برگزیده های پرشین تولز

برای پارس آنلاین فرقی میکند که شما Dedicated Server بگیرید یا فقط اینترنت؟

hamid2881

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینجا را نگاه کنید
http://www.pndc.ir/farsi/dedicatedservers.htm

لیست سرور های اختصاصی پارس آنلاین هست
یعنی یک سرور که در دیتاسنتر این شرکت در تهران در پارک فناوری پردیس هست
که هزینه ماهانش می شود 235 هزار تومان

ترافیک مجاز هم 150 گیگ در ماه هست
به ازای هر 100 گیگ اضافه هم 25 هزار تومان می گیرند

سرعت اینترنت هر سرور هم , استانداردش که بیشتر شرکت ها ارایه می دهند 100mbps هست که حالا با تخفیف می گیریم که سرور های پارس آنلاین 10mbps باشند

اگر بخواهیم فقط اشتراک ADSL با سرعت 1mbps بگیریم باید 450 هزار تومان بهشان بدهیم
در حالی که اگر یک سرور در دیتا سنتر پارس آنلاین اجاره کنیم تقریبا نصف این قیمت در میاد و حداقل با 10 برابر سرعت اینترنت بیشتر !

حالا من نمی فهمم این اختلاف قیمت برای چی هست, منبع پهنای باند که هر دو از شرکت پارس آنلاین هست
سرور ها داخل ایران هستند چه فرقی برای پارس آنلاین داره که این سرعت اینترنت را به جای وصل کردن به سرور به خطوط ADSL بده , باید خیلی ارزان تر هم باشه چون هزینه اجاره سرور هم کم می شه ازش

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
من جواب سوالتون رو فکر میکنم این باشه که برای ADSL هم باید یه پولی به مخابرات بده، هم اینکه شما 150 گیگ بیشتر نداره که تقسیم کنی میشه روزی 50 گیگ و ساعتی 2 گیگ که باز هم تقسیم کنی میشه 0.005 مگابیت نه 1 مگابیت
نمیدونم منظورم رو فهمیدید یا نه
و اون سرعت 10مگابیت هم فقط سرعت خطه معنیش این نیست که کل این 10 مگابیت مال شماست
شما چرا میخوای سرور از ایران بگیری ؟

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
اون قسمت که گفتید باید یه پولی به مخابرات بده درسته ولی مگه چقدر پرداخت میکنن که قیمت به قول ایشون 10 برابر میشه؟ ولی توضیحتون درباره پهنای باند رو متوجه نشدم.

من جواب سوالتون رو فکر میکنم این باشه که برای ADSL هم باید یه پولی به مخابرات بده، هم اینکه شما 150 گیگ بیشتر نداره که تقسیم کنی میشه روزی 50 گیگ و ساعتی 2 گیگ که باز هم تقسیم کنی میشه 0.005 مگابیت نه 1 مگابیت
نمیدونم منظورم رو فهمیدید یا نه
و اون سرعت 10مگابیت هم فقط سرعت خطه معنیش این نیست که کل این 10 مگابیت مال شماست
شما چرا میخوای سرور از ایران بگیری ؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
من توی چند صفحه ای گشتم هیچ جاش ننوشته که سرعت سرور ها 10مگ هست کلا خیلی مبهم این قضیه رو پیچونده ! مگر اینکه من خوب نگشته باشم :) بهترین توضیحی که در مورد شبکه و سرعتش داده اینه :

*

مشخصات اتصال شبکه (Network Connectivity)
شرکت پارس‌آنلاين از طريق فيبر نوری به شبکه مخابرات ايران متصل می‌باشد و به همين دليل دسترسی مشترکين داخل کشور به سرورهای ميزبانی شده در شرکت پارس‌آنلاين بصورت (Local Exchange) تبادل محلی و بدون نياز به ارسال ودريافت ماهواره‌ای می‌باشد. همين امر باعث ايجاد تفاوت محسوس سرعت دسترسی مشترکين داخلي ايران به اين Host ها می‌باشد.

پس زیاد هم روی اون 10مگ حساب نکن چون به احتمال قوی تو ایران پدیده خاصی در مورد سرور ها هم قائل نیستند :)
یک نکته دیگه اینکه adsl سرعت یک مگ محدودیت حجمی نداره :) ولی سروره که معلوم نیست چند مگه محدودیت داره :) خداییش هم 150 گیگ در ماه نسبت به این سرعت چیز زیادی نیست :)

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
شما وقتی خط 1Mbps میگیری همش برای خودته و اگه صبح تا شب دانلود کنی میتونی روزی 8 گیگ دانلود کنی که میشه ماهی 240 گیگ
ولی برای سرور به شما 10Mbps میدن که بین کلی سرور دیگهshare شده و شما فقط میتونی حداکثر ماهی 150 گیگ استفاده کنی ازش

بالا