برگزیده های پرشین تولز

بدترین صفتی که دارید؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
عادت های بد رو چطور کنار بگزاریم؟

1-اولین کاری که باید برای مقابله با یک عادت بد انجام بدهید ،اینست که درست خلاف آن را انجام دهید،اما یادتان باشد تعادل در همه چیز بهترین کار است.

2-اگر آدم نشدید ،بایستید جلوی آینه و با خودتان دعوا کنید.هر نوع بدبختی که سرتان آمده ،یادتان بیاورید تا شاید متنبه شوید.

3-باز هم فایده نداره ؟بهتر است شرط بندی کنید .
اشتباه نکنید این یکی فرق میکند.باید یک روز اول صبح شرط بگذارید که عادت بدتان را فقط امروز کنار بگزاریدو هروقت وسوسه شدید بگویید نمیخواهید شرط به این کوچکی را ببازید.

4-اگر جواب نداد ،خب حالا دیگر اشکالی ندارد ،مدتی هم از آن طرف بام بیفتید، مثلا اگر خسیس هستید به هر بهانه ای برای دیگران هدیه بخرید و بذل و بخشش کنید.

این مطلب تو شماره137 هفته نامه همشهری جوان در قسمت سبک زندگیش چاپ شده بود ،گفتم شاید به درد کسی بخوره.
سلام به همگي
از روز اول كه ليلا جان اين تاپيك رو زده توجه خاصي بهش داشتم چندبار اومدم پست بزنم ولي منصرف شدم الان هم كه دارم ميگم خيلي كلي و سربسته ميگم اميدوارم بتونم كمك كرده باشم...
ببينيد خيلي ساده ميتونيم اينجوري بگيم همونطور كه انسان جسمش بيمار ميشه و اگه بهش توجه نكنه ممكنه به كار به جاهاي حساس برسه روح انسان هم ممكنه بيمار بشه و بايد در پي علاجش باشه !بيماري هاي روحي شامل حسادت ،غرور،كينه،خودنمايي،كمبود،حقارت،عجب،دروغ،ريا و ....كه تعدادش خيلي زياده و نميشه همش رو اينجا گفت
بحث خيلي جامع و كاملي هست وكتابهاي زيادي هم در موردش نوشته شده(يكي از غني ترين كتاب ها در اين زمينه معراج السعاده هست) ولي همين قدر بگم كه اگه كسي بخواد اين بيماري ها (كه معمولا انسان خودش از اكثر اونها بيخبره يعني شما اينجا ميايد و ميگيد من حسودم ولي اگه از كسي كه باشما زندگي ميكنه بپرسي رفيقت چه جوري ممكنه چند مورد ديگه هم اشاره كنه)رو ترك كنه با اينكه ممكنه سخت باشه و كار و زمان ببره ولي شدنيه و به نظر من براي اينكه انسان كاملي بشيم بايد در صدد رفع بيماري هاي روح باشم.

611 عزيز ممنون كه اين مطالب رو گذاشتين ولي بايد بگم پروسه ترك يك بيماري روحي خيلي پيچيده تر و نميشه در موردش نظر قطعي داد.بعضي مواقع نميشه با دو بيماري روحي يك نوع از برخورد رو داشت
اين مواردي كه در همشهري جوان به چاپ رسيده براي مواقعي به كار ميره كه واقعا در ترك يك بيماري به بن بست خورده باشيم خيلي كم پيش مياد كه بخوايم اين روش رو اجرا كنيم و اگه از اول اين تكنيك رو پياده كنيم ممكنه مجبور بشيم بهاي سنگيني بابت اين عمل بپردازيم
out.gif
.راه هاي كم هزينه تري هم وجود داره
فكر كنم اين مثال كمي اين مورد رو روشن كنه. فرض كن شما توي رينگ بوكس با يه حريف قدر(نفست) در حال مبارزه هستي حريفت خيلي قدر و به راحتي با چند ضربه تو رو از پا در مياره
boxing.gif
(وضع موجودي كه اكثر مون داريم و نميتونيم در برابر خواهش هاي نفساني بايستيم مثلا مغروريم ،ريا كاريم ، حسوديم و نميتوينم جلوي اين بيماري ها رو بگيريم )حالا در اون شرايط كه شما افتادي و تاب مبارزه نداري شروع كني به فحش دادن به طرف ...اين كار باعث ميشه حريف شما عصباني تر بشه و احتمالا يه چندتا مشت اضافي هم بخوري
flat.gif
(اگه داور به دادت نرسه)

البته كم كم داره شبيه بحث هاي مذهبي ميشه و بهتره تمومش كنم
126fs4147532.gif

فقط اين پست رو براي دوستاني زدم كه پايه اعتقادي دارن وگرنه قصد بي احترامي به عقايد ديگران رو نداشتم اميدوارم به كسي برنخورده باشه
kap.gif
....

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
حیفه این تاپیک نبود فراموشش کردین!؟؟؟؟
ادامه بدین استفاده میکنیم!

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22
عجب تاپیک جالبی!
مال منم جری می گه!

من از Bloody عزیز یه سوال دارم
خوب در کل پیشنهاد شما چیه؟!

باید برای رفع یک خصلت بد چیکار کرد؟!
من فقط میدونم وقتی یه سری خصلت های خوب توی انسان کمرنگ می شه اونا که بد هست پررنگ میشه!
و من با داشتن یه دوست خوب تونستم دوباره یه چیزایی رو توی خودم زنده کنم.

آیا تا حالا خوندن کتاب به کسی کمک کرده؟!

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
کتاب وضعست آخر و پیشگویی آسمانی به من کمک کردن

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
غورد ارچ... یلبنت...

slipknot_james

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اشکال من اینه که اعتماد به نفس ندارم و هیچ وقت نمیتونم درست تصمیم گیری کنم.
آهاااااااان یه مشکل دیگه هم اینه که بیش حد به همه چی فکر میکنم.

n.s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اشکال من اینه که اعتماد به نفس ندارم و هیچ وقت نمیتونم درست تصمیم گیری کنم.
آهاااااااان یه مشکل دیگه هم اینه که بیش حد به همه چی فکر میکنم.

منم با شما هم دردم ...هم اعتماد به نفسم پایینه و هم بیش از حد به مسائل فکر میکنم
هر چند که کوچیک باشن ...گاهی وقتا آرزو میکنم ای کاش منم میتونستم یه نمه بی خیال باشم :(
بعضی وقتام واسه انجام یه کاری خیلی ذوق و شوق دارم ولی یهو با خودم میگم بی خیال بابا کی حوصله داره
اینم درد و مرضای من :(;)

slipknot_james

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منم با شما هم دردم ...هم اعتماد به نفسم پایینه و هم بیش از حد به مسائل فکر میکنم
هر چند که کوچیک باشن ...گاهی وقتا آرزو میکنم ای کاش منم میتونستم یه نمه بی خیال باشم :(
بعضی وقتام واسه انجام یه کاری خیلی ذوق و شوق دارم ولی یهو با خودم میگم بی خیال بابا کی حوصله داره
اینم درد و مرضای من :(;)

آره دقیقا...
هر لحظه به یه چیزی فکر میکنم.
بعضی وقتا انقدر میرم تو فکر که صدای هیچ کسی رو نمیشنوم.
همیشه هم سر درد دارم.
این فکرکردن ها کار دستم میدن.

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
اصلا" رک نیستم و این خیلی بده ...یعنی چیزی که تو دلمه یا چیزی که ازش ناراحتم رو نمیتونم به طرف مقابلم بگم

به همین خاطر همیشه تو دلم ناراحت اون قضیه میمونم

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
نو کینه ای هستی:D:D:D

چرا نمی خوای بیای نمایشگاه کتاب:(:(:(:(
من گناه دارم:)
give_rose.gif

باشه بابا میام میام میا مممممممممممممممممممممممممممممم!اما به شرطی که لوکسور تب نکنه میام!:D

n.s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره دقیقا...
هر لحظه به یه چیزی فکر میکنم.
بعضی وقتا انقدر میرم تو فکر که صدای هیچ کسی رو نمیشنوم.
همیشه هم سر درد دارم.
این فکرکردن ها کار دستم میدن.

آی گفتی !!!
اصلا این فکر کردن شده مرض :wacko:
من یه ایراد خیلی بزرگه دیگم دارم ...من تو دوران مدرسه ( ابتدایی تا دبیرستان ) همیشه رتبه 1 تا 3 رو آوردم
الانم که اومدم دانشگاه یه چیزی بهم میگه باید مثل اون وقتا باشی ...
هر چقدر میخوام به خودم بقبولونم که بابا بیخیال این همه رتبه آوردی چی شده که الان بخواد چی بشه ؟!
ولی نمیشه این بدتر اذیتم میکنم ...دائم با خودم تو خودم جنگ دارم :wacko:
نمیدونم این شاید واسه شما هم زیاد پیش بیاد ...
این نداشتن اعتماد به نفس لعنتی هم که شده نور علی نور

دست زننده این تاپیکم ندرده
آخه آدم ( لااقل من یکی ) اینقده درد و مرض و عیب و ایراد داره که نمیدونه کودومش رو بگه کودومش بمونه :(

n.s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ضمن به عنوان یه کوچیکتر به عزیزایی که میگن مغروریم یا کینه ای
پیشنهاد میکنم وتی دچار غرور شدن خدا رو یادشون بندازن که
خدا با این همه بزرگی و عظمت هیچ غروری نداره ما که بنده های اونیم ...
ما که از اون خیلی خیلی کمتریم چرا باید دچار غرور بشیم ...
ـــــــــــــــــــــــــ

و همینطور در مورد کینه توزی ... یادمون باشه که اگه خدا هم کینه ای بود چی میشد ؟؟؟
اون وقت بنده های گناهکارش رو هیچوقت نمی بخشید ...

به نظر من که کار سازه ..

موفق باشین دوستان

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
صفات خوب و بد آدم در دوران مختلف زندگي تغيير ميكنه!

بدترين صفات من: (البته به نظر خودم!)

- 22 شهريور 1358 شمسي: تولد اينجانب و همش گريه كردن و خوردن و خوابيدن!!! :rolleyes:

- تا 2 سالگي: گلاب به روتون، آره...! :blush: بنده خدا مامانم! چقدر برام زحمت كشيده...!!!

- تا 5 سالگي: گاهي وقتا گلاب به روتون، آره، همون...! :blush: البته حسودي به داداش كوچيكه رو هم اضافه كنيد!

- تا 7 سالگي: خط خطي و بعضي وقتا هم پاره كردن دفتر كتاباي آبجي بزرگه!

- تا 10، 12 سالگي: دعوا، بزن بزن، تقلب تو امتحان و...!

- تا 20 سالگي: همون بالايي + رفيقان ناباب...! :D

- خود 19 سالگي: ازدواج و دعوا و كل كل كردن با حاج خانم! :eek:

- 20 سالگي: قدم اولين نورسيده مبارك...! :p (البته اين جزو عادات بد نيست، يادآوري بود!)

- حدود 22 سالگي: آشنايي با شبكه جهاني اينترنت و اعتياد به نت! :wacko:

- 25 سالگي: آشنايي با پرشين تولز و تشديد اعتياد و اومدن قبض هاي تلفن ... تومني!!! :blink: (يادآوري دوم: قدم دومين نورسيده مبارك...! :p )

- در حال حاظر: از كل عادت هاي بد گذشته فقط عادت هاي تا 7 سالگي رو تونستم ترك كنم! :(

بقيه ش رو خدا به خير كنه....!!! :)

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13

- 22 شهريور 1358 شمسي: تولد اينجانب و همش گريه كردن و خوردن و خوابيدن!!! :rolleyes:

- تا 2 سالگي: گلاب به روتون، آره...! :blush: بنده خدا مامانم! چقدر برام زحمت كشيده...!!!

- تا 5 سالگي: گاهي وقتا گلاب به روتون، آره، همون...! :blush: البته حسودي به داداش كوچيكه رو هم اضافه كنيد!

- تا 7 سالگي: خط خطي و بعضي وقتا هم پاره كردن دفتر كتاباي آبجي بزرگه!

- تا 10، 12 سالگي: دعوا، بزن بزن، تقلب تو امتحان و...!

- تا 20 سالگي: همون بالايي + رفيقان ناباب...! :D

- 20 سالگي: قدم اولين نورسيده مبارك...! :p (البته اين جزو عادات بد نيست، يادآوري بود!)

- 25 سالگي: آشنايي با پرشين تولز و تشديد اعتياد و اومدن قبض هاي تلفن ... تومني!!! :blink: (يادآوري دوم: قدم دومين نورسيده مبارك...! :p )

- در حال حاظر: از كل عادت هاي بد گذشته فقط عادت هاي تا 7 سالگي رو تونستم ترك كنم! :(

یعنی جدا" تو 19 سالگی ازدواج کردی؟

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22

**

:blink::blink::blink: 19سالگی ازدواج؟!!!و الان دوتا بچه؟!
frustratedf.gif

یعنی جدا" تو 19 سالگی ازدواج کردی؟
تایید میشه!پویا به نظرت مشکوک نیست؟!شاید سرکار گذاشته :lol:

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
من خیلی خوبم و به همین خاطر همه از اخلاقم سواستفاده میکنند.فکر میکنم این زیادی خوب بودن بدترین صفتم است.

بالا