برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون فیلم های ایرانی(آخرین فیلمی که دیدم)

s.reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
728
1359 و خصوصی
بعد از اون دیگه سینما نرفتم تا حالا

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
انتهای خیابان هشتم

آقای فراستی در نقد جدایی نادر از سیمین گفتن این فیلم سیاه نمایی میکنه، حالا ما نفهمیدیم چرا دقیقا، ولی خب اگر این فیلم رو ببینن چی میگن !

به قول ایشون این فیلم اوج سیاه نمایی هست. فیلمی با داستانی بسیار آبکی و ساده، که فقط این وسط بدبختی شخصیت ها رو نشون میده و فقط موقعیت هایی رو نشون میده که آخرش گریه و زاری و افسوس و سیگار هست ! پایان بندی بسیار فاجعه ای هم داشت، واقعا فیلم ضعیفی بود.

نکته خوبش بازی ترانه علیدوستی بود که خیلی خوب بازی کرد. حامد بهداد البته خوب هست، ولی در همون نقش و شخصیتی که همیشه داره و اینجوری بعیده به جایی برسه حداقل از نظر بینندگان حرفه ای سینما.

صابر ابر هم کاملا معمولی بود، این هم به نوعی بازی خودش رو در "درباره الی" تا حدودی تکرار کرده بود. در کل فیلم ضعیفی هست، شاید تا اواسطش فیلم رو بپسندین، بعنوان یک اجتماعی خوب ! ولی فقط الکی با گریه و زاری کش پیدا میکنه و خیلی بد تموم میشه !

برای اولین بار در تاریخ بشریت من با حسام 99% موافقم ، فقط بازی ترانه علیدوستی ، خوب بود ، نه خیلی خوب ، بازی های بهتر ازش دیدم ، قسمتهاییش خیلی بد بود ، بعضی جاها عالی بود (مثلآ قسمتی که جشن میگیره با باباش) برآیندش میشه بازی خوب
باقی چیزها همون هایی که بالا اشاره شده

ارزش دیدن نداره واقعآ
تنها جنبه مثبتش هم نظر شدن من و حسام هست :D

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
سه فیلم آخر ایرانی که دیدم :
- خیابان بیست و چهارم
{ خوب بود و متفاوت }
- قصه پریا
{ به جز پایانش که مثل بیشتر فیلمهای ایرانی مشکل داره، در کل فیلم خوبی بود }
- زندگی خصوصی
{ زیاد هم خصوصی نبود و به جز حاشیه ها و سر و صداش چیز خاصی نداشت }

mohsen_gh97

Registered User
لایک‌ها
3
کلاه قرمزی(خیلی باحال بود ، پیشنهاد می کنم حتما ببینید :دی)
بی خداحافظی(چرت بود)
دیگه یادم نمیاد

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

negary

Registered User
لایک‌ها
10
خیلی فبلم بدی بود ! منم موافقم

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
برای اولین بار در تاریخ بشریت من با حسام 99% موافقم ، فقط بازی ترانه علیدوستی ، خوب بود ، نه خیلی خوب ، بازی های بهتر ازش دیدم ، قسمتهاییش خیلی بد بود ، بعضی جاها عالی بود (مثلآ قسمتی که جشن میگیره با باباش) برآیندش میشه بازی خوب
باقی چیزها همون هایی که بالا اشاره شده

ارزش دیدن نداره واقعآ
تنها جنبه مثبتش هم نظر شدن من و حسام هست :D

به امید پیشرفت روز افزون سلیقه حضرتعالی در زمینه سینما :دی

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
کلاه قرمزی و بچه ننه
{ تنها فیلم ایرانی که امسال منو تاحدی سرخوش کرد و حس خوبی بهم داد و در کنار چند انیمیشن خارجی تونست منو بخندونه }
خوش بحال ما که این سه گانه رو توی زندگیمون تونستیم ببینیم ... و حیف به حال بچه هامون که خدا میداند تا زمان اونا چی باید ببینن به اسم فیلم و انیمیشن ایرانی ...

Kamyar-Butch

Registered User
لایک‌ها
144

گشت ارشاد

یه بار تو سینما دیده بودم ؛ DVD ش هم که در اومد سریع دست به کار شدم !

گشت ارشاد به نظر من کمدی شریف و آبرومندیه و حرفهای سیاسی فیلم ( که بیشتر انعکاسی هست از مشکلات جامعه ) بسیار خوب در اومده .

سعید سهیلی بعد از دو کمدی سخیف ( چهارچنگولی و ازدواج در وقت اضافه ) این دفعه انصافا گل کاشت و یه فیلم تماشاگر پسند رو ساخت .

بازی بازیگران مرد فیلم فوق العاده بود .

از حمید فرخ نژاد که به نوعی لیدر فیلم بود و به خوبی تونسته بود دربیاره نقششو . تا پولاد که نشون داد در فیلمهای کارگردانهای دیگه هم حرفهایی برای گفتن داره و ساعد سهیلی که آس کارگردان در این فیلم بود .

بازی بازیگران زن فیلم تعریفی نداشت و باید بگم بسیار بد بود . ( البته فیلم هم مردونه بود ! )

نیوشا ضیغمی که پیشتر نشون داده بود مانکنی بیش نیست ، اینجا هم حرفی برای زدن نداشت .

سحر قریشی هم جنبه تزئینی داشت و گویا کارگردان گذاشته بودش تا وزن سک.سی و اروتیک فیلم رو بالا ببره !

در مجموع دو بازیگر زن فیلم ( ضیغمی و قریشی ) و اون پسر مونگوله ، بود و نبودشون تو فیلم تأثیری نداشت و کارگردان کاراکترهاشون رو برای فان تو فیلم گذاشته بود . البته ناگفته نمونه که چیزی حدود 83% داستان نیوشا ضیغمی و جمشید هاشم پور سانسور شده بود !

در مجموع فیلم از داستان خوبی برخوردار بود و گاف بزرگی نداشت . از این شاخه به اون شاخه پریدنهای فیلم رو شاید بشه مشکل فیلم دونست . البته بعضی سکانسهای فیلم هم در نیومده بود ( مثلا اون سکانسی که ساعد سهیلی میره بالا و دعا میخونه )

گشت ارشاد اصلا و ابدا شایسته توقیف نبود . افرادی ( شبیه به کاراکتر جمشید هاشم پور در فیلم ) با دیدن فیلم احساس خطر کردن و بسیج انصار رو فرستادن جلوی وزارت ارشاد و وزارت ارشاد بی کفایت به جای اینکه از فیلمی که خودش بهش مجوز اکران در نوروز رو داده حمایت کنه و پاش واسته ، از ترس کم شدن بودجش و کم شدن برشش تن به لغو اکران فیلم داد .

نکات حاشیه ای فیلم : اسم رستورانی که نیوشا ضیغمی و فرخ نژاد رفتن و ناهار خوردن با هم ، چهارچنگولی بود !

- جمله ای که پشت وانت بابای سحر قریشی تو فیلم نوشته شده بود ( که البته این صحنه رو سانسور کردن ولی تو پشت صحنه فیلم میتونید ببینید )

- نام فامیلی کاراکتری که اصغر سمسار زاده ( معروف به اصغر ترقه ؛ بازیگر نقش دکتر در فیلم ) اون رو بازی میکرد ، دکتر سمسار بود !

در آخر باید بگم که فیلم پر بود از سکانسهای خنده دار و سه تفنگدار فیلم انصافا عالی بودن .

10 / 7

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
انتهای خیابان هشتم
7/10
بی خداحافظی
4/10

{ این روزها چقده فیلم می بینم !!! }

Kamyar-Butch

Registered User
لایک‌ها
144
انتهای خیابان هشتم
7/10
بی خداحافظی
4/10

{ این روزها چقده فیلم می بینم !!! }

دوست گرامی

جسارت نباشه ؛ اگه راجع به فیلمهایی که دیدی چند خط بنویسی خیلی خیلی بهتر خواهد بود .

hsajj

Registered User
لایک‌ها
186
گشت ارشاد
فک میکنم توضیحات دوستمونKamyar-Butch کامل بود
من هم خیلی از فیلم خوشم اومد
بازی حمید فرخ نژاد و دو بازیگر اصلی دیگه عالی بود
فیلم تونسته همراه با خندوندن بیننده پیامش رو بخوبی برسونه
در کل یکی از فیلمهای خیلی خوب طنز بود
6.5/10

sanja

Registered User
لایک‌ها
265

گشت ارشاد

یه بار تو سینما دیده بودم ؛ DVD ش هم که در اومد سریع دست به کار شدم !

گشت ارشاد به نظر من کمدی شریف و آبرومندیه و حرفهای سیاسی فیلم ( که بیشتر انعکاسی هست از مشکلات جامعه ) بسیار خوب در اومده .

سعید سهیلی بعد از دو کمدی سخیف ( چهارچنگولی و ازدواج در وقت اضافه ) این دفعه انصافا گل کاشت و یه فیلم تماشاگر پسند رو ساخت .

بازی بازیگران مرد فیلم فوق العاده بود .

از حمید فرخ نژاد که به نوعی لیدر فیلم بود و به خوبی تونسته بود دربیاره نقششو . تا پولاد که نشون داد در فیلمهای کارگردانهای دیگه هم حرفهایی برای گفتن داره و ساعد سهیلی که آس کارگردان در این فیلم بود .
من تا وسطای فیلم هنوز باور نداشتم این یارو پولاد کیمیایی باشه!

گشت ارشاد اصلا و ابدا شایسته توقیف نبود . افرادی ( شبیه به کاراکتر جمشید هاشم پور در فیلم ) با دیدن فیلم احساس خطر کردن و بسیج انصار رو فرستادن جلوی وزارت ارشاد و وزارت ارشاد بی کفایت به جای اینکه از فیلمی که خودش بهش مجوز اکران در نوروز رو داده حمایت کنه و پاش واسته ، از ترس کم شدن بودجش و کم شدن برشش تن به لغو اکران فیلم داد .
گشت ارشاد به نظر من سیاسی ترین فیلم تاریخ ایران بود

- جمله ای که پشت وانت بابای سحر قریشی تو فیلم نوشته شده بود ( که البته این صحنه رو سانسور کردن ولی تو پشت صحنه فیلم میتونید ببینید )
من این صحنه رو روی پرده دیدم سینما دیدم،روی وانت خرما فروش نوشته بود انری هسته ای 200 تومن بسته ای(یه چیزی توی این مایه ها)

در آخر باید بگم که فیلم پر بود از سکانسهای خنده دار و سه تفنگدار فیلم انصافا عالی بودن .

10 / 7

به طور کل فیلمی بود که مردم واقعا ازش راضی بودند

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
یکی از سریال های قشنگی که دیدم پایتخت بود ! البته تو عید سال پیش بود که دانلود کردم و جدیدا هم دیدمش ! :D

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
کلاه قرمزی و بچه ننه

iran98

Registered User
لایک‌ها
45
ساخت ایران
بی مصرف ها
جانی انگلیش