برگزیده های پرشین تولز

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
دوشنبه هفته پیش بازارو الکی مثبت کردن و از روز بعد دوباره منفی شد. اونروز سهم +500 میلیون صف خرید روز بعد همون سهم 500 میلیون صف فروش، یعنی چی؟
میگن حد ضرر تعیین کنید میانگین کم کنید ولی آیا توی این بازار این کارها معنی داره؟ شکلر مثلا سهم بنیادی طرف روی 5300 خریده هر روز میانگین کم کرده الان رسیده 3900، 30درصد ضرره، میانگین کم کرده هر روز بیشتر توو باتلاق فرو رفته، نه راه پیش داره نه پس، همین الان بازار مثبت شه دو سه هفته طول می‌کشه فقط ضررش جبران شه، هیچی آقا حساب کنی اونایی که سه هفته پیش خرید زدن، تا آخر این ماه ول معطل هستن و تازه سر به سر میشن، اونوقت دوباره حتما بازار منفی میشه :لول
با اینکه من خودم در هفته های گذشته با سهم دی ضرری نکردم حتی سود کردم ولی خیلیا توی 30-40 درصد ضرر هستن و صداشون درنمیاد. بنظرم دولت در حال سو استفاده از سرمایه های مردم است.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوشنبه هفته پیش بازارو الکی مثبت کردن و از روز بعد دوباره منفی شد. اونروز سهم +500 میلیون صف خرید روز بعد همون سهم 500 میلیون صف فروش، یعنی چی؟
میگن حد ضرر تعیین کنید میانگین کم کنید ولی آیا توی این بازار این کارها معنی داره؟ شکلر مثلا سهم بنیادی طرف روی 5300 خریده هر روز میانگین کم کرده الان رسیده 3900، 30درصد ضرره، میانگین کم کرده هر روز بیشتر توو باتلاق فرو رفته، نه راه پیش داره نه پس، همین الان بازار مثبت شه دو سه هفته طول می‌کشه فقط ضررش جبران شه، هیچی آقا حساب کنی اونایی که سه هفته پیش خرید زدن، تا آخر این ماه ول معطل هستن و تازه سر به سر میشن، اونوقت دوباره حتما بازار منفی میشه :لول
با اینکه من خودم در هفته های گذشته با سهم دی ضرری نکردم حتی سود کردم ولی خیلیا توی 30-40 درصد ضرر هستن و صداشون درنمیاد. بنظرم دولت در حال سو استفاده از سرمایه های مردم است.
اگر خودت تو ضرر بودی چیکار میکردی ؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اگر خودت تو ضرر بودی چیکار میکردی ؟
کسی که الان توی این باتلاق گیر کرده راهی جز صبر نداره، چیزی که من متوجه شدم این بازار فقط به سرمایه گذار بلند مدت سود میده و بس.
تا چند وقت پیش من دنبال وام، قرض و فروش لوازم برای آوردن به بورس بودم که وضعیت الان بهم ثابت شد این کارها کاملاً اشتباست.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
کسی که الان توی این باتلاق گیر کرده راهی جز صبر نداره،
باتلاق !!
خیلی ها باد افتاده بود تو کلشون
طرف یک میلیارد سرمایه گذاشته یکماه نیست اومده کد گرفته ادعای های جالبی میکرد امروز التماس میکرد چیکار کنم غلط کردم و . . .
فردا بازار مثبت بشه این یادش میره اینجور افراد تو این بازار محکوم به شکست هستند

چیزی که من متوجه شدم این بازار فقط به سرمایه گذار بلند مدت سود میده و بس.
این ذات بازار اگر روزی تصمیم گرفتی باهاش بجنگی بهتره کد معاملاتی ببندی

تا چند وقت پیش من دنبال وام، قرض و فروش لوازم برای آوردن به بورس بودم که وضعیت الان بهم ثابت شد این کارها کاملاً اشتباست.
اطلاعات خودتون اضافه کنید در این بازار بکارتون میاد

این به صورت کلی میگم مخاطبم شخص شما نیستید
اطلاعات خودتون اضافه کنید با خواندن کتاب ، سی دی ، مقاله و . . .
با کپی کردن مطالب دیگران از تلگرام و . . . شما سودی نخواهید کرد

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
533
اولین نفتکش ایرانی رسید به ونیزوئلا فردا باز متعادل میشه

a262

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
اولین نفتکش ایرانی رسید به ونیزوئلا فردا باز متعادل میشه
یاد موشکهای **** افتادم
همه چیز داشت گرون میشد **** موشک زد به عراق مقر کردها
دو روز دلار رو منفی کردن
عوام همه می گفتن دیدین **** موشک زد قیمتها شکست....

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
ح*ومت هنوز خیلی با بورس کار داره نگران نباشید سال 99 باید کلهم با جیب مردم بچرخه درآمدی وجود نداره سوصولگراها هم باید اولش نشون بدن برای مردم کار میکنن :confused:
download.jpg

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
ح*ومت هنوز خیلی با بورس کار داره نگران نباشید سال 99 باید کلهم با جیب مردم بچرخه درآمدی وجود نداره سوصولگراها هم باید اولش نشون بدن برای مردم کار میکنن :confused:
download.jpg
چون تو گفتی نگران شدم .

light67

Registered User
لایک‌ها
282
عرضه اولیه اریا و زر هر کدوم 600 هزار حداکثر نیاز هستن ، میشه روی هم 1میلیون 200هزار !
ارزش داره 1 و 200 بدیم براشون ؟
بعدش مشخص هست به کی چقدر میرسه؟

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
عرضه اولیه اریا و زر هر کدوم 600 هزار حداکثر نیاز هستن ، میشه روی هم 1میلیون 200هزار !
ارزش داره 1 و 200 بدیم براشون ؟
بعدش مشخص هست به کی چقدر میرسه؟
از هرکدام 50 درصد هم نمیرسه به هر شخص

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
چه خبر شده
غپینو

Sent from my iPhone using Tapatalk

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
آقا کسی نمیتونه شاخص رو پیشبینی بکنه
پیشبینی خود شرکت ها هم کار هرکسی نیست و عدم قطعیت داره :D
بیشتر بازار همچنان قیمت ها غیر واقعیه
یسری از سهم ها به سمت کف ها در حال حرکت هستن ولی همچنان فاصله زیادی دارن ، اما اونقدری نیستن که بخواید خرید پلکانی روی روند نزولی بکنید . پس اگه از قبل سهام داشتید و با قیمت خوب خریدید ، دوووشواری نداریم . بنیادی خوب خریده باشی تو بلند مدت همیشه سود میکنی ;)
اگه هم الان قصد ورود دارید ، بدونید مثل راه رفتن روی دریاچه یخ زدست ، ممکنه بریزه ( باید بریزه !! )

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
دوستانی که مفید دارن در جریان باشن که این کارگزاری برای تعداد خیلی زیادی، به شکل رندم و شانسی، نماد #پیزد رو با وجود شارژ بودن اکانت و خوردن تیک توافق نامه نخریده.

یعنی باز مثل قبلیا 50 تومن 100 تومن به هر کی میرسه ؟

سرجمع 560 الی 610 هزار تومان میخواد این دو سهم.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,449
اقتصاد بیدار چرا قطعه؟ صادرات هم دیشب قطع بود. هر دو نرم افزار اکسیر دارن. این اکسیر روزای تعطیل قطع میشه با از کارگزاری ها هست؟

فکر کنم باید دنبال کارگزار دیگه باشم.

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سلام ببخشید باید بریزه ! یا شما دوست دارید بریزه :)
به حرف من نیست که بریزه یا نریزه :D
به احساسات و منطق سرمایه گذار هاست !
احساسات تازه وارد ها که میترسن و فرار میکنن و بعضی ها هم پول نیاز دارن و اقدام به فروش میکنن !
منطق سرمایه گذار های حرفه ای که میفهمن خرید به صرفه نیست و یا حفظ میکنن یا میفروشن برای ذخیره سود کسب شده و ورود مجدد در قیمت های پایین تر و منطقی

قیمت روی تابلو یه چیزه ، ارزش واقعی و کسب منفعت از سرمایه گذاری یه چیز دیگه . تازه وارد ها با احساساتشون از روی قیمت روی تابلو تصمیم گیری میکنن ولی اونی که کارش باشه همیشه بر اساس ارزش منطقی و واقعی جلو میره !

وضعیت الان بورس :
موضوع اول :

شما فرض کن یه ملک با ارزش داری که 1 میلیارد میارزه . یهو قیمتش تا 2 میلیارد بالا میره و همه در حال تکاپو برای خرید ملک هستن و صف کشیدن مالت رو بخرن ! اگه بفروشی ، کل بازار ملتهبه و باید یه جای دیگه ملک گرون بخری ... پس چه کاری ! کاری نمیکنی و تماشا میکنی و سه ماه دیگه قیمتش میرسه به 1.3 میلیارد ! بدون استرس بدون تنش بدون اعصاب خوردی و ... سودتم بردی:D
اگه 1 من بشه 2 و بعد بشه 1.3 ضرر نمیکنم و خوشحال میشم که دوباره 1.3 شده و میتونم سرمایه جدید وارد بکنم ! چون قیمت 1.3 قیمت منطقی و واقعی اون ملکه !!!
اما تا وقتی که به قیمت منطقی نرسه پولم باید باد بخوره و یه جای دیگه ازش استفاده بکنم ! دلار بخرم یا طلا بخر یا از سرمایه گذاری های بدون ریسک مثل صندوق ها و اوراق مشارکت استفاده بکنم تا اصلاح و ریزش اتفاق بیوفته !
مردم هم اگه دوست دارن میتونن روی 2 تومن بخرن و روز بروز شاهد آب شدن پولشون باشن تا 1.3 یا 1.4 که ارزش واقعیشه !

موضوع دوم :
هرچی اون رشد غیر منطقی بیشتر باشه ، ریزش طولانی تر میشه و فعالیت جدی هم طولانی تر . همیشه از 1 به 2 و اصلاح تا 1.3 یا 1.4 اتفاق میوفته ولییییی زمانی که قیمت از 1 به مثلا 4برسه ، زمان ریزش و اصلاح هم طولانی تر میشه .
پس اونی که حرفه ای کار میکنه ، این اصلاحات و ریزش ها هرچی زودتر اتفاق بیوفته به نفعشه

بنابراین هم به نفع منه و هم به نفع خیلی از عزیزانی که اصولی کار میکنن و سرمایه گذار قدیمی هستن ، چون ریزش شدید تر به معنی رکود عمیق تر و طولانی تره .
اینکه بگم ، بخرید بخرید مطمئن باش 1000 نفر خوششون میاد ولی وقتی بگم نخرید نخرید 10 نفر خوششون میاد . ولی برای خوش اومدن دیگران من چیزی نمیگم
اون 1000 نفر همون افراد کم اطلاع و تازه کار هستن و اون 10 نفر همون حرفه ای ها و سرمایه گذار های منطقی

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
ریزشی در کار نیست !
بعضیا دقیقا از یک سال پیش هر روز از ریزش حرف میزنن !
بله اصلاح داریم و اتفاقا خیلی هم خوبه که اصلاح داشته باشیم ، ولی اسم اینا ریزش نیست
تعجب میکنم دوستانی که خودشونو اینقدر حرفه ای میدونن به این چیزا میگن ریزش !!!

بالا