برگزیده های پرشین تولز

برای مادرم نیاز به تجربه شما و یا آشنایان شما در مورد جراحی تعویض مفصل زانو دارم

Star.Sky

Registered User
لایک‌ها
140
سلام و درود خدمت دوستان پرشین تولز

مادر بنده مدت یک سال نیم است که دچار آرتروز زانو شده و این اوخر از زانو درد شدید رنج میبرد و دیدن صحنه ی درد کشیدن مادر واقعا غیر قابل تحمل و ناراحت کننده است ( انشاا... خداوند به همه پدر و مادرها سلامتی کامل و طول عمر با عزت عنایت کند )

بخاطر درد شدیدی که متحمل میشند ایشون رو پیش چند متخصص و فوق تخصص بردیم که داروهایی تجوییز کردند و مادرم در طول این مدت مصرف میکرد اما به قول خودش تاثیر چندانی نداشته . چند روز پیش از شدت درد خواستند که ایشون رو پیش پزشک ببریم و حتی شده آمپولی تجویز کنند تا درد نکشه ایشون رو پیش متخصص ارتوپدی بردیم و داروها و امپول هایی تجویز کردند و گفتند که اگر تا قبل از ماه رمضان خوب نشدند باید عمل جراحی تعویض مفصل زانو انجام بدهند

امیداورم و انشاا... به لطف خداوند که خوب بشند و نیازی به عمل نباشه اما در کل میخواستم اگر دوستان تجربه ای در زمینه عمل جراحی تعویض مفصل زانو در مورد نزدیکان و یا آشناهاشون دارند اینجا بنویسند تا بیشتر باهاش آشنا بشیم ( مادرم بشدت از عمل ترس دارند و البته حق هم دارند ) سن مادرم 62 سال است

میخواستم بدونم بعد از عمل مفصل زانو زندگی برای این افراد چگونه است ؟ درد کلا از بین میرود ؟ فعالیت ها تا چه حد نرمال میشود ؟ عوارضی دارد یا خیر و کلا تجربه ی بعد از عمل خوب بوده یا نه

سپاس از محبت شما

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
سلام
پدربزرگ من بدلیل چاقی بیش از حد دیگه نمیتونست بدون کمک عصا راه بره و اصل مشکل از کمرش بوده
و دکتر حرام زاده توصیه کرد عمل پروتز زانو انجام بشه و بعد از این عمل حتی با عصا هم قادر به راه رفتن نیست
نمیخوام دل شمارو خالی کنم فقط قبل از اینکه به حرف دکتر اعتماد کنید تحقیقات خودتون برای ریشه یابی مشکل رو انجام بدید که خدای نکرده روی حساب حرف گوسفندی به اسم دکتر مادرتون دچار مشکلی نشه.

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,641
اره تو این سن جراحی بدتر می کنه تا خوب تر باید با چند دکتر جراح مشورت کنید.

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
چون پای مادر وسطه ایسگا نمیگیرم کاملا جدی:D
اگه تهرانید و کلا 40 ت ویزیت براتون مسئله ای نیست حتما یه آدرس تو پاسداران میدم ببر پیش دکتره من چون خودم فوتبالیستم و خیلی آسیب تو تیممون هست بازیکنامون هرکدوم مصدومیت داشتن (خصوصا کمر و زانو) میرفتن هزارجا میگفت جراحی میرفتن پیش این کشش یا تزریق و فیزیوتراپی میداد خوب میشدن:|
تعویض که انجام بشه تا 6 ماه حتی راه رفتن سخته . 2 تا از فامیلای من که خانوم بودن و سنشون بالای 45 بوده عمل کردن (احتمالا مادر شما هم زیر 40 نباشن؟!) من دیدم که چقدر افزایش وزن و سستی بدن و سختی زندگی پیش میاد تازه یکیشون شهروند آلمان بود و با امکانات خیلی زیاد بازم داغون بود اوضاع پاهاش
چون به هرحال تعویض مفصل خیلی خیلی عمل بدیه
حداقل 6 ماه راه رفتن سخته و 1 سال زندگی عادی !
فکر فشار آوردن و یا مثلا دویدن و ورزشم باید حداقل تا 2 3 سال نکنن
فقط اقشار خاصی مثل فیتنسر ها و رزمی کارها(اونم بعضیاشون) و فوتبالیستا و بسکتبالیستای حرفه ای هستن که به علت داشتن پاهای کاملا قوی وآماده خیلی مشکل ندارن
اونا هم 6 ماه داغونن البته

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
سلام

از قول دکتر می گم:
مفصل های مصنوعی نهایت 20 سال عمر دارن و بعد این مدت فرسوده میشن.
به خاطر همینعمل مفصل زانو رو برای سن های نسبتا پایین توصیه نمی کنن.
ولی گاهی اوفات شرایط طوری هستش که راه دیگه ای نداره.

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
درود
مادر بنده هم چند سالی هست که با زانو درد شدید دارن
هنوز دارو میخوره و هیچ و هیچ
عمل و نمیدونم

hamid-digital

Registered User
لایک‌ها
42
مادر من هم مشکل راه رفتن داشت دکتر گفت از دیسک و عمل کردیم ولی به دوماه هم نکشید و همون درد باز اومد.الانم داره طب سنتی میکنه فک کنم این موثر تر باشه تا عمل.

emprator227

Registered User
لایک‌ها
29
منم سال پیش رباط پاره کردم و عمل کردم کلا توی ماه رمضان میرفتم فیزیوتراپی اونجا خیلی ها رو میدیدم که تعویض مفصل بودن و اکثرا پیر.
با حرف اون دوستمون موافقم که این مفصل ها یک تاریخ انقضایی دارند که همون 20 تا 25 سال هست.
ولی با حرف اون دوستمون که گفته تا 6 ماه نمیتونه راه بره اصلا موفق نیستم.البته به دکتر و فیزیوتراپ هم بستگی داره .توی اون فیزیتراپی که میرفتم اکثرا کسایی که میومدن بعدچند جلسه برق شروع میشد به برگردوندن محور حرکت پا و تا اون موقع با ویلچر میومدن ولی بعد از اون فیزیوتراپ میگفتن نمیخواد بزارین خودش بیاد و خود بیمار به راحتی راه میرفت.
این رو هم بگم که این عمل یک عمل بسیار حساس به الودگی هست یعنی برای تعویض پانسمان منی که رباط پاره کرده بودم خودم پانسمان خودم رو عوض میکردم ولی اون ها حتما باید میبردن کلینیک و اونم داخل یک محیط استریل تعویض پانسمان انجام میدادن.
اگه مشهد هستی یک سر برو جای دکتر اریامنش واقعا دکتر خوبی هست.اطلاعات بیشتر خواستی بگو تا در خدمتت باشم.

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614

buy66

Registered User
لایک‌ها
19
عمل جراحی تعویض مفصل زانو یا پروتز زانو، در غالب موارد بدون بروز عارضه خاصی انجام می شود و بیمار پس از آن می تواند زندگی فعالی داشته باشد. با این حال مانند هر عمل جراحی دیگری، تعویض مفصل آسیب دیده زانو و گذاشتن مفصل مصنوعی نیز ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشد. اگر چه احتمال عفونت مفصل مصنوعی زانو بعد از تعویض مفصل کمتر از دو درصد است، ولی به علت اینکه در صورت وقوع بسیار دردسرساز خواهد بود، اقدامات سختگیرانه زیادی صورت می گیرد تا عفونت ایجاد نشود. او اضافه کرد: با این حال احتمال عفونت در کسانی که زخم های پوستی دارند، کسانی که عفونت ادراری یا تنفسی دارند، کسانی که مشکلات و عفونت های دهانی و دندانی دارند و در بیماران دیابتی کنترل نشده و روماتیسمی بیشتر است.

yordsevan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و درود خدمت دوستان پرشین تولز

مادر بنده مدت یک سال نیم است که دچار آرتروز زانو شده و این اوخر از زانو درد شدید رنج میبرد و دیدن صحنه ی درد کشیدن مادر واقعا غیر قابل تحمل و ناراحت کننده است ( انشاا... خداوند به همه پدر و مادرها سلامتی کامل و طول عمر با عزت عنایت کند )

بخاطر درد شدیدی که متحمل میشند ایشون رو پیش چند متخصص و فوق تخصص بردیم که داروهایی تجوییز کردند و مادرم در طول این مدت مصرف میکرد اما به قول خودش تاثیر چندانی نداشته . چند روز پیش از شدت درد خواستند که ایشون رو پیش پزشک ببریم و حتی شده آمپولی تجویز کنند تا درد نکشه ایشون رو پیش متخصص ارتوپدی بردیم و داروها و امپول هایی تجویز کردند و گفتند که اگر تا قبل از ماه رمضان خوب نشدند باید عمل جراحی تعویض مفصل زانو انجام بدهند

امیداورم و انشاا... به لطف خداوند که خوب بشند و نیازی به عمل نباشه اما در کل میخواستم اگر دوستان تجربه ای در زمینه عمل جراحی تعویض مفصل زانو در مورد نزدیکان و یا آشناهاشون دارند اینجا بنویسند تا بیشتر باهاش آشنا بشیم ( مادرم بشدت از عمل ترس دارند و البته حق هم دارند ) سن مادرم 62 سال است

میخواستم بدونم بعد از عمل مفصل زانو زندگی برای این افراد چگونه است ؟ درد کلا از بین میرود ؟ فعالیت ها تا چه حد نرمال میشود ؟ عوارضی دارد یا خیر و کلا تجربه ی بعد از عمل خوب بوده یا نه

سپاس از محبت شما

من یه دکتری رو میشناسم که هم خودم تجربه بسیار خوب و هم از کسایی که پیش ایشون رفتن دارند
دکتر علی یگانه عضو هیت علمی دانشگاه شهید بهشتی هم هست
ادرس سایتش
http://draliyeganeh.com

بالا