد
مشکل اینجاست که اصلا ادم اقتصاددانی نیستم:دی

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام

این چند روزه خیلی سوال در مورد دارایکم و نحوه خرید و بازگشت پول شده

ببینید دوستان اگر اطلاعیه سازمان بخونید نوشته پس از ارسال درخواست خرید در انتهای روز کاری درخواست شما منقضی یا حذف میشه

منتهی روز بعد توسط کارگزاری پول به صورت دستی بلوک میشه و درخواست خرید شما نهایی
پس جای نگرانی نیست که پول بلوک شده یا درخواستم حذف !
--------------------------------
اریاساسول یکی از ارزنده ترین شرکت های ایرانه هر پایینی موقعیت خرید

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام

حالا سوالم اینه در مرحله بعد واسه تحلیل تکنیکال سهام حتما باید مجموعه های پولی رو که عموما گرون هستن رو تهیه کنیم؟ یا با همین ویدئوهای رایگان هم کارمون راه میفته؟
درواقع هیچکدوم از دوستان این تاپیک واسه تحلیل کردن پکیجهای پولی تهیه کردن؟
خیر عموما وجود نداره منتهی هیچ گرونی بی علت نیست
بستگی داره منظور از پکیج چیه اما به وصرت کلی
من اموزش میدهم هرچی که بلدم و تجریه کردم منتهی بعد از اموزش شما باید تمرین کنید
تمرین کردن از نوع پکیج مهم تر است

بله ده ها کتاب و سی دی و مقاله رایگان و پولی تهیه کردم
از کتاب های چاپ شده استفاده کنید خیلی به شما کمک خواهد کرد
خیلی دیگه بزرگ نمایی میشه به این شکل

اقا دمت گرم
عالی

یکی دوتا مقاله خوندم نوشته بود تحلیل بنیادی کار هرکسی نیست.باید تحصیلات حسابداری یا مرتبط با اقتصاد داشته باشی تا بتونی این تحلیل رو انجام بدی.درکل تو اون مقاله نوشته بود تحلیل تکنیکال نسبت به بنیادی ارجحیت داره چون پیش زمینه علمی خیلی خاصی نمیخواد
مشکل اینجاست که اصلا ادم اقتصاددانی نیستم:دی

هر علمی جایگاه خودش داره ( تکنیکال ، بنیادی ) هیچ کدوم بر دیگری ارجحیت نداره بلکه مکمل یکدیگر هستند

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341

:oops:

--------------------------------
اریاساسول یکی از ارزنده ترین شرکت های ایرانه هر پایینی موقعیت خرید

نظرتون درباره قیمت و مقدار سهمی که میخواد عرضه بشه چیه ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
نظرتون درباره قیمت و مقدار سهمی که میخواد عرضه بشه چیه ؟
در ابتدای سال دو شرکت حسابرسی سهام شرکت بررسی کرده بودند و همگی از ارزنده بودن شرکت صحبت میکنند . بعد از اون دیگه بررسی نکردم اما به جدیت تمایل به خرید این سهم دارم

من در حدی نیستم که بتونم در مورد قیمت گذاری صحبتی کنم
تعداد شرکت کنندگان همانند گذشته ۲۰ ۳۰ هزار نفر نیستن و رکورد عرضه اولیه امروز ۳ میلیون کد هست
مگر شرکت بزرگی عرضه بشه که بتوان تعداد سهم چشم گیری بدست اورد و الی دیگه منتظر تعداد سهم بالا نباید باشیم

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
گفتم که :D
میخواستم با یکم اغراق فاصله دو مدل تحلیل رو نشون بدم !
اما اونقدری هم اغراق بیش از اندازه نبوده !!
درمورد شرکت هایی که انتخاب میشه ، جامع ترین و کامل ترین تحلیلی رو که فکرشو میکنید انجام میدیم . خودم انجام میدم . با چند نفر خبره و متخصص مشورت میکنم و بازم سبک سنگین میشه و در نهایت خریداری میشه .
این حساسیت هم به خاطر بالا بودن سرمایه ، کاهش ریسک و سود آوری منطقی در بلند مدت هستش
شما هم خودتون رو بزارید جای من ، قطعا با سرمایه ای به اندازه یک ملک تو منطقه خوب تهران ، جای اشتباهات بزرگ نباید وجود داشته باشه . با افزایش سرمایه ، مدیریت ریسک و تحلیل اصولی تر ، اهمیت پیدا میکنه و به همون نسبت میزان سود مد نظر هم کاهش پیدا میکنه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
تو سامانه اکسیر، جستجوی نماد ، اسم نماد وارد می کنم عکس العملی نشون نمیده، اسم نمادها رو نمیاره. تو کروم و فایرفاکس تست کردم. یه کارگزاری دیگه هم تست کردم
1590154383729.png
چک کردم حتی تو قسمت تغییر کارگزار ناظر هم جستجو کار نمی کنه

مثلا تو تدبیر مشکلی نداره
1590154508025.png

من برای کسی ثبت نام کردم، احراز سجام و کارگزاری اقتصاد شد پیامک اومده روزای اینده کارشناس برای کد بورسی تماس میگیره.
من کد بورسی داشتم شاید برای کسانی که کد بورسی ندارن یکم فرق کنه.

Last edited:

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
در ابتدای سال دو شرکت حسابرسی سهام شرکت بررسی کرده بودند و همگی از ارزنده بودن شرکت صحبت میکنند . بعد از اون دیگه بررسی نکردم اما به جدیت تمایل به خرید این سهم دارم

من در حدی نیستم که بتونم در مورد قیمت گذاری صحبتی کنم
تعداد شرکت کنندگان همانند گذشته ۲۰ ۳۰ هزار نفر نیستن و رکورد عرضه اولیه امروز ۳ میلیون کد هست
مگر شرکت بزرگی عرضه بشه که بتوان تعداد سهم چشم گیری بدست اورد و الی دیگه منتظر تعداد سهم بالا نباید باشیم
ولی پیشبینی ها بالاتر بود از تعداد سهمی که به هر نفر میرسه
الان به هر نفر ، فقط حدودا 100 هزار تومن بیشتر از زر ماکارون میرسه

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
بالاخره برای احراز هویت باید بریم دفاترپیشخوان؟

pedramoon

Registered User
لایک‌ها
53
لینکی دارین که از 0 تا 100 بورس رو آموزش داده باشه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
ونیکی 8 روز 12 درصد بازده داشته. خساپا 35 درصد (پایانی). اخابر 9 روز 39 درصد (پایانی) . حکشتی بعد از ریزش 4 تا 5+ خورده
شگویا 9 روز 18- درصد(پایانی) . صبا 24.4- درصد. (پایانی) شتران 12.4- درصد (پایانی) فولاژ 15.8- درصد (پایانی)

Last edited:

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
373
دوستان در مورد#غفارس که تا مدتها تو صف خرید بود و هر روز صعودی؛ چی شد یهو همه فروشنده شدن؟ همون تازه واردها بودن یا دلیل خاصی داشته؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
باز بورس ر ی د

اخابر 5- شد. سهم های منم 5-
صبا 5+ |:

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883