برگزیده های پرشین تولز

nettours95

Registered User
تاریخ عضویت
29 می 2017
نوشته‌ها
71
لایک‌ها
1
سن
29
برای سفر چی ببریم؟
https://tourspress.com/blog/برای-سفر-چی-ببریم#more
خیلی از ما وقتی میخواهیم مسافرت کنیم ، چمدان را میگذاریم جلوی مان و هر چیزی که جلوی دست مان می آید را درون آن قرار می دهیم . علی رغم اینکه قصد داریم سبک سفر کنیم، در آخر با چمدانی سنگین مواجه میشویم و به هر سختی که شده آنرا همراه خود میبریم حال اینکه خیلی از آن وسایل مورد استفاده ما قرار نمیگیرد و جز اینکه موجب آزار ما میشود، فایده ای دیگری در پی ندارد .
%D8%B3%D8%A8%DA%A9%20%D8%B3%D9%81%D8%B1%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86.jpeg


سبک بودن چمدان حتما به این معنانیست که ما وسایل ضروری و به‌درد بخور را حذف کنیم و تنها به چند دست لباس قانع شویم چرا که چمدان مسافر هم باید سبک باشد و حملش آسان و هم به قدری پر باشد که نیاز های او را را در شهر یا کشوری که متعلق به محل زندگی اش نیست برآورده کند.
مهم ترین اصل برای اینکه چه چیزهایی را همراه خود داشته باشیم ، این است که قبل از سفر درباره مقصد خود اطلاعات لازم را کسب کنیم . درباره جایی که می‌رویم و امکانات مقصد، آب و هوای آن، خصوصیات جغرافیایی ، وضعیت اقامت، و امکاناتی که در محل اقامت در اختیار ما قرار میگیرد به خوبی آگاهی داشته باشیم و متناسب با شرایط مقصد ، چمدان سفر را ببندیم .
یک لیست تهیه کنید و وسایل مورد نیاز خود را در آن یادداشت کنید . چمدان بستن را برای دقیقه آخر نگذارید چرا که این زمان بدترین زمان چمدان بستن است و شما با توجیه «شاید به این نیاز پیدا کنم» هر چیزی که دم دستتان باشد را داخل کیف و ساک خود میگذارید . با تهیه یک لیست از وسایل موردنیاز در سفر،هم چیزی جا نمی ماند و هم وسایل بیهوده و بدرد نخوررا با خودتان به سفر نمی برید!

%DA%86%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%20%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86.jpg


نقشه راهنما، گذرنامه،ویزا، پول، بلیط‌ ، کارت اعتباری، چک‌ پول‌های مسافرتی، اطلاعات هتل ، شماره‌ تلفن‌های اضطراری شهر مقصد از جمله موارد مهمی هستند که میتوانید آنها را در کیف دستی خود یا در کیف زیپ دار کمربندی قرار دهید تا راحت تر به آنها دسترسی داشته باشید.
باتوجه به وضعیت آب وهوای مقصد ، برای خودتان لباس بردارید. لباس هایتان باید راحت و سبک باشد . در کنار لباس نخی ، لباس گرم هم داشته باشید تا اگر در شب، دمای هوا پایین آمد ، سرما نخورید. بهتر است شلواری که بر میدارید نا زک و خنک و نخی باشد تا راحت باشید. در فصل تابستانشلوار جین گرم است و بعد از شسته شدن دیرتر خشک می شود. اگر میتوانید در مقصد شنا کنید، ،لباس شنایتان را فراموش نکنید.
برای گذاشتن لباسها داخل چمدان، جین و تی شرت را لوله کنید،چرا که هم جای کمتری اشغال می کنند و هم چروک هم نمی شوند. لباس هایی مثل ژاکت و بلوز را هم شبیه مربع تا کنید.

%DA%86%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86.jpg


یک جفت کفش راحت که برای پیاه روی های طولانی و یک جفت کفش تابستانی برای گشت و گذار در شهر به همراه داشته باشید و از برداشتن کفش های دیگر خود داری کنید. وسایل سنگینی مثل اتو یا سشوار در هتل وجود دارد بنابر این بهتر است بار اضافی نداشته باشید. وسایلی مثل عطر و اودکلن را که امکان شکستن دارند لای لباس ها و حوله تان بپیچید .
در صورتی که اهل استفاده از تکنولوژی هستید ، وسایل الکترونیکی خود مثل موبایل ، لپ‌تاپ، باتری و شارژر، دوربین عکاسی ، فلش‌مموری، USB و هدفون را فراموش نکنید .

%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86%20%DA%86%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86.jpg


کیف لوازم آرایشی و بهداشتی، داروهای مورد نیاز، بسته ی کوچکی از کمک های اولیه، چند کیسه ی پلاستیکی در سایز های مختلف، صابون کوچک، دستمال کاغذی، نخ،سوزن،سنجاق و چند دکمه، چسب ‌زخم، کرم ضد آفتاب، کلاه آفتابگیر، از جمله دیگر وسایلی هستند که میتوانید در چمدان خود جای دهید.
 
بالا