برگزیده های پرشین تولز

برای بررسی سلامت هارد دیسک

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
برای بررسی سلامت هارد دیسک چه برنامه معتبری هست؟

اگه فرق داره : هارد لپ تاپ میخوام.

گزارشات دقیق ولی عوام فهم بده ! یک برنامه ای یادم هست بود که نمودار نقطه ای و صعودی نزولی میکشید! من چمی دونم که حالا اون یعنی خوب یا یعنی بد! اونجوری نمیخوام.

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
برنامه HDTUNE هست که ورژن های مختلفی داره
تو خیلی از سایت ها هست
فکر کنم تو CPUID.com بود

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Bell عزيز
1538.gif

اگه فرق داره : هارد لپ تاپ میخوام.
. http://www.windows-cannot-find.com/go/FixWizard/ بله فرق داره و مهم هم بود! خوب شد كه گفتيد اما متاسفانه حيف كه هاردديسك لپتاپ هست!!! اگر دسكتاپ بود كه معمولن Maxtor يا Western Digital .... بود و اين‌ها در سايتشون يه يوتيليتي دارن كه دقيقن همين كاري را كه شما مي‌خوايد را انجام مي‌دهند. مثلن مكستور او برنامش دقيقن ميگه هاردديسك شما پس از چك كامل آن خراب هست يا درست و اگر خرابه من مي‌تونم درستش كنم يا بريد يكي ديگه بخريد!؟

. اما حالا! در سايت لپتاپتان نگاهي بيندازيد و جستجويي نماييد ببينيد آيا Utility براي چك هاردديسك گذاشته يا نه؟! اگه جواب منفي بود فكر كنم فقط برنامه Active SMART باشه كه بتونه به شما كمك كنه! اين برنامه بر اساس تكنولوژي S.M.A.R.T كه همه هاردديسك‌ها و مادربورد‌هاي امروزي آن را دارند مي‌تواند سلامت هاردديسك را چك كند و بگه كه مشگل از هد هست يا از .......... اميدوارم مشكلي نباشه.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/04/07
209266.gif
26650.gif

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اه اه اه !! هرچی میگم اینDell کارش کیفیت نداره گوش نمیکنند که :

این هارد لپ تاپ Think Pad خودم هست بعد از پنج ماه کار :

zo94b4.jpg

این هم هارد لپ تاپ Dell E 6500 شرکت هست با دو هفته کار ! تازه سرعتش هم 7200 هست مثلا!

2ltgjeu.jpg

قربون اون سیستم توزیع حرارتش بشم! Think pad تازه 12-13 اینچ هم هست و مدت بیشتری هم روشن بود اون هم روی تخت
اون Dell ئه رو تازه روشن کرده بودم! 15 اینچ ! هیکلش 1.5 برابر عزیز دل ! تازه داغ تر هم هست ! واقعا که !

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
یه سامسونگ یک ترا گرفتم سر و صداش موقع read/write زیاده. میخواستم ببینم طبیعیه این؟

HDTune_Benchmark_SAMSUNG HD103SI.png

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
هارد قبلیت چی بوده ؟
صداش چطوریه تقریبا ؟ تقه داره یا فقط حالت رید و رایت دائم داره؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
هارد قبلیت چی بوده ؟
صداش چطوریه تقریبا ؟ تقه داره یا فقط حالت رید و رایت دائم داره؟
هارد قبلیم مکستور 80 بود که امروز به ملکوت اعلا پیوست D:
صداش شبیه صدای read/write هارد معمولی (خرخر D: ) منتها نسبت به هارد قبلیم و یه 500 سامسونگ که دارم دو برابره. فقط هم موقع رد/رایت صدا میده.

Resident Evil

Registered User
لایک‌ها
4
اگه برا تست بدسکتور میخوای فکر کنم سریعترین راه نرم افزار patition table doctor باشه (قسمت surface test یا همچین چیزی بود)

یه سوال : این نرم افزار hdtune تست بدسکتور هم داره ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

. شما همون برنامه معرفي شده در پست 3 را بگبر و بگدار در مدتي كه با سيستم كار ميكني فعال باشه تا ببيني آيا هاردديسك مشكلي داره يا نه!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/09
26.gif
103.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام balabala جان
1.gif

. شما همون برنامه معرفي شده در پست 3 را بگبر و بگدار در مدتي كه با سيستم كار ميكني فعال باشه تا ببيني آيا هاردديسك مشكلي داره يا نه!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/09
26.gif
103.gif
نرم افزارش کرک مرک نمیخواد؟
/
راستی من اطلاعات هارد قبل رو پارتیشن با پارتیشن با گاست انتقال دادم به این هارد. چون خیلی مهم بودن. حالا نمی دونم ممکنه مشکل از این باشه یا نه! ولی خدای خیلی صداش بلنده وقتی رد/رایت می کنه قشنگ از اونطرف اطاق میشنوم صداش رو!!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

نرم افزارش کرک مرک نمیخواد؟
. نه براي مدتي كه شما مي‌خواهيد تست كنيد زمان 30 روزش كافيه! در اين مدت 30 روزه هم برنامه به شكل يك نسخه پولي كار مي‌كنه!

. فكر نكنم ربطي به كپي با گوست داشته باشه!؟ حالا چرا گوست!؟ وقتي فقط عمل كپي ساده بوده!؟ از هاردديسك به هاردديسك تا الان به مشكل درست كپي نشدن فايلي بر نخوردم!؟ و در ويندوز 7 عمل كپي واقعن عاليه! اما دو نكته چه خوب بود در زمان كپي برنامه PerfectDisk را نصب مي‌كرديد تا Agent اون حتا در زمان كپي كردن هم مانع پخش و پلا نوشته شدن فايل‌ها شود. دوم براي كپي با خيال راحت يك استفاده از همون برنامه‌هاي بكاپگيري است ولي اگر فقط كپي معمولي هدف شما بوده (نه Sector by Sector) مي‌توانستيد از WinNC استفاده نماييد و در زمان كپي تيك گزينه CRC Check را روشن مي‌كرديد.

. الان بد نيست كل هاردديسك را بدون هيچ سويچي Chkdsk كنيد. اگر اين دستور مشكلي پيدا نكرد بعدش با PerfectDisk يك Disk Analyze بزنيد ببينيد شايد فايلظهيتان خيل پراكنده نوشته شده‌اند!؟ خود همين PerfectDisk توي نسخه آخريش يك SMART چك هم گذاشته! خيلي از كمپانيش خوشم مياد كارش درسته!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/09
26.gif
103.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
آخه هارد مشکل داشت هر لحظه ممکن بود بپره، تنها چیزی که دم دست داشتم همین گاست بود. یکی از پارتیشن ها هم بوت بود که با کپی معمولی نمیشد کپیش کرد و کلا ویندوز هم می پرید.

پارتیشن ها رو با چندتا tool چک کردم با chkdsk هم چک کردم مشکلی ندارن. defrag هم کردم یه کمی صداش رو کمتر کرد فکر می کنم اندیکس کردن ویندوز هم تاثیر داره..
منتها کلا موقع رد/رایت صداش زیاده! یعنی کلا صداش دوبل سامسونگ 500 گیگی هست که دارم! فقط امیدوارم زود خراب نشه D:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

. اگه شما هم مثل من فايل‌هايتان را مرتب در فولدر‌هاي مشخصي مي‌گذاريد و براي يافتنشون نياز به جستجو نداريد Index ويندوز را خاموش كنيد! اينطوري هارد خيلي كمتر كار مي‌كنه و كمتر گرم مي‌شه و عمرش بيشتر ميشه! Smart درون بايوس را هم براي همه هارديسك‌ها حتمن خاموش كنيد. (اگه Mobo شما گيگا باشه حتمن خاموشه اگه Asus است بريد خاموشش كنيد و اگر MSI باشه....يادم نيست پيشفرضش چيه چك كنيد!)

. اگر ويندوزتان XP حتمن برنامه SuperCache را نصب كنيد. اگر 7 هست و اگر حافظه بالاي 2GB داريد، برنامه PerfectCache از همون كمپاني Raxco يا SuperCache v5 از همين superspeed دنلود و نصب و روي اون هاردديسك با يه كش 512mb/256 و روشن كردن گزينه Lazy Write تست كنيد.(كش خود 7 عاليه ولي خوب تست ضرر نداره!) مخصوصن كه شما UPS هم داريد ديگه اين Lazy Write براتون مناسبه!

SC5_config_dialog.png

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/09
26.gif
103.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
تشکر igmax عزیز،
love070.gif

حتما این موارد رو چک می کنم مخصوصا اون مورد smart که همش دردسره و خاطره خوشی ازش ندارم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

ایناهاش. انگار این صدا تو این مدل نرماله دقیقا سر بوت همینجوری صدا میده:
Samsung F2 HD103SI Racket - YouTube
. واقعن خدا خير مخترع YouTube بده! در جايي كه 1000 نوشته يا عكس به اندازه چند دقيقه فيلم ارزش ندارند، YouTube ميدرخشد! و خدا خفه كنه ابلهاني كه به دليل مدت كوتاهي كه قراره در تاريخ بلند بالاي بشريت براي مدت ناچيزي حكومت نمايند و بعدش در تاريخ محو شوند دسترسي به چنين سايت‌هايي را براي مدتي در تاريخ بر روي بخشي از انسانها محدود مي‌كنند!

. خوب خدارا شكر كه معلوم شد قضيه هاردديسك شما چيست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/07/12
26.gif
103.gif

بالا