برگزیده های پرشین تولز

بررسي وضعيت Wimax مبين نت

hamid268

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نمی دونم شما چطوری ایندور گرفتین و ایا یاهان به نت وصل شدین یا نه ولی قرار بود امروز ایندور wifi برام بیارن که نیومدن زنگ زدم گفتم قضیه چیه که نیومدین گفت واسه مودم های ایندور مشکل هست و شبکه باهاش مشکل داره و فقط الان outdoor می تونه ساپوت کنه
با این حساب نمی شه روی مبین فعلا زیاد حساب کرد باید صبر کرد تا جا بیافته و مشکلاتی که فعلا داره حل بشه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
درسته برای ما هم که آورده بودن امروز اومدن نصب کنن
هیچ کدومش نصب نشد با اینکه آنتن تا ته پر بود
بعد از کلی ور رفتن و تماس با افراد مختلف به این نتیجه رسیدن که باید مودم آوت دور بزارن
خود یارو هم گفت این مودما تا یه سال دیگه خوب جواب نمیده و فعلا آوت دور خوبه

خلیج فارس

Registered User
لایک‌ها
126
سلام من اراکم الان زنگ زدم گفتن دو روزه میان وصل میکن
outdoor باید بگیرم اصلا مشکلی نداره چرا؟
چون adsl شاتل 1 mb 400000 تومنه مبین نت 80000 حالا کدوم بهتره؟:guitar::guitar::guitar::guitar::grrr::grrr::questionm:questionm:wub::wub::blink::blink::hmm::hmm::hm

JSMKISH

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من اراکم الان زنگ زدم گفتن دو روزه میان وصل میکن
outdoor باید بگیرم اصلا مشکلی نداره چرا؟
چون adsl شاتل 1 mb 400000 تومنه مبین نت 80000 حالا کدوم بهتره؟:guitar::guitar::guitar::guitar::grrr::grrr::questionm:questionm:wub::wub::blink::blink::hmm::hmm::hm

1 mg mobin net ddk nist share hast vali baz ham qimateshon monasebeh

farda vaseh man vasel mikonnad

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
واسه ما که اومدن نصب کنن اول ایندور آوردن دیدن نمیشه با اینکه آنتن تا ته پر بود
پس دادیم آوت دور گرفتیم
اونم اومدن نشد
گفتن پوششون بهترین پوشش تهران هست فقط شما افتادین رو مرز 2 تا آنتن و مودم قاطی میکنه
ماهم پس دادیم کلا رفت

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
با این وضع ظاهرا باید از شاتل مهاجرت کرد! بین پارس آنلاین و مبین نت شک دارم. کسی مبین نت رو توی تهران تست کرده؟ سرویس یاقوت با محدودیت 25 گیگابایت (512) با چه سرعتی داونلود میکنه؟

ممنون

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
با این وضع ظاهرا باید از شاتل مهاجرت کرد! بین پارس آنلاین و مبین نت شک دارم. کسی مبین نت رو توی تهران تست کرده؟ سرویس یاقوت با محدودیت 25 گیگابایت (512) با چه سرعتی داونلود میکنه؟

ممنون

والا من یه دونه 128 نا محدود هفته پیش سفارش دادم که الان تازه مودمش رو آورد تحویل داد.
هر وقت راه افتاد نظرم رو میگم و البته سرعت 512 هم قاعدتا باید از روی 128 قابل حدس زدن باشه.
فقط مسئله ای که هست اینه که محدود ها بعضی ساعات شبانه روز سرعتشون بالاتر هم میره در حالی که نامحدود ها اینطوری نیستند.

ولی کلا اگر از من میشنوید دور محدود هاش رو خط بکشید، وقتی 512 نامحدود 60 تومن قیمتشه، چرا محدود 25 گیگی میگیری؟ شما با 512 ماهانه میتونید 160 گیگ به طور تئوری دانلود کنید.

خودتون دیگه حساب کنید ببینید قیمتش به نسبت ترافیکش می ارزه یا نه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78

ممنون

یه چیزی رو یادم رفت بگم.
من خودم چون از دست سرویس های ADSL دلم خونه دارم مهاجرت میکنم به Wi-Max

b4Ran

Registered User
لایک‌ها
0
این طرح سرویس ویژه مبین نت عالیه ها :

مودم وايمكس - اينترنت پرسرعت بي‌سيم - در سراسر كشور و به صورت رايگان عرضه مي‌شود.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، شركت ارتباطات مبين‌نت - ارائه كننده خدمات وايمكس - به دنبال استقبال متقاضيان سرويس وايمكس از طرح ويژه تابستاني و ارايه مودم داخلي رايگان به مشتركان، با ارايه بسته‌هاي تشويقي به برگزاري طرح ويژه پاييز براي متقاضيان وايمكس در سراسر ايران اقدام كرده است.

روابط عمومي مبين‌نت اعلام كرد كه در طول اين طرح، علاقه‌مندان به استفاده از هر يك از طرح‌هاي تعرفه با سرعت‌هاي 128 و 512 كيلوبيت بر ثانيه و دريافت اشتراك 6 ماهه به صورت يك‌جا هنگام ثبت نام، از تخفيف ويژه در هزينه اشتراك ماهيانه و دريافت يك مودم داخلي به صورت رايگان بهره‌مند مي‌شوند.

بنا بر اعلام در صورتي كه نياز به استفاده مودم ديگري باشد، مابه‌التفاوت هزينه مودم از متقاضي دريافت مي‌شود، در اين طرح هزينه اوليه فعال‌سازي و تحويل در قالب طرح ديده شده است و نمايندگي‌هاي شركت حق دريافت هيچ گونه مبلغي را از مشترك از بابت فعال‌سازي سرويس ندارند.

بنا بر اعلام، مبين‌نت طرحه‌هاي ديگري هم براي مشتركان كم مصرف و براي مشتركان مصرف متوسط و پرمصرف در اين طرح ارايه كرده است.

براساس اين گزارش، استفاده مشتركان از سرويس وايمكس در تمامي طرح‌هاي پاييزه با حجم محدود مصرف در ساعات 2 الي 8 و جمعه‌ها رايگان است.

اين طرح از "5 مهرماه" در سراسر كشور آغاز شده و علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات و جزييات اين طرح‌ها مي‌توانند به سايت اينترنتي شركت مبين نت به آدرس www.mobinnet.ir مراجعه كنند.

مخصوصا اگه مودم wi-Fi بگیری! با 512kb و 40 گیگ

شانس ما تو منطقه ما پوشش نداره شبکشون، به نظرم خیلی عالیه واشه اونایی که میتونن استفاده کنن

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
دوستانی که استفاده میکنند از وایمکس مبین نت، میشه توضیح بدن از چه مودمی استفاده میکنند ( وایرلس یا با کابل ) و اینکه username پسوردی که دارند به چه شکل هست و چطوری تو شبکه لاگین میکنن ؟

در کل اگر از لحظه دریافت مودم تا وقتی از اینترنت استفاده کردند رو توضیح بدند به چه شکل هست خیلی ممنون میشم.

shams03

Registered User
لایک‌ها
512
من برای یکی یدونه گرفتم 128 با مودم ایندور وای فای طبقه پنجم که همه آنتنش پر بود البته باید یه کم صبر کنید چون حدود 30 ثانیه حتی اگه آنتن هم نداشته باشه پر نشون می ده بعد که عادی شد هم اونجا همه آنتتش پر بود و راحت گرفت کانکت هم شدم مشکل اساسی اینه که اصلا سرعت ها واقعی نبودند سرعت دانلود از یه سرور قوی که من خودم با اینترنت 512 داتک راحت بالای 60 می گرفتم با 128 مبین در بهترین شرایط یه بار دیگه می گم بهترین شرایط 6 کیلو بود ، سرعت لود صفحات وب یه چیز تو مایه های دایال آپ هست البته اگه دایال آپ از یه جای خوب بگیرین از این هم بهتره!
خلاصه اون طرف چون تا حالا اینترنت ندیده بود خیلی هم با همین حال می کرد تا اینکه بعد از 7 8 روز کلا قطع شد زنگ زدیم به پشتیتانی بعد از 10 بار این ور اون ور کردن ما آخر یه کی جواب مارو داد که تا 1 ساعت دیگه مشکلتون برطرف می شه این یه ساعت شد 24 ساعت گفتیم یه زنگ دیگه بزنیم ببینیم شاید اصلا ما رو یادشون رفته یارو که در آخر باش صحبت کردیم گفت اصلا اون آقا دیروزیو رو نمی شناسه ، خلاصه اینم دوباره گفت تا فردا ، فرداش دوبازه زنگ زدیم یکی جدید دوباره ور دوشت و هر گونه ارتباط با اون دو نفر قبلی رو تکذیب کرد! ایندفعه این یارو گفت من مرد نیستم اگه تا فردا وصل نشد ما هم خوشحال که بالا خره یه نفر مرد اینجا پیدا شد این فردا ها شدن 8 روز دیگه زنگ زدم دعوا ! گفتیم اصلا آدرس رو بدید ما می خوایم بیایم ببینیم اینجا که شما کار می کنید کجاست نکنه یه دنیای مجازیه با یه خط تلفن! بعد که یارو دید ما قاطی کردیم دیگه وصل کرد یه جایی که یه خانم خیلی با خونسری و آرامش از ما مشخصات سرویس رو گرفت( معلوم بود که این مسئله یه چیزه عادیه براش) حالا اتفاق جالب اینجاست که گفت سرویس شما اصلا هنوز اکتیو نشد ه و اون سرویس که شما یه چند روزی داشتید سرویس demo هست که روی 64 کیلو به صورت شیر برای جذب مشتری به یه سری داده بودند و ما نازه فهمیدیم که سرویس که ما گرفتیم پولشو هم پیش پیش دادیم یه جاش یه سرویس مجانی رو دادن تازه اونو هم قطع کردن خلاصه بعد از 2 روز تازه ما سرویس مون راه اندازی شد .
البته بگم این سرویس خیلی بهتر از اون دمو هست ولی اصلا با سرویس 128 واقعی قابل مقایسه نیست
آنتی هم که اینجا تو دروس طبقه پنجم خیلی خوب می ده انصافا چون یه دکلشون سر خیابان یخچال هست ولی طبقه سوم به پایین حتما باید آوت دور باشه
منطقه فرمانیه هم طبقه پنجم به زور می گیره تازه مودم حتما باید پشت پنجره بدون توری باشه
خلاصه کلام بگم کسانی که امکانشو دارن که adsl بگیرن حتی با قیمت 2 برابر شک نکنن
خسته شدم !

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
من برای یکی یدونه گرفتم 128 با مودم ایندور وای فای طبقه پنجم که همه آنتنش پر بود البته باید یه کم صبر کنید چون حدود 30 ثانیه حتی اگه آنتن هم نداشته باشه پر نشون می ده بعد که عادی شد هم اونجا همه آنتتش پر بود و راحت گرفت کانکت هم شدم مشکل اساسی اینه که اصلا سرعت ها واقعی نبودند سرعت دانلود از یه سرور قوی که من خودم با اینترنت 512 داتک راحت بالای 60 می گرفتم با 128 مبین در بهترین شرایط یه بار دیگه می گم بهترین شرایط 6 کیلو بود ، سرعت لود صفحات وب یه چیز تو مایه های دایال آپ هست البته اگه دایال آپ از یه جای خوب بگیرین از این هم بهتره!
خلاصه اون طرف چون تا حالا اینترنت ندیده بود خیلی هم با همین حال می کرد تا اینکه بعد از 7 8 روز کلا قطع شد زنگ زدیم به پشتیتانی بعد از 10 بار این ور اون ور کردن ما آخر یه کی جواب مارو داد که تا 1 ساعت دیگه مشکلتون برطرف می شه این یه ساعت شد 24 ساعت گفتیم یه زنگ دیگه بزنیم ببینیم شاید اصلا ما رو یادشون رفته یارو که در آخر باش صحبت کردیم گفت اصلا اون آقا دیروزیو رو نمی شناسه ، خلاصه اینم دوباره گفت تا فردا ، فرداش دوبازه زنگ زدیم یکی جدید دوباره ور دوشت و هر گونه ارتباط با اون دو نفر قبلی رو تکذیب کرد! ایندفعه این یارو گفت من مرد نیستم اگه تا فردا وصل نشد ما هم خوشحال که بالا خره یه نفر مرد اینجا پیدا شد این فردا ها شدن 8 روز دیگه زنگ زدم دعوا ! گفتیم اصلا آدرس رو بدید ما می خوایم بیایم ببینیم اینجا که شما کار می کنید کجاست نکنه یه دنیای مجازیه با یه خط تلفن! بعد که یارو دید ما قاطی کردیم دیگه وصل کرد یه جایی که یه خانم خیلی با خونسری و آرامش از ما مشخصات سرویس رو گرفت( معلوم بود که این مسئله یه چیزه عادیه براش) حالا اتفاق جالب اینجاست که گفت سرویس شما اصلا هنوز اکتیو نشد ه و اون سرویس که شما یه چند روزی داشتید سرویس demo هست که روی 64 کیلو به صورت شیر برای جذب مشتری به یه سری داده بودند و ما نازه فهمیدیم که سرویس که ما گرفتیم پولشو هم پیش پیش دادیم یه جاش یه سرویس مجانی رو دادن تازه اونو هم قطع کردن خلاصه بعد از 2 روز تازه ما سرویس مون راه اندازی شد .
البته بگم این سرویس خیلی بهتر از اون دمو هست ولی اصلا با سرویس 128 واقعی قابل مقایسه نیست
آنتی هم که اینجا تو دروس طبقه پنجم خیلی خوب می ده انصافا چون یه دکلشون سر خیابان یخچال هست ولی طبقه سوم به پایین حتما باید آوت دور باشه
منطقه فرمانیه هم طبقه پنجم به زور می گیره تازه مودم حتما باید پشت پنجره بدون توری باشه
خلاصه کلام بگم کسانی که امکانشو دارن که adsl بگیرن حتی با قیمت 2 برابر شک نکنن
خسته شدم !
آقا خسته نباشی.
دمت گرم خیلی مفید بود. :ط

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام
بالاخره بعد از دو هفته امروز دیدم که وایمکسم وصل شده.
تا اینجا که بهتر از شاتل بوده. اینم نتایج تست سرعتش
http://www.speedtest.net/result/980519702.png
البته اینم بگم که مال من حتی آنتنش هم آنچنان که باید و شاید نیست، شاید اگر قدرت سیگنالش بهتر شه، سرعتش بالاتر هم بره.
شاید هم اصلا کم کردند.

panda_biz

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
البته اینم بگم که مال من حتی آنتنش هم آنچنان که باید و شاید نیست، شاید اگر قدرت سیگنالش بهتر شه، سرعتش بالاتر هم بره.
شاید هم اصلا کم کردند.

این سرعت دانلود مربوط به سرویس 128 هست یا 512 ؟

hmm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شاید هم اصلا کم کردند.

سلام
در مورد نحوه اتصال به اینترنت نگفتی چه جوریه
مثل ایرانسل باید تو مرورگر پسورد بزنیم یا میشه تو خود مودم یا با ساختن کانکشن به اینترنت وصل شد ؟
مودمتون ایندور هست یا اوت دور ؟
سرعت ساعات رایگانش چه جوریه(البته می دونم که گفتید اکانت نامحدود گرفتید ولی می خوام بدونم تو ساعاتی که برای محدود ها رایگان هست سرعت شما افت نمی کنه ؟) مثل جمعه ها

تعداد چراغ روشن آنتن مودمتون چندتاست ؟

ببخشید که سوالام زیاد شد آخه شماجزء معدود کسانی هستید که گیر آوردم که مبین نت گرفته باشه و توضیح بده

نمی دونم چرا حس خوبی نسبت به مبین نت ندارم و احساس می کنم به محض اینکه مشتری هاش زیاد بشه سرعت هاش کلی فرق خواهد کرد

Last edited:

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام
در مورد نحوه اتصال به اینترنت نگفتی چه جوریه
مثل ایرانسل باید تو مرورگر پسورد بزنیم یا میشه تو خود مودم یا با ساختن کانکشن به اینترنت وصل شد ؟
مودمتون ایندور هست یا اوت دور ؟
سرعت ساعات رایگانش چه جوریه(البته می دونم که گفتید اکانت نامحدود گرفتید ولی می خوام بدونم تو ساعاتی که برای محدود ها رایگان هست سرعت شما افت نمی کنه ؟) مثل جمعه ها

تعداد چراغ روشن آنتن مودمتون چندتاست ؟

ببخشید که سوالام زیاد شد آخه شماجزء معدود کسانی هستید که گیر آوردم که مبین نت گرفته باشه و توضیح بده

نمی دونم چرا حس خوبی نسبت به مبین نت ندارم و احساس می کنم به محض اینکه مشتری هاش زیاد بشه سرعت هاش کلی فرق خواهد کرد

سلام
والا در مورد اتصال به اینترنت، دفعه اولی که مودم رو وصل میکنید نیاز به احراز هویت داره اما بعد از همون دفعه دیگه نیازی به ورود یوزر و پس توی مرور گر نیست. گویا مک آدرس مودم باید توسط خود شرکت داده بشه به سیستمشون تا مودمتون رو بشناسه.
مودم من اوت دوره، ولی من تو اتاقم پشت پنجره گذاشتمش.
افت سرعت که داره. مثلا همین الان من به زور دارم این صفحه رو میفرستم، اما خیلی پایین تر از ۱۲۸ که تعهد مبین نت هست نمیادش.
تعداد چراغ روشن مودم من ۳ از ۴ هستش و CINR حدودا رو ۱۸ دسی بل، TIX حدودا منفی ۴-۵ دسی بل.
کلا کانکشنم خیلی قوی نیست به خاطر همین هم نمیدونم اگر مثلا آنتن رو بیرون روی پشت بام نصب کنم بهتر میشه یا نه.
اما من هم دید خیلی خوبی به مبین نت ندارم مخصوصا اینکه شنیدم شبه دولتیه (مال ستاد اجرایه) و مطمئنم اینم اگر اولش خوب باشه در دراز مدت خراب میکنه.
اما در کل از ۱۲۸ ای که از شاتل گرفته بودم (و هنوزم فسخ نکردم) بهتره.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
اینم یه تست سرعت که همین الان گرفتم. میشه جمعه ساعت ۹ شب.
http://www.speedtest.net/result/982996533.png
البته موقع گرفتن این تست داشتم دانلود هم میکردم (آپدیت لینوکس).
البته یک توصیه ای که به دوستان دارم، حتی اگر تو مناطقی هستید که مودم ایندور جواب میده، اوت دور بگیرید بهتره براتون.

پ.ن:

من تازگیها فهمیدم موقع هایی که از بیت تورنت دانلود ندارم خیلی سرعتم بهتره.
مثل اینکه به بیت تورنت حساسیت داره سرورشون.

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
بر و بچز برام یه كاری میكنید؟ با سرویس 128 در حالی كه استفاده دانلود ندارید یه پینگ سه - چهارتایی از این آدرس بگیرید: Ping keyweb.de

دستتونم طلا به قیمتِ جدید.

بالا