برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون گرانی میوه جات و سیفی جات

12kia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
اینطور نیست بجان مصطفی ... هیچ پدیده اقتصادی بدون دلیل اتفاق نمی افته:rolleyes:. اگر تفاوت قیمت 500 و 3000 تومنی، صرفا بخاطر سودجویی دلال ها بود، بهت اطمینان میدم که الان نصف مردم ایران دلال میوه شده بودن:D. کیه که بدش بیاد جنسی رو 500 تومن بخره و بدون دردسر 3000 تومن بفروشه ؟:p

من قبول دارم که دلال های میوه در ایران مافیای قوی دارند، اصلا در ایران، حکومت، دست بار فروش هاست:general509::D پدر های نصف مسئولین قبل از انقلاب بارفروش بودن :general406: بزرگترین اختلاس کشور هم با محاسبه نرخ تورم، اختلاس 123 میلیارد تومنی رفیقدوست و فاضل خداداد ( پسرهای دو بارفروش معروف بازار تهران) در سال 74 بود. اما ...

اینکه من میگم کشاورزها تنبل هستن، از لحاظ کار یدی نمیگم ( اگرچه از اون نظر هم تنبل هستن:general509::D)، بلکه از لحاظ فکری تنبل هستن .... 100 ساله که میگن دلال از ما مفت میخره، اما در این 100 سال، یک روستا نتونسته یک شرکت تعاونی قدرتمند متحد ایجاد کنه که مجبور نباشه محصولاتش رو مفت بفروشه. میدونی چرا ؟ چون همسایه، میخواد سر به تن همسایه اش ( که پسرداییش هم هست:D) نباشه. دیدم که میگما :general405:.... یکی از همکارهای خودم تعریف میکرد که در دهه 70، طرف میخواسته ازشون دستگاه شنود بخره که توی خونه پسرعموش کار بذاره تا از مذاکرات دلال با پسرعموش مطلع بشه:general509:

چرا میگم تنبل هستن ؟ چون خیلی جاها میتونستن کارشون رو در طول زمان گسترش بدن، اما ندادن ... سر سهم آب، بین خواهر و برادر دعوا میشه و میزنن با بیل سر هم رو میشکنن، اما به فکرشون خطور نمیکنه که ما داره جمعیتمون زیاد میشه ! نمیشه که با همون زمین و آبی که پدر پدربزرگمون ایجاد کرده، امورات کل نوه و نتیجه ها بگذره، باید با تحمل سختی، یه قسمتی از درآمدمون رو خرج گسترش کار بکنیم ( پدرانشون تنبلی کردن، اینا هم تنبلی رو ادامه میدن)

چرا میگم تنبل هستن ؟ در کدام روستای ما انبار و سردخونه مناسب برای محصولاتشون ایجاد کردن ؟ ( بجز سیلو هایی که دولت ساخته) ... چند تا روستا یه دفتر حمل بار ساده با چند تا وانت و کامیونت ایجاد کردن ؟ به جاش هر روستایی یه وانت خریده و اگر بتونه وانت اونیکی را هم پنچر میکنه:D

چرا میگم تنبل هستن ؟ برای اینکه حتی یک کارگاه کوچک صنایع تبدیلی در 99 درصد روستاهای ما وجود نداره ... برای اینکه در منطقه ای که سابقه کشاورزی 2000 ساله داره، وقتی یک آدم دانا پیدا میشه و یه محصول جدید میاره، همه میگن چه خوب ! چرا تا حالا به فکرمون نرسیده بود ؟:general208::D و جالب اینجاست که از سال بعد همشون شیفت میکنن روی اون محصول و بازارش رو به گند میکشن:D ... چای چطور وارد ایران شد ؟ کیوی چطور وارد ایران شد ؟ تولید پسته در خراسان شمالی چطور شروع شد ؟

وووو گفتنی بسیاره. روستاهای ایران دقیقا مثل برره است.:D
به مبحث دامداری که وارد نشیم بهتره :D تصور کن به اون ایلیاتیه با اون سیبیل مردونه اش بگی دست از شیوه اجداد 2000 سال قبلت بردار و مدرن کار کن:general405:. میزنه آدم رو دو شقه میکنه:general405::general304:... رضاشاه نتونست اینا رو تخته قاپو کنه، من که افتکی بیش نیستم:oops::D

تا دلت بخواد دیدم:general108:. من نزدیک خودتون توی یه روستا خونه دارم. بجان خودم من که اونجا برای تفریح میرم، بیشتر از روستایی های اونجا کار میکنم. همیشه دارن برای خودشون ول میچرخن:D. کلا 3 ماه از سال رو کار میکنن، بقیه سال در حد نگاه کردن و سرکشی به باغ و زراعتشونه:D

:oops::oops::oops::general709::general704:
حواس برای آدم نمیذارید :general405::general208::general509:

پ.ن: بعد از 6 سال، این اولین غلط املایی من بود. با اینکه املاش رو بلد بودم و بخاطر تداخل ذهنم با محاسبه قیمت های میوه در اسپانیا و پرتغال، اشتباه کردم، اما ... شکست رو قبول میکنم
154fs232528.gif
:D
من همیشه ( در این لحظه ) از نوشته های شما تشکر کردم .:general601::)

:general601:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
بفرما ... شاهد از غیب رسید ! حالا یکی بیاد یه دلیل منطقی برای من بیاره که چرا این آدم نباید بدبخت باشه :D
بخدا همین زندگی هم از سر خودش و هفت جد در آبائش زیاده :D. اگر در دنیا عدالت وجود داشت، این باید جای اون آفریقایی مظلوم از گرسنگی می مرد، نه اینکه اینترنت داشته باشه و بتونه هی یوزر بسازه فحش بده:rolleyes:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
بیشترین رشد، مربوط به پنیر بوده. برم پنیر بخرم احتکار کنم :general405::general404:

اگه راست میگن، سال 1400 هم این جدول رو منتشر کنن:D. همیشه افزایش قیمت ها توی 4 ساله دوم ریاست جمهوری اتفاق میفته

تقریبا نسبت افزایش توی دولت مموتی رو اگر 10 بگیریم در دو سال

روحانی در سال اوش رو میشه 4 گرفت و اگر سال دوم هم باشه میشه 8

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
همون برنج پاکستانی از 50 تا 60 تومن ب بالای 70 تومن رسید و ایرانی هم ک نگو فریدون کنار هر کیلو بالای 14 هزار تومن.. بعد میگن خارجی خوبه پس چرا هیچکی برنج هندی پاکستانی نمیخوره :general404:
اگه برنج ایرانی خوب بود یک دانه مشتری خارجی داشت
سر مردم خودمون رو شیره می مالن 14 تومن فرو میکنن
با انواع روش های غیراخلاقی مثل آلوده بودن برنج خارجی و ...
جالبه هروقت برنج ها می مونه تو انبار مشتری نداره برنج خارجی آلوده تر میشه
اگه راست میگن، سال 1400 هم این جدول رو منتشر کنن:D. همیشه افزایش قیمت ها توی 4 ساله دوم ریاست جمهوری اتفاق میفته
تکذیب میشه . تورم سال 84 به 10 درصد رسیده بود
دلار و سکه هم به یه نسبت در دور اول و دوم خاتمی بالا رفت

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
ذات این ملت کثیفه به هم رحم نمیکنن

وگرنه دلیل نداره یه چیز رو گرون کنن مگر اینکه خودشون سود کنن

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
اینطور نیست بجان مصطفی ... هیچ پدیده اقتصادی بدون دلیل اتفاق نمی افته:rolleyes:. اگر تفاوت قیمت 500 و 3000 تومنی، صرفا بخاطر سودجویی دلال ها بود، بهت اطمینان میدم که الان نصف مردم ایران دلال میوه شده بودن:D. کیه که بدش بیاد جنسی رو 500 تومن بخره و بدون دردسر 3000 تومن بفروشه ؟:p

من قبول دارم که دلال های میوه در ایران مافیای قوی دارند، اصلا در ایران، حکومت، دست بار فروش هاست:general509::D پدر های نصف مسئولین قبل از انقلاب بارفروش بودن :general406: بزرگترین اختلاس کشور هم با محاسبه نرخ تورم، اختلاس 123 میلیارد تومنی رفیقدوست و فاضل خداداد ( پسرهای دو بارفروش معروف بازار تهران) در سال 74 بود. اما ...

اینکه من میگم کشاورزها تنبل هستن، از لحاظ کار یدی نمیگم ( اگرچه از اون نظر هم تنبل هستن:general509::D)، بلکه از لحاظ فکری تنبل هستن .... 100 ساله که میگن دلال از ما مفت میخره، اما در این 100 سال، یک روستا نتونسته یک شرکت تعاونی قدرتمند متحد ایجاد کنه که مجبور نباشه محصولاتش رو مفت بفروشه. میدونی چرا ؟ چون همسایه، میخواد سر به تن همسایه اش ( که پسرداییش هم هست:D) نباشه. دیدم که میگما :general405:.... یکی از همکارهای خودم تعریف میکرد که در دهه 70، طرف میخواسته ازشون دستگاه شنود بخره که توی خونه پسرعموش کار بذاره تا از مذاکرات دلال با پسرعموش مطلع بشه:general509:

چرا میگم تنبل هستن ؟ چون خیلی جاها میتونستن کارشون رو در طول زمان گسترش بدن، اما ندادن ... سر سهم آب، بین خواهر و برادر دعوا میشه و میزنن با بیل سر هم رو میشکنن، اما به فکرشون خطور نمیکنه که ما داره جمعیتمون زیاد میشه ! نمیشه که با همون زمین و آبی که پدر پدربزرگمون ایجاد کرده، امورات کل نوه و نتیجه ها بگذره، باید با تحمل سختی، یه قسمتی از درآمدمون رو خرج گسترش کار بکنیم ( پدرانشون تنبلی کردن، اینا هم تنبلی رو ادامه میدن)

چرا میگم تنبل هستن ؟ در کدام روستای ما انبار و سردخونه مناسب برای محصولاتشون ایجاد کردن ؟ ( بجز سیلو هایی که دولت ساخته) ... چند تا روستا یه دفتر حمل بار ساده با چند تا وانت و کامیونت ایجاد کردن ؟ به جاش هر روستایی یه وانت خریده و اگر بتونه وانت اونیکی را هم پنچر میکنه:D

چرا میگم تنبل هستن ؟ برای اینکه حتی یک کارگاه کوچک صنایع تبدیلی در 99 درصد روستاهای ما وجود نداره ... برای اینکه در منطقه ای که سابقه کشاورزی 2000 ساله داره، وقتی یک آدم دانا پیدا میشه و یه محصول جدید میاره، همه میگن چه خوب ! چرا تا حالا به فکرمون نرسیده بود ؟:general208::D و جالب اینجاست که از سال بعد همشون شیفت میکنن روی اون محصول و بازارش رو به گند میکشن:D ... چای چطور وارد ایران شد ؟ کیوی چطور وارد ایران شد ؟ تولید پسته در خراسان شمالی چطور شروع شد ؟

به مبحث دامداری که وارد نشیم بهتره :D تصور کن به اون ایلیاتیه با اون سیبیل مردونه اش بگی دست از شیوه اجداد 2000 سال قبلت بردار و مدرن کار کن:general405:. میزنه آدم رو دو شقه میکنه:general405::general304:... رضاشاه نتونست اینا رو تخته قاپو کنه، من که افتکی بیش نیستم:oops::D

:general509:

اف 5 با این اوصاف کسی باشه بیاد سرمایه گذاری کنه و کار این روستایی های تنبل رو انجام بده موفقیتش 100 درصدی هست؟ احداث سردخونه و فلان تا حمل محصولات کشاورزی به شهرا و فروشش

درضمن گرونی فقط مختص میوه و سبزی نیست انگار گرونی ایران تو گرونی واردات از خارج کشورم تاثیر داره! همون برنج پاکستانی از 50 تا 60 تومن ب بالای 70 تومن رسید و ایرانی هم ک نگو فریدون کنار هر کیلو بالای 14 هزار تومن.. بعد میگن خارجی خوبه پس چرا هیچکی برنج هندی پاکستانی نمیخوره :general404:
دوسال پیش میخواستم برنج محسن بخرم کیسه ای نزدیک 55 تومن بود، مغازه دار بهم گفت برنج چمپا ببر ایرانیه هم طعمش از محسن بهتره هم عطرش .. اروزنتر هم هست. خلاصه برنج چمپا خریدم 30 تومن. مزه اش از محسن خیلی بهتر بود طوری که حتی میشد خالی خالی هم خورد.. فقط دانه بلند نبود (تمی دونم کی این دراز بودن رو مد کرد)
حالا برنج چمپا شده 60 تومن. محسن حدود 45 تومن

برنج پاکستانی به بهانه سمی بودن و... بردن تو حاشیه. برنج سوپر کرنل از این هندیا خیلی بهتر بود

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
در مقام مقایسه، همین دهات افتک اسپانیا:D، وسعتش یک سوم ایرانه، جمعیتش هم تقریبا نصف ایرانه. اما صادراتش در سال 2016 ، 277 میلیارد دلار بوده. و نکته جالب توجه اینجاست که حتی اونا هم فکر میکنن که ما ازشون ثروتمند تریم و چون نفت داریم، بالش همگیمون پر از یوروئه:D
خب درامد نفت هم ک میگی رقمی نیس!
چاره چیست؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
نه آقا. همون مقداری هم که وارد میشه، هزار تا موافقت از هزار جای مختلف میخواد که فقط به مصطفی میدن( این که میگم منظورم مجوزهای بهداشتی نیست، مجوزهای بازرگانیه)... اگر واردات آزاد بشه، من بهترین گوشت گوساله و گوسفند رو وارد میکنم، با قیمت عرضه 10 تومن در تهران :D. مرغ دونه ای 6 تومن :D پرتغال و سیب کیلویی 3 تومن. روغن ذرت و زیتون لیتری 8 تومن :p... لوبیا و نخود و حبوبات پاک کرده و بسته بندی کیلویی 4 تومن... زنبیلو بردار و بیا ... حراجش کردم:p:D
اینایی که میگم قیمت عرضه است. یعنی هزینه حمل و نقل و تعرفه گمرکی معمول و سود فروشنده بهش اضافه شده.

اگر ایران عضو سازمان تجارت جهانی میشد و تعرفه ها و قوانین واردات اصلاح میشد، کل تولید کننده های ایرانی ( اعم از کشاورزی و دامداری و صنعتی و فرهنگی:D و غیره)، باید جمع میکردن میرفتن غاز می چروندن:D. تولید هیچی در ایران، توجیه اقتصادی نداره مگر به زور دولت و ممنوعیت واردات ...
تکنولوژی پیشرفته نداریم ... آب و هوای خوب هم نداریم :general509:... یه نیروی کار ارزون داشتیم که الان اون رو هم نداریم دیگه:D. کارگر ایرانی 400-500 دلار حقوق میگیره، به اندازه 50 دلار کار میکنه. کارگر آفریقایی و هندی 50 دلار میگیره، به اندازه 200 دلار کار میکنه:)
در کل اگه ازاد بشه بهتره یا دولت ممنوع کنه که حمایت از تولید داخل بشع؟

world15

Registered User
لایک‌ها
837
اگه برنج ایرانی خوب بود یک دانه مشتری خارجی داشت
سر مردم خودمون رو شیره می مالن 14 تومن فرو میکنن
با انواع روش های غیراخلاقی مثل آلوده بودن برنج خارجی و ...
اره اینو شنیدم ک از برنج پاکستانی بدگویی کردن ولی جدا از شوخی همون مارکای معروفش مثه ملحم هم ی طعم و بوی خاصی داره و باید کلی گلاب ریخت تا یکم شبیه برنج ایرانی بشه:) از طرفی ایرانیا سطح توقعشون خیلی بالا رفته همون خارجیا گوشت خوک میخورن کاری ب حروم بودنش ندارم ولی فکنم خیلی بدمزه باشه یا همون میگوی خام برای سالاد. خودم چند وخ پیش ی کلیپ از انجلینا جولی دیدم سوسک و عنکبوت میخورد. حالا کدوم ایرانی حاضره بخوره ک شاید یکم وضع اقتصادی بهتر بشه :general404:

images

Last edited:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
اره اینو شنیدم ک از برنج پاکستانی بدگویی کردن ولی جدا از شوخی همون مارکای معروفش مثه ملحم هم ی طعم و بوی خاصی داره و باید کلی گلاب ریخت تا یکم شبیه برنج ایرانی بشه:) از طرفی ایرانیا سطح توقعشون خیلی بالا رفته همون خارجیا گوشت خوک میخورن کاری ب حروم بودنش ندارم ولی فکنم خیلی بدمزه باشه یا همون میگوی خام برای سالاد. خودم چند وخ پیش ی کلیپ از انجلینا جولی دیدم سوسک و عنکبوت میخورد. حالا کدوم ایرانی حاضره بخوره ک شاید یکم وضع اقتصادی بهتر بشه :general404:

images

مثه اینکه با افزایش جمعیت و آلودگی و مشکلاتی که برای زمین به وجود میاد، کمبود مواد غذایی تا چند سال دیگه خودشو نشون میده و تا جایی که توی سایت های زرد خوندم داره این کارو میکنه که مردم رو تشویق به جایگذین غذایی کنه.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
تقریبا نسبت افزایش توی دولت مموتی رو اگر 10 بگیریم در دو سال

روحانی در سال اوش رو میشه 4 گرفت و اگر سال دوم هم باشه میشه 8

تکذیب میشه . تورم سال 84 به 10 درصد رسیده بود
دلار و سکه هم به یه نسبت در دور اول و دوم خاتمی بالا رفت
دوره خاتمی بهترین دوره بعد از انقلاب بود. در این شکی نیست. خاتمی با نفت 10 دلاری، تورم رو کنترل کرد
اما سیاست های روحانی شبیه رفسنجانیه... اگر اینطور باشه، در دوره دومش خدا به داد مردم برسه:D. اگر دوره دوم رفسنجانی رو یادتون باشه، آدم شب میخوابید صبح بیدار میشد، قیمت ها 2 برابر شده بود:general509::general410:. دلار در سال 68 ، حدود 65 تومن بود. در سال 72 و آغاز دور دوم رفسنجانی دلار 90 تومن بود. در سال 76 که پایان دور دومش بود به 500 تومن رسید :eek:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اف 5 با این اوصاف کسی باشه بیاد سرمایه گذاری کنه و کار این روستایی های تنبل رو انجام بده موفقیتش 100 درصدی هست؟ احداث سردخونه و فلان تا حمل محصولات کشاورزی به شهرا و فروشش
نمیشه گفت 100 درصد. ولی 99.99 درصد هست :D. صنایع تبدیلی کشاورزی در ایران، سود تقریبا تضمینی و بالایی داره. در حال حاضر شرکت های سودده واقعی کشور، تولید کننده های ماکارونی و روغن و بیسکوییت و کنسرو و سوسیس و لبنیات و این چیزها هستن

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
خب درامد نفت هم ک میگی رقمی نیس!
چاره چیست؟

اگر چاره مشکل اینقدر راحت بود که من بلد بودم و میتونستم اینجا بگم، قطعا تا حالا مشکل حل شده بود:D... من فقط مشکل رو میدونم، چاره اش رو نمیدونم:p:D
اما چیزی که به فکر من میرسه اینه که اول از همه، باید مردم احساس کنند که کشور متعلق به خودشونه و اگر جایی از منافع کوتاه مدتشون صرف نظر کنند، در آینده منافع بلند مدتش به خودشون میرسه... اگر اینطور بشه ( به بیان دیگه اگر مصطفی بمیره :D)، اونوقت انگیزه کار مفید در مردم زیاد میشه. بعدش شاید بشه با یک مدیریت صحیح، تولید ثروت کرد.

اون چیزی که من در مورد درآمد نفت نوشتم، یک روی سکه دیگر هم داره. اون هم اینه که اگر هر ایرانی در سال فقط 800 دلار ثروت آفرینی بکنه، از صادرات نفت، بی نیاز میشیم:general406: و این کار به راحتی میسره. ما باید بجای اینکه بچه ها رو تشویق کنیم که دانشگاه نرن و در 18 سالگی وارد بازار کار بشن، بچه ها رو تشویق کنیم که بهتر درس بخونن و از طرف دیگه، استاد های سهمیه ای و بیسواد رو از دانشگاه بیرون بندازیم و به جاشون آدم های با سواد بیاریم.

یه فاکتوری داریم به نام امید به تحصیل . تعریف امید به تحصیل یا School life expectancy اینه که نوزادی که الان به دنیا میاد، انتظار چند سال آموزش رو داره. در واقع یعنی متوسط عمر تحصیلی اون جامعه در زمان تولد اون بچه چقدره. ... در ایران در حال حاضر این مقدار، 15 ساله. یعنی متوسط تحصیلات الان جامعه ایران از لیسانس یه سال کمتره .... در اسپانیا این مقدار 18 ساله ( یعنی معادل فوق لیسانس) .... در آلمان 19 ساله:eek:. یعنی میانگین مدرک تحصیلی جامعه آلمان از فوق لیسانس بالاتره. خب معلومه این جامعه از نظر صنعتی پیشرفت میکنه:rolleyes: ... حالا اینجا هنور بحث سر اینه که دانشگاه رفتن بهتر است یا پروار کردن گوسفند:D

برای پیشرفت صنعت، باید چند تا آدم عاقل در راس امور باشند که رفتارشون قابل پیشبینی باشه. وقتی امروز مصطفی قانون میذاره که حق نداری بیشتر از 10 هزار دلار نقدا نگه داری، در لفافه داره میگه سرمایه ات رو ببر خارج از کشور:rolleyes:... وقتی من ایرانی خیالم از سرمایه ای که در 6000 کیلومتری دارم، راحت تره تا سرمایه ای که اینجا دارم ... دیگه از خارجی چه توقعی برای سرمایه گذاری در ایران هست ؟:rolleyes: مصطفی فکر میکنه هر چی موشک امتحان کنه، نمایش اقتداره:D در حالیکه موشک هوا کردن، نمایش نا امنیه :rolleyes:. سرمایه دار خارجی رانندگی ما رو میبینه فرار میکنه، دیگه چه برسه به بمب و موشک:D... دوره قاجار نیست که گنده لات محل، قمه بزرگ بکشه، سر چهار سوق ( همون تنگه هرمز:D) رو ببنده، باجگیری بکنه که ! ... الان کسی قمه بکشه، همه میگن این لات و بی شخصیت و اراذل و اوباشه، بریم با یکی معامله کنیم که آدم حسابی باشه :general108::D
در کل اگه ازاد بشه بهتره یا دولت ممنوع کنه که حمایت از تولید داخل بشع؟

هر کدام تبعات خاص خودش رو داره. برای کل جامعه بهتره که آزاد بشه تا بعد از مدتی، تولید واقعی با توجیه اقتصادی شکل بگیره ........ اما در این مدت، تعدادی از مردم ، له میشن:general509::D

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542

تا دلت بخواد دیدم:general108:. من نزدیک خودتون توی یه روستا خونه دارم. بجان خودم من که اونجا برای تفریح میرم، بیشتر از روستایی های اونجا کار میکنم. همیشه دارن برای خودشون ول میچرخن:D. کلا 3 ماه از سال رو کار میکنن، بقیه سال در حد نگاه کردن و سرکشی به باغ و زراعتشونه:D

:oops::oops::oops::general709::general704:
حواس برای آدم نمیذارید :general405::general208::general509:

پ.ن: بعد از 6 سال، این اولین غلط املایی من بود. با اینکه املاش رو بلد بودم و بخاطر تداخل ذهنم با محاسبه قیمت های میوه در اسپانیا و پرتغال، اشتباه کردم، اما ... شکست رو قبول میکنم
154fs232528.gif
یسری نکات هست که تنبلی‌ام میاد بنویسم:general711:
اینارو همرو ول کن. تو نزدیک ما خونه داری هی میای نمیای بهم سر بزنی؟:general211: اسم روستاهه چیه؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
یسری نکات هست که تنبلی‌ام میاد بنویسم:general711:
اینارو همرو ول کن. تو نزدیک ما خونه داری هی میای نمیای بهم سر بزنی؟:general211: اسم روستاهه چیه؟
نمیگم. مصطفی میاد ترورم میکنه:general709::D

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اگر چاره مشکل اینقدر راحت بود که من بلد بودم و میتونستم اینجا بگم، قطعا تا حالا مشکل حل شده بود:D... من فقط مشکل رو میدونم، چاره اش رو نمیدونم:p:D
اما چیزی که به فکر من میرسه اینه که اول از همه، باید مردم احساس کنند که کشور متعلق به خودشونه و اگر جایی از منافع کوتاه مدتشون صرف نظر کنند، در آینده منافع بلند مدتش به خودشون میرسه... اگر اینطور بشه ( به بیان دیگه اگر مصطفی بمیره :D)، اونوقت انگیزه کار مفید در مردم زیاد میشه. بعدش شاید بشه با یک مدیریت صحیح، تولید ثروت کرد.

اون چیزی که من در مورد درآمد نفت نوشتم، یک روی سکه دیگر هم داره. اون هم اینه که اگر هر ایرانی در سال فقط 800 دلار ثروت آفرینی بکنه، از صادرات نفت، بی نیاز میشیم:general406: و این کار به راحتی میسره. ما باید بجای اینکه بچه ها رو تشویق کنیم که دانشگاه نرن و در 18 سالگی وارد بازار کار بشن، بچه ها رو تشویق کنیم که بهتر درس بخونن و از طرف دیگه، استاد های سهمیه ای و بیسواد رو از دانشگاه بیرون بندازیم و به جاشون آدم های با سواد بیاریم.

یه فاکتوری داریم به نام امید به تحصیل . تعریف امید به تحصیل یا School life expectancy اینه که نوزادی که الان به دنیا میاد، انتظار چند سال آموزش رو داره. در واقع یعنی متوسط عمر تحصیلی اون جامعه در زمان تولد اون بچه چقدره. ... در ایران در حال حاضر این مقدار، 15 ساله. یعنی متوسط تحصیلات الان جامعه ایران از لیسانس یه سال کمتره .... در اسپانیا این مقدار 18 ساله ( یعنی معادل فوق لیسانس) .... در آلمان 19 ساله:eek:. یعنی میانگین مدرک تحصیلی جامعه آلمان از فوق لیسانس بالاتره. خب معلومه این جامعه از نظر صنعتی پیشرفت میکنه:rolleyes: ... حالا اینجا هنور بحث سر اینه که دانشگاه رفتن بهتر است یا پروار کردن گوسفند:D

برای پیشرفت صنعت، باید چند تا آدم عاقل در راس امور باشند که رفتارشون قابل پیشبینی باشه. وقتی امروز مصطفی قانون میذاره که حق نداری بیشتر از 10 هزار دلار نقدا نگه داری، در لفافه داره میگه سرمایه ات رو ببر خارج از کشور:rolleyes:... وقتی من ایرانی خیالم از سرمایه ای که در 6000 کیلومتری دارم، راحت تره تا سرمایه ای که اینجا دارم ... دیگه از خارجی چه توقعی برای سرمایه گذاری در ایران هست ؟:rolleyes: مصطفی فکر میکنه هر چی موشک امتحان کنه، نمایش اقتداره:D در حالیکه موشک هوا کردن، نمایش نا امنیه :rolleyes:. سرمایه دار خارجی رانندگی ما رو میبینه فرار میکنه، دیگه چه برسه به بمب و موشک:D... دوره قاجار نیست که گنده لات محل، قمه بزرگ بکشه، سر چهار سوق ( همون تنگه هرمز:D) رو ببنده، باجگیری بکنه که ! ... الان کسی قمه بکشه، همه میگن این لات و بی شخصیت و اراذل و اوباشه، بریم با یکی معامله کنیم که آدم حسابی باشه :general108::D

هر کدام تبعات خاص خودش رو داره. برای کل جامعه بهتره که آزاد بشه تا بعد از مدتی، تولید واقعی با توجیه اقتصادی شکل بگیره ........ اما در این مدت، تعدادی از مردم ، له میشن:general509::D
این سیستم اموزشی ایران ایراد اساسی داره اصلن
چه سیستمیه که ی طرف میگن فقط دکتر بشی خوبه ی طرف کتاب دینی عربی ب خوردت میدن
بعد یادم نمیره ی درس داشتیم کامپیوتر اقا اون زمان هیچکی اندازع من بارش نبود بدون تعارف من برنامه نویسی میکردم با لینوکس کار میکردم بقیع نمیدونستن چیه اومدم حتی تو کلاس کنفرانس دادم در موردش بعد نمره من ۱۹ شد نمره اونی که شاگرد اول کلاس مثلا بود ۲۰ [emoji52] کامپیوترم بزور روشن میکرد
البته من شانسم نداشتم قبلترش ک من شاگرد اول بودم معلم ورزش نمره نمیداد میگفت هر درس جای خودش [emoji23] ولی جای جاش ب کسی ک میخواستن راحت میدادن
من ک دل خوشی از مدرسه ندارم خیلی بد بود با اینکه غیر انتفاعیم بودم.
خیلیم حقم خورده شد معلم دینی با من لج کرده بود میومد اذییتم میکرذ پایین ترین نمره میدااد

بالا