برگزیده های پرشین تولز

برترین کشور های توریستی اروپا در تابستان

hassanseo

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
16 می 2016
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
1
سن
30
محل سکونت
iran
صربستان :

athedral-of-Saint-Sava-15.jpg


تور صربستان مسافرت ی پرشور هیجان به یکی از کشورهای زیبا ی اروپا است که شادی هیجان زیبا یی را همزمان به بازدیدکنندگان خود هديه می نماید از این جهت سفر به این کشور زیبا را برای یک تور صربستان 95 توصیه می نماییم . جمهوری صربستان ، یک کشور محاط در خشکی و در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در برگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در خاور، جمهوری مقدونیه مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی هرزگوین در باختر هم‌مرز است . بلگراد پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور صربستان است. نام بلگراد به مفهوم شهر سفید می‌باشد. این شهر که در میزان فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون می‌رسد و از این‌رو بلگراد یکی از بزرگترین شهرهای جنوب غرب اروپاست.

بلگراد:
بلگراد سفر به نیویورک کوچک
تور بلگراد مسافرت به پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور صربستان است و از این جهت حتما باید برای تور بلگراد 95 برنامه ریزی کنید. نام بلگراد به مفهوم شهر سفید می‌باشد. این شهر که در میزان فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون می‌رسد و از این‌رو بلگراد یکی از بزرگترین شهرهای جنوب غرب اروپاست. بلگراد در سال ۱۵۲۱ بدست نیروهای عثمانی اشغال از آن تاریخ تا سال ۱۸۴۱ ضمیمه آن امپراتوری بود. در این سال بلگراد در خلال نبردهای عثمانی و اتریش از ممالک عثمانی جدا شد و به امپراتوری اتریش-مجارستان پیوست. بعد از فروپاشی امپراتوری اخیر در سال ۱۹۱۸ تا ۲۰۰۳ بلگراد پایتخت یوگسلاوی بود.بلگراد حاوی بلگراد قدیم و بلگراد ( سال ۱۹۴۹ ) است .

02.jpg


بلگراد در سال ۱۵۲۱ بدست نیروهای عثمانی اشغال و از آن تاریخ تا سال ۱۸۴۱ ضمیمه آن امپراتوری بود. در این سال بلگراد در خلال نبردهای عثمانی اتریش از ممالک عثمانی جدا شد به امپراتوری اتریش-مجارستان پیوست. بعد از فروپاشی امپراتوری اخیر در سال ۱۹۱۸ تا ۲۰۰۳ بلگراد پایتخت یوگسلاوی بود.بلگراد حاوی بلگراد قدیم و بلگراد ( سال ۱۹۴۹ ) است .

کرواسی :

تور کرواسی مسافرت ی است به جمهوری کرواسی کشوری اروپایی واقع در منطقه بالکان (جنوب مرکزی اروپا) که از شمال با کشورهای اسلوونی مجارستان ، از شمال شرقی با صربستان ، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌مرز است و از این جهت تور کرواسی 95 یک برنامه دیدنی و هدفمند می باشد . زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر کرواسی است . این کشور ۵۶٬۵۹۴ کیلومتر مربع وسعت دارد بیشتر مناطق آن آب‌ و هوای مدیترانه‌ای قاره‌ای دارند . در سواحل دریای آدریاتیک کرواسی بیش از هزار جزیره قرار دارد . جمعیت کرواسی ۴٫۲۸ میلیون نفر است که آن‌ها کروات هستند . کرواسی دارای جاذبه های تفریحی فراوان بناهای تاریخی بسیار زیاد قشنگ ست که در تور کرواسی به بازدید از این جاذبه های زیبا خواهید رفت.
Croatia tour
22.jpg


زاگرب با قدمت ۹۰۰ سال مرکز فرهنگی، علمی، اقتصادی و حکومتی جمهوری کرواسی است بدلیل تسلط امپراتوری اتریش مجارستان معماری آن متتاثیر از این دو کشور است معماری اتریشی-مجارستانی کاملا مشهود بوده و به همین دلیل زاگرب به وین کوچک معروف است. همچنین زاگرب یکی از مراکز مکتبهای بزرگ انیمیشن زیبا جهان است. ‏مشهور ترین تولید این مکتب “پروفسور بالتازار” است.‏زاگرب به شهر موزه ها مشهور است، چون تقریباً در هر میدانی موزه ای وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در جهان ‏موزه دارد. این شهر به سه بخش تقسیم می شود : بخش هزار سالۀ بالا (گورنجی گراد) که حاوی کاخ ریاست جمهوری، ‏کلیسای تاریخی سنت مارک، مجلس موزه ها و گالری هایی است که در خیابانهای سنگفرش شده با چراغ های گازی ‏قرار دارند. بخش قرن ۱۹ پایین (دونجی گراد) با فروشگاه ها، رستوران ها، کافه ها، تئاترها و پارک هایش. و بالاخره ‏بخش نو بعد از جنگ جهان ی دوم (نووی زاگرب) که مملو از برج هاست .

سنت پترزبورگ مسکو در روسیه
تور سنت پترزبورگ مسکو : جمعیت اصلی سنت پترزبورگ پنج میلیون نفر است و نمای اصلی شهر از کانالهای زیاد آب مشابه شهر” ونیز” تشکیل شده است . رودها و کانالهای زیاد اب در انتها با نیز یکی شده با نام رود Neva به خلیج فنلاند ختم می گردد . این رود از دریاچه ای بنام Ladoga شروع شده و در همه شهر سنت پترزبورگ به کانالهای باریک قایق رو تقسیم می گردد. بنا به درخواست امپراتور پطر کبیر اسکلت شهر سنت پترزبورگ مشابه شهر ونیز در ایتالیا ، در دو طرف این رودها بنا شده است. کل این شهر بر روی ۴۴ جزیره کوچک بنا شده و پلهای متعددی این جزیره ها را به یکدیگر متصل می نماید.چندین پل بازشونده در این شهر وجود دارد که در ساعات اخرین شب باز شده و مجوز عبور کردن به کشتی های بزرگی مانند کشتی های کروز یا قاره پیما را می دهد.

Moscow Saint Petersburg
Sochi-8.jpg


عمق رود Neva بین ۵٢٠ متر تا کیلومتر است و در همه زمستان رودخانه به صورت یخزده به مکانی برای تفریحات زمستانی مردم شهر تبدیل می گردد. طول رودخانه در داخـل شهر به ٧۵ کیلومتر می رسد. قشنگ یی خیره کننده این شهر علاوه بـر قایقرانی در آن از عواملی است که گشت سنت پترزبورگ مسکو را به یکی از جذاب ترین تورهای خارجی تبدیل کرده است . ساختمانهایی است که از سیصد سال قبل با سبک معماری ایتالیایی تهیه و تولید شده و هنوز به همان صورت مراقبت میگردد.

تور روسیه سفر ی به پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد و شایسته یک برنامه طولانی مدت برای تور روسیه 95 از این لیست می باشید. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است با اقیانوس آرام شمالی اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، دریای بالتیک مرز آبی دارد و با ۱۴ کشور آسیایی اروپایی مرز زمینی دارد. روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. زبان رسمی روسیه، زبان روسی است. روسیه فرهنگ پرباری دارد نویسندگان مشهور ی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند. واحد پول روسیه روبل است.

Russia tour

Adler-21.jpg


مسکو :

مسکو پایتخت پرجمعیت‌ترین شهر در روسیه است. این شهر در قرون وسطی یک شهر چوبی بود و آتش تهدید بزرگی جهت آن محسوب می شده . میدان اصلی شهر میدان سرخ جهت مدت زیاد نام میدان آتش را به خود گرفت

سنت پترزبورگ :

یکی از مقاصد گردشگری در مسافرت روسیه شهر سنت پترزبورگ است و به حق زیباترین مکان در روسیه و می تواند مکانی ایده آل برای تور سنت پترزبورگ 95 شما باشد. حمعیت مهم این شهر اکنون پنج میلیون نفر بوده و نمای مهم شهر از کانالهای زیاد آب مشابه شهر ونیز تشکیل شده است . رودها و کانالهای زیاد اب در انتها با یکی شده با نام رود Neva به خلیج فنلاند ختم می گردد ladoga شروع شده در سرتا سر شهر سنت پترزبورگ به کانالهای باریک قایق رو تقسیم می گردد. بنا به درخواست امپراتور پطر کبیر اسکلت شهر سنت پترزبورگ مشابه شهر ونیز در ایتالیا در دو طرف این رودها بنا شده است. کل این شهر بر روی ۴۴

مسکو – روسیه

تور مسکو مسافرت به پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در روسیه است و می تواند مکانی زیبا برای تور مسکو 95 برای هموطنان ما باشد. این شهر در زمان قرون وسطی شهر چوبی بود آتش خطر بزرگی برای آن محسوب می شده . میدان مهم شهر ، میدان سرخ برای مدت زیاد نام میدان آتش را به خود گرفت.

Moscow tour

176.jpg


از دیگر نقاط جالب تاریخی و تفریحی در بازدیدهای مسافرت مسکو میتوان به کلیسای زیاد دیده شده واسیلی ، تالار نمایش بالشوی سیرک مسکو، نقطه صفر شهر مسکو، هفت خواهران تپه گنجشکها یا بام مسکو ، کلیسای عیسی منجی ، پارک پیروزی پل عشاق و همين طور باغ الکساندر اشاره کرد که هر ساله میلیونها گردشگر خارجی را به خود جذب مینماید.

سوچی جزیره قناری روسیه:

تور سوچی مسافرت به یکی از جالب ترین شهرهای روسیه است که جمعیت آن بیش از ۴۰۰ هزار نفر است و با توجه به مراکز تفریحی آن مکانی ایده آل برای برنامه تور سوچی 95 می باشد. سوچی یک شهر واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی روسیه است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز قرار گرفته است. مسافرت سوچی به آفتـاب ، آب و هوای کوهستانی گیاهان کم شبیه خواص بهبود ی چشـم ه های آب معدنی و خاک شفا بخش خود سفر فوق العاده برای اصلاح سلامت ی به شمار می رود. این شهر به طول ۱۴۵ کیلومتر در امتداد ساحل کشیده شده است. بزرگ ترین مناطق تفریحی آن عبارتند از: لازروسکویه، لوو، داگومیس، سوچی، خوستا، کودپستا، آدلر کراسنایا پولیانا.
Sochi tour
Sochi-14.jpg


سوچی – موقعیت جغرافیایی آب و هوا:

تور سوچی مسافرت به شهریست که تمام جهان یان آن را به خوب ی می شناسند. گفتنی است که اعضای کمیته ی بین المللی المپیک در بازدید از اینجا، مسحور زیبا یی های این تفرجگاه شده بودند. آن ها قله های پوشیده از برف رشته کوه های آیبگا و پسخاکو را رفیق داشتند. پس جای تعجب نیست که بعداً در کمیته ی بین المللی المپیک در شهر گواتمالا، شهر سوچی به عنوان میزبان گیم های زمستانی المپیک ۲۰۱۴ گزینش شد. آب و هوای معتدل از خصوصیات ی ساحل دریای سیاه در ناحیه ی قفقاز است که همین ویژگی، آن را به مقصد تفریحی برای تمام طول سال تبدیل می نماید . این شهر از یک سو به دریای بی کران از طرف دیگر به منطقه ی کوهستانی پهناور وودلند (Woodland) منتهی می گردد. در هیچ کجای دیگر روسیه، چنین آب و هوای باطراوتی وجود ندارد.

سوچی – تاریخ سوچی

بنابر افسانه های زیاد درباره ساحل دریای سیاه در این منطقه، آن را ساحل پشمین قوچ بالدار طلایی نامیده اند. افسانه ها، جریان های ملی و اشعار حماسی زیاد ی درباره رویدادهایی که در قدیم در سوچی و اطراف آن صورت گرفته است، وجود دارد. این امتیاز بزرگی جهت شهر تفریحی سوچی محسوب می شود. براي چه که بسياري از گشت ها بر پایه ی این اسطوره ها است. به عنوان مثال صخره های عقاب “اورلینیه سکالی” یکی از اسرار آمیزترین محل ها در سوچی است که در جنوب غربی رشته کوه ماتسستا مشرف بر دره ای عمیق و باریک، جایی که رودخانه ی آگورا راه خود را به سمت دریا بازمی نماید ، قرار گرفته است. در تصورات مردم، این محل با افسانه ی یونان باستان درمورد پرومتئوس پیوند خورده است. او از فرمان زئوس سرپیچی کرد، آتش را از کوه المپیوس دزدید و چگونگی استفاده از آن را به مردم آموزش داد. به همین خاطر زئوس دستور داد پرومتئوس را تا ابد تنبیه کنند. او به بلندی صخره ای زنجیر شد در آنجا عقابی غول پیکر روزانه از بدن وی تغذیه می کرد. صخره های عقاب در منطقه ی سوچی محل رخداد این تراژدی را تداعی می نماید .

یونان :

تور یونان مسافرت ی به کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است و می تواند یک تور یونان 95 تاریخی برای دوستداران تاریخ و تمدن باشد. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان از شرق با ترکیه مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌است.

Greece tour
maxresdefault.jpg


یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا آفریقا واقع شده است و میراث‌دار یونان باستان، امپراتوری بیزانس نزدیک به چهار سده سلطهٔ ترکان عثمانی است. یونان حدود ۶۰۰۰ جزیره دارد که تنها ۲۲۷ مورد آن دارای سکنه است. مالک بسياري از این جزایر افراد ثروتمند جهان هستند . صنعت تفریحی یکی از منابع عمده درآمدزایی جهت یونان است ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را حاوی می‌شود.

سفر به آتن – یونان:

تور آتن سفر ی است به شهری وسیع که در بین هفت تپه تاریخی بنا‌شده توسط کوه‌های متعددی احاطه‌ شده‌ است. از ۳۰۰۰سال پیش تهم اکنون مردم در آنجا سکونت‌ داشته‌اند و به‌عنوان مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی شهرت یافته‌ است. آتن با دارابودن مرکز شهر بزرگ نیز حومه وسیع تلفیقی اعجاب‌انگیز از ویژگی‌های تاریخی مدرن در کنار یکدیگر است. درست در قلب آتن، مرغزاری سبز و دلچسب برای گردش‌ در بعدازظهرهای خورشید ی قرار دارد پس تور آتن 95 را از دست ندهید. در باغ سلطنتی مکانی اختصاصی وجود دارد که امروزه به‌عنوان ساختمان پارلمان مورد استفاده‌ قرار‌ می‌گیرد. باغ‌ملی که در سال ۱۹۲۳ تاسیس‌ شده‌ مکانی امن آرام به‌دور از هیاهوی شهری سایبانی سبز از درختان تنومند گیاهان مختلف ان را فرا گرفته‌ است.
Athens tour
a-view-from-the-nose-bleed-section-of-the-theater-of-ancient-delphi-greece.jpg


در گشت آتن به دیدن باغ ملی که همه با مجسمه‌ها، انواع گل‌ها نیز ساختمان‌های کوچک از زمان باستان مزین شده‌ است میروید. باغ‌های زاپئون نیز در آنجا قرار دارد که توسط ساختمان باستانی کنگره احاطه و آن هم در قرن نوزدهم میلادی ساخته‌ شده‌ است. از دیدنیهای آتن می توان به موزه نو آکروپلیس کوه لیکابتوس (Lycabettus) موزه ملی باستان‌شناسی آتن میدان سینتگما (Syntagma) ، معبد المپیک زئوس ، ارچتیوم (Erechtheum) ، آگورا (Ancient Agora) پلاکا (Plaka) و پارت نون (Parthenon) اشاره کرد. سواحل آتن خیلی زیبا جذاب است به طوری که جهت لذت بردن از خورشید درخشان و شنا کردن ضروری نیست به جزایر دیگر یونان بروید . از بهتریـن سواحل آتن می توان به ساحل آپولو، کاووری وولیاگمنی، وولا، پیرائوس، استیر، وارکیزا و غارهایش، آجیا مارینا، لاگونیسی غیره اشاره کرد.

بلغارستان:تور بلغارستان با هدف بازدید از شهرهای صوفیا وارنا در کشور بلغارستان سفری بی نظیر برای یک تور بلغارستان 95 می باشد . بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لِف است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار بقیه بیشتر ترک کولی هستند . مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است . در شمال این کشور جمهوری رومانی در غرب جمهوری قبلی یوگسلاوی و در جنوب با کشور یونان و ترکیه هم‌مرز است. شمال کشور تابستان‌های گرم زمستان‌های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است.

Bulgaria tour
bulgarian-government.jpg


بلغارستان در سال ۲۰۰۴ به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد و در سال ۲۰۰۵ اتحادیه اروپا، درخواست عضویت بلغارستان را در این اتحادیه پذیرفت و روز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را ۱ ژانویه ۲۰۰۷ اعلام کرد.

سفر به وارنا – بلغارستان:

تور وارنا
مسافرت ی به شهر تفریحی بلغارستان و بسیار سفری بی نظیر برای تور وارنا 95
است. وارنا بعد از صوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است. این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. وارنا در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد شهر های خیلی مهم اطراف آن دوبریخ ، شومن بورگاس هستند . وارنا یکی از شهرهای بندری و زیبا ی کشور بلغارستان است و بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود.

مسافرت به صوفیا – بلغارستان
تور صوفیا مسافرت ی به پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور بلغارستان و بسیار مناسب برای سفر تور صوفیا 95 است . صوفیا یکی از قدیمی ترین پایتخت‌های اروپایی است تاریخ این شهر به سده ۸ میلادی برمیگردد. این شهر در حال حاضر ۱٫۲۷ میلیون نفر جمعیت دارد که دوازدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپاست.

Sofia tour

varna.jpg


صوفیا در غرب بلغارستان و در جوار ناحیه‌ای کوهستانی واقع شده‌ است . پارک کوهی ویتوشا با فاصله ای ۳۰ دقیقه از حومه این شهر قرار دارد . این پارک از قدیمی ترین پارکهای طبیعت در بلغارستان است که در فصل زمستان مکانی برای علاقمندان به اسکی است .
 
بالا