برگزیده های پرشین تولز

بدنه پراید فابریک سایپا ( رو اتاقی ) از کجا تهیه کنم

zmajid2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
WhatsApp Image 2019-12-10 at 10.27.18 AM1.jpg
WhatsApp Image 2019-12-10 at 10.27.46 AM1.jpg
سلام به دوستان عزیز

پراید مدل 98 هست 3000 تا کارکرده گلگیر و درب جلو سمت راننده به ستون پارکینگ گیر کرده
دوستانی که تجربه فنی دارند قطعات اصلی کارخانه از کجا تهیه کنم که ماشین افت قیمت نداشته باشه

قطعه رنگ شده اصلی خود سایپا رو اتاقی فابریک منظور بنده هست نه رنگ کوره ای

رنگ ماشین نقره ای متالیک هست و خطوط عمیق روی بدنه ایجاد شده و لیسه گیری و قلم گیری روی رنگ متالیک زیاد جالب نمیشه از تعدادی صافکار پرسیدم
چون ماشین نو هست و آفتاب نخورده این که به ذهن خودم میرسه تعویض قطعات بهترین گزینه هست تا افت قیمت نداشته باشه

آیا مجموعه ای هست که این کار انجام بده تضمینی که زمان تعویض پیچ ها آچار خوردگی نداشته باشند چون من خودم وارد نیستم
ممنون میشم هر تجربه ای دارید بفرمایید و راهنمای کنید.

واتساپ بنده 09228470836 متاسفانه در طول روز قادر به مکالمه نیستم ولی پیام شما را در واتساپ دریافت می کنم

فایل های ضمیمه

• WhatsApp Image 2019-12-10 at 10.27.18 AM1.jpg
    WhatsApp Image 2019-12-10 at 10.27.18 AM1.jpg
    111.7 KB · نمایش ها: 6

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
سالار هر کاری کنی نمیتونی بپوشونی این جریان رو
مگه اینکه فرو کنی به یه بدبختی

شما باید از اوراقی ها در بی رنگ خریداری کنی ( بی رنگ یعنی مثلا یه ماشین از راست خورده ترکیده دیگه اوراقی خریدن حالا در چپ و گلگیر چپ سالمه شما میری میخری میبندی رو ماشین )
ولی یکی که بدونه چی به چیه متوجه تعویض میشه کسی هم بگه من یه جور عوض میکنم کسی نفهمه هم این حرفا نیست اچار از بغل پیچ رد شه ادم اینکاره میفهمه
راه غیر اخلاقی :
در بی رنگ بخرید
پیچ هم بخرید (باید بگردید پیچ فابریک گیر بیارید)
پیچ هارو قبل بستن رنگ کنید ! دقت کنید قبل بستن
وقت بستن هم نرمال اچار بندازید ببندید . اینطوری پیچ به سمت بسته شدن اچار خور پیدا میکنه
میتونید به خریدار بگید نه باز نشده شرکت بسته اچار به سمت بسته شدن خورده

( خریدار گاگول البته که اصلا پیشنهاد میکنم این حرکت رو نکنید اخلاقی نیست )
ماشینو زدید به دیوار پاش وایسید یه افت کوچیک بدید و ایشالا دیگه به ستون نمالید

zmajid2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سالار هر کاری کنی نمیتونی بپوشونی این جریان رو
مگه اینکه فرو کنی به یه بدبختی

شما باید از اوراقی ها در بی رنگ خریداری کنی ( بی رنگ یعنی مثلا یه ماشین از راست خورده ترکیده دیگه اوراقی خریدن حالا در چپ و گلگیر چپ سالمه شما میری میخری میبندی رو ماشین )
ولی یکی که بدونه چی به چیه متوجه تعویض میشه کسی هم بگه من یه جور عوض میکنم کسی نفهمه هم این حرفا نیست اچار از بغل پیچ رد شه ادم اینکاره میفهمه
راه غیر اخلاقی :
در بی رنگ بخرید
پیچ هم بخرید (باید بگردید پیچ فابریک گیر بیارید)
پیچ هارو قبل بستن رنگ کنید ! دقت کنید قبل بستن
وقت بستن هم نرمال اچار بندازید ببندید . اینطوری پیچ به سمت بسته شدن اچار خور پیدا میکنه
میتونید به خریدار بگید نه باز نشده شرکت بسته اچار به سمت بسته شدن خورده

( خریدار گاگول البته که اصلا پیشنهاد میکنم این حرکت رو نکنید اخلاقی نیست )
ماشینو زدید به دیوار پاش وایسید یه افت کوچیک بدید و ایشالا دیگه به ستون نمالید
درود بر شما دوست عزیز تشکر از پاسخ
شما به اصل ماجرا توجه نکردید
1- ماشین کارکرد کمی داره
2- برجستگی درب تو صافکاری خوب در نمیاد
3- رنگ های متالیک به دلیل تحریم جنس خوب در بازار نیست
4- لیسه گیری خطوط روی این رنگ خوب در نمیاد
از همه مهمتر برای خودم تعویض می کنم (چون ماشین نو هست )نه برای فروش
زمان فروش هم همه مدارک و فاکتور ارائه میدم مشکلی ندارم
اگر کار شما در این زمینه هست لطفا بفرمایید این موارد رو اتاقی صحت داره یا نه
جایی که ماشین تحویل گرفتم (نمایندگی سایپا)اشاره کردن به اتاق های مدل 98 که خود سایپا با رنگ متالیک همون سال به شرکت هایی میفروشه که بیشتر تو خاوران مستقر هستند. دوباره تاکید می کنم اگر کار شما در این مورد هست و اطلاعاتی دقیق دارید در این مورد با بنده تماس بگیرید ممنون میشم شماره بنده در مطلب اول هست یا پیام بدید خودم تماس بگیرم. تشکر

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
@zmajid2002
سلام
این درب بدترین جاش ضربه خورده.
درمورد این روش که درب رنگ فابریک بندازید توضیح بدم که موقع فروش اگر خریدار تشخیص رنگ بیاره از روی ضخامت رنگ (دستگاه میزارن) و دورنگی درب به راحتی تشخیص میده که درب تعویض هست.درب تعویض هم تعویض حسابه دیگه.حالا چه رنگ فابریک چه معمولی!وافت داره.
توصیه من :تنها راهی که میشه از افت قیمتش جلوگیری بشه یا کمتر افت قیمت کنه : درب رو صافکاری بدون رنگش رو انجام بدید و رنگشو دست نزنید!!!(بزارید با همین خط و خش ها بمونه) ممکنه حین صافکاری توی موم درب هم دست بره و کنده بشه چون بدترین جای این درب ضربه خورده.
گلگیر هم که چیز خاصی نشده.فقط صافکاری بی رنگ.

zmajid2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
@zmajid2002
سلام
این درب بدترین جاش ضربه خورده.
درمورد این روش که درب رنگ فابریک بندازید توضیح بدم که موقع فروش اگر خریدار تشخیص رنگ بیاره از روی ضخامت رنگ (دستگاه میزارن) و دورنگی درب به راحتی تشخیص میده که درب تعویض هست.درب تعویض هم تعویض حسابه دیگه.حالا چه رنگ فابریک چه معمولی!وافت داره.
توصیه من :تنها راهی که میشه از افت قیمتش جلوگیری بشه یا کمتر افت قیمت کنه : درب رو صافکاری بدون رنگش رو انجام بدید و رنگشو دست نزنید!!!(بزارید با همین خط و خش ها بمونه) ممکنه حین صافکاری توی موم درب هم دست بره و کنده بشه چون بدترین جای این درب ضربه خورده.
گلگیر هم که چیز خاصی نشده.فقط صافکاری بی رنگ.
تشکر از توضیح شما خط و خش میشه لیسه گیری کرد که کمتر معلوم باشه؟ و کجا ببرم که کار خوب انجام بدن شما جایی میشناسین؟

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
رنگشو نمی تونی مچ کنی .... برو ببین می فهمی ...
مهم نیست به نظر من .... سالی یه تصادف رو داری ... . خیلی هم دست فرمونت خوب باشه آخرش یکی می زنه بهت ....

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
شما اگر قصدت اینه ماشینت افت قیمت چشمگیر پیدا نکنه تنها راهش اینه که صافکاری بی رنگ انجام بشه و اون تیکه هایی که زخم شده برات قلم گیری یا لیسه گیری انجام بشه.
هرکار دیگه ای انجام بدی ماشین افت قیمت میخوره. شما همین الان بری تو خط تولید سایپا یه در و گلگیر نقره ای بیاری ببندی رو ماشینت بازم موقع فروش کارشناس رنگ متوجه میشه. تو اینجور موارد حتی نیاز به دستگاه ضخامت سنج هم نیست و کارشناس چشمی بهت میگه کدوم قطعات تعویض شدن.
پس به زبون خیلی ساده خدمتت عرض کنم شما هرکدوم از این 4 تا کار رو انجام بدی ماشینت افت قیمت داره :
- صافکاری همین قطعات فعلی و درنهایت بتونه و رنگ
- خرید قطعه خام آسترخورده و رنگ کردنش
- تعویض قطعه فعلی با قطعه فابریکی ماشین مشابه ( قطعه استوک )
- خرید قطعات رنگ شده ای که به اسم فابریکی یا رنگ کارخونه میفروشن

تشکر از توضیح شما خط و خش میشه لیسه گیری کرد که کمتر معلوم باشه؟ و کجا ببرم که کار خوب انجام بدن شما جایی میشناسین؟
با اجازه دوستمون من جواب این سوالتون رو میدم
قطعا کیفیت کار مهمه ولی توقع نداشته باشید با لیسه یا قلم گیری ماشین عین روز اول بشه و هیچی مشخص نشه. بهرحال یه مقدار بدچشمی میکنه.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
یکسال و نیم پیش یک پراید مدل 79 خریدیم و قولنامه شده و ماشین چند بار دست به دست شده (حدود 7 نفر)تا بدست ما رسیده و هیچکدوم تعویض پلاک نکردند و سند به نامشون نزدند تا به دست ما رسیده-ما هم قولنامه کردیمش--چند روز پیش بردیم برای تعویض پلاک کارشناس گفت پلاکت ماشین فابریکه ولی شماره پلاک زیر صندلی پراید شمارش درسته ولی پرچش غیر فابریکه!!!
مامور نوشته اتاقش عوض شده!!!ما بردیم صافکار یکی از صافکارا گفته ماشین احتمالا قبل فروش به شما (حالا دست کدوم یکی از این چند نفر معلوم نیست)تصادف کرده و خواستند صندلیشو تو صافکاری چکش کاری کنند و درش بیارند برا همین اون پلاکت زیر صندلی رو پیچش رو باز کردند تا موقع چکش کاری یا جحوشکاری جوش نپره روی شماره پلاک و بعد چکش کاری و صافکاری دوباره بستنش!حالا اینم بماند که خوب هم اون رزیر صندلی رو کار هر صافکاری بوده درست و یک اندازه در نیاورده!الان راهنمایی رانندگی نوشته اتاقک عوض شده!!!نوشتن کمیسیون 5!!!ا

خلافی خودرو از سال 95 واریبز نشده بود که اونم ما واریز کردیم!
امروز بردم راهنمایی رانندگی فرم متهم پر کردم نوشتند چهارشنبه هفته بعد بیا!!!الان من موندم چی میشه بالاخره؟تنو فرم یه بخشی هم داشت که نوشته مبلغ جریمه ........در وجه جم.هوری. اس.لامی ....حالا چقدر میخوان بریزن نمیدنم!!!کلا به نظرتون چی میشه؟ممکنه ماشین رو توقیف کنن فعلا؟؟ممکنه بگن برو صاحبان قبلی ماشین رو بیار؟مالک ماشین رو پیدا کردیم ولی بعد فروش اون دست 8 نفری دست به دست شده تا به مارسسیده و اون یکیا رو نمیشناسیم!!!
نبرنمون زندان؟اصلا ما در جریان این چیزا نبودیم موقع خرید!!!یکی میگفت یک چهارم تا یک هشتم مبلغ اتاق پراید رو ازتون میگیرن؟؟چنده؟
ملا برا کسی چنین اتفاقی افتاده؟چی میشه آخرش؟

بالا