برگزیده های پرشین تولز

برای اینکه ارشد برم خارج از کشور چقدر باید وثیقه بزارم؟

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
من میخوام ارشد رو برم یه کشور خارجی بخونم

مشکل سربازی دارم میخواستم دوستان راهنمایی کنن

پول تحصیل دارم ولی 15 میلیون پول سربازی ندارم چیکار میتونم بکنم؟ سند هم اگه جور بشه به سختی

1-میتونم سفته یا چک بزارم؟

2-بانک رو نظلام وظیفه معرفی میکنه یا هر بانک خودمون بخوایم؟

3-بانک پارسیان میشه؟

4-اینکه رئیس یه بانک آدم رو بشناسه یا مثلا حساب داشته باشیم اونجا از قبل میتونه کمک کنه در اینکه سفته قبول کنن یا مبلغ رو بیارن پایین؟

5-من شهریور سال آینده فارغ التحصیل میشم و زمستون سال اینده میخوام اپلای کنم به نظرتون فارغ التحصیلی رو عقب بندازم؟ که اگه رفتنم جور نشد سال بعدش دوباره واسه ارشد همینجا بخونم؟کی فارغ التحصیل بشم؟

لطفا جواب 1 تا 4 رو با اطمینان کامل بدید

ممنونم

Koroush2

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من میخوام ارشد رو برم یه کشور خارجی بخونم

مشکل سربازی دارم میخواستم دوستان راهنمایی کنن

پول تحصیل دارم ولی 15 میلیون پول سربازی ندارم چیکار میتونم بکنم؟ سند هم اگه جور بشه به سختی

1-میتونم سفته یا چک بزارم؟

2-بانک رو نظلام وظیفه معرفی میکنه یا هر بانک خودمون بخوایم؟

3-بانک پارسیان میشه؟

4-اینکه رئیس یه بانک آدم رو بشناسه یا مثلا حساب داشته باشیم اونجا از قبل میتونه کمک کنه در اینکه سفته قبول کنن یا مبلغ رو بیارن پایین؟

5-من شهریور سال آینده فارغ التحصیل میشم و زمستون سال اینده میخوام اپلای کنم به نظرتون فارغ التحصیلی رو عقب بندازم؟ که اگه رفتنم جور نشد سال بعدش دوباره واسه ارشد همینجا بخونم؟کی فارغ التحصیل بشم؟

لطفا جواب 1 تا 4 رو با اطمینان کامل بدید

ممنونم

اگر بتونید فارغ التحصیلی رو عقب بندازید بهتره ولی بعضی از دانشگاهها به عنوان جریمه از نمره پایان نامه کم می کنند. اول از آموزش دانشگاه خودتون بپرسید. همینطور باید استاد راهنماتون هم موافقت کنند.

HAM!D

کاربر فعال vBulletin
لایک‌ها
734
کدوم کشور میخوای بری ؟ میشه بگی چقدر خرجش میشه ؟ شاید ما هم باهات اومدیم :دی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
تا اونجایی که می دونم میتونی سند بزاری به جای پول سند خونه

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

معلوم نیست کجا برم.

سند ندارم نمیشه به جاش سفته یا چک بزارم؟ اگه مشتری خوب پارسیان باشم هم قبول نمیکنن؟

به نظرتون میارزه آدم 50 یا 60 میلیون تومان خرج کنه ارشد بره امریکا اگه خیلی مایه دار نباشه؟ که بعدش برای زندگی هم همونجا بمونه؟

آیا میتونم اینکار رو بکنم برای عقب انداختن فارغ التحصیلی :

مثلا 2 واحد از درسم رو نگه دارم هر وقت پذیرش و ویزا گرفتم حالا هر ماهی که بود اون 2 واحد رو معرفی به استاد کنم؟
میشه؟

ممنون

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سند ندارم نمیشه به جاش سفته یا چک بزارم؟ اگه مشتری خوب پارسیان باشم هم قبول نمیکنن؟

به نظرتون میارزه آدم 50 یا 60 میلیون تومان خرج کنه ارشد بره امریکا اگه خیلی مایه دار نباشه؟ که بعدش برای زندگی هم همونجا بمونه؟

چک که نه! بانک رو نمی دونم
بستگی داره هدفت چی باشه! اگه فقط می خوای یه فوقی داشته باشی به نظر من نه ! 50 میلیون بزن تو کار
بعد اینجا هم میتونی یه فوق بگیری! اگر بخوای!
اگه می خوای اونجا زندگی کنی از طریق تحصیلی باید تمام توانت رو روی درس بزاری که ممتاز باشی و از بورسیه
و تخفیف و.. ستفاده کنی بعدش برای خودت بتونی تجربه کسب کنی و زندگی کنی!
اما مزایایی که از نظر من در هر صورت داره
1- زبان خارجی حداقل یک زبان یاد میگیری
2- محیط جدید فرهنگ و رسوم تجربه جدید برات به وجود میاد

این مورد ها هست البته میتونی با کشورهای نزدیک مثل امارات -هند شروع کنی اگه دیدی می تونی
برای دکترا بری امریکا و...
به هر صورت برات ارزوی موفقیت می کنم

Koroush2

Registered User
لایک‌ها
3
سلام

معلوم نیست کجا برم.

آیا میتونم اینکار رو بکنم برای عقب انداختن فارغ التحصیلی :

مثلا 2 واحد از درسم رو نگه دارم هر وقت پذیرش و ویزا گرفتم حالا هر ماهی که بود اون 2 واحد رو معرفی به استاد کنم؟
میشه؟

ممنون

سلام
ببخشید فکر کردم ارشد دارید می خواهید ارشد دیگه بگیرید برای همین جوابتون رو اشتباه دادم. اگر 2 واحد رو نگه دارید اگر دانشگاه مساعدت کنه مسئله ای نیست و گرنه امکان داره که بگویند که بیایید و 2 واحد را تموم کنید. بهتره از سال بالایی هایتان (که الان به آنها دسترسی دارید) بپرسید. البته باز هم قطعی نیست.

در مورد سئوالتان بهتره برید سازمان وظیفه عمومی توی میدان **** (البته اگر جوابتان را پیدا نکردید).
برای حج فقط چک کافی بود. برای کربلا و سوریه فکر کنم تعهد بانکی می خواستند.
برای کنفرانس یادم نیست فکر کنم 5 میلیون تومان + 10 میلیون چک
برای ادامه تحصیل هم چون برخورد نداشتم اصلا نمی دونم ولی تا آنجایی که دیده بودم سند نمی خواستند
15 میلیون وثیقه بود که باید به صورت چک یا تعهد بانکی و یا پول نقد پرداخت می کردید به چه صورت یادم نیست.
شاید توی سایت سازمان وظیفه عمومی پیدا کنید.
البته بدونید که اگر در قبل از زمان مشخص شده برنگردید و خودتون رو معرفی نکردید جریمه میشوید. حتما با پاسپورت با مهر ورود بروید به سازمان.
موفق باشید

Last edited:

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من اگر میدونی که از این طریق میتونی اونجا موندگار شی آره ارزش داره (البته با این هزینه ای که شما گفتید برای آمریکا یا کانادا یا اروپا)

اما معمولا اینجوری نیست و نمیزارن بمونی!

در مورد اینکه بخوای پولتو بزنی به کار و ... هم شاید بی خیال شی بهتر باشه ;)

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

برای بار سوم میپرسم :

1-آیا میشه به عنوان وثیقه چک گذاشت؟ بانک شهرستان مورد قبول **** وظیفه هست؟بانک پارسیان میشه؟

2-آیا بعد از ارشد تو یه کشور مثل امریکا نمیشه موندگار شد؟

faxtis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

برای بار سوم میپرسم :

1-آیا میشه به عنوان وثیقه چک گذاشت؟ بانک شهرستان مورد قبول **** وظیفه هست؟بانک پارسیان میشه؟

2-آیا بعد از ارشد تو یه کشور مثل امریکا نمیشه موندگار شد؟

1-چک نمیشه.یا سند یا ضمانت نامه بانکی یا پول نقد.بانک شهرستان هم قبوله و پارسیان.توخوئ نطام وطیفه هم بانک کشاورزی داره.
2-فقط اگر کار پیدا کنی و کارفرمات درخواست تغییر ویزا به ویزای کار برات بده اره.

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
15 تومن
اون معرفي به استاد هم انجام ميدن ولي گيره مدرك ميشي بهتره پذيرش بگيري ببري **** وظيفه اونجا ديگه مرامي شانسي هست از 5 تا 15 مليون حالا ممكنه نقد باشه ممكنه چك سفته اغلب هم سند

Last edited:

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

گفتید چک نمیشه و سند پول یا ضمانت نامه بانکی میشه

این ضمنات نامه بانکی چی هست؟غیر از پول یا سند چیزی میتونه باشه

بعد اینکه این مبلغ رو بانک تعیین میکنه یا **** وظیفه؟یعنی بانک میتونه که موافقت کنه من به جای 15 تومان 5 تومان بزارم یا اینکه سفته بزارم؟

وضعیت کاریابی تو آمریکا چطوریه؟میشه با ارشد مکانیک اونجا کار گرفت راحت؟

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

گفتید چک نمیشه و سند پول یا ضمانت نامه بانکی میشه

این ضمنات نامه بانکی چی هست؟غیر از پول یا سند چیزی میتونه باشه

بعد اینکه این مبلغ رو بانک تعیین میکنه یا **** وظیفه؟یعنی بانک میتونه که موافقت کنه من به جای 15 تومان 5 تومان بزارم یا اینکه سفته بزارم؟

وضعیت کاریابی تو آمریکا چطوریه؟میشه با ارشد مکانیک اونجا کار گرفت راحت؟

منتظر جواب سوالای بالا هستم

فروم applyabroad هم بخش **** وظیف اش اساسی غیر فعال هست پست پارسالم هنوز جواب نگرفته اونجا

بالا